Gönderen Konu: Versoma BRC LPG Sequent 32 Kit taktırıyorum...  (Okunma sayısı 17648 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '11
  • 42 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Ynt: Versoma BRC LPG Sequent 32 Kit taktırıyorum...
« Yanıtla #20 : Haziran 25, 2016, 08:17:45 »
İstasyonlarda dolum basıncı 13-15 bar arası, çok yüksek basınçla dolum yapılıyor.

Ecr67-01 standardına göre olması gereken dolum basıncı maksimum 7 bar.

Haliyle şamandıralar zorlanıyor. Aldığınız ses bu yüzden.

Tavsiyemiz bu sesi aldığınızda dolumu durdurmanız.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Haziran 25, 2016, 08:17:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Haziran 25, 2016, 09:27:20 »
Bende ilk lpg takıldıktan sonra başıma böyle bir durum geldi bende Övünç beye sormuştum . Aynı cevabı almıştım . Bu işin güvenli sınırı Tank kapasitesinin ½ 20 boş kalması hem can güvenliği açısından hem de şamandıra ekipmanlarına zarar gelmemesi açısından . Örnek vermek gerekirse 41 litrelik tank var aracımda 33 litre lpg den fazlasını doldurmamam gerek ki basınç ayarı düzgün bir pompada tam boş hali 32-33 litre lpg bastıktan sonra kapanıyor. Sizde bu hesabı yaparak gaz  alın  aracınıza yoksa benim 41 litrelik depoya 38 litre gaz basmışlardı pompacıya bende sormuştum bu ses niye geliyor diye bizim basınçlarımız yüksek ondan dolayı demişti .Şimdi baktım pompa atmadı sesi duyar duymaz hemen kapatıyorum size de bu yazdıklarıma uymanızı tavsiye ederim .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 33000
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Haziran 25, 2016, 09:52:00 »
İstasyonlarda dolum basıncı 13-15 bar arası, çok yüksek basınçla dolum yapılıyor.

Ecr67-01 standardına göre olması gereken dolum basıncı maksimum 7 bar.

Haliyle şamandıralar zorlanıyor. Aldığınız ses bu yüzden.

Tavsiyemiz bu sesi aldığınızda dolumu durdurmanız.
bu duruma dikkat edeceğim teşekkürler ilginize...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 25, 2016, 09:56:49
Bende ilk lpg takıldıktan sonra başıma böyle bir durum geldi bende Övünç beye sormuştum . Aynı cevabı almıştım . Bu işin güvenli sınırı Tank kapasitesinin ½ 20 boş kalması hem can güvenliği açısından hem de şamandıra ekipmanlarına zarar gelmemesi açısından . Örnek vermek gerekirse 41 litrelik tank var aracımda 33 litre lpg den fazlasını doldurmamam gerek ki basınç ayarı düzgün bir pompada tam boş hali 32-33 litre lpg bastıktan sonra kapanıyor. Sizde bu hesabı yaparak gaz  alın  aracınıza yoksa benim 41 litrelik depoya 38 litre gaz basmışlardı pompacıya bende sormuştum bu ses niye geliyor diye bizim basınçlarımız yüksek ondan dolayı demişti .Şimdi baktım pompa atmadı sesi duyar duymaz hemen kapatıyorum size de bu yazdıklarıma uymanızı tavsiye ederim .

Ancak yücel bey durum şöyle oldu ilk gün deneme için aracıma 20 liralık benzin almışlar sonra ertesi gün bende PO gaza gittim ve pompada yaklaşık 20 liralık yazdığı anda ses geldi sonra 30 liraya doğru bu ses kesildi ve o alımda 38,99 liralık gaz aldım yani toplam 2 günde 58,99 liralık ve tahmini 28 litre gaz aldım yani ses sona doğru değilde ortalarda gelince bende biraz bunu irdelemek istedim...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 26, 2016, 00:58:31

Mesaj Birleştirildi: Haziran 26, 2016, 01:00:20

Mesaj Birleştirildi: Haziran 26, 2016, 01:07:43

Mesaj Birleştirildi: Haziran 26, 2016, 01:11:18
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Haziran 27, 2016, 00:03:55 »
bunları da yeni çektim ekliyorum...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Haziran 27, 2016, 00:12:51 »
Sarper hocam hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın  :tamam: soğutma sıvısı miktarını kontrol edin  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Haziran 27, 2016, 12:47:51 »
Sarper hocam hayırlı olsun güle güle kazasız belasız kullanın  :tamam: soğutma sıvısı miktarını kontrol edin  :tamam:

Teşekkürler tavsiyenize uyacağım...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 27, 2016, 21:59:46

Mesaj Birleştirildi: Haziran 27, 2016, 22:01:53
bir resim daha

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Haziran 28, 2016, 22:46:13 »
EK

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Haziran 29, 2016, 23:57:17 »
dün tüvtürk te muayeneye girdim herhangi bir sorun çıkmadı 191,16 TL bayıldım bu işe ve evraklarımla emniyete gittim LPG yi ruhsata işletmek için bu arada emniyete de 81,5 TL verdim şimdi yasal herhangi bir sıkıntım ve evrağım kalmadı sadece emniyete gitmeden tüm elimdeki evrakların bir fotokopisini alsaydım iyi olurdu elimde sadece ruhsat ve Benzinli LPG li yakıt türü ibaresi kaldı ama olsun onuda halledeceğim inşallah tüv türkte işlemlerim yapılırken gördüm ilgili arkadaş tüm evraklarımı orada hızlı tarayıcıdan geçirdi diye görmüştüm bu gün aradım bir çıktı yada e posta atarmısınız diye çocuk gelin alın dedi hemde aslı gibidir yaparım polis durdurursa olur da olur elinizde resmi evrak olması iyidir dedi bana da mantıklı geldi şimdilik bu kadar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 26500
  • Model Yılı: '15
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Temmuz 04, 2016, 15:09:15 »
Bende 3 gun önce brc taktırarak otogaza geçtim. Çekişe cok iyi bir sıkıntı görmedim. Ankarada gaz fiyatları baya uygun geldi bana özellikle ivedik osb nin orda rekabet var shell 1,99!! ve  bp 2,03 ten satıyor!! Yalnız benım depo 75e doluyor ben de 70 tl lık aldım 4 dıs yanıyordu ama 20 km surunce hemen 3 dise indi.. Neden bu kadar cabuk düstü anlamadım.
Her ne olacaksa aslında çoktan oldu bile...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • 1 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Temmuz 04, 2016, 16:48:32 »
Bende 3 gun önce brc taktırarak otogaza geçtim. Çekişe cok iyi bir sıkıntı görmedim. Ankarada gaz fiyatları baya uygun geldi bana özellikle ivedik osb nin orda rekabet var shell 1,99!! ve  bp 2,03 ten satıyor!! Yalnız benım depo 75e doluyor ben de 70 tl lık aldım 4 dıs yanıyordu ama 20 km surunce hemen 3 dise indi.. Neden bu kadar cabuk düstü anlamadım.

Ali Bey Shell'in sol tarafından yaklaşık 50-100 metre kadar sonra Ostim göbeğe doğru giden cadde üzerinde bir Bp daha var. Orası 1.94'ten otogazsatışı yapıyor. Hatta o hizada birde Güvenal Gaz var ben hiç almadım ama 1.85'ten otogaz satışı yapıyorlar. Bilginize...
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Temmuz 04, 2016, 18:04:34 »
Ali Bey Shell'in sol tarafından yaklaşık 50-100 metre kadar sonra Ostim göbeğe doğru giden cadde üzerinde bir Bp daha var. Orası 1.94'ten otogazsatışı yapıyor. Hatta o hizada birde Güvenal Gaz var ben hiç almadım ama 1.85'ten otogaz satışı yapıyorlar. Bilginize...
Tesekkurler ama güvenal a güvenmem :)) ben de zaten baya uyguna aldım cunku benım yasadıgım sehırde gaz fiyatları 2,40 larda geziyor.. Yalnız bahsettıgım gıbı gazda henüz 65 km surdum ama gösterge 4 dişten 2 dişe indi. Bu kadar cabuk düşmesi normal mi yoksa benim gösterge arızalı mı? Cunku tahminime göre yarım depoyla 160-170 km gıtmem gerekiyordu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • 1 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 04, 2016, 19:57:47 »
Tesekkurler ama güvenal a güvenmem :)) ben de zaten baya uyguna aldım cunku benım yasadıgım sehırde gaz fiyatları 2,40 larda geziyor.. Yalnız bahsettıgım gıbı gazda henüz 65 km surdum ama gösterge 4 dişten 2 dişe indi. Bu kadar cabuk düşmesi normal mi yoksa benim gösterge arızalı mı? Cunku tahminime göre yarım depoyla 160-170 km gıtmem gerekiyordu.
İlk otogaz aldığınızda tam depo aldıysanız 20 km gidince ilk ışığın sönmesi normal değil.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Temmuz 04, 2016, 21:43:24 »
Ilk önce brc montajı bitince bp den 20 tl lık gaz aldım aracın yol ayarını vs. yapmak için 3-4 km test yaptıktan sonra bu sefer shell den 50 tl lik gaz aldım. Yani toplam 70 tl gaz aldım o da yaklasık 35 lt oluyor ve fulle yakın doldu tank. Ama lpgde henüz 70 km sürmeme rağmen 4 dişten 2 dişe indi.. Forumda baskabir arkadas yapacak birşey yok lpg göstergelerine güven olmuyor diyor, başkası lpg yenı takılınca ilk 1000 km olur öyle sonra düzelir diyor.. Ben de anlamadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Temmuz 04, 2016, 22:25:35 »
Ben iki seneden beri brc my 11  kullanıyorum göstergeye güvenmeyin bazen 100 km yapıyorum tek ışık sönüyor bir yüz daha yaptığımda tek ışığa düşmüş oluyor.Birazda yakıtı aldığınız pompanın basıncıyla alakalı basınç düşükse ilk tırtta yakıtı kesiyor ve az gaz almış oluyorsunuz.Pompa basıncı yüksekse ilk tırtlamada pompacı kesmezse doldurmaya devam ediyor ve fazla lpg alıyor haliylede ilk ışığın sönmesi daha fazla kilometrede gerçekleşiyor.Milangazdan lpg alırsam ilk ışığın sönmesi 100 kilometreyi buluyor çünkü pompa basıncı 10 ila 11 bar arası şhell.den alırsam ilk ışık 60 km.de sönüyor çünkü pompa basıncı düşük ilk tıttta zaten yakıt dolumunu kesiyor.Yani kısaca o gösterğelere fazla güvenmeyin kullandıkça ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.Bol karlı korkusuz gazlamalar ve iyi bayramlar dilerim. :D
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Temmuz 05, 2016, 03:49:14 »
göstergenin kac litre sonra düşeceğini ayarliyor.bakimda söylerseniz ona ayar verirler

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Temmuz 23, 2016, 00:09:44 »

hayırlı uğurlu olsun öncelikle bende aynı sorunu yaşadım hatta bir keresinde de 4 diş gitti gitti bir anda tek dişe düşüp 10 km kadar sonra gaz bitti uyarı sesi başladı

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 23, 2016, 18:55:44
İlk otogaz aldığınızda tam depo aldıysanız 20 km gidince ilk ışığın sönmesi normal değil.

Bende de bu tip birkaç problem olduğunda ustamız bana 3 depo dolup boşaldıktan sonra daha düzenli olur demişti ve şimdi bir sıkıntım yok gibi bence sizde acele etmeyin gerçi bu sürede bu dediğim de gerçekleşmiş bile olabilir ama...