Gönderen Konu: Yeni Honda Civic  (Okunma sayısı 69546 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 1500
  • Model Yılı: '20
  • 27 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Honda Civic
« Yanıtla #680 : Ocak 07, 2018, 11:56:36 »
İyi ki honda almamışım. Yazıların tamamını okudum.

Civici olanlar çok seviyor olmayanlar çok sallamıyor. Honda efsanesi tam otomatik vites ve motordu. Artık günümüzde markaların çoğu bu sorunu aştı.

Hatalı üretim yapmışlar ama bir şekilde kendilerince sorunu düzeltmişler.

Dsg şanzımandaki iyi niyet garantisi gibi olmuş :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #680 : Ocak 07, 2018, 11:56:36 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #681 : Ocak 07, 2018, 13:57:43 »
İyi ki bende almamışım civic. Bir japondan beklenmeyen hata. Sıfır araçlar hep işlem gördü.
2. El piyasasını çoktan etkiledi bu durum alanlar zarar etti.

Sen kalk sıfır civic al hatalı üretim çıksın tamirine para ver olacak iş değil.

2018 de dizel civic gelecek hepten civic piyasası alt üst olur.
Ayrıca accordun 1,5 motor seçeneği ve fiyatıda etkiler illaki.
130 bin civarı accord lansman koysalar civic alan için üzgünüm  :)
Burası basra değil izmit körfezi :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #682 : Ocak 07, 2018, 15:53:41 »
honda türkiye süreci idare edemedi,küçük hesaplar yapan yöneticiler,tüketiciyi soğutur.masraf parası almak ne demek? açıklamaları hatırlayalım,sanki honda alanların günahı var! akıllı yönetici ilk günden malına sahip çıkar,önerdiğim gibi sorun çözülene kadar 10 yıl garantiniz var,yılda 1 ücretsiz onarım yaparız, garanti bizden, ücretsiz diye ,vatandaşta hem mağdur olmaz hemde tereddütte kalmaz,satışları üst düzeyde sürer giderdi..özellikle tr de üretilen tüm araçların fabrikaları,yerli üretimi teşvik ve alımların,yerli montaj olmasını sağlamak için bu yaklaşımlar içinde olmalı,nasılsa ithalat yolu hep açık,başka seçenekler çok..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 504 kere teşekkür etti
  • 208 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #683 : Ocak 07, 2018, 23:06:28 »
Tekin abi, benim kafamı karıştıran bir şey daha var. Çoğu civic'te C sütunu göçüyor ama ön kapı üst kısımlarında da göçen ve dalgalanma oluşan onlarca araç gördüm. O, göçen ön kısımlara köpük uygulaması yapılmıyor maalesef veya nasıl yapacaklar? Bence bu olay tam olarak araştırılmadan girişilmiş bir olay.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 07, 2018, 23:08:04
Uygulanan köpüğün arka ve ön kapı üst kısımlarına kadar ulaşması imkansız bence.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 07, 2018, 23:11:45
Sürüş zevki olsun, yol tutuşu olsun corollaya göre çok çok iyi bir araçtı civic. Bindiğim sürece büyük zevk almıştım. Ama böyle muazzam bir kasada böylesine bir hata yapılmasaydı keşke. İşin garip tarafı, böyle bir olay büyük patlak vermesine rağmen , satışları halen çok çok iyi sanırım. İnsanlar bilerek bile almaya devam ediyor. Sayıları da hiç de az değil.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 07, 2018, 23:14:55
Aralık ayında 2761 adet satmışlar ve 10. sıradalar
" Less English, more bike."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #684 : Ocak 07, 2018, 23:18:49 »
Uygulanan köpüğün arka ve ön kapı üst kısımlarına kadar ulaşması imkansız bence.

Sürüş zevki olsun, yol tutuşu olsun corollaya göre çok çok iyi bir araçtı civic. Bindiğim sürece büyük zevk almıştım. Ama böyle muazzam bir kasada böylesine bir hata yapılmasaydı keşke. İşin garip tarafı, böyle bir olay büyük patlak vermesine rağmen , satışları halen çok çok iyi sanırım. İnsanlar bilerek bile almaya devam ediyor. Sayıları da hiç de az değil.

İçeriye soktukları çelik spiral ince hortumu istedikleri kadar uzatabilirler..

Gördüğün o araç sahiplerine söyleyebilirsin, servisten randevu alsınlar.

Benim araçta sorun yok, demekki sorun ortaya çıktığında düzeltme yapılmış fakat satılan hatalı olanların sayısı ve ne tip onarım yapılması gerektiği araştırması zaman aldı.

İşte bu sebeple bu mükemmel aracın yenilerinde sorun yok ve insanlar almaya devam ediyor. Bayide hatalı araçlar varsa belki satışlarında farklı bir prosedür uygulanıyordur.

Hala hatalı araç üretimi diye bir şey söz konusu olamaz ve olduğuna inanmak diğer bir hatadır.. :)
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • 27 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #685 : Ocak 07, 2018, 23:18:55 »
Çok satmış. 19 bin adet. Daha önceki hedefleri 15 bin civarı diye bir programda duymuştum.

Corollada 26 bin satmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #686 : Ocak 07, 2018, 23:25:34 »

İçeriye soktukları çelik spiral ince hortumu istedikleri kadar uzatabilirler..

Gördüğün o araç sahiplerine söyleyebilirsin, servisten randevu alsınlar.

Bir akrabamız geçen hafta sıfır honda aldı şimdi onda gerekli düzeltmeleri yapmışlardır değil mi abi?
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #687 : Ocak 07, 2018, 23:34:08 »
Bir akrabamız geçen hafta sıfır honda aldı şimdi onda gerekli düzeltmeleri yapmışlardır değil mi abi?

Hangi tarihten ve şasiden itiberen düzeltme yapıldı bilmiyorum.

Ama düzeltme yapılan üretimse, ya daha kalın sac kullanmışlardır yada altına fabrikasyon montajda şekilli köpük konmuştur.

Öyle yada böyle sorunu çözdüler sonunda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 52000
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #688 : Ocak 07, 2018, 23:46:51 »
Hangi tarihten ve şasiden itiberen düzeltme yapıldı bilmiyorum.

Ama düzeltme yapılan üretimse, ya daha kalın sac kullanmışlardır yada altına fabrikasyon montajda şekilli köpük konmuştur.

Öyle yada böyle sorunu çözdüler sonunda.

dert etmeye gerek yok ozaman abi teşekkürler.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #689 : Ocak 08, 2018, 08:41:02 »
Olay çözülsün abi, gidip anında exe gümüş gri alıcam bu defa . Sabırsızlıkla bekliyorum.  :D :)
Sorunu çözmüşler Salih Bey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #690 : Ocak 08, 2018, 10:54:14 »
İyi ki bende almamışım civic. Bir japondan beklenmeyen hata. Sıfır araçlar hep işlem gördü.
2. El piyasasını çoktan etkiledi bu durum alanlar zarar etti.

Sen kalk sıfır civic al hatalı üretim çıksın tamirine para ver olacak iş değil.

2018 de dizel civic gelecek hepten civic piyasası alt üst olur.
Ayrıca accordun 1,5 motor seçeneği ve fiyatıda etkiler illaki.
130 bin civarı accord lansman koysalar civic alan için üzgünüm  :)

2. el piyasası emin olun düşündüğünüz gibi değil. Kurumdaki arkadaş 81e aldı şuan 90 bin lira veriyorlar satmıyor. Onda da göçük problemi mevcut yani :)

Accordun 1.5 motorunun o kadar ucuz olacağını zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz :) Şuan Türkiye piyasasında dolaşan güncel accordlar bile o dediğiniz fiyata satılmıyor :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bey-guven-otomotiv-2015-model-sifir-km-honda-accord-executive-510603323/detay

Yeni accordun satış fiyatının 185bin civarında olması bekleniyor.

Sözün özü bu zamana kadar hiç bir Honda Civic aracı zarar ettirmemiş aksine daha da yüksek fiyatlarla satılmıştır. En yakın örneği ise 3-4 ay önce kuzenime ait olan 2007 model elegans manuel gri renk 2 parça boyalı 110 bin kmdeki aracını acelesi olmasına rağmen 49 bine sattı. :)

Şuanki civicteki problem sadece sac problemi olduğu için benim gibi kaportaya önem vermeyen kullanıcıları etkilemeyecek bir problem olarak karşılanmakta ve o yüzden hala satışları devam etmekte. :)
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #691 : Ocak 08, 2018, 11:58:23 »
Ayrıca yeni civiclerde yapılan işlem boya ya da parça değişimi değil. Mukavemeti artırmak amacıyla sınırlı bir bölgedeki sac ile çelik arasına sıkılan bir köpük.

İnsanlar zarar etseydi yıllarca motor bloğu değişmiş, defalarca servise girmiş ve ciddi manada revizyon ve işlem görmüş bir çok dizel  ya da benzinli yağ yakan kimi araçlardan zarar ederlerdi. Kimse merak etmesin civic piyasa şartlarına göre en iyi şekilde satılabilen kült modellerdendir. Şu an c sınıfı otomobil alacak olsam yine civic derdim şahsen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #692 : Ocak 08, 2018, 12:33:04 »
Komşumuzun yeni aldığı ve aynı gün yılbaşını geçirmek üzere köyüne gidip dün akşam geldiği yeni aracını bu sabah karşılaştırma şansı elde etmiş oldum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #693 : Ocak 08, 2018, 12:54:13 »
2. el piyasası emin olun düşündüğünüz gibi değil. Kurumdaki arkadaş 81e aldı şuan 90 bin lira veriyorlar satmıyor. Onda da göçük problemi mevcut yani :)

Accordun 1.5 motorunun o kadar ucuz olacağını zannediyorsanız çok yanılıyorsunuz :) Şuan Türkiye piyasasında dolaşan güncel accordlar bile o dediğiniz fiyata satılmıyor :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-bey-guven-otomotiv-2015-model-sifir-km-honda-accord-executive-510603323/detay

Yeni accordun satış fiyatının 185bin civarında olması bekleniyor.

Sözün özü bu zamana kadar hiç bir Honda Civic aracı zarar ettirmemiş aksine daha da yüksek fiyatlarla satılmıştır. En yakın örneği ise 3-4 ay önce kuzenime ait olan 2007 model elegans manuel gri renk 2 parça boyalı 110 bin kmdeki aracını acelesi olmasına rağmen 49 bine sattı. :)

Şuanki civicteki problem sadece sac problemi olduğu için benim gibi kaportaya önem vermeyen kullanıcıları etkilemeyecek bir problem olarak karşılanmakta ve o yüzden hala satışları devam etmekte. :)

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-honda-hata-boya-yok-sifir-ayarinda-487561812/detay

Madem bir örnek verildi bizde bir örnek verelim. Accord yeni kasa + lpg 118 bin ₺ 35 bin km hata boya yok.
Lansman dönemi alanlar zarar etmedi evet onun dışında Alanların araçlarına 90 bin₺ veriyorlar.

Exe ve exe/lpg 0 km araç alN bir vatandaş 110 bin ₺ lpgsize 117 bin ₺ lpgli olana verip 20-30 bin bindikten sonra 100 bine zorlar o aracı. Sizinde dediğiniz gibi 90 bin ₺ teklif Edenler çoğunlukta olur.

Accord ise 1,5 182 ps aracını 130-159 bin ₺ aralığına koyacaktır.

Lafın kısası ben honda zarar ettiren marka demedim lakin bu yeni civicler bir kere üzerine yapıştı bu leke.
Sen düşünmezsin ben düşünmem bunu alırken ki konuyu açan benim ilk yorumlarımda bahsettim aracın güzelliğinden lakin özellikle TR’de bu leke yapıştı kasa değişene kadar ağızlardan düşmeyecek ve en ufak bir tıkırtı bunlara bağlanacak.

Fabrika çıkışı hatalı olan araçtan bahsediyoruz neticede.
Ben şahsen başka sorunlarda çıkabileceğini düşünüyorum.
Bunun sebebi ise bu aracın seri üretime geçmeden önce yeterli oranda teste tabi tutulmadığını düşünüyorum.
Test aracında bu sonuçlar meydana nasıl gelmez?
Sen Honda olarak aracı üretmeden önce 2 yıl boyunca onlarca teste sokuyorsun.
Aracı alanlar 2 ayda problem yaşıyor ancak test aracında problem olmayıp araç bu haliyle seri üretime alınıyorsa bir yerde bir şeyler eksiktir. Ya gerekli testleri eksik yaptınız, ya da araç dikkatli incelenmedi.

Bakalım ilerleyen zamanlar gösterecek bu konunun başka sorunlara yol açıp açmayacağını.
Honda piyasasını etkilediği gerçeği aşikar.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 08, 2018, 12:57:55
Bir Honda sahibi rezilliğe veryansın ediyor  :)
Ya burada savunuyorsunuz ama ortalıkta hatalı üretim aracına dönüştü aracın adı.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 08, 2018, 13:02:33
Honda bayisi
Yetkili: ben size araç satmıyorum !  :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • Model Yılı: '14
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #694 : Ocak 08, 2018, 13:39:06 »

Mesaj Birleştirildi: Ocak 08, 2018, 12:57:55
Bir Honda sahibi rezilliğe veryansın ediyor  :)
Ya burada savunuyorsunuz ama ortalıkta hatalı üretim aracına dönüştü aracın adı.

Yetkili: ben size araç satmıyorum !  :D

Bunu önceden de belirttim ancak tekrar etmekte fayda var. Aracım honda civic elegance A/T 2010 model tamamen yetkili servis bakımlı ve 7 Yıllık garantisi 2017 ocağında bitti. (Bu aracın yedi yıl garantisi olması başlı başına taktire şayan. Normal koşullarda 6 yıl garantisi var ancak cüzi bir miktar ile bu 7 yıla uzatıldı.) Bu araç 5 yaşında iken serviste direksiyon kutusu sorgusuz sualsiz değiştirildi üstelik servisin tavsiyesi üzerine.  Bu parçanın fiyatını bilen var mı ya da ben size aşağı yukarı üç bin tl den fazla olduğunu hatırlatayım. Ne yapayım Honda'yı yerlere mi vuralım. Yanılmıyorsam bu sefer araç 6 yıllıkken de motor kulağı serviste ücretsiz olarak garantiden değişti. Yine mi bu markayı yerlere vuralım. Kimi çift kavramalı şanzumanlardan dolayı mağdur olanlar, sıfır araba ile yolda kalanlar. İki yıl sonra iyi niyet garantileri de yoksa elbet düşünüyorlardır. Konforlu ve teknolojik bir şanzumandır saygı duyuyorum ancak kendim 2015'de özellikle bu nedenden dolayı çift kavramalı otomatik vites aracı tercih etmedim. Bu sorunlarını düzelttiler ise de bilmiyorum. Hiç bir teknolojiyi de karalamak gibi bir niyetim ya da derdim yok. 

Daha önce bir çok ciddi markanın amiral modelinde bundan daha büyük sorunlar meydana geldi. Sıfır km olarak satın alınan sorunlu seri dizel ve benzinli araçlar hem de bir kaç yıl satılmadı mı? O zaman ne kadar insan toplu halde gidipte ilgili markanın showroomlarına ellerinde kameralar ile baskın yaptı?  Honda'yı bu forumdaki kimse neden kayırmak istesin? Honda parasını alıyor aracını satıyorsa bir zahmette adam gibi arkasında dursun malının. Ancak burada önemli olan sorunun düzeltilmesidir. Yoksa ne Honda ne de başka bir markanın buradaki arkadaşları ilgilendirdiğini zannetmiyorum önemli olan doğru olanı artısı ile eksisi ile belirtmektir. Kamera görüntülerindeki kişilerde emin olun Honda hayranı ve honda'nın böyle bir hata yapmasına haklı olarak katlanamayan kişilerdir. Sonuçta ciddi bir miktar para vermişler ve haklarını elbette arayacaklar ve Honda bu konuda ilgilenmiyorsa yasal yollara da başvuracaklardır.

Ayrıca bu sorunu yaşayanları da gayet iyi anlıyorum. Onlara da kolaylıklar diliyorum umarım istedikleri şekilde araçlarını severek kullanırlar. Onları yolda belde bırakacak bir hata değil sonucunda ve ilgili marka sorunlarını bir şekilde düzelteceklerini belirtiyorlar. Keyifle araçlarına binmelerini ve sunrooflu ferah ve geniş otomobillerinin ayrıcalığının tadını çıkartmalarını tavsiye ederim. Çevremde iki arkadaşım da bu aracı kullanıyor. Servis randevusu ile de araçlarındaki sorunun parça değişimi olmadan düzeltileceğini düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #695 : Ocak 08, 2018, 16:08:41 »
Arkadaşlar sorunlu olan C sütunu onarımlarına hızla devam ediliyor ve kısa sürede bitirileceğine inanılıyor.
Uzunca bir süredir, banttan çıkanlar ise zaten sorunsuz, işte bu yüzden satışları devam ediyor.
Sonuçta Honda büyük bir firma ve herkesin umduğu şekilde hatalı ürünlerine sahip çıktı.

Yorumları şu andaki gerçeklikler üzerinden yapalım, aylar önceki youtube şikayet videolarının bugün için geçerliliği yok.

Şimdi asıl habere gelelim..

Honda Civic Sedan 1.6 Diesel, 6 ileri manuel, 120hp, 300nm Tork, Şubat ayında satışa çıkıyor.

Honda Civic Sedan 1.6 Diesel, 9 ileri AT, 120hp, 300nm Tork, Temmuz yada Ağustos ayında satışa çıkacakmış.

9 ileri otomatikte, Tork Konvertör kavrama ve kilitli viskoz plakalı vites kutusu, bilinen diğer tüm otomatiklere göre %16 daha tasarruf üretirken, konfor ve performans konularında da liderliğe oynayacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #696 : Ocak 08, 2018, 18:15:50 »
Tekin abi Toyota dizel motoru tedavülden kaldırıyor  :D
İtalyayla başladılar sıra bizde  :)

Sadece benzin ve hybrid satılacak İtalya’da 2018 içerisinde dizel satışı yok. Honda biraz gecikti dizel motorda.

C sütunuyla ilgili hatalı ürünlerine sahip çıkmakla ilgili 2 video paylaştım. Bi 20 tane daha çıkar en az.
Bu nasıl sahip çıkmak ? Para verip yaptırıyorsunuz.

Dese ki araçlarınızı servise getirin ücretsiz yapacağız ki bu bile denmez, denmedi.
Honda gibi bir firma yapılan hata için üzgünüz 10 bin bakımınız hediye ya da %50 indirimli gibi şeyler demeliydi sahip çıkmak böyle olur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #697 : Ocak 08, 2018, 19:05:02 »

Sadece benzin ve hybrid satılacak İtalya’da 2018 içerisinde dizel satışı yok. Honda biraz gecikti dizel motorda.

Honda Japonya merkeze bildirmek lazım, dünyada neler oluyor haberleri yok anlaşılan..  :D

Diesel konusunda geciktiler ama bahsedilen şanzımanla mükemmel sonuç çıkacak.

Küçük benzinli Hybrid Yaris, şehir içinde avantajlı ama uzun yolda dieselden daha ekonomik değil.
Daha büyük ve ağır olan Corollanın Hybrid'i şehir içinde diesel ile aynı sonuçları çıkarır ama şehir dışında diesel yine daha ekonomik olacaktır.
Bu durumda ufak hybridler değil ama orta sınıf pazarında, Diesel Honda, yenilikleri ve üstünlükleriyle beraber, fiyatıda iyi olursa, liderliğe oynayabilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #698 : Ocak 08, 2018, 19:09:02 »

C sütunuyla ilgili hatalı ürünlerine sahip çıkmakla ilgili 2 video paylaştım. Bi 20 tane daha çıkar en az.
Bu nasıl sahip çıkmak ? Para verip yaptırıyorsunuz.

Dese ki araçlarınızı servise getirin ücretsiz yapacağız ki bu bile denmez, denmedi.
Honda gibi bir firma yapılan hata için üzgünüz 10 bin bakımınız hediye ya da %50 indirimli gibi şeyler demeliydi sahip çıkmak böyle olur.
Kesinlikle katıldığım bi yorum olmuş sen git 0 araç satın al satın aldığın araç hatalı üretim çıksın marka aylarda seni iplemesin sonrada iyi niyet kapsamında 100liraya gelin yapalım bide sınırlı sayıda araç hatalı üretimmiş.Artık takıntı oldu her fc5 gördüğümde c sütununa bakıyorum 10tanede 8inin göçüğü var göçüğü yoksa hafif bi dalgalanması var bence hatalı üretilenler sınırlı üretim değil hatasız olanlar sınırlı üretim.Facebook sayfasında yorumlarda göçüğü soran herkesi sayfadan engellemelerine ne demeli?Bumu arabasının arkasında durması.Çıkıcaktı yetkili kişi, bu aracımızda böyle böyle bir sorunumuz var üzerinde çalışıyoruz kimsenin endişelenmesine gerek yok ücretsiz bir şekilde onarımını yapıcaz diyceklerdi o zaman bu kadar tepki gösterirsem namerdim.Honda'yı sevmediğimi düşünenler olabilir lakin oyuncak motorsiklet koleksiyonum var ve 3 motorsikletimde Honda.Honda hayranıydım ama bu yaptığın yakışmadı Honda.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 59 kere teşekkür etti
« Yanıtla #699 : Ocak 08, 2018, 19:46:25 »
Honda Japonya merkeze bildirmek lazım, dünyada neler oluyor haberleri yok anlaşılan..  :D

Diesel konusunda geciktiler ama bahsedilen şanzımanla mükemmel sonuç çıkacak.

Küçük benzinli Hybrid Yaris, şehir içinde avantajlı ama uzun yolda dieselden daha ekonomik değil.
Daha büyük ve ağır olan Corollanın Hybrid'i şehir içinde diesel ile aynı sonuçları çıkarır ama şehir dışında diesel yine daha ekonomik olacaktır.
Bu durumda ufak hybridler değil ama orta sınıf pazarında, Diesel Honda, yenilikleri ve üstünlükleriyle beraber, fiyatıda iyi olursa, liderliğe oynayabilir.

Daha ekonomik değil derken  :blink:

Auris 1,8 hybrid sw şehir dışı 3,7 lt  8-)
Değil 9 ileri 14 ileri yapsa dizel bundan aşağıya inmez