Gönderen Konu: Petrol ofisi??  (Okunma sayısı 1393 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 2016 corolla 1.33 life
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 5000
  • Model Yılı: '15
  • 25 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
Petrol ofisi??
« : Haziran 10, 2016, 10:25:23 »
Merhabalar. Çalıştığım Sirket sayesinde Po dan %4 indirim alma durumumuz var. Normalde ayda 1.5 depo benzin alıyorum ve shell den alıyorum. Bu indirim  icin petrol ofisi ne gecmeye değer mi ne dersiniz? Po kalitesi nasıldır?
today, tomorrow, toyota..

Toyota Club Türkiye

Petrol ofisi??
« : Haziran 10, 2016, 10:25:23 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '17
  • 154 kere teşekkür etti
  • 397 kere teşekkür edildi
Ynt: Petrol ofisi??
« Yanıtla #1 : Haziran 10, 2016, 11:07:25 »
Merhaba,

Forumda bu konuda çok sayıda konu mevcut biraz araştırma ile ulaşabilirsiniz. Türkiye'deki tüm yakıtlar aynı rafineriden çıktığı için  hepsi aynı diyebiliriz.. Aralarındaki tek fark şirketlerin yakıtların içine koydukları katkılar..  Dolayısı ile aralarında fark yok denebilir.. ( şahsi deneyimim, Shell'den Po'ya geçerseniz menzilinizin artacağını söyleyebilirim)

Aslında burada önemli olan husus hep söylendiği üzere, marka değil akaryakıt istasyonudur.  Eğer güvenilir ve devir daimin çok olduğu bir istasyon bulabilirseniz yakıtınızı oradan alabilirsiniz.
2017 C-HR Hybrid Diamond

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 277 kere teşekkür etti
  • 406 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 10, 2016, 11:35:15 »
%4 iyi bir tutar, güvenilirliği konusunda sıkıntı olmayan bir yerden yakıt alırsanız sıkıntı çekmezssiniz.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 92500
  • Model Yılı: '15
  • 145 kere teşekkür etti
  • 102 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 10, 2016, 13:55:48 »
Ankarada po olan kac benzin istasyonu ile tartistim bilemezsiniz. Shell 4.8 ile izmire varip po ile 5.6 ortalama  ile aydina gittim. Donuste konustum. Yine haksiz ciktim. Sonra izmirden tekrar shell ile depoyu doldurup ankaraya 5.1 ortalama ile geldim.

Bircok kisi po diyor ancak bende kotu anilari mevcut. Hem benzin hem mazotta.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 10, 2016, 19:02:20 »
Merhaba,

Forumda bu konuda çok sayıda konu mevcut biraz araştırma ile ulaşabilirsiniz. Türkiye'deki tüm yakıtlar aynı rafineriden çıktığı için  hepsi aynı diyebiliriz.. Aralarındaki tek fark şirketlerin yakıtların içine koydukları katkılar..  Dolayısı ile aralarında fark yok denebilir.. ( şahsi deneyimim, Shell'den Po'ya geçerseniz menzilinizin artacağını söyleyebilirim)

Aslında burada önemli olan husus hep söylendiği üzere, marka değil akaryakıt istasyonudur.  Eğer güvenilir ve devir daimin çok olduğu bir istasyon bulabilirseniz yakıtınızı oradan alabilirsiniz.

Fehmi Bey'e kesinlikle katılıyorum. Rafineriden alınan akaryakıtların hepsi aynı firmalar sadece firmalar küçük bir katkı katıyorlar ama istasyona gelince durum aynı olmuyor. İstasyonun akaryakıt deposunun temizliğinden tutun, pompalara kadar bir çok etken var. O yüzden düzgün bir istasyon bulduysanız başka bir yerden akaryakıt almamaya dikkat edin derim.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 10, 2016, 19:57:03 »
Konudaki soruya istinaden,

PO yakıtı sorun çıkartmaz, yalnız alacağınız indirim oranında daha az menzil yaparsınız, maddi kaybınız olmaz,

Shell Nitro litre fiyatı daha pahalı görünsede, motoru daha temiz tutar, daha uzun menzil yaparsınız. Hiç bir zaman başınız yakıttan dolayı ağrımaz.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '11
  • 33 kere teşekkür etti
  • 81 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 11, 2016, 00:15:29 »
Ayda 1,5 depo benzin tüketiyorsanız kazancınız yaklaşık 15 TL olacaktır. teretdüt de kalıyorsanız Shell e devam edin.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 904 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 11, 2016, 11:29:24 »
Ben de çok defa farklı akaryakıt firmalarını denedim . Ama Shell in gazından/ benzinin den aldığım verimi hiçbir firmadan alamadım . Hem çekiş hem yapılan yol olarak baktığımız da her seferinde Shell hep iyi sonuç verdi . Tabi istasyon olayına bir şey diyemem Ankara da yaşayanlar için Samsun yolu üzerindeki Baydar Petrol var bilmeyen yoktur yakıt kalitesini , şu ana kadar hiç yanıltmadı diyebilirim .Ortalama 1 depo 200 tl benzinle dolduğunu farz edersek sizin başka istasyonda karınız 8 tl olacak 2 lt benzin= 20 km yol demek . Şimdi alacağınız yakıtın kalitesi kötü olup  size 30-40 daha az yol yaptırırsa bu işten zararlı çıkmış olursunuz .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "