Gönderen Konu: Toyota Auris LPG Montajı  (Okunma sayısı 2595 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 86000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür etti
Toyota Auris LPG Montajı
« : Haziran 07, 2016, 10:45:45 »
Arkadaşlar merhaba. 2007 Toyota Auris 1.6 vvt-i aracıma LPG taktırmak istiyorum. (Km 86 binde)
Ankara Şaşmazda bulunan Dörtnal Toyota Servisinde bir usta ile görüştüm.
Usta atiker gold obd taktır fazla para verme hepsiyle uyumludur; ancak manifoltu deldirmeden montaj yapılmasına dikkat et dedi.

1-Bu manifolt olayı nedir? delinirse nolur delinmezse nolur?
2- Uyumlu olduğu için gerçekten çok fazla para vermeye gerek yok mu? atiker gold obd mi yoksa başka bir kit mi taktırayım?
2- Ankara da lpg konusunda önereceğiniz montaj ve işçilik konusunda kendini kanıtlamış neresi var?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür.

Toyota Club Türkiye

Toyota Auris LPG Montajı
« : Haziran 07, 2016, 10:45:45 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota Auris LPG Montajı
« Yanıtla #1 : Haziran 07, 2016, 11:35:51 »
Arkadaşlar merhaba. 2007 Toyota Auris 1.6 vvt-i aracıma LPG taktırmak istiyorum. (Km 86 binde)
Ankara Şaşmazda bulunan Dörtnal Toyota Servisinde bir usta ile görüştüm.
Usta atiker gold obd taktır fazla para verme hepsiyle uyumludur; ancak manifoltu deldirmeden montaj yapılmasına dikkat et dedi.

1-Bu manifolt olayı nedir? delinirse nolur delinmezse nolur?
2- Uyumlu olduğu için gerçekten çok fazla para vermeye gerek yok mu? atiker gold obd mi yoksa başka bir kit mi taktırayım?
2- Ankara da lpg konusunda önereceğiniz montaj ve işçilik konusunda kendini kanıtlamış neresi var?

Şimdiden cevaplarınız için teşekkür.

Aziz bey bundan önceki aracımda Atiker gold vardı ben bir sıkıntısını görmedim ama şimdiki aracıma BRC taktırdım.
Atikerde manifolt delinmeden montaj yapılıyormu tam bilmiyorum ama BRC de pipolu sistem var araç ile uyumludur muhtemelen Dörtnal bu şekilde söylediğine göre.
Atiker 1500-1600 ₺ civarında BRC 1900 çok az bir miktar bence brc tercih edilebilir.
Ankarada MOCAN var @ÖVÜNÇ MOCAN (21737) Brc konusunda işçilikte ve esnaflıkta tavsiye edebileceğim burası var. Formdan bilgi aldığınızı söylerseniz yardımcı olur.
Atiker derseniz illa Üstün otogaz var ostim alınteri bulvarında burada sedat bey var firma sahiplerinden komşum olur kendi oda yardımcı olacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 07, 2016, 12:41:36 »
Aziz bey tam olarak emin olmamakla birlikte Toyota araçların benzin enjektör yapısı gereği pipolu yöntem uygulanamadığını uygulandığı taktirde de aracın benzinde zor çalışma gibi bir sorun yaşadığını öğrenmiştim ki kendi aracıma  ay oldu lpg takılalı o zaman da araştırdım durum aynıydı . Daha önce atiker in düz sistemini  aracımda kullandım hiç memnun kalmadım .Her şey den önce atiker enjektör değil chek valf kullanıyor alt devirlerde sorun yaşamasa da üst devirlerde çalışma hızı yeter gelmiyor diye biliyorum . Ben  güne bir ayar yaptırmaktan yazın ayrı kışın ayrı sıkıntılarından dolayı bıkıp araçlarımı satmak zorundan kalmıştım . Naçizhane tavsiyem bu iş her daim yapılan bir şey değil paranızı kendini kanıtlamış kaliteli markaya verin derim ben şahsi fikrim . Ben de aracıma MOCAN Otogaz  Övünç Bey e BRC taktırdım  aracımda hiçbir sorun şikayetim yok çok şükür yakıt tasarrufu da hayli iyi . Üst hızlara da çıktım herhangi bir sorun yaşamadım . Yaptığı işin arkasında olan bir firma dürüst esnaf . Toyota Club üyesi olduğunuzu söylerseniz de size her anlamda yardımcı olacaktır .Onun dışında OBD li kit taktırmak isterseniz Lovato obd 2 kullanıcıları da memnun Damla Otogaz var .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 86000
  • Model Yılı: '07
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Haziran 07, 2016, 13:59:46 »
Aziz bey bundan önceki aracımda Atiker gold vardı ben bir sıkıntısını görmedim ama şimdiki aracıma BRC taktırdım.
Atikerde manifolt delinmeden montaj yapılıyormu tam bilmiyorum ama BRC de pipolu sistem var araç ile uyumludur muhtemelen Dörtnal bu şekilde söylediğine göre.
Atiker 1500-1600 ₺ civarında BRC 1900 çok az bir miktar bence brc tercih edilebilir.
Ankarada MOCAN var @ÖVÜNÇ MOCAN (21737) Brc konusunda işçilikte ve esnaflıkta tavsiye edebileceğim burası var. Formdan bilgi aldığınızı söylerseniz yardımcı olur.
Atiker derseniz illa Üstün otogaz var ostim alınteri bulvarında burada sedat bey var firma sahiplerinden komşum olur kendi oda yardımcı olacaktır.

Hocam öncelikle çok teşekkür ederim. Haklısınız çok fark kalmıyor arada BRC daha kaliteli. Peki BRC de obd uyumu var mı arıza lambası yakıyor mu?

Mesaj Birleştirildi: Haziran 07, 2016, 14:00:45
Aziz bey tam olarak emin olmamakla birlikte Toyota araçların benzin enjektör yapısı gereği pipolu yöntem uygulanamadığını uygulandığı taktirde de aracın benzinde zor çalışma gibi bir sorun yaşadığını öğrenmiştim ki kendi aracıma  ay oldu lpg takılalı o zaman da araştırdım durum aynıydı . Daha önce atiker in düz sistemini  aracımda kullandım hiç memnun kalmadım .Her şey den önce atiker enjektör değil chek valf kullanıyor alt devirlerde sorun yaşamasa da üst devirlerde çalışma hızı yeter gelmiyor diye biliyorum . Ben  güne bir ayar yaptırmaktan yazın ayrı kışın ayrı sıkıntılarından dolayı bıkıp araçlarımı satmak zorundan kalmıştım . Naçizhane tavsiyem bu iş her daim yapılan bir şey değil paranızı kendini kanıtlamış kaliteli markaya verin derim ben şahsi fikrim . Ben de aracıma MOCAN Otogaz  Övünç Bey e BRC taktırdım  aracımda hiçbir sorun şikayetim yok çok şükür yakıt tasarrufu da hayli iyi . Üst hızlara da çıktım herhangi bir sorun yaşamadım . Yaptığı işin arkasında olan bir firma dürüst esnaf . Toyota Club üyesi olduğunuzu söylerseniz de size her anlamda yardımcı olacaktır .Onun dışında OBD li kit taktırmak isterseniz Lovato obd 2 kullanıcıları da memnun Damla Otogaz var .

Hocam OBD li demişsiniz BRC nin de mi obd lisi obd sizi var ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '11
  • 42 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 07, 2016, 21:03:52 »

Güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim...

Mesaj Birleştirildi: Haziran 07, 2016, 21:05:56

Teşekkür ederim Yücel Ağabey

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 08, 2016, 09:47:09 »
Aziz bey BRC de OBD  sistemi yok diye biliyorum . İsterseniz Mocan dan Övünç beye telefon ile ulaşın her türlü bilgiyi size net olarak verecektir . Diğer markaların Obd li kitleri var . Ama ben daha öncede Brc sistemli aracım oldu hiç sorun yaşamadım ondan dolayı tekrar Brc tercih ettim 3000 km oldu hiç sorun yaşamadım performans olarak ta hiç kaybım yok . Aracın lpg ye geçtiğini bile çoğu zaman anlamıyorum .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "