Gönderen Konu: 2011 elegant corolla kapı kilidi  (Okunma sayısı 2893 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '11
  • 80 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
2011 elegant corolla kapı kilidi
« : Eylül 15, 2016, 20:11:11 »
Selam herkese.  2008 comfort corolladan sonra 2011 elegant versiyondur.. ALLAH  bu arabayı bu kilidi yapanın. bu arabayı aldığım güne.  kumandanın düğmesine basınca kapı neden kapanmaz.

EDİT: Yazı düzenleme
ne bu topraklar kana doymuş... ne de bu millette akacak kan tükenmiş...

Toyota Club Türkiye

2011 elegant corolla kapı kilidi
« : Eylül 15, 2016, 20:11:11 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '12
  • 44 kere teşekkür etti
Ynt: 2011 elegant corolla kapı kilidi
« Yanıtla #1 : Eylül 15, 2016, 20:14:08 »
Kumandanın pili bitmiştir, merkezi kilit arızalı olabilir, kirlenmiştir vs vs.

Redmi Note 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2012 corolla comfort extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 80 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Eylül 15, 2016, 20:18:45 »
Sorun pilde de değil kilitle de. Durunca vitesi park konumuna almadan stop edince  kilitlenmiyor..  Frene basmadan start butonuna ikizlere veya üç kere basmadan kilitlenmiyor.. 

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 15, 2016, 20:56:50 »
Sorun pilde de değil kilitle de. Durunca o lanet olası vitesi park konumuna almadan stop edince  kilitlenmiyor..  Frene basmadan start butonuna ikizlere veya üç kere basmadan kilitlenmiyor..

Hamit bey otomatik aracınız olmadı mı daha önce? P konumuna almadan kontağı kapatırsanız dahi aracı güvenlik için P konumuna almanız gerekecektir. Bu kadar basit. bu kullanım kuralıdır.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 80 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Eylül 16, 2016, 08:25:55 »
daha önce 2008 mmt kullanmıştım,   şimdi aynen şöyle oluyor;
aracı park etmek için duruyorum ayak frende aracı boşa alıyorum ve stop ediyorum, o işe yaramaz ekranda bir uyarı çıkıyor ve vitesi park konumuna alıyorum. daha sonra araçtan iniyorum ve o !'^+%&& arabasını kilitlemeye çalışıyorum, uzun ve alçak tonda bir biiiippp sesi geliyor ve kumanda hiçbir iş yapmıyor.. bu süre içinde 51000 tl ye araba değil motor ve şanzıman satın aldığım aklıma geliyor. lanet olası kumanda ile yanına gelince araç açılıyorsa uzaklaşınca da kendisi kapansın işte bunu düşünemeyen müptezeller nasıl araç üretip satıyorlar anlamış değilim.. hadi kendi kapanmayı geçtim düğme neden kilitlemez arabayı.. konu güvenlik olsa al anahtarı git ebedi açık kalır kendini kilitlemez....
araba değil motor şanzıman vallahi..

bu aracı aldığım gün aslında problemler başladı.. hgs için pttye gittim.. ptt önünde sinyal bozucu varmış, araç kendini kilitledi (kapılar açık kalacak şekilde) toyota müşteri hizmetlerini aradığımda pildendir şundandır bundandır dendi.. o kadar görüşme sonunda bir geri zekalı bu kumandanın pilsiz de aracı kapayıp açtığını düşünemedi.. kumanda da pil olmasa bile aracı açıp kapayabilir ve çalıştırabilirsiniz..   sonuç olarak aracı servise çektirdim, araç çekiciden iner inmez bir usta geldi anahtardaki toyota logosunu start butonuna 5 saniye dokundurdu ve araç düzeldi.. e böyle düzelme olmaz olsun araç servise çekici ile gitti sonuçta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Eylül 16, 2016, 11:44:05 »
Hocam sizin hatanız bu olaylar tamamen. Kullanım kılavuzunu okudunuz mu? Eğer okusaydınız bu olan olayların hepsinin çözümü yazıyor. Aracı N konumuna alıp el frenini çekin. Sonra P konumuna alın. Kontağı kapatın. Araçtan inip kapı kolundaki kilitleme düğmesine bir kere basmanız gerekiyor. Sistem bu. Basit. Hatta servisin yaptığı dediği işlemide anlatıyor kılavuz. Akıllı anahtar üzerinde bir tane metal anahtar var onu çıkartıp kapı kolundaki anahtar deliğinden kapıyı açabilirsiniz. Sonra servisteki işlem gibi 3 saniye toyota logosunu start tuşuna değdirin. Çalışır.
Kullanım kılavuzunu okuyun. Okuyun. Okuyun.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 80 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 16, 2016, 12:21:22 »
Hocam sizin hatanız bu olaylar tamamen. Kullanım kılavuzunu okudunuz mu? Eğer okusaydınız bu olan olayların hepsinin çözümü yazıyor. Aracı N konumuna alıp el frenini çekin. Sonra P konumuna alın. Kontağı kapatın. Araçtan inip kapı kolundaki kilitleme düğmesine bir kere basmanız gerekiyor. Sistem bu. Basit. Hatta servisin yaptığı dediği işlemide anlatıyor kılavuz. Akıllı anahtar üzerinde bir tane metal anahtar var onu çıkartıp kapı kolundaki anahtar deliğinden kapıyı açabilirsiniz. Sonra servisteki işlem gibi 3 saniye toyota logosunu start tuşuna değdirin. Çalışır.
doğrusunu söylemek gerekirse klavuzu okumadım ama kapıyı açıp kapamak için klavuz mu okunur :) benim sıkıldığım asıl mevzu şu.. anahtar elimde ve arabanın yanındayım vites te park konumunda ve kapanması için düğmeye basıyorum. e o zaman kapan işte değil mi neyi algılamıyorsun geri zekalı system.. aracın diğer normal araçlar gibi kilitlenmesi için stop etmeden önce park konumuna almak gerekiyor.. yau neyi ne zaman yapacağıma bu embesil araç karar veriyor resmen..

diğer konuda da klavuz halt etmiş.. araç kendiği korumaya mı nereye aldıysa artık o metal anahtar manuel olarak ta aracı ne kilitledi ne açtı.. yani ''ne olur ne olmaz şu kumandanın içine manuel anahtarı yerleştirelim'' dedikleri manuel anahtar sıfır tepki verdi.. e sizin koyacağınız anahtara ile başlayan ve devam eden şiirleri okumak ta bize düşer..
bu aracı ve bundan öncekini şirkette bayağı bayağı detaylı inceleyerek ve tast ederek almıştım ama şu versiyon yerine comfort extra daha mantıklı ve sorunsuzmuş gibi geldi şimdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 13, 2017, 21:27:38 »
Hamit Bey aradan bayağı bir zaman geçmiş gerçi ama yaşadığınız sorun başka marka araçlardaki sorunlar yanında sorun sayılmaz. Zaten sorun olduğunu da düşünmüyorum Kaan Beyinde belirttiği gibi bunların hepsi klavuzda yazıyor. Ben Hondadan geçtim Toyotaya siz Hondadaki sorunları birbilseniz iyiki Toyota almışım diyeceğinize eminim. Yaşadıklarınız biraz talihsizlik olmuş ama japon araçlar içindeki en iyi marka diyebileceğim bir aracın sahibisiniz.Motor ve şanzımana para verdiniz zaten  :) o şanzımanı ve motoru ile çok övünen Hondaya binip o moturun ve şanzımanın uyumsuzluğunu yaşayıp e bumu o çok övülen şanzıman ve motor demediğinize dua edin bence. Yine bunda para eden şanzıman ve motor var onda neye para verecektiniz :) ya da konforu ile bilinen  çok meşhur Alman dsg şanzımanlı bir araç alıp konforun tadını çıkarayım derken şanzımanın arıza vermesi ile yaşayabileceğiz o stresi bir düşünün. Şanzıman içinde iki kere para vermiş olacaktınız. Aracınız güzel keyfini çıkarın bence. Allah kaza bela vermesin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 80 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2017, 21:44:47 »
yorumların hepsine teşekkür ederim ama şu saçmalık değil de nedir..
duruyorsun,ayak frende,el frenini çekiyorsun,aracı stop ediyorsun,ve vitesi park konumuna alıyorsun. bunu yapınca kumandadan veya kapı üzerindeki düğmeden.. yani durmuşum artık bu uçak mı ki aracı park etme prosedürüne uyalım. hala alışamadım bu olaya,

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2017, 21:48:33
metal anahtarı kullanmak için kalvuz okumaya gerek yok. o anahtar da çalışmadı ya işin ilginç kısmı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Şubat 13, 2017, 21:52:13 »
 :)Bahsettiğiniz olay bende otomatikleşmiş tüm araçlarda yaparım bunu. Düşünün aracı yokuşta park ettiniz ayağınız frende önce el frenini çekip vitesi N konumuna alırım sonra ayağımı frenden çekerim aracın yükünü el freni alır sonra tekrar frene basıp vitesi P ye alır araçtan inerim. Bu şekil yapmazsanız aracın yükünü şanzıman taşıyacağı için şanzımana zarar bile verebilirsiniz. Bence saçmalık değil ama bazı şeylere alışmak gerçekten çok zor olabiliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 14, 2017, 10:02:00 »
Aracım manuel olduğu için hiç bir şey anlamadım vallaha :)
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 51 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 14, 2017, 11:29:35 »
Aracım manuel olduğu için hiç bir şey anlamadım vallaha :)
Buda güzel bir cevaptı :). Yazdıklarım tam otomatik olan araç içindi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 70000
  • 8 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 14, 2017, 11:45:11 »
kontak yarı açıkken ve p konumu almadığınızda normal olarak kapılar kilitlenmez.ve park konumuna almadan neden stop ediyorsunuz onuda anlamadım.Siz haliyle park konumuna almak için kontoğı açıyorsaunuz ve kapatmak için 2 defa daha basmanız gerekiyor.Bence siz parka alın sonra stop edin o zaman normal kilitlenme olacaktır
yine toyota inadına corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 14, 2017, 14:37:04 »
Buda güzel bir cevaptı :). Yazdıklarım tam otomatik olan araç içindi.

Ben düz adamım bir kere.    :P   Kontağı çevirir arabayı çalıştırırm, gideceğim yere gider, arabayı stop eder, el frenini çeker, yolun eğilimine göre vitesi 1 yada geriye alırım. Araçtan çıkarım kumandaya bastımmı bir kere cuf öter kapılar kilitlenir. Tekrar bineceğimde kumandaya basarım bu kez iki kere cuf cuf eder kapılar açılır gerisi, periyodik olarak devam eder  :D
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • #Umrumdışı
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '16
  • 7 kere teşekkür etti
  • 26 kere teşekkür edildi