Gönderen Konu: 2015 Corolla 1.6 Benzinli motora sıvı lpg sistemi takılabilir mi?  (Okunma sayısı 13150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: 2015 Corolla 1.6 Benzinli motora sıvı lpg sistemi takılabilir mi?
« Yanıtla #20 : Eylül 12, 2016, 12:44:55 »
Şunu eklemek istiyorum ayrıca. Sıvı lpg sistemi takılan araçlarda direkt injection sistemi var. Bizdeki atmosferiklerden çok farklı bir motora sahip. Gerek yok demeyelimde uğraşmanıza gerek olmaz. Ustalar takar. Atmosferik aracada uyar tabiki. Biz 13 yıl bindik karbüratörlü LPG li araca. Satarken "hocam aracınızın motoru ve dışı tertemiz valla" dediler takasta çok iyi bi fiyat verdiler.
Allah uzun ömür versin, inşallah maddi manevi sorun olmaz ama 20 yıla kim öle kim kala diye düşünebilirsiniz ve ayrıca 6-7 yıl sonra efsane gibi memnun etmeyecektir sizi. Bunuda göz önüne alabilirsiniz.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Eylül 12, 2016, 12:44:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 13000
  • Model Yılı: '15
  • 43 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Eylül 12, 2016, 13:07:00 »
Şunu eklemek istiyorum ayrıca. Sıvı lpg sistemi takılan araçlarda direkt injection sistemi var. Bizdeki atmosferiklerden çok farklı bir motora sahip. Gerek yok demeyelimde uğraşmanıza gerek olmaz. Ustalar takar. Atmosferik aracada uyar tabiki. Biz 13 yıl bindik karbüratörlü LPG li araca. Satarken "hocam aracınızın motoru ve dışı tertemiz valla" dediler takasta çok iyi bi fiyat verdiler.
Allah uzun ömür versin, inşallah maddi manevi sorun olmaz ama 20 yıla kim öle kim kala diye düşünebilirsiniz ve ayrıca 6-7 yıl sonra efsane gibi memnun etmeyecektir sizi. Bunuda göz önüne alabilirsiniz.
Eyvallah Kaan Hocam, ama tekrar söylüyorum 2000 TL'ye gaz LPG taktıracağıma 3000 TL'ye sıvı LPG taktırırım. Motoru kurutmaz, subapları aşındırmaz, bakımı yok, performansı düşürmez, yakıtı daha da düşürür. 2 sene sonra veya 20 sene sonra satmışım önemli değil. Efsaneyi ilana koyduğumda 1 haftada 750 kişi baktı ilana ve sayısını hatırlamadığım kadar favorisine ekleyen oldu ve 1 hafta sonunda istediğim fiyata verdim aracı. 1 ay sonra sattığım kişiyi aradım ve memnun değilsen aracımı geri ver, 1 ay bindiğin kar kalsın yanına dedim. Kesinlikle satmayacağını söyledi. Bunu söylemesi beni çok mutlu etti. Demek ki arabama gözüm gibi bakabilmişim dedim. Hayrını görsün arkadaş. Dediğim gibi ben satmayı düşünerek hareket etmem. Ben kendi konforuma, zevkime bakarım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Eylül 12, 2016, 13:34:46 »
Eyvallah Kaan Hocam, ama tekrar söylüyorum 2000 TL'ye gaz LPG taktıracağıma 3000 TL'ye sıvı LPG taktırırım. Motoru kurutmaz, subapları aşındırmaz, bakımı yok, performansı düşürmez, yakıtı daha da düşürür. 2 sene sonra veya 20 sene sonra satmışım önemli değil. Efsaneyi ilana koyduğumda 1 haftada 750 kişi baktı ilana ve sayısını hatırlamadığım kadar favorisine ekleyen oldu ve 1 hafta sonunda istediğim fiyata verdim aracı. 1 ay sonra sattığım kişiyi aradım ve memnun değilsen aracımı geri ver, 1 ay bindiğin kar kalsın yanına dedim. Kesinlikle satmayacağını söyledi. Bunu söylemesi beni çok mutlu etti. Demek ki arabama gözüm gibi bakabilmişim dedim. Hayrını görsün arkadaş. Dediğim gibi ben satmayı düşünerek hareket etmem. Ben kendi konforuma, zevkime bakarım.
Bilimsel ve teorik olarak takılabilecek en iyi sistem şimdilik hocam, benim tek çekincem arabaya da uygun olup olmaması.  Diğer konuda Mehmet Akın arkadaşımız yazmış,  o konuyu açan arkadaşımız lovato Marmara distribütörü, makina mühendisi.  Olayı enine boyuna konuşmak lazım.  İnşallah gönlünüze göre olur  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 75000
  • Model Yılı: '11
  • 550 kere teşekkür etti
  • 137 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Eylül 12, 2016, 15:06:24 »
Ramazan Hocam tam herkes muhalif diye düşünürken Hızır gibi yetiştin. Teşekkür ederim yorum için. Mantıklı geliyor, epey sıcak bakıyorum bu işe bakalım fiyat konusunu dediğin gibi çözebilirsem gidip ilk fırsatta uygulatacağım gibi görünüyor.
Mehmet Hocam size zahmet vereceğim ama arkadaşa ulaşır da yorumlarını bizimle paylaşırsanız çok ama çok makbule geçecek. Vialle marka sıvı LPG'nin fiyatını da öğrenirseniz daha da makbule geçer. Şimdiden teşekkür ederim azizim.

teşekkür ederim hocam da yanlışınız var bu forumda kimse herhangi bir konuya körü körüne muhalif değildir sadece sizin cebinizi düşünürler özellikle LPG konusunda detaylı bilgi birikimi olan üyelerimiz mevcut onların önerileri çok önemli :)

onun dışında dediğiniz fiyata taktıracaksanız bence hiç düşünmeyin taktırın :)
2005 Corolla 1,6 sol ---- 2011 Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 43 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Eylül 12, 2016, 15:57:47 »
prins bayisindan aldığım bilgiler  doğrultusunda ;
Sıvı lpg sistemi tsi, tfsi, gdi, ecobos motor  tipi araçlar için geliştirilen bir sistem olduğunu,bahsedilen motorlar dışında bu sisteme
gerek olmadığını,direk LPG ile çalıştığını,bakım gerektirmediğini,güç ve performans kaybı olmadığını,araçın orjinal yakıt parçalarını kullandığını,delme ve tadilat işlemi gerektirmeden yapıldığını ve ortam sıcaklığı ve nemden etkilenmediğini söylediler.

Özelliklede yukarıda adı geçen motor tipleri için özel olarak geliştirilmiş.
Hocam gerek olmadığını söylüyorlar ama yapabiliyorlar mı? Yani onlara göre gerek yok, size göre abartı, bir başkasına göre maliyetli, bana göre zevk diyelim. Neticede atmosferik motor, turbo gibi bir baş belası yok, daha uygun maliyetle (3000 TL gibi rakamlar) takılabilir mi? Prins bildiğim kadarıyla bu sistemi turbolu bir araca yaklaşık 7000 TL gibi rakamlara uyguluyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Eylül 12, 2016, 18:28:43 »
Hocam senede 10bin km'yi zor dolduruyorum. Sadece uzun yolda (Hatay - Zonguldak arası) kullanıyorum desem yeridir. Malum 3 vardiya çalışınca pek arabaya binecek vakit bulamıyor insan.

Mesaj Birleştirildi: Eylül 11, 2016, 19:29:55
Yorumlar için teşekkür ederim arkadaşlar. Herkesin yorumunu değerli buluyor ve inanın hesaba katıyorum.
Şimdi bugün adam gibi bir marka LPG sistemi taktırmaya kalksak, en az 2bin tl para vermek gerekiyor. Bunlar çalışırken benzinde çalışıyor ve motor ısındıktan sonra LPG'ye geçiyor. Sıvı LPG sistemi direkt olarak LPG'de çalışıyor benzine ihtiyaç duymuyor. Ayrıca LPG'nin yanma sıcaklığı daha yüksek diye biliyorum. Bu da oda içerisinde (silindir içerisinde) daha kuvvetli bir patlama yaşatıyor ve verimi azaltıyor. Gaz LPG benzine oranla (miktar olarak bakarsanız) daha fazla harcanır. 100 km'de atıyorum 6 LT benzin yakan araç, 100 km'de 7.5 LT LPG yakar. Tabi LPG fiyatı daha ucuz olduğu için göze görünmez ama netice budur. Sıvı LPG sisteminde aracın kendi enjektörleri (benzin enjektörleri) kullanıldığı için benzinle aynı miktarda LPG yakacaktır.
Bu bilgiler ışığında normal bir LPG sistemi 2000 TL'ye takılıyor ve sıvı LPG sistemi 3000 TL'ye takılıyorsa, ben sıvı LPG'yi tercih ederim. (Fiyatları ve rakamları uydurdum kusura bakmayın, kimseyi yanıltmış olmayayım)

Mesaj Birleştirildi: Eylül 11, 2016, 19:33:35
İşte ana konuya değinen bir arkadaşım. Teşekkür ederim azizim yorum için. Bir üstteki yorumumu da sizinle tekrar paylaşayım:

Şimdi eğer tasarrufu düşünüyorsak BENCE sıvı lpg daha da tasarruflu olacaktır. Ayrıca aracın performansını kesinlikle düşürmediğini biliyorum hatta artırdığını iddia eden biri de var. (Adama aracı sıvı lpg taktırmadan önce ve sonra dyno testine sokmuş. %10 performans arttı diyor, VW Scirocco için).

Sırasıyla cevaplıyorum.
Uzun süre kullanacağınız için uzun vadede kar ettirecektir.
Lpg nin yanma sıcaklığı daha yüksek değildir. Volumetrik verim daha düşüktür. Daha fazla patlama gibi bir durum yok. Daha çevrecidir, daha temizdir. Sıvı da olsa standart regülatörlü sistem de olsa %20 fazla yakacaktır.

Sıvı lpg kullanıp memnun olmayan yok duyduklarım kadarıyla. En son atmosferik mazda 3 e sıvı sistem taktırılmıştı o da çok memnundu. Benzin kullanmaması avantaj fakat fiyatı çoook fazla. Lpg ayarı düzgün olduktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Eylül 12, 2016, 22:32:50 »
Sıvı lpg takılabilir diye düşünüyorum ama zaten üste vereceğiniz minimum 5000 lira ile lpg'li araca binmek mantık dışında. Hangi dönüşüm istasyonuna giderseniz gidin size benzer şeyi söylerler. Benim fikrim bu kadar ek masrafla gereksiz olduğu yönünde.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 43 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Eylül 13, 2016, 15:29:19 »
Sırasıyla cevaplıyorum.
Uzun süre kullanacağınız için uzun vadede kar ettirecektir.
Lpg nin yanma sıcaklığı daha yüksek değildir. Volumetrik verim daha düşüktür. Daha fazla patlama gibi bir durum yok. Daha çevrecidir, daha temizdir. Sıvı da olsa standart regülatörlü sistem de olsa %20 fazla yakacaktır.

Sıvı lpg kullanıp memnun olmayan yok duyduklarım kadarıyla. En son atmosferik mazda 3 e sıvı sistem taktırılmıştı o da çok memnundu. Benzin kullanmaması avantaj fakat fiyatı çoook fazla. Lpg ayarı düzgün olduktan sonra hiç bir sıkıntı yaşamazsınız.
Çok teşekkür ederim bilgiler için hocam. Değerlendirmeye katacağım görüş ve bilgilerinizi

Mesaj Birleştirildi: Eylül 13, 2016, 15:33:24
Sıvı lpg takılabilir diye düşünüyorum ama zaten üste vereceğiniz minimum 5000 lira ile lpg'li araca binmek mantık dışında. Hangi dönüşüm istasyonuna giderseniz gidin size benzer şeyi söylerler. Benim fikrim bu kadar ek masrafla gereksiz olduğu yönünde.
Kesinlikle haklısınız azizim 5bin tl verdikten sonra çok da anlamlı durmuyor. Ben kulağıma çalınan 3000 tl gibi rakamların peşinde hayal kuruyorum zaten. Aksi takdirde klasik lpg sistemine devam ederiz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Eylül 13, 2016, 16:04:42 »
Hasan bey dün gece araştırdım. 3 tip sistem var.

LPDİ
LPFİ
LPİ
birde sıvı sistem. Anladığım kadarıyla sıvı sistem MPİ motorlar yani standart enjeksiyonlu atmosferik motorlar için.
Yanlış bulamadıysam 3000 den fazla bi fiyatı var ama Vialle de bu sistem bayaaaa iyi çalışıyor
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 43 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Eylül 13, 2016, 16:34:57 »
Hasan bey dün gece araştırdım. 3 tip sistem var.

LPDİ
LPFİ
LPİ
birde sıvı sistem. Anladığım kadarıyla sıvı sistem MPİ motorlar yani standart enjeksiyonlu atmosferik motorlar için.
Yanlış bulamadıysam 3000 den fazla bi fiyatı var ama Vialle de bu sistem bayaaaa iyi çalışıyor
Teşekkür ederim Kaan Bey,
3000 TL'den fazla tutuyorsa pek oralı olmam fakat 3000 TL gibi bir fiyat çıkarsa ciddi olarak düşüneceğim. Vialle'nin methini çok duydum, iletişim bilgileri var mı elinizde ? Arayıp kendilerine soralım olmazsa...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #30 : Eylül 13, 2016, 20:40:30 »
Teşekkür ederim Kaan Bey,
3000 TL'den fazla tutuyorsa pek oralı olmam fakat 3000 TL gibi bir fiyat çıkarsa ciddi olarak düşüneceğim. Vialle'nin methini çok duydum, iletişim bilgileri var mı elinizde ? Arayıp kendilerine soralım olmazsa...

Yerinizde olsam ankarada Quattro garage a atiker obd taktırırdım ya da istanbulda foruma yeni katılan İlker beye lovato obd taktırırdım. Zonguldak ve çevresinde elletmeyin.
Ben önceki yarisime ankarada quattroda atiker obd taktırmıştım ve çok memnun kaldım. Dediğim gibi yol ayarı düzgün olduktan sonra sıkıntısız çalışır. Obd li ise ayar.derdiniz de kalmaz.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 43 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Eylül 13, 2016, 21:35:23 »
Yerinizde olsam ankarada Quattro garage a atiker obd taktırırdım ya da istanbulda foruma yeni katılan İlker beye lovato obd taktırırdım. Zonguldak ve çevresinde elletmeyin.
Ben önceki yarisime ankarada quattroda atiker obd taktırmıştım ve çok memnun kaldım. Dediğim gibi yol ayarı düzgün olduktan sonra sıkıntısız çalışır. Obd li ise ayar.derdiniz de kalmaz.
Tavsiye için teşekkür ederim hocam ama saydığın markaların ikisine de yanaşmam şahsen. Daha önce efsanemde Tartarini kullanmıştım, Zonguldak'ta taktırma hatasına düştüm ama bir ahbabımın vasıtasıyla Adapazarı'nda Elbirlik Otogaz ile tanıştım. Yaptıkları gaz ayarını bir daha aracımı satana kadar (3 yıl boyunca) kimseye elletmedim. Tartarini'den de aşırı memnun kaldım. Şu anda İskenderun'dayım ve arkadaşımın 2014 Advance'ına Adana'da Landirenzo EVO kit taktırdık. Şiddetle öneriyoruz herkese. Yani konumum da işin içine girince, şu anda gaz lpg sistemi taktırmaya karar verir vermez gideceğim yer Adana, taktıracağım sistem Landirenzo EVO'dur. Adana'daki ekip ayrıca sadece Landirenzo takıyor, başka markayla çalışmıyorlar. Adamlar standart oluşturmuş hocam, aynı araçlara aynı tesisatı çekiyorlar. Bu da büyük deneyim ve avantajdır. Tavsiye ederim. Atiker, AKL, Lovato gibi markaları (şahsım adına konuşayım) aracıma yaklaştırmam. Tercih sizin tabi...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
« Yanıtla #32 : Eylül 13, 2016, 22:28:21 »
Tavsiye için teşekkür ederim hocam ama saydığın markaların ikisine de yanaşmam şahsen. Daha önce efsanemde Tartarini kullanmıştım, Zonguldak'ta taktırma hatasına düştüm ama bir ahbabımın vasıtasıyla Adapazarı'nda Elbirlik Otogaz ile tanıştım. Yaptıkları gaz ayarını bir daha aracımı satana kadar (3 yıl boyunca) kimseye elletmedim. Tartarini'den de aşırı memnun kaldım. Şu anda İskenderun'dayım ve arkadaşımın 2014 Advance'ına Adana'da Landirenzo EVO kit taktırdık. Şiddetle öneriyoruz herkese. Yani konumum da işin içine girince, şu anda gaz lpg sistemi taktırmaya karar verir vermez gideceğim yer Adana, taktıracağım sistem Landirenzo EVO'dur. Adana'daki ekip ayrıca sadece Landirenzo takıyor, başka markayla çalışmıyorlar. Adamlar standart oluşturmuş hocam, aynı araçlara aynı tesisatı çekiyorlar. Bu da büyük deneyim ve avantajdır. Tavsiye ederim. Atiker, AKL, Lovato gibi markaları (şahsım adına konuşayım) aracıma yaklaştırmam. Tercih sizin tabi...

Aynen tercih sizin. Usta önemli faktör. Düzgün ayarla her sistem sorunsuzdur. Ankarada istanbulda bilindik güvenilir ustalar önerdim. Bulunduğunuz yerdekileri de siz biliyormuşsunuz zaten.
Sıvı sistemin pahalılığı bir avantaj sağlamıyor. Normal kit taktırıp benzin takviyesi açtırırsınız olur biter.

Obd yi araştırmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 8000
  • Model Yılı: '16
  • 5 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Aralık 08, 2016, 14:18:13 »
Hasan Bey,

Sonuç ne oldu, merak ettim. Hangi sisteme karar verdiniz, ne taktırdınız?
2016 Corolla Advance MDS ile devam...
2014 Renault Megane Oto., 1 yıl 50bin km
2010 Renault Fluence düz, 4 yıl 120bin km
2006 Ford Focus düz, 4 yıl 150bin km kullandım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Makina Tasarım
  • Kilometre: 44500
  • 3 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar aranıza henüz yeni katıldım.Nette dolaşırken bu konuyu okumaya başladım.Bazı eksik bilgiler fark ettim.İzninizle açıklamak istiyorum.Bende aracımı seven biri olarak lpg bağlatmadan önce çok araştırdım.Hangi lpg sistemini bağlatırsam bana masraf çıkarmaz.Motora en iyisi hangisi olur diye araştırdım.Sonunda Vialle Liquidsi diye bir sistem buldum.Sistem atmosferik motorlara lpg yi sıvı olarak püstüktüyor. Aynen emme manifoldundan benzin gibi püskürtüyor ve çalışıyor.Su sistemine müdahale edilmiyor.Pompası çok güçlü ve verimli çalışıyor.Performans kaybı yaşanmıyor. Süpablara da bir zarar vermiyor.her araca uygun enjektörleri mevcut.Aracın ECU beynini kullanarak LPG ecu çalışıyor.Program çok esnek sizin kullanımınıza göre ayarlanabiliyor.Ayrıntılı bilgi almak isterseniz Viallenin sitesine bir göz atarsanız çok daha verimli olur.Ayrıca youtube da da videolar mevcut.Hepinize iyi günler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
Osman bey bahsetmiş olduğunuz marka ve lpg sisteminin Toyota VVT-İ Benzinli motorlara takılması şu an için markanın genel merkezi tarafında önerilmiyor.

Ankaradaki genel merkezlerinde bu sistemin takılmış olduğu Toyota Avensis marka araçta ikinci veya üçüncü marşta çalışma olayı mevcut.Hiç bir şekilde

sorun bulunamamış.

Bunu yurt dışındaki genel merkezlerine yazmışlar ve VVT-i benzinli motorlara montajın durdurulması talimatı alınmış.

Sizin aracınıza takılır belki sizinkinde birşey olmaz mantığı ne kadar doğru olur bilemiyorum ancak bu sistemlerin klasik kuru tip lpg kitlerine göre fiyatlarının

en az 1,5-2 kat daha olduğu düşünülür ve maliyetinin kaç yılda çıkacağı hesap edilip takılırsa sanki daha doğru bir hesap yapılır gibime geliyor.
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Makina Tasarım
  • Kilometre: 44500
  • 3 kere teşekkür edildi
Osman bey bahsetmiş olduğunuz marka ve lpg sisteminin Toyota VVT-İ Benzinli motorlara takılması şu an için markanın genel merkezi tarafında önerilmiyor.

Ankaradaki genel merkezlerinde bu sistemin takılmış olduğu Toyota Avensis marka araçta ikinci veya üçüncü marşta çalışma olayı mevcut.Hiç bir şekilde

sorun bulunamamış.

Bunu yurt dışındaki genel merkezlerine yazmışlar ve VVT-i benzinli motorlara montajın durdurulması talimatı alınmış.

Sizin aracınıza takılır belki sizinkinde birşey olmaz mantığı ne kadar doğru olur bilemiyorum ancak bu sistemlerin klasik kuru tip lpg kitlerine göre fiyatlarının

en az 1,5-2 kat daha olduğu düşünülür ve maliyetinin kaç yılda çıkacağı hesap edilip takılırsa sanki daha doğru bir hesap yapılır gibime geliyor.
Bekir bey dediğiniz VVT-i motorlara bir sıkıntı olmadığını belirtiyorlar.Fakat Avensis için araştırma yapıyorlar motor ile ilgili bilgi var mı?elinizde foto olur yada başka bir bilgi varsa iletiniz

Mesaj Birleştirildi: Mart 13, 2017, 21:24:03
işin aslını öğrendik,Toyota nın Yeni nesil motorunda enjektörler 0,45 milisaniyede açıldığından şu an program uyumlu değilmiş.Çözümü için uğraşılar devam ediyormuş.