Gönderen Konu: Brc vs Lovato Hangi LpG?  (Okunma sayısı 10277 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
Brc vs Lovato Hangi LpG?
« : Temmuz 21, 2016, 18:45:21 »

Toyota Corolla 1.6 132bg Multidrive S(otomatik) şanzımanlı Sıfır km araç aldım... Şuana kadar hep dizel kullandım,ilk benzinli aracımlada 4000 km doldurdum sonuç olarak LPG taktırmaya karar kıldım, araştırdığım kadarıyla en uygun bu iki marka...
benim profesyonel bir firma olması yani sorunsuzluk önce
Sonra yakıt tüketimi geliyor..

BRC yaygın servis ağı ve forumdada daha çok taktıran mevcut, corolla konusunda daha deneyimli olduklarını düşünüyorum Ege Bölge Bayi izmirde 2A 'da taktırabilirim, olumlu yorumlar var.
LOVATO obd avantajı var, daha sessiz deniyor, sorunsuz deniyor.

Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Toyota Club Türkiye

Brc vs Lovato Hangi LpG?
« : Temmuz 21, 2016, 18:45:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: Brc vs Lovato Hangi LpG?
« Yanıtla #1 : Temmuz 21, 2016, 20:30:20 »
Erdem bey Brc ve Lovato hakkinda farum da birden fazla konu oldugu icin fazla cevap alamazsiniz. Ama her iki markayida kullanan ve gozlemleyen biri olarak soyleyecegim tek sey duzgun bayi secimi. Kalite olarak her iki markada kendini ispat etmis orjinal italyan firmalari. Tuketim olarakta brc az yakiyor lovata fazla yakiyor yada tam tersini soyleyen de yalan soylemis olur bana gore. Yine internetten edindigim bilgiler nazarinda eger karariniz Brc den yana olursa montajini yaptiracaginiz yer forumumuzun uyeleri olan ya Ankara Mocan Brc yada Corum Mehmet Ozenc Brc bayisi olsun. Lovato ise Istanbul Kadosan oto sanayide marmara bolge bayisi Ilker bey var. Musteri memnuniyeti olarak buralari tavsiye ederim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Temmuz 21, 2016, 22:07:21 »
Teşekkürler Mehmet bey, evet Düzgün bayi seçimi çok önemliymiş, izmir Brc 2a mühendislik içinde forumda olumlu yorum okudum, bir gidip bakayım.. ankarada mocan brc yi de not aldım..
Montaj konusunda ustalarla konuşurken dikkat etmem gereken, sorup teyit almam gereken konular neler acaba? Kötü montajda Ses konusu oluyormuş sanıyorum Brc Kitlerinde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Temmuz 21, 2016, 23:57:27 »
Lovato obd2 öneririm. Ankara damla otogaz lovato Türkiye distributoru. Abimin aracına burada montaj yaptırdım, çok memnunuz. Ben silverline taktırmıştım. Şimdiki aklım olsa lovato obd2 taktırırım.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Temmuz 22, 2016, 09:00:24 »
Ankara Mocan da BRC taktırdım aracıma  4 ay oldu  toplamda  4000 km gibi yol yaptım şimdiye kadar sorun yaşamadım . Çekiş ve tüketim olarak değerlerde hayli iyi açıkçası benzinle çok bir çekiş farkı hissetmiyorum yada alıştım öyle geliyor . Yakıt olarak şehir içi  20 kuruş yakıyorum .Şehir dışı şehir içi karışık kulandım  18 krş yaktı sanırım komple uzun yol kullansam 16 krş a kadar düşer . Lpg olayında  malzeme kalitesi + montaj işçiliği + yol ayarı  bu 3 madde iyi ve sorunsuz olursa başınız ağrımıyor .Birde bilinçli kullanım çok önemli bazı kişiler aracı lpg de aşırı zorluyor sürekli yüksek devir kullanıyor veya yüksek hızda uzun süre lpgde gidiyor buda sibopların yanmasına aşınmasına motor ömrünün kısalmasına neden oluyor .Ben şahsım adına aracımı zorlamadan kullanıyorum 3000 devir aralığında kullanıyorum şu ana kadarda sorun yaşamadım .Bu arada Brc de belli devirden sonra benzin verme özelliği var ben 4000 devirden sonra ½ 8 benzin verecek şekilde ayarladı ustam siboplara zarar vermemesi adına yalnız bunu siz isterseniz aktif hale getiriyorlar benzin tüketimi olduğu için mutlaka bunu yaptırın .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Temmuz 22, 2016, 09:06:42 »
Teşekkürler Mehmet bey, evet Düzgün bayi seçimi çok önemliymiş, izmir Brc 2a mühendislik içinde forumda olumlu yorum okudum, bir gidip bakayım.. ankarada mocan brc yi de not aldım..
Montaj konusunda ustalarla konuşurken dikkat etmem gereken, sorup teyit almam gereken konular neler acaba? Kötü montajda Ses konusu oluyormuş sanıyorum Brc Kitlerinde.
Toyota Corolla larda Brc Regulatoru eger  aku nun altina montaj yapmazsa cikardigi ses yalitimin zayif olmasindan oturu icerden duyuluyor. Oncelikle buna dikkat edin. Ama yine de birebir tanimiyorsaniz Izmir yerine Ankara ve Corum Brc tercih edin derim. Burada ki musteri memnuniyeti cok ust seviyede.
Lovato obd dusunurseniz de Ankara Ana bayi Damla otogaza gidebilirsiniz. Benim tercihim kendi ayar imkaniniz olmasindan oturu Lovato obd den yana olurdu.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 1500
  • 7 kere teşekkür etti
  • 25 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Temmuz 27, 2016, 07:48:52 »
2015 1.6 touch aracimda lovato obd sistem takili ve sorunsuz kullaniyoruz. Lpg kiti sessiz calisiyor brc ye gore.
Burada onemli olan takan bayii, Ankara da Damla otogaz Izmir de ise Aktif otogaz i kesinlikle oneririm.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 15 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Temmuz 28, 2016, 12:56:23 »
Anladığım ka dar ıyla Brc ve Lovato ikiside kaliteli ürünler,
Lovatonun artısı OBD2 sistemini içinde barındırması..
Buarada izmir harici montaj yaptırmam zor, 2A Brc için tercihim olucak gibi.. Aktif otogaz hkkında pek fazla yorum bulamadım, güvenebilirsem Lovato öncelikli olabilir..
Akitf otogazda montaj yaptıran varmı, tavsiye edermisiniz?

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 28, 2016, 13:00:22
Buarada Brc 1900tl, Lovatoda o civardadır,
Brc yaygın hizmeti güzel, ses problem olabilir
Lovato sessiz, obd2 sayesinde yaygın servise gerek bırakmıyor.. Atiker Gold ürünü için peşin 1350 tl fiyat aldım, özellikle ilerleyen zamanlarda lazım olucak yedek parça fiyatlarının çokçok uygun olduğunu öğrendim..
Hepsnin kendine göre avantajı var..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 1500
  • 3 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 13, 2017, 13:50:53 »
Erdem bey merhabalar.

Lpg montajı yaptırdınız mı, yaptıdıysanız hangi bayi ve hangi kiti tercih ettiniz?

bende 2016 corolla 1.6 multidrive bir araç aldım, lpg taktırmak istiyorum. önerebileceğiniz bayileri öğrenmek isterim.
*16 Corolla 1.6 Premium MultiDrive

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Rav4
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '09
« Yanıtla #9 : Nisan 05, 2017, 21:42:14 »
Rav4 aracıma konya da taktırabileceğim servis tavsiyesi için yardımlarınızı bekliyorum

Mesaj Birleştirildi: Nisan 05, 2017, 21:55:20
Lovato obd2 kit için