Gönderen Konu: 2016 corolla görüş  (Okunma sayısı 3479 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 13 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
2016 corolla görüş
« : Temmuz 27, 2016, 17:56:58 »
Herkese merhabalar,

Yeni kasa (2014,2015) Corolla almayı düşünüyorum. Kullanan varsa yorumlarıyla daha doğrusu beğendikleri ve beğenmedikleri yönlerini anlatırsa çok memnun olurum. Bu arada almak istediğim 1.6 multidrive s paketi tabi küçük bir ihtimal de 1.4d. Şimdiden çok teşekkür ederim.

Toyota Club Türkiye

2016 corolla görüş
« : Temmuz 27, 2016, 17:56:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
Ynt: 2016 corolla görüş
« Yanıtla #1 : Temmuz 27, 2016, 18:07:54 »
Forumda bir çok konuda konuşuldu yazıldı çizildi. Biraz araştırmacı ruh lütfen
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • "mütemadiyen fütursuz"
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 15000
  • Model Yılı: '14
  • 3 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Temmuz 27, 2016, 21:40:28 »
1.4 dizel alacaksanız 90 hp 205 tork çok az geliyor. Araç dizel olmasına rağmen yığılıyor, düzgün hızlanmıyor. 2008 dizel corollanın peşine gidemiyor, uyarayım. Yazılım atmayacaksanız almayın (yazılımla 115hp 250 tork). Aracın yol tutuşunfam memnunum. 150-160 ile virajlara girebiliyorum uzun yolda. Üstünde gelen Bridgestone betonarme lastikler gerçekten bir felaket. Bir de otomatik alacaksanız dizel almayın. Servisi arayıp vitesimde sorun var dediğimde "otomatik değil mi" diye soruyorlar direkt. Benzinli alacaksanız da hayırlı olsun. Tüpsüz kullanmanız zor senede 10 binden fazla yol yapıyorsanız.

Not: Yeni cool corolla dedikleri makyajlı kasanın hız göstergeleri, ön görüntüsü, arka görüntüsü ve teyp gerçekten 2013 kasalara göre kötü olmuş bana göre, araçları yan yana getirip baktığınız zaman anlayabilirsiniz. Yeni kasada tek hoş şey, sis farlarının olduğu bölüm olmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 28, 2016, 13:29:48 »
Ben e16 kasa yerine kesinlikle e15 kasa tercih ederdim hem daha kaliteli hem de kasa çok daha güzel . dizel olarak Toyota gerçekten güçsüz bir motor motor ömrü için bir şey diyemem . Benzinlisi ise e12 kasalar dual vvt-i lerden çok daha atik veri  seri arada 10-15 bg güç fazla olmasına rağmen .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
    • XenForo Destek Forumu
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '15
  • 745 kere teşekkür etti
  • 740 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 29, 2016, 11:35:43 »
1.6 Benzinli Advance tavsiye ederim 2015 kasa :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 1900
« Yanıtla #5 : Temmuz 31, 2016, 16:27:38 »
Merhaba oncelikle 2014 2015 corolla alcaksaniz eger yildada 15000 km gecmiyosaniz 1.33 life versiyon tavsiye ederim. Cunku dizel alirsaniz 5 yillik yakit paranizi direk nakit vermis olursunuz 1.33 life motorda kendine gore gayet guzel performans sergiliyor birde benzinli motora gore az yakiyor. Ve donanim olarakda guzel tavsiye ederim fakat diyorsaniz ben 20000km veya 30000km yapiyorum yilda dizel tavsiye ederim. 1.6 tavsiye etmem cok yakar pismn olursun ya 1.4 d al yada 1.33 life

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 31, 2016, 16:34:07 »
Merhaba oncelikle 2014 2015 corolla alcaksaniz eger yildada 15000 km gecmiyosaniz 1.33 life versiyon tavsiye ederim. Cunku dizel alirsaniz 5 yillik yakit paranizi direk nakit vermis olursunuz 1.33 life motorda kendine gore gayet guzel performans sergiliyor birde benzinli motora gore az yakiyor. Ve donanim olarakda guzel tavsiye ederim fakat diyorsaniz ben 20000km veya 30000km yapiyorum yilda dizel tavsiye ederim. 1.6 tavsiye etmem cok yakar pismn olursun ya 1.4 d al yada 1.33 life
Onur kardesim cok km yapan birisi icin dizele verilen fark daha sonra avantaja donusuyor.
1.3 life paket oneriyorsun  donanim olarak guzel diyorsun da dedigin arac baz model. Yani en bos olan modeli. Donanim olarak Bi suru eksigi var.

Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Temmuz 31, 2016, 19:15:26 »
Valla Eyup hocam dogru soyledin. Motor kucuk bari donanim ekleseler di hic yoktan millet keyif alirdi. Ama hem 1.33 motor hem de hic bir ozellik olmamasi bence cok kotu. 1.33 T olsa super olurdu. Motor olarak ise 1.4 tsi motor golfe bindikten sonra bana basinca ucar gibi gelen 1.6 tuy siklet hyundai bile kagni gibi geliyor. O nedenle evvel vakit daha guclu motorlu arac kullananlarin 1.33 den uzak durmasi gerek. Yakit tuketimi konusunda ise bol trafikli yokuslu yerlerde bir  avantaji oldugunu dusunmuyorum. Ama 1.6 yada 1.4 D  donanimli corolla  yada auris benim hosuma gidiyor ama fiyatlari cok ucuk geliyor.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Temmuz 31, 2016, 22:04:02 »
Herkese merhabalar,

Yeni kasa (2014,2015) Corolla almayı düşünüyorum. Kullanan varsa yorumlarıyla daha doğrusu beğendikleri ve beğenmedikleri yönlerini anlatırsa çok memnun olurum. Bu arada almak istediğim 1.6 multidrive s paketi tabi küçük bir ihtimal de 1.4d. Şimdiden çok teşekkür ederim.
İmzamdaki aracımı kuulanıyorum, makyajsız..

Beğendiğim yönler,
Sürüş keyifli ve konforlu, sessiz herşeyden önce yorucu bir araç değil. Dolu donanımlı..
İçi ferah olması çok güzel, bagaj hacmi yeterli.
Yakıtı da güzel, daha güzel olması için lpg seçeneği cepte.. Her açıdan sorunsuzluk güvenide var  :)
Sakin çok zorlanmadan sınırlarda Aile kullanımı için ideal bir araç

Yükleme alanı biraz dar,
Bu açıdan Aklım lift back bagaj (camla beraber kalkan) octavida 580tl

Okadarda olacak artık :)

Bir sonraki aracım 90-100bin tl bandında nissan xtrail black olabilir.. Daha da artırırsam volvo xc60 olabilir..
Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Temmuz 31, 2016, 22:29:58 »
Valla Eyup hocam dogru soyledin. Motor kucuk bari donanim ekleseler di hic yoktan millet keyif alirdi. Ama hem 1.33 motor hem de hic bir ozellik olmamasi bence cok kotu. 1.33 T olsa super olurdu. Motor olarak ise 1.4 tsi motor golfe bindikten sonra bana basinca ucar gibi gelen 1.6 tuy siklet hyundai bile kagni gibi geliyor. O nedenle evvel vakit daha guclu motorlu arac kullananlarin 1.33 den uzak durmasi gerek. Yakit tuketimi konusunda ise bol trafikli yokuslu yerlerde bir  avantaji oldugunu dusunmuyorum. Ama 1.6 yada 1.4 D  donanimli corolla  yada auris benim hosuma gidiyor ama fiyatlari cok ucuk geliyor.

Aynen mehmet hocam haklisin. bencede premium corollaya 100bin verecegime gider passat alirim.
Ama 1.3 korolla alan vatandasinda beklentisinin fazla olmamasi lazim sonucta baz model. 50 bin tl bandinda alinacak en iyi araclardan. Sis fari celik jant ve navigasyon eklet oldu sana advance maliyeti en baba 2500 tl.
Merak ediyorum acaba avrupada veya amerikada life paket corolla varmidir  :D
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Temmuz 31, 2016, 23:07:28 »
Aynen mehmet hocam haklisin. bencede premium corollaya 100bin verecegime gider passat alirim.
Ama 1.3 korolla alan vatandasinda beklentisinin fazla olmamasi lazim sonucta baz model. 50 bin tl bandinda alinacak en iyi araclardan. Sis fari celik jant ve navigasyon eklet oldu sana advance maliyeti en baba 2500 tl.
Merak ediyorum acaba avrupada veya amerikada life paket corolla varmidir  :D
Eyup hocam yabanci bir siteye baktim usa mi tam emin degilim lakin tum versiyonlar 1.8 motordu. ve donanim fiyat farklari da cok ucuk degil. Tek dikkatimi ceken en bos donanimda 4 ileri otomatik vites var ve manuel secenegi var. Diger ust  donanimlarda 6 ileri manuel ile cvt sanzimanli fiyati ayni hatta manuel daha pahali yanlis gormediysem.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Temmuz 31, 2016, 23:25:18 »
Mehmet benimde katar'da gordugum korollalar ya 1.8 yada 2.0
2.0 olanlar dolu. Celik jant sanruf ve mercek far var ama teybi cok dandik. Dokunmatik falan degil :)
1.8 olanlarin jantlar kapak. Hiz  gostergeleri , ic kapi kollari ve bardakliklarin oldugu yerler life paket gibi. ic kisimlardaki krom tarzi detaylar yok. Arka koltukta kol dayama yok.
Gerci katarda  korollaya fakirler biniyor :D
Yollardaki araclarin segmentleri hep luks o yüzden c sinifina pek onem vermiyorlar galiba.
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ağustos 01, 2016, 10:07:27 »
1.33 en baz model evet eksiği var ama yahu Corolla da en full bile alsanız yine birsürü donanım eksiği var. bir alman yada fransız bir koreli gibi bile değil.. o yüzden eksik hâli bile yeterli bana kalırsa. hatta abartıyim Avensis şuan sedanda en üst segmenti dimi.. onda dahi bir özellik yok,Honda Accord, Mazda 3 aynı yani.. yani bu Erdemli japonlar ihtiyaç olarak kullanıyor bunu.. adı üstünde araç.! lüzum yok çok donanıma ama isteyene donanımı parasıyla da vermiyor yok..  :lol:
dolaysıyla 80.000tl yi gözden çıkartan biri için Passat 1.nci tercih olmalı. Full Jetta değil, boş Passat.  ;)
kardeşim sorun kaynadı..
1.6 otm. al paşa gibi gez kullan kardeşim güzel sağlam araba, vites geçişleri bir dsg ye göre hızlıdır sessizdir. ama 1.6 motor araçtan bekleyeceğiniz çok atik çok seri bir durumu yok daha sakin efendi ağır abi araçtır, yakıtı bir almana göre daha düşüktür..  4kişi binince dik tümsetlerde altı sürter, aslında yüksektir ama amortisörleri yumuşaktır. detaycıysanız biraz teknoloji seviyorsanız daha önce diğer markalarda benzer araçları kullandıysanız donanım boş gelebilir. benimde tek derdim bu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
    • karakus11.blogcu.com/
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ağustos 08, 2016, 21:52:52 »
Burası tabi ki
TOYOTA FORUM SAYFASI
Ancak lütfen bu araçlara çok fazla anlam yüklüyorsunuz ,
0 km Tiguan , Jetta ,
2 el 20 14 - 2015 dizel S60
2 el 2014 - 2015 Audi sedan A3
alın derim
Toyota tofaştan hallice ;
Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki, bütün vaktini ona sarfediyorsun!
" Zaman gösterdi ki, Cennet ucuz değil, Cehennem dahi lüzumsuz değil "
" İnsan bir yolcudur. Sabavetten (çocukluktan) gençliğe, gençlikten ihtiyarlığa, ihtiyarlıktan kabre, kabirden haşre, haşirden ebede kadar yolculuğu devam eder." (Mesnevi-i Nuriye)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '02
  • 171 kere teşekkür etti
  • 246 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ağustos 08, 2016, 22:15:49 »
şu 1.33 lifeların hangi donanımı iyi ya adamlar gösterge tablosundaki kromdan bile kısmış 1.33 life donanıma iyi dersek toyota nasılsa satıyo kalsın böyle mantığıyla devam eder

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2016 corolla 1.33 life
  • Kilometre: 5000
  • 25 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ağustos 09, 2016, 19:58:53 »
1.4 dizel alacaksanız 90 hp 205 tork çok az geliyor. Araç dizel olmasına rağmen yığılıyor, düzgün hızlanmıyor. 2008 dizel corollanın peşine gidemiyor, uyarayım. Yazılım atmayacaksanız almayın (yazılımla 115hp 250 tork). Aracın yol tutuşunfam memnunum. 150-160 ile virajlara girebiliyorum uzun yolda. Üstünde gelen Bridgestone betonarme lastikler gerçekten bir felaket. Bir de otomatik alacaksanız dizel almayın. Servisi arayıp vitesimde sorun var dediğimde "otomatik değil mi" diye soruyorlar direkt. Benzinli alacaksanız da hayırlı olsun. Tüpsüz kullanmanız zor senede 10 binden fazla yol yapıyorsanız.

Not: Yeni cool corolla dedikleri makyajlı kasanın hız göstergeleri, ön görüntüsü, arka görüntüsü ve teyp gerçekten 2013 kasalara göre kötü olmuş bana göre, araçları yan yana getirip baktığınız zaman anlayabilirsiniz. Yeni kasada tek hoş şey, sis farlarının olduğu bölüm olmuş.
Betonarme[emoji14] cuk oturmuş

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

today, tomorrow, toyota..