Gönderen Konu: 2011 Corolla Ayna Mahruti Sesi  (Okunma sayısı 13503 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
2011 Corolla Ayna Mahruti Sesi
« : Haziran 21, 2016, 00:24:32 »
Arkadaşlar 2 ay önce arkadaşımdan 2011 corolla c.extra 70 bin km  dizel araç almıştım.Ancak araç 60-80km arasi 4.vites veya 4. vites te bir uğultu tarzında ses geliyordu.Gaza basip çektikçe o hizda ses derinden hissediliyordu.Araci boşa aldigimda ses yoktu.
Neyse bugun muhittinoglu servisi garanti danismani ile araci teste cikardik.Kameralardan eds den tedes den çokta basamadi ama o dedigim km de derinden gelen sesi kendisi de duydu.Ve toyotanin teknik bülteni olduğunu söyledi.Aracin diferansiyel giriş cikislarinda birkac parca ve tas gibi birşeyler değişecek ayna mahruti değişecek toplam 4 5 bin lira ya yakin parça işçilik bedelinden bahsetti.Aracta garanti extra vardi ağustos ayina kadar geçerli.Şanzımanddan koda bakip parça siparisini yaptılar.Buzamana kadar 30 40 araç yaptiklarini beyan etti.Garanti ekstra olmasa bile toyota nin bülteni olduğunu ve yardımcı olacaklarını söyledi.Ayrica sesin yeni başladığını ve ilerleyen zamanlarda dahada artacağını söyledi
Bu konuyu açmamin nedeni forumdan birkaç arkadaş Daha bahsetmişti.
Yanlis hatirlamiyorsam aydin abi 2 tane corolla aracinda bu sesten vardi.Birini yaptirmisti.
E14 kasa corolla kullanici si arkadaşlar araçların da bu sese dikkat etsinler.Ve servise başvurup gerekli onarimlari talep etsinler.
Diğer yandan tamir den sonra ses daha cok artarmi onunda endişesi var.
Dediğim gibi sadece 60-80km hiz arasinda uğultu seklinde Vaaann vinn tarzi acayip bir uğultu.Lastik uğultusunada benzer.
100 binde 2006 verso elegant aracim daha sessiz sorunsuz bir aracti.Pişman oldum gibiyim.Hayirlisi olsun.
2010 sonrasi 6 ileri sanziman e14 kasa corolla sahipleri araci o kmde dinlesinler.Ses var ise servise garanti olup olmaksızın başvurabilirler
2011 d4d Corolla

Toyota Club Türkiye

2011 Corolla Ayna Mahruti Sesi
« : Haziran 21, 2016, 00:24:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
Ynt: 2011 Corolla Ayna Mahruti Sesi
« Yanıtla #1 : Haziran 21, 2016, 01:05:07 »
benim arabada 100-110 km hızlarda ve 6. viteste çok hafif var. Ancak benim aracın garantisi dolmuş. ben 2. sahibiyim. bulunduğum ilde yetkili servis yok. en yakın servis Samsunda. Yarın bi arayım bakalım . Ücretsiz yapacaklarını sanmıyorum. 4-5 bin lira da veremem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Haziran 21, 2016, 01:39:04 »
mustafa bey bugün garanti danismani teknik bülten var dedi.garanti olmasada ondan yapardik dedi.
Bazi araclarda 110 120 kmde 6 viteste var mis.km arttikca ses dahada cogaliyormus
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=61909.0 bu da aydin abinin 2014 de actigi eski konu
siz serviste sesi ispat edin teknik bülten den bahsedin ordan yapılmasını talep edin
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '12
  • 22 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 21, 2016, 03:09:37 »
Bu sorun için çıkarılan teknik servis bülteni sadece corolla araçlarımı kapsıyor yoksa auris içinde geçerlimi bir bilginiz varmı?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Haziran 21, 2016, 03:28:44 »
osman bey bazi modellerde ses şikayeti varmış ama genellikle corolla da.Verso da sesten parca degisimi yapan olmuş.servise başvurun ses.duyulmayacak gibi değil

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni
  • Kan Grubu: A+
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 21, 2016, 11:43:27 »
aynı sorun bizim 2010 corallamızda da mevcut özellikle tam ibre 80 i vurduğunda oluyordu rot/balansdandır filan dediler yaptırdık şimdi sadece arada bir yapmakta sorunu tam çözemedik

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 21, 2016, 12:52:39 »
@tuncay sahin (6765) abi, senin aracının sorunun ayna/mahruti olduğunu sanmıyorum, %90 şanzıman giriş-çıkış rulmanları sorunu vardır, arada ayna-mahruti'de kaynar :)

Kaldı ki garanti işlemlerinden sonra alacağın bedelsiz fatura da dikkat edersen kullanılacak rulmanlar xxxxx-Wxxxx şeklinde numaralandırılmış olacak ve bu rulmanlar hemen hemen aynı kilometre sonrasında aynı sorunu yineleyecektir ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Haziran 21, 2016, 13:19:24 »
Ufuk zaten öyle dedi garanti danismani.Zaten ufuk Giriş çıkışta birkac parça değişecek dedi.Tas mi dedi ayna mahruti nin mi dedi oda suana kadsr 5 defa güncellendi dedi .yanlis hatirlamiyorsam bunları konustu.cok rahatsiz edici bir ses değil aslinda.hizlanirsin birden yavaslayinca bazen ses gelir ya ona benziyor.ama ses ilerde artar demişti.Suan araç 70 binde kardeş .bir 70 bin daha kullanmam herhalde

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 21, 2016, 13:27:47 »
Danışman arkadaş biraz abartmış :)
Çıkış mili (aynı zamanda mahruti dişlisi barındırır) iki kere güncellendi, bunun dışında giriş/çıkış mili rulmanları revize edildi, kontrol ettiğimde son olarak Japon üretimi (Koyo) ile güncellenmiş, hadi geçmiş olsun diyeyim :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 21, 2016, 13:45:15 »
Ufuk 2006 100 binde verso yu sat git 2011 70 binde corolla al sonra uğraş dur.Sen beni niye uyarmadin.
Valla kardeş bir ugultu var.Parça siparişini yapmışlar.Galiba değişecek.
Ama se dersenki değişme değişmem.
Valla bu corolla ya hiç isinamadim.Verso dan sonra cok yapmacik her tarafi narin dökülecek gibi duruyor :)
Evet Özdem bey ayni ses.Bence o yillarda çoğunda ses var.Geçen babama sesi duyurmaya calistim arabada birset yok saat gibi dedi[emoji3]
Neyse çoğu kullanici sesi yol veya lastik sesi olarak karıştırıyor.Bana servis danismani garanti ekstra olmasa da yapabileceklerini teknik servis bülteni olduğunu söyledi.
Konuyu açma nedenimde diğer kullanici arkadaslari haberdar etmek.araclarinda var ise yaptirmalari.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 21, 2016, 15:06:57 »
Şimdi Ankaradaki servisle görüştüm "Aracın garantisi bittiği için ücreti kullanıcıdan tahsil ederiz toyota avrupaya mail atarak durumu bilidiririz eğer kabul ederlerse ücreti size geri iade eder ve garanti kapsamında değerlendirilir" biligisini aldım. Şöylede bir durumda söz konusuymuş bu şekilde değişim yapılıp ücretin kullanıcıya teslim edilememe durumuda varmış

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 21, 2016, 16:01:42 »
Bende bugün samsundaki servis ile görüştüm. aracı getir bakalım dedi. arıza tespit ücreti alıryormusunuz diye sordum, alıyoruz dediler. ancak ben yaptıracağım için sizden almayız dediler. bende 3-4 bin liralık bi arızayı o anda yaptırmayabilirim dedim. öyle diyince gel bi arızayı tespit edelim yardımcı oluruz dediler. sanki garantiden yapmayacaklar gibi. Şükürler olsunki şuan için ses çok az. internetten okumasaydım zor farkederdim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Haziran 21, 2016, 18:06:02 »
Bende de ayni şekilde ses cok az .siz sesi tespit ettirin.sonra genel merkeze üretim kaynakli sıkıntı li olan bu parca ile ilgili servis bulteni oldugunu ve toyotanin bunu tamir ettigini söyleyerek baski yapin.Bence yapmalari lazim.

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 22 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Haziran 21, 2016, 19:35:51 »
Bende de ayni şekilde ses cok az .siz sesi tespit ettirin.sonra genel merkeze üretim kaynakli sıkıntı li olan bu parca ile ilgili servis bulteni oldugunu ve toyotanin bunu tamir ettigini söyleyerek baski yapin.Bence yapmalari lazim.

En az 3-4 servisi aradım ve hapsinden aldığım cevap aynı. "Evet teknik bülten var fakat garantisi bitmiş ve ekstra garantisi bulunmayan araçlarda fatura tutarını kullanıcı öder parça değişimi yapılır. Durum toyotaya bildirilir toyotanın onay vermesi durumunda fatura bedeli kullanıcıya geri iade edilir onaylamazsa siz cebinizden yaptırmış olursunuz" diyorlar :olmamış:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Haziran 21, 2016, 20:36:25 »
Tamam arıza tespitin den sonra toyota genel merkeze tamir için onay gönderseler onay gelince parca siparişi cekip tamirati yapsalar olmuyormu.

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 21, 2016, 21:01:26 »
Tuncay öncelikle geçmiş olsun, ilk aldığım 2011 gri corollada bu sesi ilk defa ben buldum, bülten den filan haberim yoktu. Aracın garanti extrası vardı, 3000TL civarında bi fiyat tuttu ve Izmir Tokullar servisde değişti. Ses kesildi. Ayna mahruti değişimi oldu. Fakat değiştikten sonra başka bir ses gelmeye başladı. Debriyaj rulmanı sesi, sanırım açtıklarında zarar verdiler. Çok kısa süre sonra sattım aracı. Ikinci corollam olan 2012 de de aynı ses gelmeye başladı. Araç normal garantideydi onda değişim yapıldı ayna mahruti, 1000 km sonra eskiden 6.viteste 110-120 bandında gelen ses, her visteste gelmeye başladı. Şanzıman tekrar söküldü, tekrar baktılar ve ayna mahruti de bir sorun olmadığını yapamadıklarını söylediler, servis şanzıman komple değişecek dedi, Toyota Türkiye ye bilgi verildi. Toyota safa ve salaga yattı, 2 ay boyunca konuyu değerlendiriyoruz deyip salladılar (forumdan bir arkadaşta şanzıman değişiminde büyük sorunlar yaşadı). Aracı 1 ay sonr ma sattım oda öyle gitti. Yine son aldığım 2012 14 bin km.deki corollada da, 22 bin km civarlarında aynı ses gelmeye başladı. Hiç karıştırmadım, oda satıldı. Fakat ses teker den geliyor gibi diyorsn bence senin ki ayna mahruti sesi değil. Ayna mahruti sesi, çok derinden sessiz ortamda inleme sesi gibi geliyor, ve ayağını gazdan çekince kayboluyor, araç yüke bindiğinde geliyor. Bu arabaların manuel şanzımanlarının hepsi sorunlu bence. Aynı model biliyosun Mmt vardı onda hiç bi ses yoktu. Servis parça revizyonu yapıyor ama bazen ses kesilmeyebiliyor daha kötü duruma geliyor, biraz şans işi gibi maalesef kardeşim.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #17 : Haziran 21, 2016, 21:08:05 »
Evet abi gaza yüklenmelerde ses artiyor ayagini gazdan cekince gidiyor.vitesi boşa alinca gaza yüklenme de ses yok.derinden sadece 70 km hizda bu ses var.Dedigin gibi derinden gelen bir ses cam veya teyp açıkken kesinlikle ses yok.Abi benimde endişem bu yönde.tamirden sonra ses artarsa ne olacak.ses artarsa daha da kötü olur.
Araci lifte alip parca siparisi yaptik dediler.abi sen degistikten sonra o parca 2 defa daha revizyona uğramış değiştirilmiş.Servis buzamana kadar 30 40 araç yaptik dediler.Ben hala kararsizim.Bu sesi takmayip hic yaptirmayim diyorum.Çünkü sadece o km de ses var.teybi acarim cami acarim o sesi duymam .
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Hiç Bir Ş€y İmKansıZ d€ğiLdir...
  • Kilometre: 1000
  • 270 kere teşekkür etti
  • 257 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 21, 2016, 21:21:34 »
Evet abi gaza yüklenmelerde ses artiyor ayagini gazdan cekince gidiyor.vitesi boşa alinca gaza yüklenme de ses yok.derinden sadece 70 km hizda bu ses var.Dedigin gibi derinden gelen bir ses cam veya teyp açıkken kesinlikle ses yok.Abi benimde endişem bu yönde.tamirden sonra ses artarsa ne olacak.ses artarsa daha da kötü olur.
Araci lifte alip parca siparisi yaptik dediler.abi sen degistikten sonra o parca 2 defa daha revizyona uğramış değiştirilmiş.Servis buzamana kadar 30 40 araç yaptik dediler.Ben hala kararsizim.Bu sesi takmayip hic yaptirmayim diyorum.Çünkü sadece o km de ses var.teybi acarim cami acarim o sesi duymam .
Bu ses benim 3 corollam da da sadece 110-120 bandında vardı ve 20 plakalı olan corolla bu sesten dolayı revizyon gördükten sonra, bu ses her visteste gelmeye başladı. Tam bir rezalet yani. Sonra şanzıman komple değişecek dediler ve Toyota kulağının üzerine yattı. Yeni bir revizyon geldiyse bilemeyecegim belki düzelir bundan sonra, bu ses inleme sesi gibi bir ses, bence yaptır,ilerde daha büyük bir problem olabilir. Araçta 70 bin li KM olduğu için bence yaptırmak çok isabetli olur.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2007 dci CLiO 3 Authq. (Beyaz)          : 2007 Nisan - 2014 Haziran
2011 d4d CoroLLa Comf.Extra (G.Gri) : 2014 Ağustos - 2014 Aralık
2012 d4d CoroLLa Comf.Extra (Beyaz): 2014 Aralık - 2015 Ekim
2012 d4d Corolla Comf.Extra MMT(Füme) : 2015 Kasım(Alış) - 2015 Kasım(Satış)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 21, 2016, 21:26:05 »
Aydin abi uğultu vinlama gibi derinden gelwn ses her gaza basip cekmede o ses geliyor.bende 70 km hızda 4.vites veya 5 vites te geliyor.giriş cikislarda bazi şeyler değişecek dedi.Bu zamana kadar  30 40 arac  yaptık dediler.Ne bileyim abi elimdeki sorunsuz 2006 verso yu sat git eline bir bomba al.daha üstüne de para ver.
Allahtan garanti ekstrası var.
Yag yakmada muallakta belli değil.Bir sorun yok diyorlar.
bu ses olayida  daha uzun yola çıkmadım.o yuzden yüksek hızlara cikmadim.Gecen kardesimi havaalanina birakirken ses takildi.gidip gelene kadar o hizda arac ile gaza basip biraktim.

2011 d4d Corolla