Gönderen Konu: Yeni Honda Civic  (Okunma sayısı 69549 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Ynt: Yeni Honda Civic
« Yanıtla #520 : Ekim 16, 2017, 22:30:32 »
Demekki, kral diye lanse edilen markalar da hatalı ürün çıkartabiliyormuş. Mercedeste bu kez hatalı olanların sayısı küçümsenmeyecek düzeyde ve güvenliğe direkt etkisi olduğundan bekletilme şansı da yok. Acaba geri çağırmaya kadar geçen süre neydi? Parça kaynaklı olduğu için hiç kimsenin haberi dahi yoktu.

Şunu söylemek isterim, bir hata yüzünden hemen Markayı kötülemeyelim. Sonuçta tasarlayıcı ve birleştirici firma her nekadar o marka gibi görünsede, otomobili meydana getiren binlerce parça tedarikçisi yan sanayidir.

Bu sebeple her zaman yapıcı ve çözüm üretici yorumları tercih etmeliyiz.

100 yıldır otomobil üreten bu firmaların ürünlerini görsel olarak beğenmeyebiliriz ama çalışma prensiplerini ve mühendisliklerini yorumlamak sadece bizi komik duruma düşürür. Çünkü binlerce parçadan meydana gelen bu ürünlerde yüzlerce meslek dalı var.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #520 : Ekim 16, 2017, 22:30:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #521 : Ekim 16, 2017, 22:35:38 »
Tekin abi,etme eyleme hata var hata var.Hondanın ki hata değil resmen skandal.Yazmayayım bu konuya diyorum ama,o kadar savunma pozisyonundasın ki abi. Tamam senin araç ta şükür göçük yok.Olur sa bu kadar savunabilecek misin?Merak ediyorum. İnşaallah olmaz. :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '14
  • 226 kere teşekkür etti
  • 230 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #522 : Ekim 16, 2017, 22:42:20 »
Yanılmıyorsam beyaz olanlarda daha az görülüyormuş bir yerde okumuştum.Ne alaka hiç bilmiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #523 : Ekim 16, 2017, 22:46:28 »
Bu arada Toyota kobe çelik skandalından etkilenen Toyota araçlar için hızlı inceleme başlatıldığını açıkladı.Honda ise göçük ve dalgalanmaya fabrikadan çıkışta hata yoktu,kullanıcı hatası diyor.Marka fanatiği değilim.Hatta Alman arabasına geçmeyi düşünüyorum.Toyota niye büyük şimdi daha iyi anladım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #524 : Ekim 16, 2017, 22:52:17 »
Bu arada Toyota kobe çelik skandalından etkilenen Toyota araçlar için hızlı inceleme başlatıldığını açıkladı.Honda ise göçük ve dalgalanmaya fabrikadan çıkışta hata yoktu,kullanıcı hatası diyor.Marka fanatiği değilim.Hatta Alman arabasına geçmeyi düşünüyorum.Toyota niye büyük şimdi daha iyi anladım.

Valla her ne kadar Toyota'ya donanım-motor vs konulardan kızsakta bu konularda cidden hassaslar kendilerinden kaynaklı bi hata varsa yıllarda geçse düzeltiyorlar kobe çelik olayı duyulduğu gibi Toyota açıklamasını yaptı Honda gibi problemli binlerce aracın akıbetini belirsiz bırakmadı.Hondayıda severdim bu hatalarına rahmen yine sevilir insanoğlu hata yapar ama adam gibi açıklama yapılsaydı böyle böyle bir durum var halledicez diye kullanıcı tedirgin olmazdı bütün dünyadaki imajları ciddi şekilde sarsıldı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #525 : Ekim 16, 2017, 22:58:59 »

Megane 2016 hb gtline kullanıcısı olan bir arkadaşım astra ya bindi.Binerken bu kapı ne böyle diyor.Ağır geldi biraz :D Cidden çift saç mevcut bazı yerlerinde.Saç kalınlığı ya da esnekliği tamamiyle güvenli demek değil.Çok düz mantık olur böyle yaklaşırsak.En güvenilir araçlar listesine 3. giren hyundai santafe çok şaşırttı beni.Marka bazında değilde model bazında da araştırmak lazım diye düşünüyorum.Adım gibi eminim Honda çözüm bulacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #526 : Ekim 16, 2017, 23:10:04 »
Tekin abi,etme eyleme hata var hata var.Hondanın ki hata değil resmen skandal.Yazmayayım bu konuya diyorum ama,o kadar savunma pozisyonundasın ki abi. Tamam senin araç ta şükür göçük yok.Olur sa bu kadar savunabilecek misin?Merak ediyorum. İnşaallah olmaz. :)

Hata var mı yok mu firma açıklama yapana kadar biz iddia edemeyiz. "Şu şasi sahipleri araçlarını getirsin" diyene kadar da Honda hata yaptı diyemeyiz. Hele skandal kelimesi, araştırma sürecinde olduğu bilinen bir konuyla hiç bağdaşmıyor.

Benim aracımda olsaydı ne yapabilirdim? bayiye zabıt tutturup beklemekten başka hiç bir şey, sonradan oluşup oluşmayacağınıda açıklamalar sonunda öğreneceğim ve belki benide çağıracaklar..?? Savunmada hiç değilim çünkü aracım biyerlerde satılık değil. :)

Yalnız şuna emin olun, bu araçtan çok memnunum ve ömür yettiği sürece dediğim gibi 10+ yıl kullanmayı düşünüyorum ki bu çok daha önemli. Yada tersten düşünelim, araçta böyle bir sorun oluşmadı fakat beklentilerimi de karşılamadı, satmazmıydım..??

8.5 yıl D-4D MMT kullandım sonunda sattık, 120 bin km deki motor hala mükemmel durumdaydı ve alan arkadaş hala sorunsuzca biniyor,
3.5 yıl Yaris Hybrid kullandım, 60 bin km sonra beklentilerimi karşılamadığına karar verdim ve sattım.
Babama 2014 Corolla CVT aldım, mükemmel bir araç, hala biniyor.

MMT, Toyotada hala birçok kişiyi üzmeye devam ediyor ama ben tekrar alırmıyım? Uzun yol ağırlıklı kullandığım için alırım.
Geçen süreçte MMT ile veya diesel motorlar konusuyla ilgili hiç bir zaman Toyotayı kötülemedim, şimdi Honda için olduğu gibi teknolojisini savundum. Forumumuzda detayları okuyabilirsiniz.

Valla her ne kadar Toyota'ya donanım-motor vs konulardan kızsakta bu konularda cidden hassaslar kendilerinden kaynaklı bi hata varsa yıllarda geçse düzeltiyorlar kobe çelik olayı duyulduğu gibi Toyota açıklamasını yaptı Honda gibi problemli binlerce aracın akıbetini belirsiz bırakmadı.Hondayıda severdim bu hatalarına rahmen yine sevilir insanoğlu hata yapar ama adam gibi açıklama yapılsaydı böyle böyle bir durum var halledicez diye kullanıcı tedirgin olmazdı bütün dünyadaki imajları ciddi şekilde sarsıldı.

Sorun motorda, herhangi bir donanımda yada boyada olsaydı karar süresi çok hızlı ve kısa olurdu. Gövde Statikteki sorun kaynağını bulmak biraz daha zaman alır. Bu süreçte Honda da kusur yok. Araştırıyorlar işte. Büyük markaların imajları sarsılmaz, onlarda işler rayına oturmuştur, çözerler ve bir dahakine daha iyisini aynı marka altında üretip pazarda kalırlar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 16, 2017, 23:42:58
Honda Civic Sedan aracı olup, otomobili için herhangi bir konuda güncelleme olup olmadığına şu linkten bakabilir.

https://www.honda.com.tr/urun-guncelleme-kampanyasi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #527 : Ekim 17, 2017, 01:28:36 »
Hata var mı yok mu firma açıklama yapana kadar biz iddia edemeyiz. "Şu şasi sahipleri araçlarını getirsin" diyene kadar da Honda hata yaptı diyemeyiz. Hele skandal kelimesi, araştırma sürecinde olduğu bilinen bir konuyla hiç bağdaşmıyor.

Benim aracımda olsaydı ne yapabilirdim? bayiye zabıt tutturup beklemekten başka hiç bir şey, sonradan oluşup oluşmayacağınıda açıklamalar sonunda öğreneceğim ve belki benide çağıracaklar..?? Savunmada hiç değilim çünkü aracım biyerlerde satılık değil. :)

Yalnız şuna emin olun, bu araçtan çok memnunum ve ömür yettiği sürece dediğim gibi 10+ yıl kullanmayı düşünüyorum ki bu çok daha önemli. Yada tersten düşünelim, araçta böyle bir sorun oluşmadı fakat beklentilerimi de karşılamadı, satmazmıydım..??

8.5 yıl D-4D MMT kullandım sonunda sattık, 120 bin km deki motor hala mükemmel durumdaydı ve alan arkadaş hala sorunsuzca biniyor,
3.5 yıl Yaris Hybrid kullandım, 60 bin km sonra beklentilerimi karşılamadığına karar verdim ve sattım.
Babama 2014 Corolla CVT aldım, mükemmel bir araç, hala biniyor.

MMT, Toyotada hala birçok kişiyi üzmeye devam ediyor ama ben tekrar alırmıyım? Uzun yol ağırlıklı kullandığım için alırım.
Geçen süreçte MMT ile veya diesel motorlar konusuyla ilgili hiç bir zaman Toyotayı kötülemedim, şimdi Honda için olduğu gibi teknolojisini savundum. Forumumuzda detayları okuyabilirsiniz.

Sorun motorda, herhangi bir donanımda yada boyada olsaydı karar süresi çok hızlı ve kısa olurdu. Gövde Statikteki sorun kaynağını bulmak biraz daha zaman alır. Bu süreçte Honda da kusur yok. Araştırıyorlar işte. Büyük markaların imajları sarsılmaz, onlarda işler rayına oturmuştur, çözerler ve bir dahakine daha iyisini aynı marka altında üretip pazarda kalırlar.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 16, 2017, 23:42:58
Honda Civic Sedan aracı olup, otomobili için herhangi bir konuda güncelleme olup olmadığına şu linkten bakabilir.

https://www.honda.com.tr/urun-guncelleme-kampanyasi

Bu süreçte Hondada kusur var.Binlercesi satılan ve bütün dünya ülkelerinde olan bu modelde çok ciddi bir problem var ve Honda beyimiz kullanıcısına düzgün bir açıklama bile yapmıyor.Problem farkedildiği zaman çıksaydılar evet böyle böyle bir problemimiz var bunu çözmek için uğraşıyoruz deseydiler kullanıcıda sessiz sakin bekleseydi çözümü ama hergün farklı bir kullanıcı bu sorunla karşılaşıyor ve Hondadan düzgün bir açıklama yok kullanıcılar mahdur servisin elinden birşey gelmiyor bu rezalettir kobe çelik veya başka bi sebepten olsun olmasın kobe çelik skandalı olduğunda Toyota naptı araçlarında problem gözükmediği halde inceleme başlatıyoruz diye bi açıklama yaptı peki Honda bu ciddi problem karşısında ne yaptı global anlamda bi açıklama yapıldımı? sadece Honda Türkiye'den bir açıklama geldi oda fabrikadan çıkan araçlarımız sağlamdır dedi ki burdaki şuçlu Honda Türkiye değildir çünkü adamların elindende birşey gelmiyor mühendislik bir hata var bunu Türkiye çözemez global bir çözüm bulunur civic modelinin üretildiği bütün fabrikalarda üretim değişikliği gerçekleştirilir ve yeni üretilenlerde problem çözülmüş olur eskiler içinde araçlar alınır ne gerekiyosa uygulanır sahiplerine verilir.Büyük marka olmak böyle bişey aylardır üretimi gerçekleştirilen model için rezalet bir durum sözkonusu ve Honda beyimiz tüketicisini ciddiye alıp gerçek bir açıklama yapma gereği bile duymuyorsa kimse kusura bakmasın Honda yaptığı hatadan dolayı değil tüketicisinin arkasında yeteri kadar durmadığı için kusurludur.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 43000
  • 281 kere teşekkür etti
  • 530 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #528 : Ekim 17, 2017, 11:42:56 »
2010 model civic kullanıyorum. Yedi yıllık garantisi 2017 yılı başında bitti. 2015 yılında araç beş yaşında iken direksiyon kutusu garantili olarak servis tarafından yenisi ile değiştirildi. Yıl yanılmıyorsam 2016  yine garantiden motor kulağı garantiden değişti. Yıl 2017, hava yastığı fişeği için kaçıncı kez servise çağrıldım.  Böyle bir örneği başka bir markada japon ya da alman farketmez duyan var mı? Ülkemiz yol ve arazi koşullarında aracına 7 yıl garanti verebilen başka bir marka var mı?

Evet bir problem var bu açık net, 2016-2017 model civic sahibi olup bu sorunu yaşayan herkes haklı ancak biraz sakin. Görüyorum ki zaten Tekin bey bir çok insandan daha sakin. :)

Peki merakımdan soruyorum, aracında bu problem olupta buna rağmen aracın genel anlamda rijitliğinden memnun olmayan bir kişi var mı? Civic aracına göçük sorununa rağmen yanılmıyorsam otuzbin tl daha para harcayarak modifiye eden insanlar var.

Honda global çapta büyük bir marka ve bu tip büyüklükte bir markanın yapacağı anlık yanlış bir açıklama olayı hukuksal olarak çok farklı boyutlara götürebilir. Ancak Honda bu kriz dönemini bana göre de iyi yönetmiyor. Şu an Japonya'da yaşanan yanıltıcı çelik mukavemetleri olayı basit bir olay değil küresel bir kriz. Honda'da şayet sorun kaportadaki metal aksam kaynaklı ise sorun açık diyelim, peki ya bu marka mukavemetsiz kalitesiz metali kullanan x bir firmanın asıl mukavemetli olması gereken ancak gözle gözükmeyen hayati bir yerinde ise o zaman sorun daha büyük olmaz mı?

Arkadaşlar net bilmediğim için soruyorum: 2000-2001-2002-2003-2004 model bazı benzinli vvti motorlardaki yağ yakma problemleri ve yağ bidonları ile gezen araç sahipleri; 2009-2010-2011 model dizel d4d lerdeki bazı sorunlu motorlar, yağ yakma problemleri var mıydı yanlış mı biliyorum yanlışsam lütfen düzeltiniz en azından bilgilerimiz doğru mu yanlış mı daha net teyid edebiliriz; ya da 2013 yılında yeni kasa değiştiren bir aracın davlumbazsız satılması ve bu  araç sahiplerine davlumbazı ek para ile satmaya çalışan bayiler; bir çok ülkede sunrooflu satılan aynı modeli ülkemizde güvenlik gerekçesi ile donanım fakiri araçları getiren markalar, 2017 yılında, modellerinde hala bağımsız süspansiyonu maliyetinden dolayı müşterilerinin konforuna tercih eden güzide kimi markalar...

Bu arada şu an bir araç alacak olsam yine  honda ve toyota'yı ilk iki sıraya yerleştirirdim.

Ne olursa olsun kazanan tüketici olsun arkadaşlar. Umarım kendi elektrikli ya da daha ekolojik bir sisteme sahip milli aracımızı üretir ve kullanırız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #529 : Ekim 17, 2017, 14:07:21 »
Yukarıda bazı yorumlarda süspansiyon ve kasaya etkisinden olabileceği belirtilmiş. Bunlar aslında daha önce söylediğim gibi bozucu hareketleri ön plana çıkarır.
Süspansiyon hareketlerinin kasa üzerindeki etkisi Sonlu Elemanlar Analizi ile kolayca ortaya çıkarılır, eminim Honda bunu daha önce yapmıştır (tasarım aşamasında) ve şimdi gözden geçirme yapıyordur muhtemelen.

400 bin araç hangi model yılları arasıymış acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür etti
  • 13 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #530 : Ekim 17, 2017, 14:18:26 »
youtube da alttaki videoda 5:00 a gelip izlermisiniz beyaz bir civic sahibi anlatıyor

https://www.youtube.com/watch?v=y5bHoACbGx0

benim buna kafam takıldı böyle birşey olabilirmi olursa nasıl olur yukarıda bir arkadaş ekşi sözlükden bir alıntı yapmıştı
sanırım o arkadaşın söylemleri haklı gibi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #531 : Ekim 17, 2017, 14:29:42 »
400 bin araç hangi model yılları arasıymış acaba?

Almancam çok zayıf olduğundan detaylarını anlamıyorum fakat sanırım neredeyse her modelinde farklı hatalar mevcut..

Mercedeste, Kliması çalışmayanlar, Hava yastıkları riskli olanlar, Diesel motor sorunları ve Emisyon arızaları, vs vs

Geçen hafta amerikan Toyota, 2010 yılından itibaren 18.000 Lexus'u geri çağırdı.
Sorun, hava yastıklarında gibi görünsede yeni modellerdeki Hybrid sisteminde, yüksek süratlerde kapanma olduğundan kazaya sebebiyet verebilmekteymiş.

Herkes kendisine bir çeki-düzen vermeye başlıyor galiba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #532 : Ekim 17, 2017, 15:47:44 »
Bu bahsedilen C sütunundaki sıkıntı yeni üretimlerde var mı? Bir arkadaşım yeni civic almayı düşünüyor ancak bu konudan dolayı soğumuş gibi.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #533 : Ekim 17, 2017, 17:56:22 »
Bu bahsedilen C sütunundaki sıkıntı yeni üretimlerde var mı? Bir arkadaşım yeni civic almayı düşünüyor ancak bu konudan dolayı soğumuş gibi.

2017 başından beri yok.

youtube da alttaki videoda 5:00 a gelip izlermisiniz beyaz bir civic sahibi anlatıyor

Bu videoda bagaj kapağının arasından vida göründüğünü, motor kaputunun dalgalandığını ama Turbo motorlularda daha fazla motor olduğu için kaputun dalgalanmadığını söyleyen kişi için herhangi bir yorumum yok..

Fakat, bagaj kapağının ilk üretimlerdeki düşük profilli fitilden dolayı boşluk olduğunu söyleyebilirim, fitildeki sorun halledildiğinden şimdi öyle bir şey yok.

Aynı tersi durum hatırlarsanız, yeni Corollada yaşanmış, tek vuruşta kapanmıyordu ve bu konu forumumuzda uzun uzun şikayet ve araştırma konusu oluşturmuştu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #534 : Ekim 17, 2017, 18:13:52 »
Almancam çok zayıf olduğundan detaylarını anlamıyorum fakat sanırım neredeyse her modelinde farklı hatalar mevcut..

Mercedeste, Kliması çalışmayanlar, Hava yastıkları riskli olanlar, Diesel motor sorunları ve Emisyon arızaları, vs vs

Geçen hafta amerikan Toyota, 2010 yılından itibaren 18.000 Lexus'u geri çağırdı.
Sorun, hava yastıklarında gibi görünsede yeni modellerdeki Hybrid sisteminde, yüksek süratlerde kapanma olduğundan kazaya sebebiyet verebilmekteymiş.

Herkes kendisine bir çeki-düzen vermeye başlıyor galiba.
6 Sigma sadece masada olmaması gereken bir yaklaşım, Yalın 6Sigma da bunun için var.
Mars yolculuğunu düşünüyorum da, bu tarz hatalar ironik olurdu. Gerçi bir mekik dönüşünde mekik üzerindeki bazı seramik kaplamalar gitmişti.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #535 : Ekim 17, 2017, 19:47:41 »
6 Sigma sadece masada olmaması gereken bir yaklaşım, Yalın 6Sigma da bunun için var.
Mars yolculuğunu düşünüyorum da, bu tarz hatalar ironik olurdu. Gerçi bir mekik dönüşünde mekik üzerindeki bazı seramik kaplamalar gitmişti.

Bizim Feedback tarzımız ile 6 Sigmaya gerek duyulmadan, düşen seramik kaplamalarla Mars'ta alaturka wc tasarımı Hondaya yaptırılabilir.!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #536 : Ekim 17, 2017, 22:51:57 »
Takip ettiğim facebook sayfasında olayın madurları hukuki süreç başlatıyorlar,bence mahkeme sonuçlanmadan HONDA soruna çözüm bulacak bende sıkı takipteyim.
Selamlar
Sadece V-POWER - Anti LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #537 : Ekim 18, 2017, 00:06:48 »
Hafta sonunda ben de Honda Civic Sedan RS 1,5 lt. 182ps. motorun test sürüşünü yaptım. Araç içerisi güzel, dış tasarım çok çekici, motor çok iyi. Bir ara Toyota'nın yerine alayım diye düşündüm.  Ancak kaporta işçiliği berbat, parça birleşim yerleri düzgün değil, parça aralarındaki birleşim mesafeleri farklı. Kaportadaki göçük korkusu ve kaporta işçiliği araçtan soğumaya yeter. Motorda bir yerde arıza olsa firma bir şekilde tamir eder. Ama kaportada böyle bir hata olunca Honda ne yapabilir? Aracı düzeltip boyatsa olmaz , araç değer kaybeder. Aracı komple değişme olması gerek. Bu da Honda'ya büyük yekün tutar. Bu sebeple çıkış yolu arıyor. En az zararla kurtulmaya çalışıyor. Gecikme nedeni bu.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #538 : Ekim 18, 2017, 13:15:50 »
Dünya çapında satılan ve 5.500 d/d ya kadar rahat devirlenerek max tork üreten, her türlü şartlarda 1.6 litreye göre daha ekonomik yakıt tüketim değerleri sunabilen 1.5 Turbo motorun herşeyi mükemmel. Fakat her güzel şeyin bir bedeli vardır. Motor hırıltısı. Sportif yaşayanlar için ideal.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 226 kere teşekkür etti
« Yanıtla #539 : Ekim 18, 2017, 17:37:42 »
Geçen bir video izledim ford fiesta ecoboost 1.0  3 silindirli motor a yazılım yapılmış 160 bg elde edilmiş ve 170 bg leri kaldırıyormuş motor.Günümüzde turbo benzinli motorlara bayağı rağbet var.