Gönderen Konu: Park sensorü hakkında yardım  (Okunma sayısı 9196 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '15
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
Park sensorü hakkında yardım
« : Haziran 21, 2016, 18:43:02 »
Arkadaşlar merhaba
Servisi arayıp sadece dıt dıtlı park sensorü taktırmak istediğimde 200 tl olduğunu ve markasının toyota olduğunu söyledi. araç 2016 corolla. sizce servislerde cidden toyota diye park sensorü markası varmı? dıt dıt lı bir sensör taktırmak istiyorum dışarda taktırsam garanti konusunda sorun yaşarmıyım? ankarada bu işi toyan damı yoksa efe demi yaptırmalıyım?

Toyota Club Türkiye

Park sensorü hakkında yardım
« : Haziran 21, 2016, 18:43:02 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
Ynt: Park sensorü hakkında yardım
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2016, 18:55:52 »
Toyota diye bir park sensörü yok, araç üzerinde fabrikasyon gelen park sensörü üreticisi DENSO ve bir sensör gözü iki adet park sensör kiti fiyatı civarında :)

Yetkili servislerde orijinal aksesuar olarak satılan ürünlerin tedarikçisi ise yerli Cyclone markası,

Ürünlerin kodları ve cinsleri aşağıdaki gibi,

Cyclone BH003: Sadece sesli ve 4 sensörlü park yardımcısı
Cyclone BH075: Sesli ve Ekranlı, 4 sensörlü park yardımcısı
Cyclone BH080: Sesli ve Ekranlı, 8 sensörlü (ön-arka) park yardımcısı

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 73000
  • Model Yılı: '13
  • 69 kere teşekkür etti
  • 52 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2016, 19:30:59 »
Park sensörünün markasından ziyade sensörlerin yeri önemli. Palio arcıma ustanın biri takmıştı arkada bi şey yokken ötüyordu. Toyotamda ise kusursuz çalışıyor. Her sensöz doğru ölçümle uyarıyor. Tavsiyem tampon yapısına hakim bir ustaya yaptırmanız. Yoksa işe yaramaz bir donanımınız olur. Servise giden biri değilim. Bakımları dışarıdan yaptırırım ama size servisi öneririm. Aracı satarken de park sensörü serviste takıldı diye yazarsınız :)

E6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

1.33 Auris Life 2013

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2016, 19:35:12 »
Teşekkür ederim arkadaşlar hızlı cevaplarınız için. o zaman ben diğer bayidende fiyat alayım en uygun verene taktırayım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 20 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
2013 COROLLA
1.6 Advance Navigation
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ağustos 03, 2016, 15:41:29 »
Ben de alırken Park sensörü hediyesi ile kandırıldım muhtemelen Cyclone verdiler. çünkü her zaman çok kararlı çalışmıyor sanki. geri geri duvara gelirken bazen 50cm de gıkı çıkmıyor sonra birden hopp.. dıdıdıdıdtt.. kardeşş 20cm gibi bir uyarı veriyor.. muhtemelen bu hassaslığı daha uzak mesafe çalışabilmesi kararlılığı marka model kaliteyle alakalı..
Peki @Ufuk Sönmez (16363) bey ön kaput altında biri radyatör önünde diğeri yanda iki tane boş soket var.. bunlar park sensörüyle alakası var mıdır. niyetim ön park sensörü.

hala düşünüyorsan şu linkteki ürünü sipariş verdim. http://tr.aliexpress.com/item/NEW-Generation-Car-Electromagnetic-parking-sensor-with-buzzer-alarm-easy-installation-no-drill-no-hole/32327500793.html?spm=2114.010208.8.68.OF575N
İbrahim bey bunda 1 tane Buzzer var geriye ne taraftan yaklaştığınızı nasıl bileceksiniz. en azından sağ/sol uyarı stereo olsaydı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Ağustos 03, 2016, 15:45:43 »
Peki @Ufuk Sönmez (16363) bey ön kaput altında biri radyatör önünde diğeri yanda iki tane boş soket var.. bunlar park sensörüyle alakası var mıdır. niyetim ön park sensörü.
İbrahim bey bunda 1 tane Buzzer var geriye ne taraftan yaklaştığınızı nasıl bileceksiniz. en azından sağ/sol uyarı stereo olsaydı..

Bahsettiğiniz soketlerin park sensörü ile alakası yok Ufuk bey, ön park sensörü setini ayrı olarak takabilir yada park sensör setinizi 8 sensörlü bir set ile değiştirebilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 20 kere teşekkür etti
  • 7 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ağustos 14, 2016, 02:19:22 »
Bahsettiğiniz soketlerin park sensörü ile alakası yok Ufuk bey, ön park sensörü setini ayrı olarak takabilir yada park sensör setinizi 8 sensörlü bir set ile değiştirebilirsiniz.
  ben bunu ön tampona düşünüyorum, arkada zaten kamera var
2013 COROLLA
1.6 Advance Navigation
İNCİ BEYAZI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 12, 2018, 10:39:50 »
Bayide takılan arka park sensörlerine ek olaak ön park sensörü yapılabilirmi. Dışarıdan alıp öne bir düğme ile takabiliz ama ben arkada varken öne ekleme yapılıp orjinal düzenek olurmu diye soruyorum yani bayiler yaparmı yoksa üzerindekini söküp komple ön arka mı takarlar.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 196 kere teşekkür etti
  • 1150 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ocak 12, 2018, 12:28:40 »
biz izmirde corollayı alırken arka park sensörünü hediye olarak takalım dediler,bizde ön tarafa da istiyoruz,ön tarafa da takın parası neyse ödeyelim dedik.sonuç ta, ayrı ayrı olmaz, hem arka hem ön isterseniz tek bir sistem var bedeli 1000 tl dir şeklinde cevap aldık ve yaptırdık,ön de çok ses yapıyor,ama arabanın burnu uzun ve görünmüyor.eğer ön arka imkan vardı da bize farklı konuştularsa günahları boynuna..
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 12, 2018, 12:48:15 »
Bayide takılan arka park sensörlerine ek olaak ön park sensörü yapılabilirmi. Dışarıdan alıp öne bir düğme ile takabiliz ama ben arkada varken öne ekleme yapılıp orjinal düzenek olurmu diye soruyorum yani bayiler yaparmı yoksa üzerindekini söküp komple ön arka mı takarlar.

2. bir park sensörü setini bir butonla kullanabilirsiniz. Eğer ek alırsanız hem ön hem arka için aynı ses tonu olacağından kafa karıştırır. Öndekinin farklı tonda, en azından seslerin ön ya da arkadan geldiğini anlayabilmeniz lazım.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • MEB
  • Model Yılı: '17
  • 68 kere teşekkür etti
  • 78 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 12, 2018, 13:02:13 »
Acaba arkadaki takılı sensörler yerinde kalsa ve ön arka komple set alıp sadece arkanın sensörleri fiyattan düşseler olurmu zaten cyclone marka takıyorlarsa sensörler uyuymludur.
2003 benzinli  terra 1.6 VVT-I  dan sonra 2017 1,6 advance manuel benzinliyle yola devam.

Üç günlük seyisler ve 40 Yıllık işi karıştırıyorlar.