Gönderen Konu: Bayram Öncesi Kazası :(  (Okunma sayısı 4534 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 68000
  • Model Yılı: '12
  • 33 kere teşekkür etti
  • 79 kere teşekkür edildi
Ynt: Bayram Öncesi Kazası :(
« Yanıtla #40 : Eylül 20, 2016, 00:53:57 »
Geçmiş olsun Hakan bey, maalesef bu gibi can sıkıcı olaylar trafikte yaşanıyor. Önemli olan cana gelmesin.
Tekrarının yaşanmamasını diliyorum.
Bir kere yanlış trene bindiyseniz; koridordan ters tarafa yürümenin hiç bir faydası yoktur.
 Friedrich Nietzche

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Eylül 20, 2016, 00:53:57 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: B+
  • Model Yılı: -
  • 46 kere teşekkür etti
  • 103 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Eylül 20, 2016, 08:20:58 »
çok geçmiş olsun. Allah bir daha kimseye kaza bela vermesin.

geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde aynı olay başıma geldi. geldiğimi göre göre(!) burasını gerçekten de net söyleyebilirim görüyor adam resmen, pat diye dönüş yapmaya çalıştı ve önüme kırdı. zar zor durdum diyebilirim. çok yavaştım ancak mesafe çok azdı. araç tek seferde dönebilirdi heyecanlandı birden ve dönemedi. manevra yaptı. adam hiç bana bakmıyor. suçlu çünkü. bekledim korna basmadım. geri ileri yaptı döndü. kavşakta başka araçlar da var. izliyorlar olan biteni. adam döndü basıp gitmeden on metre ileride park etti aracını. eşim ve 5 yaşında çocuğum da aracımda. devam ettim yoluma. eğer onlar olmasaydı orada araçtan inip adamın yanına giderdim. o derece sinirlendim. yahu kul hakkıdır. bırak yoldan geçen araba gitsin. selametle geç sen de.

sizi tenzih ederim. sizin olay ile benzediği için anlattım. bundan on yıl önce olsa gaza daha beter basar o araca çarpardım. yaş ilerledikçe sabır artıyor bende. nicelerini idare ede ede yolumuza gidiyoruz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Eylül 20, 2016, 12:25:14 »
Hakan bey büyük geçmiş olsun. Allah daha beterinden korusun hepimizi.
Birşey sormak istiyorum. Hakan Öztürk bey fren izi diye diretiyor ama ABS sistemi olan bir arabanın ben bugüne kadar fren izi çıkardığını hiç görmedim.

Teşekkür ederim, Bende anlatmaya çalıştım ama fayda etmedi pek.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 20, 2016, 12:28:13
çok geçmiş olsun. Allah bir daha kimseye kaza bela vermesin.

geçtiğimiz pazar günü öğle saatlerinde aynı olay başıma geldi. geldiğimi göre göre(!) burasını gerçekten de net söyleyebilirim görüyor adam resmen, pat diye dönüş yapmaya çalıştı ve önüme kırdı. zar zor durdum diyebilirim. çok yavaştım ancak mesafe çok azdı. araç tek seferde dönebilirdi heyecanlandı birden ve dönemedi. manevra yaptı. adam hiç bana bakmıyor. suçlu çünkü. bekledim korna basmadım. geri ileri yaptı döndü. kavşakta başka araçlar da var. izliyorlar olan biteni. adam döndü basıp gitmeden on metre ileride park etti aracını. eşim ve 5 yaşında çocuğum da aracımda. devam ettim yoluma. eğer onlar olmasaydı orada araçtan inip adamın yanına giderdim. o derece sinirlendim. yahu kul hakkıdır. bırak yoldan geçen araba gitsin. selametle geç sen de.

sizi tenzih ederim. sizin olay ile benzediği için anlattım. bundan on yıl önce olsa gaza daha beter basar o araca çarpardım. yaş ilerledikçe sabır artıyor bende. nicelerini idare ede ede yolumuza gidiyoruz.

Aman abi sen uyma şeytana i20 ci arkadaş muhtemelen bizim dönüşü tamamlayabileceğimizi düşünerek frene geç bastı aramızdaki mesefede durabilirdi çünkü.
Hayırlısı allah beterinden korusun. Küçük kazalar büyüklerini def eder derler hep o kazalardan olsun.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '15
  • 59 kere teşekkür etti
  • 86 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Eylül 20, 2016, 13:17:56 »
Hocam geçmiş olsun, allah daha büyük kazalardan korusun.
Fren izi konusunu bir arkadaş açmış fakat i20 90 km hız ile gelip durmaya çalışsa bile fren izi çıkmaz benim bildiğim.
Şahin,kartal,uno,tipo, eski tip araçlar ve fiat araçlarında ani frenlerde lastik izi çıkıyor.

i20'deki hasarın az olmasının bir nedenide plakayla girmiş adam, sanırım sizin kapıdaki saçın yırtılma sebebide o.
Hafif sağa kırarak vursaydı muhtemel tamponu ikiye bölünürdü.
Burası basra değil izmit körfezi :)