Gönderen Konu: corolla direksiyon tıkırtısı  (Okunma sayısı 14727 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 190000
  • Model Yılı: '08
  • 1 kere teşekkür etti
corolla direksiyon tıkırtısı
« : Ağustos 12, 2016, 15:21:30 »
Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım 2 ay önce yeni bir arac aldım 2008 model corolla d4d motor arabadan çok memnunum ama direksiyon çok tıkırtı yapıyor bozuk yolda özellikle düz yolda hiçbirşey yok muhtemelen direksiyon kutusundan kaynaklanıyor gibi geldi bana bunun çözümünü bilen arkadaş varmı tamiri yapılabiliyormu masrafı çok çıkarmı bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim...

Birde bu modelde yağ yakma varmı şu anda takipteyim 5000 km oldu ama pek farkına varamadım

teşekkürler

Toyota Club Türkiye

corolla direksiyon tıkırtısı
« : Ağustos 12, 2016, 15:21:30 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Ynt: corolla direksiyon tıkırtısı
« Yanıtla #1 : Ağustos 12, 2016, 18:53:21 »
Arkadaşlar Merhaba aranıza yeni katıldım 2 ay önce yeni bir arac aldım 2008 model corolla d4d motor arabadan çok memnunum ama direksiyon çok tıkırtı yapıyor bozuk yolda özellikle düz yolda hiçbirşey yok muhtemelen direksiyon kutusundan kaynaklanıyor gibi geldi bana bunun çözümünü bilen arkadaş varmı tamiri yapılabiliyormu masrafı çok çıkarmı bilgi ve deneyimi olan arkadaşlar fikirlerini paylaşırsa sevinirim...

Birde bu modelde yağ yakma varmı şu anda takipteyim 5000 km oldu ama pek farkına varamadım

teşekkürler
Araciniz euro3 motor en iyi motorlardan biri kronik yag yakma sorunu yok direksiyon kutusu kronik bu araclarda yaptiracaksaniz degisim yaptirin tamiri saglikli olmuyor
Ayni aractan bende var otomatik
5x30 tam sentetik yag kullanin hava filtresi ve polen filtresi kesinlikle orjinal olsun uzun yillar kazasiz binmeniz dilegiyle

TURKCELL T40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Ağustos 12, 2016, 22:50:55 »
Çok teşekkür ederim ustam aldığım arkadaş göstermiş değiştirmene gerek yok demiş degistirsende aynısı olur böyle kullanmanın bi zararı yok demiş ama ben yine guvenemedim sorup soruşturayim dedim ilgi ve alakan için çok teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 50000
  • Model Yılı: '11
  • 80 kere teşekkür etti
  • 22 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ağustos 13, 2016, 00:13:16 »
bu modellerde direksiyon sorunu mu varmış ve kronikmiymiş ?? vallahi bilmiyordum.. aynı model aracı 120000km de bayandan aldık.. 60000km de eşim kullandı araba sürmeyi öğrendi bu araba ile zerre ses sorun çıkarmadı.. maşallahlık araba valla güzel günlerde kullanın kazasız belasız..
ne bu topraklar kana doymuş... ne de bu millette akacak kan tükenmiş...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Ağustos 13, 2016, 12:39:58 »
teşekkürler maalesef öyle çok ses yapıyor direksiyon kronik sorun galiba araştırma yaptımda biraz çoğu toyotada var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 170000
  • 22 kere teşekkür etti
  • 31 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 13, 2016, 12:50:42 »
benim 2008 corolla da da var aynı sorun. kronik bir sıkıntı olduğunu söylemişti tamirci. 600 TL civarında tamir ücreti varmış. yenisiyle değiştirimce 1100-1200 TL civarı denmişti.
KoRKTuKÇa TuTSaK, üMiT eTTiKÇe öZGüRSüNüZ
            2008 Toyota Corolla Elegant 1.6

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=49954.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 13, 2016, 16:00:48 »
Bende 2015 model corolla 1.33 life var toprak veya çakıl yollarda direksiyon elimin altında takır takır ediyor.
10.000 bakımın da sordum iş emrine yazdırmadan elektronik dreksiyondan dolayı olduğunu bu sesi yaptıgını söylediler. Kısaca sallamadılar.
Müsaid bir zamanda sadece bu iş için tekrar gideceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 13, 2016, 23:17:33 »
Bu sorun toyotanin kronik sorunu. Böyle kabulleneceksiniz. Elektronik direksiyon ondan filan laflar baştan savmak için deniyor servislerce. Benim 98 model corollamda da vardı. sıfır aldığım 2011 ve 2012 corollalarda da vardı aynı sorun. Hatta 2011 corollanın bu nedenle direksiyon kolonu garantiden değişti ama yine aynı sorun var. Basta biraz azalır ama ilerleyen zamanda yine eskisi gibi olur. Toyotanız varsa bu sorunla yaşamayı kabülleneceksiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • merhaba 1.4 d-4d sedan mm/t
  • Kilometre: 239500
  • Model Yılı: '06
  • 254 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ağustos 14, 2016, 00:09:22 »

teşekkürler
Fatih bey merhaba:Öncelikle aracınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.Direksiyon tıkırtısına gelince,Servis tamir yapmıyor kutuyu komple değiştiriyorlar.Benim aracım da aynı sıkıntı vardı servis kutu değişimi olacak 2750+İşçilik dediler.Bende tamir ettirmeye karar verdim.Samsunda bu işi çok iyi yapan bir direksiyon ustasına kutuyu tamir ettirdim,yaklaşık bir sene olmak üzere,en ufak bir ses yok,dünyada rahatlık varmış.Bana maliyeti sökme-takma 100 tl+250 tl direksiyon tamiri=350 tl.Sizde bu yola baş vurabilirsiniz.Eğer tamir yoluna karar verirseniz tamirden sonra rot ayarı yaptırmayı unutmayın 20-25 tl.ye yapıyorlar.iyi günler

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 14, 2016, 00:13:09
Bende 2015 model corolla 1.33 life var toprak veya çakıl yollarda direksiyon elimin altında takır takır ediyor.
10.000 bakımın da sordum iş emrine yazdırmadan elektronik dreksiyondan dolayı olduğunu bu sesi yaptıgını söylediler. Kısaca sallamadılar.
Müsaid bir zamanda sadece bu iş için tekrar gideceğim.
Hakan bey merhaba:Servisin söylemi çok saçma,yapmayı bilmiyorlarsa bilen bir servise gidin ve hakkınızı sonuna kadar arayın ki servis, milleti çok basit ve saçma bir sözle sallamasın.İyi günler
1993te 87 Renault tx, 1994te 0 Renault Toros binek,1996da 91 skoda formen,1997de 90 renault manacer,(2001-2013 arası maalesef arabasız)nihayet 2013 nisan  Toyota Corolla 2006 1.4 d-4d mmt  182.000 km.
İstemek yetmez
Öyle bakarsın işte 28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ağustos 14, 2016, 10:11:22 »
Naci Abi Samsunda kime yaptırdınız, yolumuz düşüyor uğrarız yaptırmak için bizim kutudan ses geliyor..
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 1 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ağustos 14, 2016, 13:47:00 »
Direksiyon kutusu tamiri boşuna. Oradan ses kesilse bile bu seferde kaliper pimlerindeki boşluktan direksiyon tıkırtı yapar bu da tekrar direksiyon kutusu ve kolununda aynı sorunu başlatır. Diger aracım olan kia da böyle bir sorunum yok onuda sıfır aldım. Direksiyonda bozuk yolla bile girsem tık se yok. İmalat ve dizaynda sorun var. Uğraşmaya değmez. Bosuna masraf.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ağustos 14, 2016, 16:27:45 »
Fatih bey merhaba:Öncelikle aracınızı iyi günlerde kazasız belasız kullanın inşallah.Direksiyon tıkırtısına gelince,Servis tamir yapmıyor kutuyu komple değiştiriyorlar.Benim aracım da aynı sıkıntı vardı servis kutu değişimi olacak 2750+İşçilik dediler.Bende tamir ettirmeye karar verdim.Samsunda bu işi çok iyi yapan bir direksiyon ustasına kutuyu tamir ettirdim,yaklaşık bir sene olmak üzere,en ufak bir ses yok,dünyada rahatlık varmış.Bana maliyeti sökme-takma 100 tl+250 tl direksiyon tamiri=350 tl.Sizde bu yola baş vurabilirsiniz.Eğer tamir yoluna karar verirseniz tamirden sonra rot ayarı yaptırmayı unutmayın 20-25 tl.ye yapıyorlar.iyi günler

Mesaj Birleştirildi: Ağustos 14, 2016, 00:13:09
Hakan bey merhaba:Servisin söylemi çok saçma,yapmayı bilmiyorlarsa bilen bir servise gidin ve hakkınızı sonuna kadar arayın ki servis, milleti çok basit ve saçma bir sözle sallamasın.İyi günler

SM-G850FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 14, 2016, 16:57:09 »
Benim 2007 D4-D corollayı Afyon Çay İlçesinde 220 TL. yaptırdım. Direksiyon tamircisi bir atölye yaptı. Çok memnunum. Tıkırtı kalmadı çok güzel oldu. Servis 2.500 TL. değişim parası istedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '17
  • 108 kere teşekkür etti
  • 148 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 14, 2016, 18:55:22 »
Benim 2015 28 bindeki aracımda da var. Çakıllı yolda hem ses olarak duyuluyor hem de direksiyondan hissediliyor. Servise söyledim "direksiyonda bir şey yok kaliperler değişecek." Dedi sesi videoya kaydetmeye çalışıyorum. Garantiden yaptırmaya çalışacağım. Bunun la ilgili yayınlanmış herhangi bir bülten var mı? Bilgisi olanlar yanıtlarsa sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • merhaba 1.4 d-4d sedan mm/t
  • Kilometre: 239500
  • 254 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 14, 2016, 22:22:59 »
Naci Abi Samsunda kime yaptırdınız, yolumuz düşüyor uğrarız yaptırmak için bizim kutudan ses geliyor..
Barış bey Samsun eski sanayii sitesinde mert ırmağı kenarında direksiyoncu Recep usta bu işin kompentanı,kime sorsanız gösterirler.İyi günler
1993te 87 Renault tx, 1994te 0 Renault Toros binek,1996da 91 skoda formen,1997de 90 renault manacer,(2001-2013 arası maalesef arabasız)nihayet 2013 nisan  Toyota Corolla 2006 1.4 d-4d mmt  182.000 km.
İstemek yetmez
Öyle bakarsın işte 28

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Model Yılı: '23
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Eylül 01, 2016, 20:44:13 »
Benim 2007 D4-D corollayı Afyon Çay İlçesinde 220 TL. yaptırdım. Direksiyon tamircisi bir atölye yaptı. Çok memnunum. Tıkırtı kalmadı çok güzel oldu. Servis 2.500 TL. değişim parası istedi.
Cay da hangi ustaya yaptirdiniz. Bayramda oraya gelecem ben de yaptirmak isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: AB+
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mayıs 25, 2017, 23:00:27 »
 Merabalar
 Samsunda adı geçen ustaya(Recep Usta) aynı şikayetle bende gittim. Sırada araç vardı. Bir buçuk saat kadar oradan ayrıldım. Döndüğümde senin araç tamam dedi. Kutuya bağlı rotları da değişmiş. Boşluğunu aldım biraz sıkı yaptım. Direksiyon sert olur 1 aya düzelir dedi. Tıkırtı %80 oranında düzelmiş. Sola dönüşlerde boşluğa düşünce yapıyor ses. Yalnız direksiyon sert ve sanki sertlik gittikçe ses yaptığı yerler de artıyor gibi. Ben gitmeden maliyet ne olur demiştim. 500 TL ye çıkabilir dedi. Tahminim 1 saatlik bir işle bu parayı aldı. Orada Renault servisinde bir arkadaş vardı. 500 TL ye yenisini alırım demişti. bence en çok 100 tl de sökme takma parası. Ben yenisini taktırın derim. Doğrusu ben sökünce arıza kutuda maliyeti de şudur demesini beklerdim. O fiyata yenisini tercih ederdim ama usta bize o fırsatı vermedi.

Çevrimiçi (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mayıs 26, 2017, 09:47:53 »
Daha önce ende 2005 sol hb araç vardı bagaj ihtiyacından sedan kasaya geçtim. O arabanın direksiyon kutusunda hiç boşluk yoktu , aynı şekilde  kardeşimde 2006 sol hb var 5 yıldır onda aynı şekilde onun aracında da en ufak bir tıkırtı yok .Ben 4 yıldır şu anki aracımı kullanıyorum ilk aldığımdan beri aynı düzeyde hafif bir tıkırtı var 2 -3 farklı ustalara gösterdim hepsi bu durumun bu araçlarda kronik olduğunu söyledi ayrıca çok az bir boşluk olduğunu rahatsız edici düzeyde olduğu zaman müdahale edilmesi gerektiğini söylediler bende o yüzden dokundurmuyorum stabilize yollarda sakin ve aracı üzmeden gidiyorum ilerleme göstermedi .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "