Gönderen Konu: LPG sonrası ortalama yakıt tüketimi artar mı?  (Okunma sayısı 1409 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '10
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
LPG sonrası ortalama yakıt tüketimi artar mı?
« : Haziran 17, 2016, 22:10:21 »
Merhaba arkadaşlar.2010 model verso LPG taktırmazdan önce araç  şehir içinde  yol bilgisayarında ortalama  yakıt tüketimi 9,5/100 km  civarındaydı.LPG  taktırdıktan sonra bu değer 11,5/100 km  civarında oldu. Yol bilgisayarı ortalama yakıt tüketim  değerini  sürekli benzini referans alarak  gösterir diye biliyorum.  Bu  ortalama yakıt tüketimi niçin arttı .Bu gerçek bir artış mıdır?Şöyle bir ön kabul var sanırım : LPG deki yakıt tüketimi benzindekinin %20 fazlasıdır.Bu kabule göre 11,5 lt benzin x 1,2 fazlası: 13,8 lt LPG  oluyor. Bu hesap doğru mu?  Doğru ise biraz fazla gibi geldi.

2010 Toyota Verso Piremium - KONYA

Toyota Club Türkiye

LPG sonrası ortalama yakıt tüketimi artar mı?
« : Haziran 17, 2016, 22:10:21 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG sonrası ortalama yakıt tüketimi artar mı?
« Yanıtla #1 : Haziran 17, 2016, 22:17:45 »
Hocam benzini al, arabayı bir kenara çek ve araba durduk yere çalışırken ortalama yakıt tüketimini sıfırla bak bakalım ekranda ne görüyorsun  :asikadam: 99.9 lt /100km  :P

10 dakka sonra yine benzinliğe gitmen lazım bu tüketim ile, yani oraya ben hiç bakmıyorum bile. Saçma sapan değerler ha uzun yola çıkmışsındır hiç durmadan gidersin doğru olabilir ama bu şekilde doğru değerler göstermiyor orası. :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '10
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 17, 2016, 22:19:40 »
Hocam benzini al, arabayı bir kenara çek ve araba durduk yere çalışırken ortalama yakıt tüketimini sıfırla bak bakalım ekranda ne görüyorsun  :asikadam: 99.9 lt /100km  :P

10 dakka sonra yine benzinliğe gitmen lazım bu tüketim ile, yani oraya ben hiç bakmıyorum bile. Saçma sapan değerler ha uzun yola çıkmışsındır hiç durmadan gidersin doğru olabilir ama bu şekilde doğru değerler göstermiyor orası. :tamam:

Yüreğimi su serptin Murat Bey.Allah razı olsun senden  :P
2010 Toyota Verso Piremium - KONYA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 17, 2016, 22:23:02 »
Şu konu size yardımcı olur, yol bilgisayarı her zaman benzin tüketimini gösterir, o artık lpg tüketimini gösteriyor diyen usta bulursanız da hızla uzaklaşın.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=73675.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 18, 2016, 00:00:49 »
Yüreğimi su serptin Murat Bey.Allah razı olsun senden  :P
Ecmain  :tamam:

Mehmetin de dediği gibi orası zaten lpg harici bir değer ve teorik hesaplama yapıyor. Çok fazla bekleme yapıldıysa çalışırken yüksek çıkması çok normal.
THE END