Gönderen Konu: Yeni Honda Civic  (Okunma sayısı 69566 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Honda Civic
« Yanıtla #620 : Kasım 02, 2017, 13:11:54 »
Abi Antalyanın ya havasından ya suyundan kaynaklı bir sıkıntı gözükmüyor gibi. İnşallah hiç olmaz.

Bilemiyorum, sıcaktan mı soğuktan mı oluşuyor, yoksa benim bayideki satıcımın dediği gibi 2017 başından beri sorun çözüldü mü?

Bayideki araçta bile varsa!? neden bende hala yok?, Mart ayında eksi derecelerde de bulundum, bu yaz 40+ derecelerde güneş altında yaktık, tam kapasite yük ve yolcuyla uzun yol yaptım.

Buradaki bayide ben göçüklü araçlara rastlayamadım? Belki denk gelmedim? her geçen gün yollarda çoğalıyor..? 

Sonuçta Türkiye'de banttan çıkmadan önce amerikadaki modellerde göçük görülmüş ve forumlarda konuşuluyordu, oradaki bayilerin haberi vardı yani Japonya durumu biliyordu.

Ulaşım aracında, konfor, güvenlik, kalite ve ekonomi konusunda, Mercedes, Toyota, Honda, Bmw, Vw vs vs aklınıza gelen gelmeyen tüm marka ve modellerin üzerinde, hatta en gelişmiş uçaklardan bile çok daha fazla kaynak ve araştırmayla üretilmiş, dünyada gelinen en son nokta, Uzay Mekiğidir.

Bu araç bile dünyaya dönüş sırasında parçalanmıştı. Hondadaki durum da aynı, o kadar çok kaynak, bilgi birikimi vs ama proje harici bir dış etken nedeniyle yaşanan sorun.

Bunlar bir gecede marka olmadılar. Bizler biriken fazla paramızla gayrimenkule yatırım yaparken gelişmiş ülkelerdeki insanlar prestijli markaların hisse senetlerine yatırım yaparlar. Düşünebiliyormusunuz bir amerikalının enflasyona karşı dolar satın aldığını?

İşte bu yüzden bu Markalar üretiyorlar bizler sadece burasını yapamamışlar diyebiliyoruz, onların hiç olmazsa giderek azalan seviyede hata yaptıkları ürünleri var.

Çözüm uygulanacağı zaman sadece düzelt gönder şeklinde olmaz. Kesin çözüm üretilecektir.

Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #620 : Kasım 02, 2017, 13:11:54 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #621 : Kasım 02, 2017, 14:26:34 »
Abi satış elemanının bana söylediği 2017 üretimlerde de aynı sıkıntı var dedi. Ama bu skandal olay çok duyulduktan sonra parça değişikliği yaptılarsa ona diyecek bir şey yok. Sizin ve sizin gibi göçüksüz araçlar şanslı kesim olarak gözüküyor. Dün serviste CRV yi test ettim adamlar gerçekten yapmışlar. Jazzı da test etmek istedim test araçları yoktu ama bayide incelediğim kadarıyla oda çok kaliteli duruyordu. Kendi aracım honda olduğu için değil gerçekten güzel araçlar üretiyorlar. Bu bahsedilen sıkıntı baktığın zaman güvenliği ve sürüşü etkileyen bir sıkıntı olmamasına rağmen bir çok kişi bunu çok eleştiriyor. Araba sadece üzerindeki sactan ibaret değil ki.

Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #622 : Kasım 02, 2017, 14:57:34 »
Selman, senin Accord hala çok şık ve kaliteli bir otomobil. Her zaman beğenmişimdir, zamanında çok pahalı olduğundan alamamıştım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #623 : Kasım 02, 2017, 15:04:22 »
Rs gerçekten kendini belli ediyor.

O bölge tam amblem koymak için, üstelik simetrik.
Toyotaclubtr amblemi mesela.

Uzay mekiği üretim Sigma7

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #624 : Kasım 02, 2017, 15:45:38 »
güvenliği ve sürüşü etkileyen bir sıkıntı olmamasına rağmen bir çok kişi bunu çok eleştiriyor. Araba sadece üzerindeki sactan ibaret değil ki.

Bu ülkede ha deyince 100.000 tl bulunmuyor vergiler yüzünden hiçbir otomobil zaten fiyatının otomobili değil 2.el piyasası desek almış başını gitmiş yürüyen tabut olarak adlandırılan tofaş serisi bile 10.000 tlyi geçmiş durumda.İnsanlar 100.000 tl veripte otomobillerinin kendi kendine göçükleri olduğunu görünce haliyle eleştiriceklerdir ve haksızda değiller.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #625 : Kasım 02, 2017, 16:00:02 »
Bu ülkede ha deyince 100.000 tl bulunmuyor vergiler yüzünden hiçbir otomobil zaten fiyatının otomobili değil 2.el piyasası desek almış başını gitmiş yürüyen tabut olarak adlandırılan tofaş serisi bile 10.000 tlyi geçmiş durumda.İnsanlar 100.000 tl veripte otomobillerinin kendi kendine göçükleri olduğunu görünce haliyle eleştiriceklerdir ve haksızda değiller.

100 bin lira verip alanlardan göçüğü olanlar serzeniş ve pozitif yaklaşım içindeyken..

Eleştirenler başka marka sahipleri.!?

Bu da Hondayla ilgili ironik kısmı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #626 : Kasım 02, 2017, 16:05:41 »
Görmeden ne kadar yorum yapsak boş diyordum.Tesadüfen mavi bir civic de gördüm şuan,şaşırdım.Sıra sıra göçükler var c sütununda.Altlı üstlü 2 3 adet görebildim sağda. Araç o noktalardan bükülmüş izlenimi verdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #627 : Kasım 02, 2017, 16:22:59 »
Selman, senin Accord hala çok şık ve kaliteli bir otomobil. Her zaman beğenmişimdir, zamanında çok pahalı olduğundan alamamıştım.

Kesinlikle abi. Bende beğenerek aldım beğenerek kullanmaya devam ediyorum. Ama keşke bir sonruuf olsaydı demeden edemiyorum. Hatta oradaki görevliye satmayı düşündüğümü söylediğimde accord efsane bir araç aynı konforu şu zamandaki çoğu araçta bulamazsın demişti.

Mesaj Birleştirildi: Kasım 02, 2017, 16:27:32

Konu içinde bahsi geçti ama hatırlatmak isterim. Zamanında yağ yakan dizel corollalar mı dersin mmt arızasıyla servisi su yolu diyeni mi ararsın. Bu araçları alanlarda zamanında yüklü miktarda para vererek aldılar bu araçları ve şuan piyasada dolaşıyor bu araçlar hatta malum sitede muadil markalarla aynı hatta daha yüksek fiyattan satışları var. Göçük konusunda evet az para verilmiyor alıp eleştirenlerde sonuna kadar haklı ama dediğim gibi bir dizel aracın yağ eksiltmesinden yada bir mmt şanzımanın yolda bırakmasından daha kötü bir durum değil diye düşünüyorum.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #628 : Kasım 02, 2017, 18:45:31 »
@Selman Yalçın (18649)
Konunun aslında aracın göçükleri olduğunu düşünmüyorum böyle bir problem evet var ama koskoca Honda gelip adam gibi bir açıklamayı hala yapmadı eleştirinin buna odaklı olmasını istiyorum ben.Her otomobil fırması hata yapabilir evet ama otomobilde bu denli büyük bi kriz çıkmış sen koskoca markasın çıkıpta evet böyle böyle bi problem var çözücez beklemede kalın denseydi insanlar bi nebze rahatlardı diye düşünüyorum ve bu açıklamayı Honda Türkiye'den değil Honda Global'dan beklerdim ben.Türkiye tarafı ise zaten rezillik içinde şuanda.Facebooktaki sayfalarına göçükle ilgili şikayetlerini yorum olarak yazan kullanıcıları engelliyorlar mesela.Türkiye kısmından bişey olmaz Globandan çözüm gelirse Türkiye uygular anca.

100 bin lira verip alanlardan göçüğü olanlar serzeniş ve pozitif yaklaşım içindeyken..

Eleştirenler başka marka sahipleri.!?

Bu da Hondayla ilgili ironik kısmı..
Civic kullanıcıları araçlarını ve Honda markasını ilah yaptıkları için Honda'nın sorumsuzluğunu ve rezaletini kabul edemedikleri için olabilir mi bu durum?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #629 : Kasım 02, 2017, 19:26:54 »
Civic kullanıcıları araçlarını ve Honda markasını ilah yaptıkları için Honda'nın sorumsuzluğunu ve rezaletini kabul edemedikleri için olabilir mi bu durum?

Her otomobil fırması hata yapabilir ..... ve bu açıklamayı Honda Türkiye'den değil Honda Global'dan beklerdim ben.... Türkiye kısmından bişey olmaz Globandan çözüm gelirse Türkiye uygular anca.

Kendin kısmen cevapları bulmuşsun işte .. bunun haricinde kim ne yapabilir? Bunun ötesinde Yeni Civic üzerinden neden tüm Honda ürünleri ee kaka gibi tarif ediliyor? yada "Honda ürünlerine sahip çıkmıyor" gibi kesin konuşuluyor?

Örneğin, Vw ürünleri bize cazip gelmeyebilir ama onu ilah yapan insanlara kızma hakkımız varmı? veya DSG problemlerini hala çözemedikleri ve problemli şanzımanları hala sattıkları ve onu çok seven insanların bu sorunu gözardı ederek satın almaya devam etmelerine kızma hakkımız var mıdır?..

Bu durum neden başka marka sahiplerini üzsün veya sinirlendirsin.!?

Belki şöyle düşünüyorlardır; "kalite ve donanımda geriye giden, kronik sorunlarla dolu Toyota alıp birde yağ yakan motoruyla uğraşacağıma, kaliteli alman alıp sadece şanzıman problemiyle uğraşırım.. sonuçta şanzımanı tamir etmek basit."

Not: Bu benim düşüncem değil ama durum bu.

Şimdi eğri oturup doğru konuşalım.

Kalite konusunda her sınıfta, almanların çizgisi japonlardan bir çıt ileridedir.

Yalnız bu, japonlar yapamıyor demek değildir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #630 : Kasım 12, 2017, 01:13:01 »
Böyle bir durum varsa araçlarda yorum yapamıyorum.Tesadüfen fc5 grubunda gördüm.Amacım kötülemek değil kimseyi.Her araç aynı olur diye de bir şey yok.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '16
  • 35 kere teşekkür etti
  • 179 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #631 : Kasım 12, 2017, 02:01:44 »
Orçun bir keresinde buzdolabı almıştık bosch marka idi sanırım garantisi 2 yıllıktı ve bizim dolabın lambası 1 yılı doldurunca patladı yanmaz oldu sensörden mi acaba? Düşüncesi ile servis çağırdık lamba patlamış servis lambanın garantiye girmediğini ücretli değişeceğini söylemişti. Ücretli olarak değiştirdik cüzii bir rakamdı.
Müşteri hizmretlerini aramıştım ben ozaman, bana verdikleri cevap lambayı biz üretmiyoruz başka firmalardan tedarik ediyoruz o yüzden garantiye girmiyor diye bana garip gelen açıklamada bulunmuştu. Koskoca firma lambayı değiştirse çok büyük bir zarar mı edecek? Bu da aynı vites topuzunu değiştir garantiden müşterinin gönlünü al veya sök yenisini tak analize gönder bir kimyasal bulursan müşteriye açıkla. Servislerin müşteri var nasılsa deyip baştan savması mı? Anlayamadım.
İlla gitmek istiyorsan, hoşuma git mesela :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #632 : Kasım 12, 2017, 03:08:41 »
Ben kullanmadığım için yorum yapmak istemiyorum.Ama honda'ya eskisi kadar sempatik bakamıyorum.Tasarımına ve sportifliğine hayran kalırdım.Fc5 olayında ortada buz dağının görünmeyen kısmı var gibi geliyor. Bir de şu var kalite standartlarının ülke, marka, model bazında aynı olduğu elbette söylenemez.Marka yetkilileri olarak ürüne sahip çıkılması lazım ki müşteri memnuniyeti olsun.Yan sanayi parçalarda bile çakma, basit firmalar ürününün arkasında duruyor bazen.Bu da ironik.

Tabiri caizse şahsi fikrim, iğneyi önce kendine çuvaldızı başkasına batırmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 171 kere teşekkür etti
« Yanıtla #633 : Kasım 12, 2017, 21:17:50 »
Orçun bir keresinde buzdolabı almıştık bosch marka idi sanırım garantisi 2 yıllıktı ve bizim dolabın lambası 1 yılı doldurunca patladı yanmaz oldu sensörden mi acaba? Düşüncesi ile servis çağırdık lamba patlamış servis lambanın garantiye girmediğini ücretli değişeceğini söylemişti. Ücretli olarak değiştirdik cüzii bir rakamdı.
Müşteri hizmretlerini aramıştım ben ozaman, bana verdikleri cevap lambayı biz üretmiyoruz başka firmalardan tedarik ediyoruz o yüzden garantiye girmiyor diye bana garip gelen açıklamada bulunmuştu. Koskoca firma lambayı değiştirse çok büyük bir zarar mı edecek? Bu da aynı vites topuzunu değiştir garantiden müşterinin gönlünü al veya sök yenisini tak analize gönder bir kimyasal bulursan müşteriye açıkla. Servislerin müşteri var nasılsa deyip baştan savması mı? Anlayamadım.
Ailemin 16-17 yıllık bosch bir buzdolabı vardı kirada oturduğumuz dönemler her yıl taşınırdık o buzdolabıda sürekli yer değiştirirdi ama bir kere olsun bozulmadı servis yüzü görmedi bozulsun diye bekledik bozulsunda yenisini alalım çöpe gitmesin diye ama bi türlü bozulmadı en sonunda yine aynı sağlamlıktadır diye gözümüz kapalı Bosch buzdolabı aldık bu yaz.İlginçtir aldığımız gibi ilk 1 haftada lamba kafasına göre yanıp sönüyodu iç lamba yani.Servis geldi bişeyler yaptı gitti bi süre düzgün çalıştı sonra yine yanıp sönmeye başladı kafasına göre bu sefer arıza kaydını ben açtım ve daha öncede aynı hatayla karşılaştığımız parça değişimi istediğimizi söyledim olumlu yaklaştılar geldiler ve duy kısmı değişti galiba ben evde yoktum geldiklerinde ama o zamandan beri problemsiz ışık kısmı.Ama bu buzdolabından ilginç sesler geliyo nasıl tarih edilir uğuldu gibi hafif bi rüzgar sesi gibi sesler geliyo arada bir daha önce hiçbi buzdolabında duymadığım sesler bunlar.Bide almanlar arabalarda detaycılıklarıyla bilinirler ama Bosch bizim buzdolabimizde çokta detaycı değildi.Eski kalitesi malesef kalmamış

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #634 : Kasım 13, 2017, 12:39:23 »
Toyota otomobil konusunda müşteri memnuniyetinde dünyada 1 numaradır. Bu konuda hala eline kimse su dökemedi ama bazı konularda da geri kalıyor.

Bosch, ev kliması ve ocak üstü Davlumbaz konusunda konfor odaklı üretim yapmıyor, bunun haricinde tüm ürünleri kalitelidir.

Günümüzde endüstriyel ürünlerin 30 - 50 yıl dayanıma sahip olmaları istenmiyor ve doğaldır.

Honda'daki vites topuzu ve direksiyon kaplaması sorunu Toyota ve diğer markaların tamamında yaşanan olaylardandır.

Bu tip şeylerin bu kadar kısa sürelerde oluşma sebebi dış etkendir.

1- Zararlı temizlik malzemeleri kullanımı,
2- Bazı insanların ellerindeki ter asidi daha güçlü olabiliyor,

Direksiyon ve vites topuzu düzenli olarak araç her yıkandığında, nemli temiz bir bezle silinmelidir.

Not: Torpido, Kapı kaplamaları, Direksiyon, Vites topuzu, Arka şapkalık temizliğinde kesinlikle temizlik ürünleri kullanılmamalıdır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #635 : Kasım 13, 2017, 19:05:23 »
Toyota otomobil konusunda müşteri memnuniyetinde dünyada 1 numaradır. Bu konuda hala eline kimse su dökemedi ama bazı konularda da geri kalıyor.

Bosch, ev kliması ve ocak üstü Davlumbaz konusunda konfor odaklı üretim yapmıyor, bunun haricinde tüm ürünleri kalitelidir.

Günümüzde endüstriyel ürünlerin 30 - 50 yıl dayanıma sahip olmaları istenmiyor ve doğaldır.

Honda'daki vites topuzu ve direksiyon kaplaması sorunu Toyota ve diğer markaların tamamında yaşanan olaylardandır.

Bu tip şeylerin bu kadar kısa sürelerde oluşma sebebi dış etkendir.

1- Zararlı temizlik malzemeleri kullanımı,
2- Bazı insanların ellerindeki ter asidi daha güçlü olabiliyor,

Direksiyon ve vites topuzu düzenli olarak araç her yıkandığında, nemli temiz bir bezle silinmelidir.

Not: Torpido, Kapı kaplamaları, Direksiyon, Vites topuzu, Arka şapkalık temizliğinde kesinlikle temizlik ürünleri kullanılmamalıdır.
Kendi işimle alakalı kısmından bahsedim;
Derinin en büyük düşmanı ter`dir.Ne yaparsanız yapın elinizdeki ter deriye değdiği zaman,zamanla onu bitirmeye başlar.Arka cebinde cüzdan taşıyanlar belki fark etmişlerdir,köşelerin kırıldığı yere doğru beyaz veya sarımtırak çizgiler oluşur.Sebebi otururken terleme yapmasındandır :)Sıcak da deriyi yumuşatır,keşkül gibi yapar :) Ön konsolu fazla güneş gören araçlara bakın direksiyonları belli bir zaman sonra yumuşama olur.
Çözümü yoktur sadece güneşten ve terden korumak gerek. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #636 : Kasım 13, 2017, 19:47:29 »
Deriden deriye değişiyor olmalı bu yıpranma süreçleri? Ellerim sık terlemesine rağmen yaşamadım henüz.Ayrıca ıslak mendille de silerim arada o da zararlı mıdır

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #637 : Kasım 13, 2017, 20:06:34 »
yazın ön göğüs ve direksiyonu korumak için sürekli örterim.direksiyonu korumak için olan kılıflar var.corollanın direksiyonu dökülüyor,sakın ıslak mendille ,kolonyalı mendille silmeyin şeklinde yorum vardı,forumda bu nedenle çirkinleştireceğini bilmeme rağmen 15-20 tl ye direksiyon kılıfı alıp geçirmeyi düşünüyorum,torpidoya hiç bir şey sürmüyorum nemli bez yeter,sonra kullanıcı hatası derler.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #638 : Kasım 13, 2017, 20:18:06 »
Deriden deriye değişiyor olmalı bu yıpranma süreçleri? Ellerim sık terlemesine rağmen yaşamadım henüz.Ayrıca ıslak mendille de silerim arada o da zararlı mıdır

Bazı ıslak mendillerin solüsyonları farklı oluyor, elde bile yapış yapış yada yağlı gibi şeyler oluşturuyor.

O sebeple kimyasal hiç bir şey kullanmamak en iyisidir.

Gerçek veya Suni deri için fazla ıslak bez de iyi değildir. Fazla suyu alınmış, nemli kalacak kadar yeterince sıkılmış bezle temizlik yapılmalıdır. Yani silince hemen kurumalıdır.

Direksiyon simidi ve Vites Topuzunu temiz tutmanın bir yolu da, kirli ellerle araç kullanmamaya özen göstermektir.

Fethiye Bakırcılar servis müdürü arkadaşıma 8.5 yıllık Corollamı satıcam deyince yakından tekrar alıcı gözle incelediğinde, Direksiyon Simidi ve Vites Topuzunun neden değiştiğini sormuştu. Ben de hiç değişmediğini, orjinal olduğunu söyleyince bu kadar temiz kalabildiğine şaşırmıştı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 93000
  • Model Yılı: '12
  • 543 kere teşekkür etti
  • 290 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #639 : Kasım 13, 2017, 20:24:38 »
evet ıslak mendil de zararlıdır,deriden deriye fark eder,derinin daha tok oluşu,işlenişi vs ile ilgili