Gönderen Konu: Yaris kazamiz ile ilgili yardim  (Okunma sayısı 5115 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 89700
  • Model Yılı: '08
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
Yaris kazamiz ile ilgili yardim
« : Eylül 19, 2016, 21:39:37 »
Esim bu sabah ara sokak olmasina ragmen kanimca esimin dalgin, karsi tarafin ise suratli ve saygisiz surusu sonucunda kaza yapiyor.

Toyota asistan hizmeti sayesinde aracimiz servise cekildi.

Bundan sonraki surecte kaza tutanaginin degerlendirilmesi, cektigimiz fotograflarin ne yapilacagi gibi ne yapmamiz neyi nereden takip etmemiz gerektigi konusunda bilen arkadaslarin yardim ve yonlendirmesini rica ederim.

Allah kazadan beladan korusun cumlemizi.

Saygilarimla.

Toyota Club Türkiye

Yaris kazamiz ile ilgili yardim
« : Eylül 19, 2016, 21:39:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: Yaris kazamiz ile ilgili yardim
« Yanıtla #1 : Eylül 19, 2016, 21:48:35 »
 Çok geçmiş olsun. Bir araç içi kamera olsaydı durum daha net anlaşılırdı
Hasar çok fazla değil gibi. Ön tampon kaput bide sağ çamurluk düzeltilecek gibi. Far ayağı mini onarımla onarılabilir
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 19, 2016, 22:09:40 »
Tesekkur ederim Yaris saglam aracmis :) ama keske o kadarla kalsa.

Ben de uzmani olmamakla beraber gorebildiklerim;

Sag on kapi acilmiyor dedigin gibi sag camurlukta deformasyon olsa gerek.

Arac bosta yuruse bile on duzende de birseyler cikacak saniyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 19, 2016, 22:16:07 »
Gecmis olsun. Nedense Yaris bana hic saglam bir arac gibi gelmiyor. Keske daha detayli fotograf kaza tutanagi vs olsada yorumlaya bilsek.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Eylül 20, 2016, 08:17:38 »
Günaydın,

Sağlam dediysem ralli aracı performansı beklemek haksızlık olurdu zira bildiğim kadarıyla monoblok şaseli seri üretim araçlar sonunda. Sadece kaza esnasında ön kısmın dağılması ve içeriyi darbeden korumasını kastetmiştim. Aracın hava yastıkları açılmadığından büyük bir darbe olmamış diye yorumladım.

Araçları gösteren fotoda bakış istikameti eşimin gitmek istediği yön yani yokuş yukarı. Diğer araç soldan gelerek yokuş aşağı sağ yöne doğru gidiyor. Kontrolsüz kavşakta bizim araç yokuş yukarı ve diğer araca göre sağda kalmış oluyor.

Sonuç olarak kavşak noktasına gelirken her iki tarafta tedbirsiz olunca kaza kaçınılmaz oluyor diye düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 20, 2016, 08:59:30 »
Öncelikle çok geçmiş olsun Allah daha beterlerinden korusun mala gelen cana gelmesin .

Her ne kadar bir şey yok gibi görünse de kapı açılmıyor ise resimden gördüğüm kadarı ile hasarı direk şase almış bu yüzden ön taraf çok dağılmamış çok yavaş bir çarpışma olmamış muhtemele şase düzeltmesi yapılacak aracınıza eğer serviste yapılacak ise yüksek ihtimal sağ- sol çamurluk ön kaput farlar  - ön tampon değişir servis onarıma gitmek yerine direk değiştiriyor başka ne gibi hasarlar çıkar orasına bir şey diyemem . Bundan sonraki süreçte çekilen resimlerden ve krokiden yol geçiş üstünlüğü kimde ise onu haklı bulacaklar . Türkiye de  genelde karşı tarafın ne tarz araç kullandığına bakılmıyor umarım geçiş üstünlüğü  eşinizde olur . Rapora göre siz haklı iseniz karşı tarafın siğorta eksperi gelip aracın hasarına bakar değişmesi gerekenleri servis zaten çıkartır eksper anlaşır aracınız yapılmaya başlar. Eğer suçlu iseniz sizin sigorta şirketinin eksperi karşı tarafa gider  aynı işlemler olur .Böyle bir durum olursa eğer aracınız kaskolu ise kaskonuz sizin aracınızı da yaptırır bir sonraki baya bir pahalı yaptırırsınız tahminimce . Eğer kaskonuz yoksa servisden çıkartıp dışardan iyi bir tamirhane bulup çımacılarda çıkma orijinal parçalarını bularak  hesaplı ve orjianl şekilde tamir yoluna gidin far tampon gibi parçaları  tamir ediyorlar temir ettirirsiniz . Haklı çıkarsanız bu yazdılarımın hiç biri olmayacak zaten sıkıntı kalmaz tekrar geçmiş olsun
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Eylül 20, 2016, 09:22:14 »
Yücel bey teşekkür ederim, ihtiyacım olan bilgiler bu detaylardı.

Maalesef aracımda kasko yok. Zorunlu trafik sigortasının anormal yükselmesi, aracın yaşı ve malüm geçim şartları yüzünden uzun zamandır yaptırmıyordum. Tabi bu kararımda eşimin artık acemiliğini attığını düşünmem de etkili olmuştu.

Çıkacak varmış diyecek birşey yok, dediğiniz gibi cana bir şey gelmemesi en büyük kazancımız, Yaris'i ondan daha bir sevdim kazadan sonra.

Bu durumda servisten haber bekleyeceğiz anlaşılan, tramere baktım dün gece bir kayıt gözükmüyordu, sisteme girilmemiş diye düşündüm. Benim servisi yada sigorta şirketini aramam icap eder mi acaba?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Eylül 20, 2016, 12:14:13 »
Geçmiş olsun, hata sizde yada karşıda ne olursa olsun tutanağı kasko üzerinden oluşturun. Yetkili servisler sigorta ile çalışmıyor dışardaki ustalarda siğortadan yaptığı zaman orjinal parça kullanmıyorlar. Hata karşıda ise rücu ederler. Tekrar geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Eylül 20, 2016, 12:57:22 »
geçmiş olsun.

cana gelmesin de tek, araçlar tamir edilir ne yapalım. evet keşke hiç olmasa ancak olunca da inşallah en fazlası küçük maddi hasarlı olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Model Yılı: -
  • 2852 kere teşekkür etti
  • 3225 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Eylül 20, 2016, 13:03:32 »
Geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 20, 2016, 20:53:47 »
Resimler deki kavsak kontrolsuz kavsak oldugu icin muhtemel sigorta sirketleri %50 %50 kusuru paylastirirlar gibime geliyor. Kaskonuz olmadigini belirtmissiniz. O vakit tanidik bir kaporta boyaciya giderseniz max 2000 - 2500 gibi bir maliyetle sadece kaputu degistirerek kurtarirsiniz. Yarisinida zaten karsi tarafin sigortasi oder.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 125000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Eylül 21, 2016, 10:20:29 »
Geçmiş olsun. Resimlerde yol üzerinde herhangi bir tabela göremedim. Eğer tabela yoksa kavşak kontrolsüz kavşak ise eşiniz haklı durumda. Soldan gelen aracın sizin aracınıza yol vermesi gerekirdi. Sizin hata olabilicek tek yönünüz şu olabilir. Bu tür kavşaklara girerken yavaşlamak gerekir yavaşlamamasından dolayı belki çok az bi yüzde size verilebilir. Bunlar benim şahsi fikrim. Eğer hatalı duruma düşerseniz serviste aracınız çok pahalıya gelebilir. Değişecek parça varsa orijinal çıkmasını alıp daha uygun bir maliyete aracınızı yaptırabilirsiniz. Birde aracınızın airbag sensörlerini bence kontrol ettirmelisiniz bu kazada patlaması gerekirdi.  Bunu Yaris için söylüyorum daha hafif kazalarda patladığını biliyorum. Cana gelecek mala gelsin sizlerde bişey olmaması herşeyden önemli .

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 21, 2016, 12:49:53 »
Fotoda daire içine aldığım beyaz parça üzerinde elektrik soketi var. Acaba soför airbag sensörü olabilir mi diye düşündüm.
Ben açılmama nedenini darbe şiddetinin az olmasına bağladım. Zira çok çabuk açılan bir emniyet sistemi değil diye biliyorum ama serviste soracağım sağlam mı diye, dediğin gibi belki problem de olabilir.

Geçtiğimiz günlerde iletişim merkezlerinden de aramışlardı ücretsiz servis kontrolüne (yine airbag konusuymuş galiba) götürün aracınızı diye.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Eylül 21, 2016, 15:27:18 »
Fotoda daire içine aldığım beyaz parça üzerinde elektrik soketi var. Acaba soför airbag sensörü olabilir mi diye düşündüm.
Ben açılmama nedenini darbe şiddetinin az olmasına bağladım. Zira çok çabuk açılan bir emniyet sistemi değil diye biliyorum ama serviste soracağım sağlam mı diye, dediğin gibi belki problem de olabilir.

Geçtiğimiz günlerde iletişim merkezlerinden de aramışlardı ücretsiz servis kontrolüne (yine airbag konusuymuş galiba) götürün aracınızı diye.
Net bilemiyorum ama işaretlediginiz parçanın sol üstünde sarı soketi siyah bir parça var sensör o gibi.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Aldırma söylenenlere:
Varsın görenler seni bir ot sansın.
Sen gül ol da uğruna ötmeyen bülbül utansın.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ekim 06, 2016, 11:26:35 »
Herkese Selamlar,

uzun zaman oldu, hem araçsız kaldık, hem sıkıldık ama sevindirici taraf en azından kaza raporunda karşı tarafın %100 kusurlu bulunarak adaletli bir karar verilmiş olması.

Bu süre içinde konu nasıl gelişti, nereden nasıl haber aldık onu mesaj metinleri eşliğinde yazıyorum olur ya bir başkasına da fikir olur.

Kaza tutanağı aracın bulunduğu servis tarafından sisteme işlendikten bir kaç gün sonra cep telefonuma sigorta birliği ve benim zorunlu trafik şirketi tarafından gelen mesajlarla bilgilendirme yapıldı.
Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezinden gelen mesajlar şu şekildeydi;
26-09-2016 tarihinde Sn. SOMPO JAPAN SIGORTA  tarafindan
2016311135639/1' lu hasar dosyaniz ile ilgili eksper atamasi
yapilmistir.
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Araciniza ait 19-09-2016 tarihli ve xxx/x no'lu hasar
dosyasi sirketiniz tarafindan olusturulmustur.Sigorta sirketiniz
gerekli aksiyonlari saglayacaktir.

Bundan yaklaşık bir hafta sonra kaza tespit tutanağı değerlendirilmesi sonucunda da kusur dağılımını gösteren aşağıdaki mesaj gelerek bilgi sahibi olduk

034 xxxx plakali araciniza ait tutanak
sonuclandirilmistir. goo.gl/sCN6GC adresinden tutanaginizin
durumunu ögrenebilirsiniz.

Eş zamanlı olarak Sompo Japan'dan zorunlu trafikle ilgili olarak gelen mesajlar da şöyleydi;
Araciniz 3 yastan buyukse,Trafik Sigorta Genel Sarti uyarinca esdeger parca kullanimi gerekli olup,orijinal parca kullanimi halinde olusacak fark odenmeyecektir

SYN MUSTERIMIZ, GECMIS OLSUN. DOSYA NUMARANIZ xxx/x DIR. EKSPERINIZ OZ SIGORTA EKSPERLIKHIZMETLERILTD.STI OLUP TELEFONU 216xxxxx DIR. SAYGILARIMIZLA

Sirketimiz anlasmali tamirhanelerimizdeki tedarik,parca ve iscilik indirimiyle cikacak maliyetle sorumludur.Aracin onarildigi yerde fark cikarsa odenmeyecektir.

Dolayısıyla araç bu şekilde bugüne kadar bekledi.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 06, 2016, 11:56:02
Bundan sonraki süreçte şöyle oldu.

Yetkili servis maliyeti yaklaşık 15.000 TL seviyesindeydi.

Tarafsız denilen sigorta eksperi ise bugün arayarak dedi ki, biz yetkili serviste onarım yaptıramıyoruz,
(biz derken kimi kastettiğini de anlayamadım, zira adam ne benim Sompo Japan sigorta personeli ne de karşı tarafın Nippon Kasko personeli, hazineden atanan personeliz vs. birşeyler dedi)
sistem buna izin vermiyor. Sadece Sompo Japan anlaşmalı özel servislerinde yaptırabilirsiniz. (Bunlarda kendi içinde fiyat sıralamasına tabi tutulmuş örneğin en uygun teklif karşıda bir yerden) Dolayısıyla 5.000 TL seviyesinde maliyet ile aracımı Sompo'nun bana yakın Maltepe'de de anlaşmalı servisleri varken ta Avrupa yakasında yaptıracaklar.

Bunun dışındaki opsiyonlarda ben 5.000 TL alabilip kalan fark benden oluyor. Diyor ki kendin buluyorsan bul yaptır?
Uzun lafın kısası %100 haklı çıktık, durduk yerde kaç haftadır araçsız kaldık, arabamız değer kaybına uğradı (artık tramerde hasar kaydı çıkacak) ve sonuçta neyi nasıl yapacaklarını bilmediğimiz bir serviste onarım. Uğraşacak ne vaktim, ne zamanım ne imkanım var. Başka bir seçeneğim olmadığı için kabul etmek zorunda kalıyorum. Bugün aracı Dumankaya'dan çekecekler.

Dumankaya trafik sigortasını Sompo'dan satıyor ancak Sompo ile özel servis anlaşması yok! Sompo'ya baksan o da ayrı bir olay.

Bundan sonra trafik sigortasında da tanıdığın anlaşmalı servis varsa onun çalıştığı sigorta firmasına yaptıracaksın sigortanı en temizi bu.
%100 haklı olsan bile sonuç olarak dönüp dolaşıp kaskoya muhtaç hale getiriyorlarmış olay anlaşıldı.

Hayatı öğrenmek pahalı bir işmiş,
Saygılarımla.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '11
  • 7 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ekim 06, 2016, 13:07:45 »
Çok geçmiş olsun...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ekim 06, 2016, 14:37:58 »
Herkese Selamlar,

uzun zaman oldu, hem araçsız kaldık, hem sıkıldık ama sevindirici taraf en azından kaza raporunda karşı tarafın %100 kusurlu bulunarak adaletli bir karar verilmiş olması.

Bu süre içinde konu nasıl gelişti, nereden nasıl haber aldık onu mesaj metinleri eşliğinde yazıyorum olur ya bir başkasına da fikir olur.

Kaza tutanağı aracın bulunduğu servis tarafından sisteme işlendikten bir kaç gün sonra cep telefonuma sigorta birliği ve benim zorunlu trafik şirketi tarafından gelen mesajlarla bilgilendirme yapıldı.
Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezinden gelen mesajlar şu şekildeydi;
26-09-2016 tarihinde Sn. SOMPO JAPAN SIGORTA  tarafindan
2016311135639/1' lu hasar dosyaniz ile ilgili eksper atamasi
yapilmistir.
Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi

Araciniza ait 19-09-2016 tarihli ve xxx/x no'lu hasar
dosyasi sirketiniz tarafindan olusturulmustur.Sigorta sirketiniz
gerekli aksiyonlari saglayacaktir.

Bundan yaklaşık bir hafta sonra kaza tespit tutanağı değerlendirilmesi sonucunda da kusur dağılımını gösteren aşağıdaki mesaj gelerek bilgi sahibi olduk

034 xxxx plakali araciniza ait tutanak
sonuclandirilmistir. goo.gl/sCN6GC adresinden tutanaginizin
durumunu ögrenebilirsiniz.

Eş zamanlı olarak Sompo Japan'dan zorunlu trafikle ilgili olarak gelen mesajlar da şöyleydi;
Araciniz 3 yastan buyukse,Trafik Sigorta Genel Sarti uyarinca esdeger parca kullanimi gerekli olup,orijinal parca kullanimi halinde olusacak fark odenmeyecektir

SYN MUSTERIMIZ, GECMIS OLSUN. DOSYA NUMARANIZ xxx/x DIR. EKSPERINIZ OZ SIGORTA EKSPERLIKHIZMETLERILTD.STI OLUP TELEFONU 216xxxxx DIR. SAYGILARIMIZLA

Sirketimiz anlasmali tamirhanelerimizdeki tedarik,parca ve iscilik indirimiyle cikacak maliyetle sorumludur.Aracin onarildigi yerde fark cikarsa odenmeyecektir.

Dolayısıyla araç bu şekilde bugüne kadar bekledi.

Mesaj Birleştirildi: Ekim 06, 2016, 11:56:02
Bundan sonraki süreçte şöyle oldu.

Yetkili servis maliyeti yaklaşık 15.000 TL seviyesindeydi.

Tarafsız denilen sigorta eksperi ise bugün arayarak dedi ki, biz yetkili serviste onarım yaptıramıyoruz,
(biz derken kimi kastettiğini de anlayamadım, zira adam ne benim Sompo Japan sigorta personeli ne de karşı tarafın Nippon Kasko personeli, hazineden atanan personeliz vs. birşeyler dedi)
sistem buna izin vermiyor. Sadece Sompo Japan anlaşmalı özel servislerinde yaptırabilirsiniz. (Bunlarda kendi içinde fiyat sıralamasına tabi tutulmuş örneğin en uygun teklif karşıda bir yerden) Dolayısıyla 5.000 TL seviyesinde maliyet ile aracımı Sompo'nun bana yakın Maltepe'de de anlaşmalı servisleri varken ta Avrupa yakasında yaptıracaklar.

Bunun dışındaki opsiyonlarda ben 5.000 TL alabilip kalan fark benden oluyor. Diyor ki kendin buluyorsan bul yaptır?
Uzun lafın kısası %100 haklı çıktık, durduk yerde kaç haftadır araçsız kaldık, arabamız değer kaybına uğradı (artık tramerde hasar kaydı çıkacak) ve sonuçta neyi nasıl yapacaklarını bilmediğimiz bir serviste onarım. Uğraşacak ne vaktim, ne zamanım ne imkanım var. Başka bir seçeneğim olmadığı için kabul etmek zorunda kalıyorum. Bugün aracı Dumankaya'dan çekecekler.

Dumankaya trafik sigortasını Sompo'dan satıyor ancak Sompo ile özel servis anlaşması yok! Sompo'ya baksan o da ayrı bir olay.

Bundan sonra trafik sigortasında da tanıdığın anlaşmalı servis varsa onun çalıştığı sigorta firmasına yaptıracaksın sigortanı en temizi bu.
%100 haklı olsan bile sonuç olarak dönüp dolaşıp kaskoya muhtaç hale getiriyorlarmış olay anlaşıldı.

Hayatı öğrenmek pahalı bir işmiş,
Saygılarımla.
Gecmis olsun. Siz hakliysaniz karsi tarafin sigortasi sizin aracinizi yaptiracagi icin sizin kullandiginiz marka aracin yetkili tanidiginiz servis ile anlasmislarmi bakmanizin manasi kalmiyor. Aracinizin hava yastigi acmamis. Sasede gorunur buyuk bir hasar gorunmuyorken yetkiki servis nasil 15 bin hasar cikardi anlamadim. Demek kaskonuz olsa araci perte cikaracaklar. Keske yakinlarda siz anlasmali bir tanidik ozel servis bulup oraya arabayi cektirseydiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 71 kere teşekkür etti
  • 9 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ekim 06, 2016, 15:07:41 »
Artık ders oldu.
Allah cümlemizi korusun ama yine başımıza bir iş gelecek olursa kasko olmadığından yetkili servis yerine trafik sigortası şirketinin anlaşmalı servislerinin adreslerini yanımda taşıyacağım.
Sonuçta araç tamircisi değiliz kullanıcıyız çoğumuz, insan bir yerlere güvenmek ihtiyacı hissediyor ve yetkili servis kapısı tek kurtarıcımız oluyor(du) ama bu kadar da pahalı olmasaydı. Demek benim araca harcayacağı zamanda zaten 15.000 TL iş çıkaracağına inanıyor ki yakın fiyat vereyim de iş kaçmasın demiyor, kim bilir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 3500
  • 14 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ekim 06, 2016, 17:51:22 »
Artık ders oldu.
Allah cümlemizi korusun ama yine başımıza bir iş gelecek olursa kasko olmadığından yetkili servis yerine trafik sigortası şirketinin anlaşmalı servislerinin adreslerini yanımda taşıyacağım.
Sonuçta araç tamircisi değiliz kullanıcıyız çoğumuz, insan bir yerlere güvenmek ihtiyacı hissediyor ve yetkili servis kapısı tek kurtarıcımız oluyor(du) ama bu kadar da pahalı olmasaydı. Demek benim araca harcayacağı zamanda zaten 15.000 TL iş çıkaracağına inanıyor ki yakın fiyat vereyim de iş kaçmasın demiyor, kim bilir.

Çok geçmiş olsun. Sigorta işlemleri gerçekten çok karışık.. Alınan kararlar ve biz kullanıcılara yansıtılması, hizmet beklerken bir de üzerine sinir stres sahibi oluyorsunuz. Servis kısmına gelince, ne yazık ki özellikle otomobillerde tam bir sektör haline gelmiş. Belki bayi araç satışlarından o kadar kazanmıyordur. Yinede en güzel teselli cana geleceğine mala gelsin. Bir daha tekrarlamaması dileğiyle, çok geçmiş olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ekim 06, 2016, 18:27:50 »
Artık ders oldu.
Simdi resimlere bir daha baktim mumkunati yok 15 binlerin. 2 camurluk , 1 kaput , 2 far , 1 tampon arti on panel bile desek 5 bin cikmaz.

On tampon 300
Camuk x2 = 500
Kaput = 300
Far x 2 = 500
Komple On panel + Panjur =1000 tl
Geri kalani iscilik + Boya parasi.