Gönderen Konu: Corolla 1.33 BRC (10.000 km LPG Deneyimi ve Sorunum)  (Okunma sayısı 6057 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '15
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Corolla 1.33 BRC (10.000 km LPG Deneyimi ve Sorunum)
« : Ağustos 19, 2016, 11:17:05 »
-Aracın çekişinde hissedilmeyecek derecede düşme olduğu inkar edilemez lakin lpg ile gaz pedalına daha dikkatsiz ve agresif basabileceğiniz için o fark yok.

-Neredeyse 10.000 kmyi tamamladım. Yani kendini amorti etti. Benzindeyken bu kadar yol yapmamıştık.

-BRC'den memnun olmakla birlikte memnuniyetsiz durumlarda yaşadım.Bunlar şöyle;
1)Sistemde kusur yok. Gayet güzel. Yakıt güzel.
2)Ses yok.
3)BRC'nin filtresi bir ara şiddetli bir şekilde gaz kaçırdı. Neyseki hallettiler.
4)Küçük bir simit tank taktırmıştım. Bana daha büyüğü ellerinde olmadığını haftaya değiştirebileceklerini söylediler. O bir haftalık sürede 2000 km falan yol yapmışımdır ve asla bir sorunla karşılaşmadım. Ama esas sorun tank değişince başladı ki hala da o sorunlarla uğraşıyorum ve bıktım.

Tankı büyük takalımki ikide birde lpg almak için benziliğe gitmeyeyim derken şimdi sürekli BRC servisine gider oldum. Durum şundan ibaret:

-Tank değişti.
-Tank değişnce tanka benzlikten LPG alamıyordum. Bu esnada uzun bir yola çıkmıştım. Çekiçle vura vura möşürü indiriyor sonrada fulluyordum. Bu şekilde 3000 kmden fazla yol yaptım. Neyseki tanktaki möşür değişince aracıma gaz alabildim.
-Gaz göstergesi olan ışıklar artık düzgün çalışmıyordu. Aracı fulluyordum 4 ışık yanmıyordu. Usta her zamanki gibi "içindeki gazı bitir gel" dedi. Bitirdim ve geldim möşüre baktı olmadı,ayarlara baktı olmadı.Yine bitirdim ve geldim möşüre baktı olmadı,ayarlara baktı olmadı.Ve yine bitirdim ve geldim möşüre baktı olmadı,ayarlara baktı olmadı.
Geçen gün yine baktı ve artık aracımda şöyle bir sorun var. 30 TL'lik gaz (14 litre) alıyorum  ve tek ışık yanıp yanıp sonüyor! Ve artık aracı ilk çalıştırmamda gaza geçerken "ÇIN"  diye bir ses geliyor!
Son olarak da dün tekrar bakıldıktan sonra tank boşken gaz alamaya gittim ve 68 TL'lik gaz ile (litresi 2.15 opet) tank fullendi! Yahu bu tank 47 litrelik 30 litre gaz almak da nedir?

0 km aracımdan tat alamaz oldum. Tamam simit tank tam anlamıyla gösterge ışığı verimi alamayız lakin neredeyse yarım depo benzinle ışığın yanıp sönmesi ne oluyor!30 litre gaz varken tankın fullenmesi ne demek oluyor! Eskiden gaza geçişte ses yokken şimdi o müthiş ÇINN sesi ne oluyor!

Adana ve çevresinde bu aracımın sorununu çözebilecek bir yetkili servis varsa buyursun..

Toyota Club Türkiye

Corolla 1.33 BRC (10.000 km LPG Deneyimi ve Sorunum)
« : Ağustos 19, 2016, 11:17:05 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
Ynt: Corolla 1.33 BRC (10.000 km LPG Deneyimi ve Sorunum)
« Yanıtla #1 : Ağustos 19, 2016, 11:47:45 »
Naçizane fikirlerim:
1) Çevremde gaz gostergesiyle depoda kalan gaz miktarı uyumlu olan bir tane arkadaşım var onunkinin markası da teleflex. Örneğin aracımın 215 km menzili var, 100 km yapınca ışığım bire düşüyor benim de.
2) Gaza geçinceki çınlama sesi ben de ilk takıldığındna beri var. Normal diye biliyorum.
3) tek derdiniz bunlar olsun.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 19, 2016, 11:54:04 »
 Mesut bey öncelikle Kiti nerede hangi serviste taktırdınız ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 19, 2016, 12:03:39 »
Lpg seviye göstergesi en tutarlısının lovato olduğu söyleniyor. Bir çok markada isteğe göre lovato seviye sensör müdür nedir onu takıyorlarmış.
Sorununuz şamandıra ile ilgili gibi geldi ama servis bir şekilde halledecek tir bence.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 99000
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 19, 2016, 12:09:19 »
Benim aracimdada brc var ve gaza geçerken çın sesi bende hiç olmuyor.Lpg yi taktıralı 22.000 km oldu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Öğretmen ama MEMUR Değil :)
  • Kilometre: 230000
  • Model Yılı: '10
  • 3 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 19, 2016, 12:22:23 »
Benim araçta da BRC takılı allaha şükür hiç mi hiç sıkıntı yaşamadım. Benden öncede yaşanmadı. Bu kitlerde ortak kanı genelde sorun sistemden çok montajı yapan ustadadır derler. Ustanızı değiştirip başka fikirler edinebilirsiniz. Adana sanayisi büyük muhakkak vardır BRC ustası.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 19, 2016, 12:31:00 »
Arkadaşlar çınlama sesi daha evvel yoktu. Tank da daha evvel 90-85 arası fulleniyordu. Tank değişmeden önce gösterge normale yakındı. Osmaniye iskenderun dörtyol payas adana

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2016, 12:57:49 »
Benim aracimdada brc var ve gaza geçerken çın sesi bende hiç olmuyor.Lpg yi taktıralı 22.000 km oldu

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bende nerede ise 5.000 km yi buldum bende de olmadı şükür brc seq 32 kit ve toyota verso ile...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2016, 14:16:28 »
Mesut bey lpg tankını keşke hiç değiştirmeseymişsiniz .Düzen bir bozuldu mu kolay kolay yerine geri oturmuyor . Benim aracımda 41 litrelik tank var gaz bitince veya bitmeye yakın 30-34 litre aralığından gaz alıyor .Zaten ½ 20 emniyet için boş bırakılıyor buda benim aldığım litreyi doğruluyor tek bir sefer 38 litre bastılar oda lpg işinin acemisiyim 2 kez gaz alışım olacaktı tarıl turul sesler geliyor pompacıya diyorum kardeşim  neden bu ses geliyor diyorum abi basınç yüksek ondan felan diyordu meğerse yüsek basınçla basıyormuş gazı şamandıra kapatmaya çalışıyor fakat kapatamıyormuş . Sizin aracınız tam boş depo olması halinde 38- 40 litre civarı gaz alması gerekiyor üstünü doldurmamanız gerekiyor .Sizin durumunuzdan benim anladığım şey sizin deponuzda 41 litrelik şamandıra var ama tankınız 47 litre bundan dolayı da fazla gaz almanıza imkan tanımıyor veya şamandıra içindeki kesici kol çok aşağıda ondan dolayı daha 30 litrede iken depo doldu algılayıp gazı kesiyor bunun sebebi ise daha önce şamandıra takıldı arızası yaşamanızdan bunun ayarını aşağıda tutmuşlar . Lpg lambaları için aslında  bir ayarı bir düzeni oluyor mesela kendi aracımı örnek vereyim depo dolu vaziyette iken 50 km de bir lambam söner akabinde 5-10 km sonra tekrar yanar 80-90 civarı bir daha yanmamak üzere söner . 3 lamba 140-150 km aralığında söner  2 lamba 220-230 km aralığında söner tek lamba 280-290 larda söner yanıp sönmeye başlayınca 340-360 km ye kadar gidiyor .Ve pompaya doldurmaya gittiğimde 32-34 litre arası lpg alıyorum yaklaşık bu 3-4 aydır bu şekilde
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 19, 2016, 15:34:55 »
Hocam haklı olabilirsin baska bir brc servisine sorsam yada o halletse garanti orada da geçerli olur mu bilemiyorum. Yoksa git yaptırdıgın yere dermi onu da bilemiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 19, 2016, 15:53:04 »
Babamın 4arabası oldu 4üde lpgliydi hiçbirisinde lpg'ye geçerken çınlama sesi gelmiyor bugune kadar bindiğim hiçbi lpgli arabadada çınlama sesi duymadım normal değil bu arada o lpg göstergesi  zamanla bozulcak zaten bizdeki hiçbi araçta düzgün çalışmıyordu ona güvenip yola çıkmayın kimle konuştuysam onun doğru göstermediği söylüyo km sıfırlayarak yapın hesabınızı bide benzinliklerde çok düzenbazlıklar dönüyor 41litrelik tank tamamen 41litre almaması gerekiyor ama bazı benzinlikler yüksek basınç veriyor bunun sonucunda tırrrrrrr diye bi ses geliyor tank almayı reddediyor güvenlik için ama zorlana zorlana yakıtı almaya devam ediyor buda şamandırayı bozuyor diye biliyorum böyle olduğu zaman yani tırrr sesi geldiği zaman kapattırın yakıt alımını ve bidaha o benzinlikten yakıt almamanızı tavsiye ederim düzenbazlıkla iş yapılan yerle işimiz olmaz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Ağustos 19, 2016, 16:02:04 »
Bırak digital gostergeyi. Tanktaki basınç ibresi bile yanlış bende. 100 km yapıyorum ışık bire düşüyor, tanktaki basınç ibresi kırmızı bölgeye düşüyor ama araç en az 115 km daha gidiyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ağustos 19, 2016, 16:42:30 »
Yıllardır araçlarda lpg sistemi var hala şu lpg gösterge işine bir çözüm bulmadılar arkadaş simit tankı anlıyorum hadi gene silindirik olduğu için belki net bir görüntü çizemeyebilir fakat normal tanklarda niye sorun var anlamadım . Gerçi şimdilik benim kullandığımın bir sistemi var ve takıldığından beri nerdeyse değişmedi huyunu biliyorum yukarıda yazdığım gibi sonrasından gariplik yaparsa bilmiyorum ama her halukar da ben tam bitirip tam dolduruyorum km tutuyorum kafam her yönden rahat .

Naçizane size tavsiyemde bulunduğunuz şehirde BRC 2a mühendislik bayisi olan başka bayiye gitmeniz veya  2A mühendisliği arayıp durumu iletin sizi iyi bir servise yönlendirmelerini sorununuzun çözülmesini isteyin .Bir tank için bu kadar uğraşılmaz . Allah vermeye başka sorun çıksa orada yatıp kalkacaksınız herhalde
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 19, 2016, 22:45:53 »
Gazı bitirip Haftaya brcye bir uğrayayım bakalım ne diyecekler. Bana kalırsa şamandıra ve gerekliyse tank değişmeli sonrada bilgisayardan ayarlara iyice bakılmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Ağustos 20, 2016, 09:50:19 »
Dediğim gibi durumu 2A mühendisliğe ilet ya bayiyi uyarsın durumu bir an önce düzeltsin . Yada başka bir bayiye sizi yönlendirip mağduriyetinizi gidersin sonuç olarak sizden lpg sistemleri için bir avuç dolu para alıyorlar ve 2 yıl garanti veriyorlar varsa bir sorununuz çözmek zorundalar yada söküp sistemlerini alsınlar paranızı iade etsinler aynen bayiye bunu söyleyin ki tüketici hakem heyetine gitseniz aynı arızadan 3 defa üst üste giden bir paraç yenisi ile değişmek zorundadır maddesinden her türlü halı çıkarsınız bunuda bayiye iletin parçaların yenisi ile değişmesini aksi taktirde tüketici hakem heyetine gideceğinizi söyleyin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #15 : Ağustos 30, 2016, 20:54:37 »
Arkadaslar selam,
Bende bugün uzun süre 1.33 2015 corollama landirenzo mu Brc mi taksam araştırmalarım sonucu kararımı verip 2 gün sonrasına gün aldım. Aracım 15.000 de. Lpg taktırmamaya çok direndim ama sonuna benzinin hem maddi hemde psikolojik baskısına dayanamadım :)
47 lt simit tank takılacak, emniyetinden dolayı 37 lt alacağını belirttiler. tam depo ile ne kadar yol yapabilirim ? 200 tl lik benzin ile 700 km yol yapıyordum. (Benzin 4.45 tl)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ağustos 30, 2016, 21:07:34 »
Arkadaslar selam,
Bende bugün uzun süre 1.33 2015 corollama landirenzo mu Brc mi taksam araştırmalarım sonucu kararımı verip 2 gün sonrasına gün aldım. Aracım 15.000 de. Lpg taktırmamaya çok direndim ama sonuna benzinin hem maddi hemde psikolojik baskısına dayanamadım :)
47 lt simit tank takılacak, emniyetinden dolayı 37 lt alacağını belirttiler. tam depo ile ne kadar yol yapabilirim ? 200 tl lik benzin ile 700 km yol yapıyordum. (Benzin 4.45 tl)
Neden landirenzo? Opelciler arasında meşhur marka fakat ben lovato obdII veya brc öneririm. Yakıtınıza gelince 7.5-8 lt arası lpg yakarsınız tahminim, dolayısıyla tahmini 350-400 km gidersiniz bir depo lpg ile.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ağustos 30, 2016, 21:37:11 »
Neden landirenzo? Opelciler arasında meşhur marka fakat ben lovato obdII veya brc öneririm. Yakıtınıza gelince 7.5-8 lt arası lpg yakarsınız tahminim, dolayısıyla tahmini 350-400 km gidersiniz bir depo lpg ile.
Abi landirenzo nerede yaziyor.  Valla abi dedigin gibi bazi kitler araba markalariyla bagdasmis. Opelcilere baksan %75 landirenzo. Nedeni de zamaninda opelin servis cercevesinde anlasma yapmis olmasi. Tabi simdi oyle bir anlasma yok. Ama hemen hemen hepsi memnun. Benim edindigim tecrube ise bir sorunda sorgusuz sualsiz musteri memnuniyeti cercevesinde islem yapan firma benim tercih sebebim olur. Marka takintisini kafamdan attim gibi. Landirenzo Lovato Brc hepside iyi markalar. Bakim filitre maliyetleride cok abarti degil. Ama Ankarada olsam Musteri memnuniyeti olarak Brc tercih ederdim ama ugrasmayi ayar yapmayi sevdigim icin esdeger musteri hizmeti sunan bir Lovato bayi benim favorim olurdu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 16 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ağustos 30, 2016, 22:20:00 »
Abi landirenzo nerede yaziyor.  Valla abi dedigin gibi bazi kitler araba markalariyla bagdasmis. Opelcilere baksan %75 landirenzo. Nedeni de zamaninda opelin servis cercevesinde anlasma yapmis olmasi. Tabi simdi oyle bir anlasma yok. Ama hemen hemen hepsi memnun. Benim edindigim tecrube ise bir sorunda sorgusuz sualsiz musteri memnuniyeti cercevesinde islem yapan firma benim tercih sebebim olur. Marka takintisini kafamdan attim gibi. Landirenzo Lovato Brc hepside iyi markalar. Bakim filitre maliyetleride cok abarti degil. Ama Ankarada olsam Musteri memnuniyeti olarak Brc tercih ederdim ama ugrasmayi ayar yapmayi sevdigim icin esdeger musteri hizmeti sunan bir Lovato bayi benim favorim olurdu.

Valla Mehmet hocam landirenzo hem pahalı hem de yedek parçası da tuzlu bir marka parasının ederi değil bence. Neden diyeceksin? Ben prinsi 2500 ₺ ye taktırdığımda landirenzoyu 2200 ₺ ye takıyorlardı neredeyse aynı paraydı. Şuan lpg takrıracak olsam lovato obd2 taktırırdım. Obd çok da önemli değilse kafamda yine prins taktırırım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ağustos 30, 2016, 22:27:23 »

Valla Mehmet hocam landirenzo hem pahalı hem de yedek parçası da tuzlu bir marka parasının ederi değil bence. Neden diyeceksin? Ben prinsi 2500 ₺ ye taktırdığımda landirenzoyu 2200 ₺ ye takıyorlardı neredeyse aynı paraydı. Şuan lpg takrıracak olsam lovato obd2 taktırırdım. Obd çok da önemli değilse kafamda yine prins taktırırım.

Abi haklosin prins 2500 landirenzo 2200 den agis aciyorlar ama prins de indirim yapmazlarken landirenzo 1850 1900 lere kadar iniyor [emoji23] Valla abi diger firmalar onemli degil vs desede kendileri de yoldaki ayari ltft stft gore yapiyor ve kullanici mudahalesine kapali. Lovato da ise hem obd duzeltmesi var hemde kullanici ara yuzu cok kullanisli ve kendi ayarini hassas bir sekilde yapman cok kolay. Misal murat abi bilir benim arac benzinde ltft 7 - 8 lerde calisirken lpg gectigi an obd  sayesinde o 7 - 8 leri 0 a indiriyordu. Hatta Murat abi senin arac heralde orjinalden lpg li sonradan benzin takilmis diye kafa yapiyordu [emoji23] [emoji23] [emoji23]

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."