Gönderen Konu: TuvTurk Muayene Sonuclari  (Okunma sayısı 29580 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
Ynt: TuvTurk Muayene Sonuclari
« Yanıtla #40 : Kasım 16, 2016, 21:21:20 »
Dün ilçede sıra gelmedi 22. Sıradaydım günlük limit 20 araçmış. Bugün Erzincan merkez Tüvtürk'te yaptırdım. Muayene tekrarı oldu sebebide son susturucu ile lpg yakıt borusunun arasında malzeme olmayışı,gittim alüminyum 10'a 30 cm gibi plaka kesip tutturdu tadilat olduğu için sızdırmazlık raporuda alıp sorunsuz geçtim.Eksozda aynı yerde yapıldı o konudada problem yok.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Kasım 16, 2016, 21:21:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: -
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Kasım 17, 2016, 07:48:24 »
Geçmiş olsun Yaşar.
Egzoz, far vs değerleri görünüyor mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #42 : Kasım 17, 2016, 10:08:05 »
Geçmiş olsun Yaşar.
Egzoz, far vs değerleri görünüyor mu?
Teşekkürler abi üst fotoğraf genel muayene 2 hafif kusur var,yağ kaçağı ve motor no okunamıyor. Farla ilgili hiçbi ibare yok  bende şaşırdım. Eksoz değerleri 2. Fotoda daha öncede Tüvtürk'te yapıldı benzine bakmadı ve sormadılar yine aynı sistemle yapıldı. :huh:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Site Yöneticisi
  • Deus ex machina
  • 2854 kere teşekkür etti
  • 3227 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Kasım 17, 2016, 21:30:40 »
Fren, far, egzoz değerleri vs aslında vermeleri gerekir, bunun için ücret ödeniyor aslında, kullanıcı durumu görmek ister. Mesela far tölera sınırın içinde ayar ve lümen olarak ama neresinde olduğunu belirtmeli sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Kasım 17, 2016, 21:37:40 »
Fren, far, egzoz değerleri vs aslında vermeleri gerekir, bunun için ücret ödeniyor aslında, kullanıcı durumu görmek ister. Mesela far tölera sınırın içinde ayar ve lümen olarak ama neresinde olduğunu belirtmeli sistem.

Bu değerler verilmeliki trafiğin güveni tam olarak sağlansın.

Ben geçen hafta muayeneye girdim hatırladığım kadarıyla farların lux değerleri ve % cinsinden sapmaları yazıyordu.Frenlerle ilgili olarak ise arka frenin % cinsinden sapmasını okudum.Egzozda ise Üst limit ve benim aracımdaki bulunan gaz salınımı rakamsal olarak ifade edilmişti.

İlk kez bi muayenede cam filmlerime,far ayarlarıma kusur yazılmadı.Tabi far ayarını ben kendim yaptığım için far ayarına bozuk yazsa soracaktım neyi bozuk diye  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Kasım 17, 2016, 21:50:27 »
Pardon far ve fren değerleri yazıyor aks sapma falan. Yalnız önceki eksoz muayenesindeki değer 023'tü bunda daha yüksek çıktı. 1.23 ve 1.63 tolerans 3.50 imiş. Benzinde olçüm yapılmadan evrağa değer yazılmasıda garip.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Kasım 17, 2016, 21:57:39 »
Pardon far ve fren değerleri yazıyor aks sapma falan. Yalnız önceki eksoz muayenesindeki değer 023'tü bunda daha yüksek çıktı. 1.23 ve 1.63 tolerans 3.50 imiş. Benzinde olçüm yapılmadan evrağa değer yazılmasıda garip.

Benim egzoz muayenesinde önce benzin ölçtüler sonra gaza al dediler ilk gaz muayenesi olduğundan bende nasıl gaza alacağımı bilemedim bastım gaza adam sapıttı  :rofl: abi düğmesine basacaktın dedi. Bekledik baya bi aletin kendine gelmesi için  :asikadam: gaza basınca alet sapıtıyormuş
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #47 : Kasım 17, 2016, 22:06:08 »
Benim egzoz muayenesinde önce benzin ölçtüler sonra gaza al dediler ilk gaz muayenesi olduğundan bende nasıl gaza alacağımı bilemedim bastım gaza adam sapıttı  :rofl: abi düğmesine basacaktın dedi. Bekledik baya bi aletin kendine gelmesi için  :asikadam: gaza basınca alet sapıtıyormuş
Evrağı hemen çıkartsalarmış tamam diye  :D Memlekette muayene elemanı Vectra'nın el frenini çok sert çekince halatı kopardı başka bişeye bakmadan amca seninki tamam diye yolladı. :lol:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #48 : Kasım 17, 2016, 22:10:52 »
Evrağı hemen çıkartsalarmış tamam diye  :D Memlekette muayene elemanı Vectra'nın el frenini çok sert çekince halatı kopardı başka bişeye bakmadan amca seninki tamam diye yolladı. :lol:

:rofl: :rofl: yok ya bekledik baya ama düzgün çıktı şükür  :tamam:

Ben seviyorum adam gibi muayene etmelerini,  ciddi riskli şeyler yakalanıyor bazen  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Kasım 17, 2016, 22:17:02 »
:rofl: :rofl: yok ya bekledik baya ama düzgün çıktı şükür  :tamam:

Ben seviyorum adam gibi muayene etmelerini,  ciddi riskli şeyler yakalanıyor bazen  :tamam:
Bende katılıyorum ilk zamanlar aşırı sıkıydı sonradan gevşettiler. Geçemeyenler eskiden muayene ne iyiydi diye hayıflanıyorlar. :hoş:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #50 : Kasım 17, 2016, 22:23:32 »
Bende katılıyorum ilk zamanlar aşırı sıkıydı sonradan gevşettiler. Geçemeyenler eskiden muayene ne iyiydi diye hayıflanıyorlar. :hoş:

Her işte olduğumuz gibi bu denetim işini de kendimize benzettik malesef.  Freni tutmayan,  far ayarı düzgün olmayan vb her araç aslında bizim için ve karşımızdakiler için birer ölüm makinası demek  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Kasım 17, 2016, 22:36:53 »
Her işte olduğumuz gibi bu denetim işini de kendimize benzettik malesef.  Freni tutmayan,  far ayarı düzgün olmayan vb her araç aslında bizim için ve karşımızdakiler için birer ölüm makinası demek  :tamam:
Herşeyin hilesini buluyoruz anında. Önceki şirkette vatandaş plaka ve ruhsatı yolladı Tüvtürk istasyonunda aynı renk ve tipte araca takıp muayene yapıp evrakları yolladılar gelde güven haydi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #52 : Kasım 17, 2016, 22:46:28 »
Herşeyin hilesini buluyoruz anında. Önceki şirkette vatandaş plaka ve ruhsatı yolladı Tüvtürk istasyonunda aynı renk ve tipte araca takıp muayene yapıp evrakları yolladılar gelde güven haydi.
Vay anasını işin iyice .okunu çıkarmışlar  :olu:

Çok cahiliz ya hakikaten şark kurnazlığı içimize işlemiş.  Ya arkadaş hiç mi anan baban bacın kardeşin deden ninen çoluğun çocuğun yola çıkmıyor. Böyle freni tutmayan bir araba gelip akrabana çarpıp öldürse hiç mi için sızlamaz. Her işte böyleyiz ya, hiç umursamıyoruz. Ha bak bende böyle diyom ama kesin bende işime ne gelse öyle yaparım kaçak kuçak yol ararım. Zaten kendimizi düzeltsek toplum düzelecek ama işte adalet olmayınca insan kendini enayi hissediyor  :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Kasım 17, 2016, 23:17:49 »
Vay anasını işin iyice .okunu çıkarmışlar  :olu:

Çok cahiliz ya hakikaten şark kurnazlığı içimize işlemiş.  Ya arkadaş hiç mi anan baban bacın kardeşin deden ninen çoluğun çocuğun yola çıkmıyor. Böyle freni tutmayan bir araba gelip akrabana çarpıp öldürse hiç mi için sızlamaz. Her işte böyleyiz ya, hiç umursamıyoruz. Ha bak bende böyle diyom ama kesin bende işime ne gelse öyle yaparım kaçak kuçak yol ararım. Zaten kendimizi düzeltsek toplum düzelecek ama işte adalet olmayınca insan kendini enayi hissediyor  :argh:

Daha çooook şeyler okudum abi ben :)

Abi bazen diyorum ki yaşasınlar öğrensinler o zaman burunları sürter. Bir musibet bin nasihattan iyidir. Sonra diyorum Kaan sakin ol günaha girme. Herkesin ailesi var illa birileri üzülmesin ama bilinçlenmesi için illa birşey yap. Artık stop lambası bile yanmayan araç görünce yaklaşıp uyarıyorum.
Geçen bi abimizle sohbetimizde geçti bu konu. İnsanlar kurala uymaya bi anda başlayamaz. Yaptırımlar sert olacak. Avrupada kurallar şöyle iyi böyle süper uyuyorlar diyoruz, kaldırımdan yola adım atınca hepsi duruyor diyoruz. Bu nasıl oldu? Duran sürücünün babası sert yaptırımlar gördü kurala uymaya başladı. Hele ki Büyük babası daha sert yaptırımlar gördü korktu, uyguladı kuralı. E bizim duran sürücü ne gördü? Büyük babası durdu, babası durdu neden ben durmayayım dedi. Böylelikle kural hayatın parçası oldu.

Bizde çok rahat. Yurtdışında bazı ülkelerde polis plaka lambasına bile led taksanız standart donanım dışında olduğu için ceza kesiyor.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Kasım 17, 2016, 23:26:21 »
Başka araca niye takmışlar hile organize ise doğrudan ruhsatı da onaylayabilirlerdi. Ne dersiniz?Bu iddia pek sağlam gelmedi bana.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #55 : Kasım 17, 2016, 23:28:04 »
Aynen Kaan karanlıklar aydınlığa çıkacaksa yanalım anasını satayım, yeter ki evlatlar torunlar gün yüzü görsün. Ama işte oralarda kurallar her yere herkese işliyor. Zamanında bir video izledim komedi ya,  jandarma bi kamyonu bağlamış belediye taşeron kamyonu, belediye başkanı gelmiş jandarma komutanını arıyor yetmiyor valiyi arıyor yetmiyor parti otunu. okunu arıyor. Arıyor da arıyor. İşlemi yapan jandarma resmen fetöcü şucu bucu oluyor. Yazık günah, Allah belanı versin dedim kapadım videoyu. Hep böyle ya,  alayı bu şekilde memleketin. Adaletsizlik yüzünden milletler helak edilmiş, peygamberimiz bile hırsızlık yapan kızım Fatıma da olsa cezasını veririm diyor ama biz elin gavurundan daha çok adaletsizlik yapıyoruz.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #56 : Kasım 17, 2016, 23:50:02 »
Araçların şasi no,motor no,ruhsat no,km farklı.Tuvturk bunu yapmaz.Yapan eleman bedelini ağır öder, ödetirler.Her duyduğumuz doğru demek değildir.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 132 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Kasım 17, 2016, 23:53:29 »
Bu durumda bir değil 2 araç zan altında kalır.Her şeyin online kayıtla takip edildiği bir donemde bu işler olmaz.

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 500 kere teşekkür etti
« Yanıtla #58 : Kasım 18, 2016, 06:31:25 »
Bu yazdığım olay 2011 yazında oldu muayene yazdığım şekilde yapıldı rapor verilmedi plakaya hologram yapıştırdılar,sisteme girdiler. Bu tarz olayların önüne geçmek için yasal olarak yapılan  muayene sorgusunda rapor no isteniyor.2009 yılında kamyon vizeleride aynı şekilde oldu ruhsatları götüren onay veren ve kurum elenanı daha sonra mahkemelik oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 259400
  • Model Yılı: '95
  • 72 kere teşekkür etti
  • 61 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Mayıs 10, 2017, 13:05:09 »
Bu gün muayeneden kusursuz geçtim, ilk defa başıma geliyor, gereksiz bir sevinç içindeyim ve maalesef istasyonların yada çalışanların hatalı olabileceğini bizzat ferkedebiliyorum. Önceki muayenede,
 "ilk yardım çantası eksik
  kısa hüzmeli far: yönü hatalı"  hafif kusurlu olarak muayeneden geçmiştim. O günden beri değişen tek şey aracın kilometresi.
Efsane '95 XEI