Gönderen Konu: TOYOTA YARİS 1.0 TERRA YARI OTOMATİK 2006 MODEL  (Okunma sayısı 6279 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
TOYOTA YARİS 1.0 TERRA YARI OTOMATİK 2006 MODEL
« : Ağustos 24, 2016, 09:36:56 »
arkadaşlar merhaba;
birkaç gündür araba almak için uğraşıyorum, Toyota yaris araçları beğenmekteyim,

bulduğum bir araç için değerli fikirlerinizi bekliyorum

TOYOTA YARİS 1.0 TERRA YARI OTOMATİK  2006 MODEL  101.000KM.
malum aracın motor gücü düşük, yokuşlarda çok sorun yaşanıyor mu,
ben 185cm boyundayım kilom 110kg. acaba bu araç için çok mu ebatlıyım.

araç içi tam karar veremedim, yardımlarınızı rica ediyorum

Toyota Club Türkiye

TOYOTA YARİS 1.0 TERRA YARI OTOMATİK 2006 MODEL
« : Ağustos 24, 2016, 09:36:56 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: TOYOTA YARİS 1.0 TERRA YARI OTOMATİK 2006 MODEL
« Yanıtla #1 : Ağustos 24, 2016, 10:31:14 »
Toyota nın o yıllardaki yarı otomatik şanzımanları sorunlu diye biliyorum MMT şanzıman  1,0 motor güçsüz bir motor birde otomatik şanzımanla birleşince biraz üzebilir . Boy kilo olayına gelince kendim de 1,76 boy  110 kg  civarıyım  1.4 fiesta araç aldım 6 ay kadar bindim şehir içi gayet pratik veri kullanım oluyor ama gel gelelim araca ben sonradan eklenmiş gibi duruyordum yalan yok böyle ne bileyim sanki araç içinde rahat hareket edemiyormuşum gibi oluyordu .Bagaj yüzünden sattım yoksa binerdim güzel araçtı çünkü .Nacizhane tavsiyem ille yaris düşünüyor iseniz 1.33 alın derim veya 1.0 olacaksa manuel tercih edin . MMT şanzımana kesinlikle bulaşmayın sanayideki ustalara veya forumlara bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız . Ya tam otomatik tork konvektörlü yada manuel tercih edin . 1.3 tam otomatik iyi bir tercih olur . Birde size tavsiyem O gurupta en iyi iç hacme sahip araçlar ford fiesta - honda jazz  - Hyundai getz  bu araçların dışları ufak dursa da içinde binince bir sedan havası var
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 17900
  • Model Yılı: '06
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 24, 2016, 10:39:18 »
merhaba foruma hoşgeldin.
yaklaşık 3 hafta kadar önce 2006 model toyota yaris 1.0 terra düz vites bir araç aldım. 187 cm boyum 95 kg ağırlığıma rağmen ön tarafta oturmakta ya da pozisyon almakta sıkıntı yaşamadım. aynı şekilde araca 4 kişi binip istanbul silivri arası yolculuk yapma fırsatımız  oldu. yolcularda sorun yaşamadı.
gelelim 1.0 motorun performansına. öyle yokuş çıkmaz falan bir araba değil. 1,2,3. viteslerde gayet atak bir araç. 60 km üzerinde hızlanması biraz ağır oluyor. araçta tek başıma olduğum zamanlarda eğimli yollarda çok bir kayıp söz konusu olmuyor. doğru hızda doğru devirde seyrettiğim sürece sorun yaşamadım. bahsettiğim 4 kişilik seyahatimde eğimli yollarda 4. vitese düşmek zorunda kaldığım anlar oldu.
özetle aracı ne amaçla ve nerede kullanacağınız konusu aracı alıp almama kararınızı etkileyebilir. şehir içi kullanım için düşük yakıt tüketimi ebatların küçük olması ve kullanım rahatlığı açısından tercih edilebilir. fakat sürekli şehirler arası yolculuk yapıyor araçta 3-4 kişi ile seyahat ediyorsanız. biraz daha hacimli motor tercih edebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #3 : Eylül 23, 2016, 14:09:14 »
2006 Yılında sıfır km olarak aldığım yarisi hala kullanmaktayım. Bu nedenle araçla ilgili tecrübelerimi paylaşmak isterim.

öncelikle aracın genişliği ile ilgili bir sorununuz olmasın. honda jazz ve yaris bu sınıfın en geniş hacimli araçlarıdır. neredeyle mpvler kadar pratik özellikleri vardır. senelerdir tüm eşyamızı yarisle taşırım. 5 kişi rahat oturabilir. hiçte sıkışıklık çekmezler.

motor gücü konusuna gelince 70 hp 100nm tork değerleribe sahip 5 ileri mmt tabir edilen aslı manuel ancak otomatik kavrama ile çalışan bir araç alacaksınız. çok bir beklentiniz olmasın şehir içi sizi üzmeyeceği kesin. ancak uzun yolda 100km süratte takribi olarak 3200 d/d çevirdiğinden biraz gürültülü olacaktır. konforunuza düşkünseniz uzun yol yapacaksanız uzak durun derim.

yakıt tüketimi  5-6.5 lt civarında olacaktır elbetteki kullanaıma bağlı olarak düşebilir veya artabilir . tamamen sizin elinizde. ancak ekonomiktir. aklınız rahat olsun

bakım masrafları çok uygundur. 3 lt yağ takribi 100- 120 tl filtreler toplamı takribi 50 tl

şanzumanın kafası arada karışır adaptastyon yaptırmanı gerekir 30 tl ücreti var 10 dakıka sürmez.

benim aracım 107.000kmde hic arazasını olmadı şükür.