Gönderen Konu: Lpg Guru ile Lpg Çözümleri  (Okunma sayısı 44046 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '12
  • 47 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
Lpg Guru ile Lpg Çözümleri
« : Eylül 08, 2016, 12:36:31 »
Lpg konusunda yaşadığınız her türlü problem ile ilgili çözüm önerileri sunmaya çalışacağım. Otogaz montaj fiyatları, aracınıza uygun olan lpg kitleri, montaj resimleri paylaştığınız taktirde montajdaki hatalar ile ilgili elimden geldiğince forumdaki tüm arkadaşlarımıza teknik destek sağlamaya çalışacağım.

Beklerim efem  :)
When a man lies, he murders some part of the world...

Toyota Club Türkiye

Lpg Guru ile Lpg Çözümleri
« : Eylül 08, 2016, 12:36:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Guru ile Lpg Çözümleri
« Yanıtla #1 : Eylül 08, 2016, 13:12:51 »
Takipteyim
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Eylül 08, 2016, 14:38:45 »
Hoş geldiniz tekrar.  Hemen soruya geçeyim. Lpg enjeksiyon süresi rölantide 3.30ms benzin enj süresi ise 1.92 civarı.
Sorum şu lpg enjeksiyon süresi rölantide kaç olmalı. Bir de open loop yani tam yükte en fazla kaç olmalı.
Araç 1.6 132 hp valvematic avensis.
Sistem romano fast. Enjektörler romano 3ohm
Basınç 1.20
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 151234
  • Model Yılı: '04
  • 189 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Eylül 08, 2016, 14:55:53 »
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Skoda Fabia 1.4 101 bg için uyumlu lpg kiti hangisidir acaba ?
Kalite + Konfor + Güven + Yakıt = AVENSİS ;)

Safkan BEYAZZ..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Guru
« Yanıtla #4 : Eylül 08, 2016, 18:38:08 »
hoş geldiniz ben birkaç soru sorayım, :)
İmzamdaki Aracıma brc seq 32 taktırdım

Sizce araç alırken hangi kombinasyon  fp maksimum faydası mevcut?
Daha pahalı olan dizel otomatik mi, yoksa lpg otomatik mi?

Lpg araçlarda kullanılan komple kitin ömrü nedir!? Hangi km lerde kitdeki parçaların değişimi normaldir?

Lpg li araçlarda kullanımıda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Sorum Çok genel oldu ancak uzun yazarsanız keyifle okuruz.

Motor performans ve ömrünü lpg kiti kısaltır mı? Benzinde kaç km lpg de kaç km Kadar kullanılabilir?

Kaç devirde nekadar nekadar benzin takviyesi açılabilir?açılmalı mı?

Piyasada ucuz lpg satan firmalara nekadar güvenilir?
Mogaz, koçgaz, güvenalgaz, alpet lukoil vs vs

Lpg takılmış araçlarda belirli kmlerde benzinle kullanılmalı motor iyiliği için?

Yedek lastik taşımıyorum, Lastik tamir kitleri güvenilir mi? Patlak durumunda kimyasalın lastiğe zararı oluyormu?

Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 47 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Eylül 09, 2016, 15:00:47 »
Hoş geldiniz tekrar.  Hemen soruya geçeyim. Lpg enjeksiyon süresi rölantide 3.30ms benzin enj süresi ise 1.92 civarı.
Sorum şu lpg enjeksiyon süresi rölantide kaç olmalı. Bir de open loop yani tam yükte en fazla kaç olmalı.
Araç 1.6 132 hp valvematic avensis.
Sistem romano fast. Enjektörler romano 3ohm
Basınç 1.20

Talat Bey merhabalar,

Oksijen sensörleri open loop konumuna geldiğinde maksimum benzin süre değerleri araçtan araca değişen bir parametredir. Genelde maksimum 25 ms civarına kadar çıkar. Mercedes grubu araçlarda 17,18 değelerini verir. 132 beygir avensislerde rölanti çalışma süresi benzinde 2,1 2,2 seviyelerindedir. Eğer aracınız gazda iken 1,92 gibi bir değer görüyorsanız, gaz süresinin 3.3 lerde olması son derece normal. Ancak nozül değişimi ( çap küçültme) yaptırırsanız, 4 ms civarına çıkacaktır, böylelikle gaz enjektörü çalışmasını biraz daha rahatlatmış oluruz. 3 ohm romano enjektörler 3 ms altında çalışma düzenini bozmaya başlar, 2,5 ms altında çalışmaz (Gaz Süresi)

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 15:03:05
Hoş geldiniz. Keyifli forumlar.

Skoda Fabia 1.4 101 bg için uyumlu lpg kiti hangisidir acaba ?

Sayın Emre Külekçi,

Bu araçlar motor çalışması ve enjektör süresi bakımından biraz hassas araçlardır. Hangi marka lpg kitini tercih ederseniz edin aracınıza kesinlikle hızlı enjektör, bir başka deyişle düşük omajlı enjektör takılması gerekiyor. Firmamızda gerçekleştirdiğimiz montajlarda bu araçlara Lovato Smart sistem + KP enjektör ile birlikte montaj yapıyoruz. Bu şekilde gerçekleştirdiğimiz montajlarda tam randıman sağlıyoruz.

Saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Eylül 09, 2016, 15:44:19 »
İlker bey aracımda prins silverline mevcut. Depo olarak ta 40lt silindir depo var. Araç gaza geçtiğinde silindir tanktan ara ara (her zaman değil) metalin metale sürttüğü gibi bir ses geliyor. Acaba bu sesin sebebi nedir? Ses mekanik olarak tankın hareketinden dolayı değil çünkü araç dururken de bazen geliyor bu ses. Tank bir senelik, geçen sene eylülde takıldı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 47 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Eylül 09, 2016, 15:48:12 »
hoş geldiniz ben birkaç soru sorayım, :)
İmzamdaki Aracıma brc seq 32 taktırdım

Sizce araç alırken hangi kombinasyon  fp maksimum faydası mevcut?
Daha pahalı olan dizel otomatik mi, yoksa lpg otomatik mi?

Lpg araçlarda kullanılan komple kitin ömrü nedir!? Hangi km lerde kitdeki parçaların değişimi normaldir?

Lpg li araçlarda kullanımıda dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Sorum Çok genel oldu ancak uzun yazarsanız keyifle okuruz.

Motor performans ve ömrünü lpg kiti kısaltır mı? Benzinde kaç km lpg de kaç km Kadar kullanılabilir?

Kaç devirde nekadar nekadar benzin takviyesi açılabilir?açılmalı mı?

Piyasada ucuz lpg satan firmalara nekadar güvenilir?
Mogaz, koçgaz, güvenalgaz, alpet lukoil vs vs

Lpg takılmış araçlarda belirli kmlerde benzinle kullanılmalı motor iyiliği için?

Yedek lastik taşımıyorum, Lastik tamir kitleri güvenilir mi? Patlak durumunda kimyasalın lastiğe zararı oluyormu?

Lpg kiti ömrü takılan ürünün kalitesi ile alakalı bir durum. Son iki yıldır lpg sektöründeki firmalar yoğun bir şekilde tank değiştirmektedir. Çünkü tankların ömrü 10 yıldır. Buradan şuna varmak istiyorum. Bu arabada lpg sistemi 10 senedir çalışıyor. Bu süreç içinde 500000 km yol yapan taksiden çıkma araçlar da var. Filtre dışında hiç bir parça değişmemiş. Hala sorunsuz çalışıyor.

Genelleme yapmak gerekirse, lpg sisteminde arızaya en açık parça enjektördür. Piyasada bulunan lpg markalarının yarısından fazlası için de söylenmesi gereken, arızaya açık 2. parça da regülatördür. Özellikle su diyaframı bulunan regülatörler en ufak bir hararet durumunda, hele ki araçta antifiriz de yoksa, anında su diyaframını patlatır. Yine aynı parçada emiş diyafram patlaması da rastlanılan bir durum. Piyasanın en çok bilinen ve montajı yapılan iki markası ne yazık ki bu diyaframlar yönünden çok zayıf ve sıklıkla regülatör değişmesi gerektirebiliyor.

Lpgli araç kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi araçta benzin bulunmasıdır. Piyasadaki tüm marka lpg sistemlerinde yetersiz gaz durumunda benzin takviyesi ile aracın performansını yüksekltme durumu mevcuttur. Bazı marka lpg programlarında bu özellik açılıp kapatılır durumda iken, bazılarında kapatılamaz durumdadır. Araç böyle bir takviyeye ihtiyaç duyarsa ve araçta benzin yoksa araç benzin pompası arıza yapabilir. Aracın sabah çalışmalarında benzinde gaza çok erken geçmesi istediğimiz bir durum değil. Düzgün ısınmamış lpgnin motora %100 gaz formunda gitmesini sağlayamayız, çiğ gaz adını verdiğimiz durum olur, bu da uzun vadede araçta yaşanan sibop sorununun ilk sebebidir. Sibop sorununun diğer sebepleri de araca yapılan yanlış lpg montajı ve yanlış ayarla alakalıdır. Şahsen kendim TSI motor araç kullanıyorum, motor ustalarına sorun %99u bu motora lpg olmaz der, bana sorun 156000 kilometredir sorunsuz kullanıyorum :) Ne oksijen sensörü bozuldu ne sibop kesti, gel de bunu ustalara anlat  :rofl: Aynı aracıma daha geçtiğimiz hafta firmamızda bulunan dyno cihazında motor güç ölçümü yaptım. Araç 156000 kilometrede ruhsatta 125 PS, ölçümde hala 125 PS. Hiç bir problem yok. Verdiğimiz ekspertiz hizmeti gereği, 80000de 110 PS'e düşmüş bir çok benzinli TSİ araç gördüm. Lpg mi motora zarar veriyor, yoksa düzenli bakım yaptırmamak, bakımlarda ucuz ve orijinal olmayan parçalara yönelmek mi, bunu sizin takdirinize bırakıyorum.

Benzin takviyesini ekstra bir önlem gibi düşünüyorum. Ancak bir araca lpg subap yağlama!!!! taktırmak gibi bir düşünceniz varsa, hiç taktırmayın, benzin takviyesi açtırın daha iyi. Genelde takviye açtığım araçlarda 3500 devir üstü, 10ms gaza 2 ms benzin gibi bir ayar açarım. Bu aracını 4000-4500 devir aralığına kadar kullanan kişiler için ideal bir ayardır.  Bunun dışında özellikle uzun yolda durmadan gidilen güzergahlarda kısa sürede olsa aracı benzinde kullanmak motor için faydalıdır, önerilir.

Ucuz gazdan uzak duralım, hiç yanaşmayalım  :)

Yedek lastik ben de taşımıyorum. Lastik yarılması dışında piyasada bulunan tamir setleri işe yarıyor. Kullanan bir çok müşterimiz var. Airman lastik tamir seti son derece başarılı, firmamda soranlara göstermek için bulundurduğum bir ürün. Mini stepne de bir seçenek ancak neredeyse normal stepne kadar yer kapladığı için bu tarzdaki kompressorlu çakmaklıktan çalışan setler hem lastik havası basımı hemde olası lastik patlaması durumlarında son derece kullanışlı bir ürün.

Şimdilik bu kadar  ;)

Saygılar efem

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 15:56:54
İlker bey aracımda prins silverline mevcut. Depo olarak ta 40lt silindir depo var. Araç gaza geçtiğinde silindir tanktan ara ara (her zaman değil) metalin metale sürttüğü gibi bir ses geliyor. Acaba bu sesin sebebi nedir? Ses mekanik olarak tankın hareketinden dolayı değil çünkü araç dururken de bazen geliyor bu ses. Tank bir senelik, geçen sene eylülde takıldı.

Tankta durduğu yerde böyle ses yapabilecek bir parça yok. Tankınızın altında yalıtım şiltesi var mı acaba?
Eğer durduğu yerde geliyorsa bence şamandıradan ya da şamandıra valfinden gelen sesi duyuyorsunuz.

Saygılar

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Eylül 09, 2016, 16:24:51 »
Benim araçta stepne yeri olmadığından bagaj halısının üzerine delik açılarak montaj yapıldı. Bu ses araç hareket halinde olmasa da bazen geldiğinden ben de herhalde şamandıradan geliyordur diye düşündüm ama ses sürekli değil. Anlayamadım. Ses şamandıradan gelse sürekli olması gerekmez mi? Çünkü devamlı bir gaz akışı mevcut.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 47 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Eylül 09, 2016, 17:01:57 »
Benim araçta stepne yeri olmadığından bagaj halısının üzerine delik açılarak montaj yapıldı. Bu ses araç hareket halinde olmasa da bazen geldiğinden ben de herhalde şamandıradan geliyordur diye düşündüm ama ses sürekli değil. Anlayamadım. Ses şamandıradan gelse sürekli olması gerekmez mi? Çünkü devamlı bir gaz akışı mevcut.

Normalde prins markasının şamandırası yoktur aksam listesinde bir çok marka şamandıra mevcuttur. Hangi marka şamandıra olduğunun bilgisini paylaşabilir misiniz??

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Eylül 09, 2016, 21:15:12 »
Lpg kiti ömrü takılan ürünün kalitesi ile alakalı bir durum. Son iki yıldır lpg sektöründeki firmalar yoğun bir şekilde tank değiştirmektedir. Çünkü tankların ömrü 10 yıldır. Buradan şuna varmak istiyorum. Bu araba.                                                                         da lpg sistemi 10 senedir çalışıyor. Bu süreç içinde 500000 km yol yapan taksiden çıkma araçlar da var. Filtre dışında hiç bir parça değişmemiş. Hala sorunsuz çalışıyor.

Genelleme yapmak gerekirse, lpg sisteminde arızaya en açık parça enjektördür. Piyasada bulunan lpg markalarının yarısından fazlası için de söylenmesi gereken, arızaya açık 2. parça da regülatördür. Özellikle su diyaframı bulunan regülatörler en ufak bir hararet durumunda, hele ki araçta antifiriz de yoksa, anında su diyaframını patlatır. Yine aynı parçada emiş diyafram patlaması da rastlanılan bir durum. Piyasanın en çok bilinen ve montajı yapılan iki markası ne yazık ki bu diyaframlar yönünden çok zayıf ve sıklıkla regülatör değişmesi gerektirebiliyor.

Lpgli araç kullanımında en çok dikkat edilmesi gereken durumlardan birisi araçta benzin bulunmasıdır. Piyasadaki tüm marka lpg sistemlerinde yetersiz gaz durumunda benzin takviyesi ile aracın performansını yüksekltme durumu mevcuttur. Bazı marka lpg programlarında bu özellik açılıp kapatılır durumda iken, bazılarında kapatılamaz durumdadır. Araç böyle bir takviyeye ihtiyaç duyarsa ve araçta benzin yoksa araç benzin pompası arıza yapabilir. Aracın sabah çalışmalarında benzinde gaza çok erken geçmesi istediğimiz bir durum değil. Düzgün ısınmamış lpgnin motora %100 gaz formunda gitmesini sağlayamayız, çiğ gaz adını verdiğimiz durum olur, bu da uzun vadede araçta yaşanan sibop sorununun ilk sebebidir. Sibop sorununun diğer sebepleri de araca yapılan yanlış lpg montajı ve yanlış ayarla alakalıdır. Şahsen kendim TSI motor araç kullanıyorum, motor ustalarına sorun %99u bu motora lpg olmaz der, bana sorun 156000 kilometredir sorunsuz kullanıyorum :) Ne oksijen sensörü bozuldu ne sibop kesti, gel de bunu ustalara anlat  :rofl: Aynı aracıma daha geçtiğimiz hafta firmamızda bulunan dyno cihazında motor güç ölçümü yaptım. Araç 156000 kilometrede ruhsatta 125 PS, ölçümde hala 125 PS. Hiç bir problem yok. Verdiğimiz ekspertiz hizmeti gereği, 80000de 110 PS'e düşmüş bir çok benzinli TSİ araç gördüm. Lpg mi motora zarar veriyor, yoksa düzenli bakım yaptırmamak, bakımlarda ucuz ve orijinal olmayan parçalara yönelmek mi, bunu sizin takdirinize bırakıyorum.

Benzin takviyesini ekstra bir önlem gibi düşünüyorum. Ancak bir araca lpg subap yağlama!!!! taktırmak gibi bir düşünceniz varsa, hiç taktırmayın, benzin takviyesi açtırın daha iyi. Genelde takviye açtığım araçlarda 3500 devir üstü, 10ms gaza 2 ms benzin gibi bir ayar açarım. Bu aracını 4000-4500 devir aralığına kadar kullanan kişiler için ideal bir ayardır.  Bunun dışında özellikle uzun yolda durmadan gidilen güzergahlarda kısa sürede olsa aracı benzinde kullanmak motor için faydalıdır, önerilir.

Ucuz gazdan uzak duralım, hiç yanaşmayalım  :)

Yedek lastik ben de taşımıyorum. Lastik yarılması dışında piyasada bulunan tamir setleri işe yarıyor. Kullanan bir çok müşterimiz var. Airman lastik tamir seti son derece başarılı, firmamda soranlara göstermek için bulundurduğum bir ürün. Mini stepne de bir seçenek ancak neredeyse normal stepne kadar yer kapladığı için bu tarzdaki kompressorlu çakmaklıktan çalışan setler hem lastik havası basımı hemde olası lastik patlaması durumlarında son derece kullanışlı bir ürün.

Şimdilik bu kadar  ;)

Saygılar efem

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 15:56:54
Tankta durduğu yerde böyle ses yapabilecek bir parça yok. Tankınızın altında yalıtım şiltesi var mı acaba?
Eğer durduğu yerde geliyorsa bence şamandıradan ya da şamandıra valfinden gelen sesi duyuyorsunuz.

Saygılar

İlker bey, teşekkürler detaylı deneyimler için kısaca yazarsak...

- Hararet çok önemli, zaman zaman soğutma suyunu sviyesini kontrol edelim
- yarım depo benzin hep olsun araçta
- kışın (soğuk havalarda) bir miktar motoru ısıtıp yola çıkalım.
- düzenli filtre bakımlarını aksatmayalım
-3500 devir üstü için 10ms gaza -2 ms benzini açtıralım
-uzun yollarda arada sırada benzine geçiş yapalım.

Birde ben mogazdan alıyorum evime yakın ve ekonomik..
lpg dolum yerinde aynı zamanda aygaz yazıları da var, aygazın ürünü sanırım, bir sıkıntısını görmedim.. Bu gazdan devam edeyim mi sizce?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Eylül 09, 2016, 21:22:05 »
Normalde prins markasının şamandırası yoktur aksam listesinde bir çok marka şamandıra mevcuttur. Hangi marka şamandıra olduğunun bilgisini paylaşabilir misiniz??
tank atiker, sanırım şamandıra da atikerdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Eylül 09, 2016, 21:23:16 »

İlker bey, teşekkürler detaylı deneyimler için kısaca yazarsak...

- Hararet çok önemli, zaman zaman soğutma suyunu sviyesini kontrol edelim
- yarım depo benzin hep olsun araçta
- kışın (soğuk havalarda) bir miktar motoru ısıtıp yola çıkalım.
- düzenli filtre bakımlarını aksatmayalım
-3500 devir üstü için 10ms gaza -2 ms benzini açtıralım
-uzun yollarda arada sırada benzine geçiş yapalım.

Birde ben mogazdan alıyorum evime yakın ve ekonomik..
lpg dolum yerinde aynı zamanda aygaz yazıları da var, aygazın ürünü sanırım, bir sıkıntısını görmedim.. Bu gazdan devam edeyim mi sizce?
Erdem hocam,  aracı ısıtmak için beklemenize gerek yok herşey lpg kitinizden ayarlanabilir.  İstenen sıcaklık ve devire göre benzinden lpg ye geçer sistem otomatik olarak.  Ama bazı arkadaşlar bu sıcaklık ve deviri minimum seviyede tutuyorlar hemen lpg ye geçsin diye. Bu olay zararlı  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Eylül 09, 2016, 21:33:35 »
Merak ettiğim bir soru daha var,

52 litre tank takıldığı söylendi, %80 güvenlik için dolum yapılabiliyormuş sanıyorum yani 41.6 lt alması lazım, bugün lpg bitti benzine geçti aracım ve bende lpg fulledim, 36 lt civarı lpg aldı, sizce normalmidir?..daha fazla alması gerekmez mi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #14 : Eylül 09, 2016, 21:39:00 »

52 litre tank takıldığı söylendi, %80 güvenlik için dolum yapılabiliyormuş sanıyorum yani 41.6 lt alması lazım, bugün lpg bitti benzine geçti aracım ve bende lpg fulledim, 36 lt civarı lpg aldı, sizce normalmidir?..daha fazla alması gerekmez mi?

Bu soruya cevap veremeyeceğim çünkü bendeki durumda sizinkinden farklı değil  :D bizimkinde güvenlik payı maksimum herhalde  ::) şikayetçi değilim bu konudan,  her yerde lpgci var zaten 5-8 litre eksik olmasını kafama takmadım.  Şimdi giderim bu eksik olabilecek litre için çalışan sistemide bozarlar diye korkuma hiç gitmiyorum malesef  :argh:

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 21:39:51
tank atiker, sanırım şamandıra da atikerdir.
Prinsin bünyede Atiker hazımsızlık yapıyor herhalde  :islik:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 09, 2016, 21:44:24 »
Erdem hocam,  aracı ısıtmak için beklemenize gerek yok herşey lpg kitinizden ayarlanabilir.  İstenen sıcaklık ve devire göre benzinden lpg ye geçer sistem otomatik olarak.  Ama bazı arkadaşlar bu sıcaklık ve deviri minimum seviyede tutuyorlar hemen lpg ye geçsin diye. Bu olay zararlı  :tamam:

kimmiş o bazı insanlar. :rofl: :rofl: ben yazın geçiş ısısı 25 derece yapıyorum. gözlemlediğim ilk geçişte stft anlık sapıtıyor sonra yerine oturuyor belki bundan olabilir -_- -_- -_-

Herkese hayırlı bayramlar kazasız sürüşler.
Bayram hediyesi:

! No longer available
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Eylül 09, 2016, 21:59:01 »
Bu soruya cevap veremeyeceğim çünkü bendeki durumda sizinkinden farklı değil  :D bizimkinde güvenlik payı maksimum herhalde  ::) şikayetçi değilim bu konudan,  her yerde lpgci var zaten 5-8 litre eksik olmasını kafama takmadım.  Şimdi giderim bu eksik olabilecek litre için çalışan sistemide bozarlar diye korkuma hiç gitmiyorum malesef  :argh:

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 21:39:51
Prinsin bünyede Atiker hazımsızlık yapıyor herhalde  :islik:

Çok sorun değil tabi de sonuçta 450 km civarı yapıyorum, yinede tam sebebi nedir ? Bilen varmı?
Lpg ye geçiş sıcaklığını servis iyi ayarlamıştır sanırım, benim yapabileceğim bir durum yok bu durumda :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Eylül 09, 2016, 21:59:27 »
İlker hocam bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.
Benim merak ettiğim ise yeni nesil mazda 3'lerin skyactiv-g motorlarına lovato nun uyumlu kiti var mıdır? Sıvı sistemler sıkıntısız uyuyor ama prinsin çok pahalı. Lovato'da böyle bir çalışma var mı?

Mesaj Birleştirildi: Eylül 09, 2016, 22:02:15

Benim önceki aracımda 41 lt lik tanka 37 lt alabiliyordum. Şimdiki aracımda 42 lt lik tanka 30 lt zor alıyordum. Şamandırası sökülüp gaz kapatması düzeltildi. Sifon sistemi gibi bir sistem var. Sıvı gaz doldurdukça plastik bir aparatı kaldırıyor ve buna bağlı tel kol da valfi kapatıyor ve tankın daha fazla gaz almasını önlüyor. Bu plastik aparat ve tel kol daha yukarıda duracak şekilde ayarlanınca daha fazla gaz alır. İşlemi yaptırdıktan sonra 35 lt lpg alır oldu aracım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Eylül 09, 2016, 22:04:15 »
Çok sorun değil tabi de sonuçta 450 km civarı yapıyorum, yinede tam sebebi nedir ? Bilen varmı?
Lpg ye geçiş sıcaklığını servis iyi ayarlamıştır sanırım, benim yapabileceğim bir durum yok bu durumda :)
Şamandıra ayarından hocam tıpkı wc rezervuarundaki gibi sistem var.  Şamandıra ayarına göre içeriye giren likit gaz miktarı ayarlanıyor.  Bizimkiler biraz aşağıda demek ki.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Eylül 12, 2016, 09:16:46 »
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=75555.0

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."