Gönderen Konu: Bugün Brc Lpg Taktırdım..  (Okunma sayısı 1956 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
Bugün Brc Lpg Taktırdım..
« : Ağustos 18, 2016, 20:25:14 »
Uzun hesaplamalarım sonucu lpg kiti taktırmaya karar verdim,  :) bu işten kaçış yok benzine yine 8 kuruş zam gelmiş buarada :asikadam:
Aracım 5500 km de, tercihimi  BRC seq32 den yana kullandım, izmir 2A brc ege bölge dist. mühendislikte 2.5-3 saatte montaj bitti herişi ayrı bir çalışan yapıyor.. Kullandıkça memnun kalırız umuyorum..

51lt tank simit
Turuncu enjektör 3+1
Regülatör sağ amartisöre tkıldı( 30 km kullandım ses duymadım içerden)

lpg kullanımı ile ilgili tavsiyeleriniz olursa memnuniyetle dinlerim.. Yorumlar için teşekkürler..

-Yedek lastiği eve koyucam, pratik lastik şişirme çözümlerinden hangisini tavsiye edersiniz?
Şu ürün çok olumlu yorum almış,
http://www.hepsiburada.com/stac-italy-patlak-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-091153-p-OTM091153?magaza=Hepsiburada

-önce test için 20 tl lpg aldık, çıkışta 60 tl lik aldım, 30 lt lpg demek bu da, 51 lt tank için ne kadar doldurmamız gerek,? Ağzına kadar doldurmak risklimidri?

Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Toyota Club Türkiye

Bugün Brc Lpg Taktırdım..
« : Ağustos 18, 2016, 20:25:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
Ynt: Bugün Brc Lpg Taktırdım..
« Yanıtla #1 : Ağustos 18, 2016, 20:45:12 »
hayırlı olsun. 51 lt. tank 41-42 lt. lpg alır. lastik şişirme ürünlerinin coğu aynı. lastikçiler kullanımını tavsiye etmiyorlar. allah muhtaç etmesin.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ağustos 18, 2016, 21:36:04 »
Hayırlı olsun lpg candır Tr şartlarında. Bana göre Toyota benzinli motorlarının en büyük avantajı lpg uyumu.
Kesinlikle minik tip yedek lastik alıp bagaja dikine lastikle tutturun. Diğer köpük tipi ürünler lastiginiz delindiği veya yarildiginda sizi yolda bırakır. Düşünün gece uzun yola çıktınız ve girdiğiniz bir çukur lastiginizi yirttı. Köpük hiçbir işe yaramaz böyle bir anda.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 18, 2016, 21:49:47 »
Hayırlı olsun. Brc için 2A mühendislği tercih etmeniz de iyi olmuş.Ben de önceki aracıma Brc montajı yaptırmıştım .40 bin. km.kullandım.Şimdiki aracıma ise Prins yaptırdım. İki markadan da çok memnun kaldım.Türkiye şartlarında lpg şart ,yeterki araç lpg ile uyumlu olsun..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Ağustos 18, 2016, 21:56:18 »
Uzun hesaplamalarım sonucu lpg kiti taktırmaya karar verdim,  :) bu işten kaçış yok benzine yine 8 kuruş zam gelmiş buarada :asikadam:
Aracım 5500 km de, tercihimi  BRC seq32 den yana kullandım, izmir 2A brc ege bölge dist. mühendislikte 2.5-3 saatte montaj bitti herişi ayrı bir çalışan yapıyor.. Kullandıkça memnun kalırız umuyorum..

51lt tank simit
Turuncu enjektör 3+1

lpg kullanımı ile ilgili tavsiyeleriniz olursa memnuniyetle dinlerim.. Yorumlar için teşekkürler..

-Yedek lastiği eve koyucam, pratik lastik şişirme çözümlerinden hangisini tavsiye edersiniz?
http://www.hepsiburada.com/stac-italy-patlak-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-091153-p-OTM091153?magaza=Hepsiburada

-önce test için 20 tl lpg aldık, çıkışta 60 tl lik aldım, 30 lt lpg demek bu da, 51 lt tank için ne kadar doldurmamız gerek,? Ağzına kadar doldurmak risklimidri?

Hayırlı olsun. bende de BRC var yaklaşık 10.000 km dir kullanıyorum hiç bir sıkıntı yaşamadım. güvenli dolum kapasitesi % 80 dir yani 51 litrelik tank yaklaşık 40 litre gaz alır. pompa tırtttt diye ötmeye başladığında daha fazla gaz almamaya özen gösterin.

Not : ben yaklaşık 1 sene önce 1800 taktırmışdım. siz kaça taktırdınız.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Ağustos 18, 2016, 23:22:22 »
Teşekkür ederim, ilk izlenimelrim olumlu, Umarım bende sorun yaşamam ...
2000 tl ye taktırdım, heryerde aynı birde euro yükselmiş dıurumda yakında artabilir bile dediler...

Lpg Uyarı son ışığa düşüp iyice tüketince 80tl/40lt olarak gazı alayım,

Bizim araçlara uygun bagajda yer kaplamayacak stepne linki tavsiyesi alabilirmiyim?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 19, 2016, 10:14:17 »
Hayırlı olsun bende uzun süre lpg ye direnip benzinde kullandım aracımı 3 yıl kadar bu süre zarfından hiç sıkıntı yaşamadım benzinin ayrıcalığı tartışılmaz . 5 ay önce ani bir kararla Lpg taktırdım BRC SEG32 şimdi aracıma daha rahat biniyorum şöyle ki  1 yılda yaptığım km yi 5 ayda daha fazlasını yaptım o derece . Bazen eşimle konuşuyoruz biz arabayı kullanmıyor muştuk her şeyden kendimizi geri çekiyor muştuk sırf yakıt yüzünden . Şimdi mesafeleri hesaplamadan gönül rahatlığı ile kullanıyorum aracımı şu ana kadarda aracımda sorun yaşamadım Lpg de aracımı zorlamıyorum üst devirlere çıkarmıyorum .Geçen hafta Antalya tarafına gittim gidiş geliş  140 TL gibi bir tüketimim oldu 1050 km  yol yaptım 0,13 krş yaktı aracım şunu da belirteyim aracımın rutin km bakımı 1 gün önce yaptırmıştım . Gerçekten bence çok ciddi bir tasarruf 90-110 bandını geçmedim onu da söyleyim  Şimdiye kadar  6500 km yol yaptım çekişinden gidişinden herhangi bir düşme olmadı gayet tatminkar . Bu arada size tavsiyem Shell - PO -  OPET gibi bilindik firmaların gazını kullanmaya özen gösterin neden derseniz aracın yaptığı km ve çekişi fark ediyor .Ben lastiği bagaja koydum biraz uğraştım ama nerdeyse bagaj hacmime zararı olmadı tabi benim araç sedan sizin aracınızı  bilmiyorum . Lastik tamir köpüğü taşıyabilirsiniz bagajınızda patlamalarda benzinliğe kadar ulaştırır size ama yarılma gibi bir şey olursa ona bir şey yapamazsınız .Lpg dolumun da ½20 emniyet boşluğu bırakmayı unutmayın 51 litrelik tank 41 maksimum 42 litre lpg alması gerekir zaten de öyle ayarlıdır aklınızda bulunsun lpg alırken dolduktan sonra eğer istasyon basıncı yüksek ise tarıl turul ses çıkartarak doldurmaya devam eder bu durumda o sesi duyar duymaz hemen kapatın veya kapattırın gaz dolumcuları meşgul olduğundan ben direk kendim kapatıyorum genelde dolunca basıncı normal istasyonlarda şamandıra kendi kesiyor .İyi günlerde sorunsuz kullanmanız dileğiyle birde aklıma gelmişken plug an drıve diye bir özellik var onu mutlaka açtırın derim  bu özellik belli devirden sonra belli oranda sisteme benzin verilmesini sağlıyor ben 4000 devirden sonra ½ 8 benzin verme  özelliğini aktif ettirdim olur ha yüksek devire çıkarsam siboplara zarar gelmesin benzin takviyesi olsun diye .Sizde 1000 km bakımına gittiğinizde bunu iletin açsınlar
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 19, 2016, 15:01:09 »

51lt tank simit
Turuncu enjektör 3+1

tavsiye üründen arkadaşa şu üründen de http://www.hepsiburada.com/wurth-lastik-tamir-edici-sisirici-sprey-lastik-tamirine-son-300-ml-made-in-germany-04893490-p-OTEV04893490 kendime aldım umarım sizede banada kullanmak nasip olmaz stepneyi bende eve çıkardım...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Ağustos 19, 2016, 17:29:22 »
Evet En uyumlu araçların başında toyota corolla bu ekonomiden faydalanmak lazım mutlaka :)
40 lt ideal ancak içindeki gazın nekadar kaldığını bilemiyoruz, 4 yeşil ışıklarda eşit hacim gazı temsil etmiyor sanıyorum.. Yakıt tüketimi yol bilgisayarı lpg için doğru mu gösteriyor?

Opet, Po, shell, bp bilindik ancak bilinmedik benzinliklerdede Aygaz, ipragaz mogaz gibi markalar görüyorum bunlarda güvenilimidir? Yada hürgaz, güvengaz vb gibi?

Benim çok nadirdir, tamgaza yüklenmem yani 3500 devir bandını aşmam biraz zor ancak yinede plug in drive i açtırırım..

Buarada 3 yıl sonra ruhsata işleteceğim muayene öncesi sıkıntı yaşarmıyız?