Gönderen Konu: P/S Lambası  (Okunma sayısı 70391 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
P/S Lambası
« : Ocak 26, 2009, 20:24:42 »
arkadaslar sorun p/s ısıgı yanıyo bi arkadaslar araba aldı kazalı  ön kaput ve camurluk ezik.. bi bide abs beyni gitmiş :) şasa da bişiyok her neyse de p/S ısıgı ne uyarısı
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Toyota Club Türkiye

P/S Lambası
« : Ocak 26, 2009, 20:24:42 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • 2 kere teşekkür edildi
Ynt: Toyota corolla 2005 vvt-i p/s lambası
« Yanıtla #1 : Ocak 26, 2009, 20:32:15 »
P/S: Power Steering, yani Hidrolik direksiyon ariza isigi oldugunu tahmin ediyorum. Aracin gerekli tamiratlari yapildi mi? P/S isigi yanan, ABS sisteminde ariza olan bir araci kullanmak goz gore can guvenligini tehlikeye atmak demektir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 26, 2009, 20:39:46 »
 p/s lambası Ali beyin de söylediği gibi direksiyon sistemi arızasında yanar. Fakat kazayla bu lambanın pek alakası olduğunu düşünmüyorum. Airbag lambası da yanıyor mu?
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • CCCXXXXVIII-RollaFx Usdm
    • Rc Garage & Fotoğraf Albümü
  • Kilometre: 999
  • Model Yılı: '95
  • 171 kere teşekkür etti
  • 351 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 26, 2009, 21:00:13 »
hayır yanmıyo... sadece p/s  ve uzunnn :D bir yoldan geldi...  frende tutuyo ama abs beyni yk :D varda kırık :D
http://etna81.blogspot.com/ AE101TR Eibach Pro-Kit <--> FX Ön Tampon ,Usdm Arka Tampon ve Arka Stop Reflektör(Kırmızı Beyaz) <--> Parlak Siyah Panjur <--> Kristal Kara Far(Mercek Bi-Xenon) <--> Anatomik Spoiler <-->  Japan Pioneer Müzik Sistemi <--> 15” Darwin Racing GTX Jant <--> Eibach ProKit Yay <--> https://goo.gl/JM6Hqh

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
P/s lambası niye yanar?
« Yanıtla #4 : Ocak 27, 2009, 23:48:10 »
2005 model toyota corollanın p/s lambası sürekli yanıyor sönmüyor bu neyi ifade ediyor ?calısıncada sönmüyor..yardımcı olursanız sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 79500
  • Model Yılı: '14
Ynt: P/s lambası niye yanar?
« Yanıtla #5 : Ocak 29, 2009, 16:50:34 »
direksiyon elektrik motoru azıza ışığıdır. servise gitseniz bence iyi olur.
2014 Toyota Verso 1.6 D4D Premium Nav.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Araç: Verso
  • Kilometre: 79500
  • Model Yılı: '14
« Yanıtla #6 : Ocak 29, 2009, 16:55:36 »
arkadaşlar kullanıcı el kitabına göre " p/s " elektrik motorlu direksiyon sistemi uyarı ışığıdır.
2014 Toyota Verso 1.6 D4D Premium Nav.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • iyi adamdı...
  • Kan Grubu: B+
Ynt: P/S Lambası
« Yanıtla #7 : Ekim 29, 2010, 00:16:11 »
göstergedeki bu ışık benim araç ta da bugün ilk defa yandı (2006 corolla) ve direksiyon aniden çok sertleşti, şükür ki park etmek için uğraştığım bi anda sertleştiği için bi risk oluşturmadı. fakat yaklaşık 20 dk sonra aracıma binip tekrar yoluma devam ettiğimde  p/s ışığı  yanmadı yani direksiyon gayet normaldi.. bu bi arızanın belirtisi mi arkadaşlar yoksa direksiyon ısınmasından dolayı vs olabilir mi? o ana kadar yaklaşık 60 km yol gitmiştim ve hava da aşırı yağışlıydı. başka bir sayfada direksiyon ısınmasından dolayı da p/s ışığı yanabilir şeklinde bi ibare vardı. bilgisi olan arkadaşlar varsa bi fikir belirtirlerse cok sevinirim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• TcT Onaylı Firma
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '15
  • 1041 kere teşekkür etti
  • 900 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ekim 29, 2010, 00:22:39 »
göstergedeki bu ışık benim araç ta da bugün ilk defa yandı (2006 corolla) ve direksiyon aniden çok sertleşti, şükür ki park etmek için uğraştığım bi anda sertleştiği için bi risk oluşturmadı. fakat yaklaşık 20 dk sonra aracıma binip tekrar yoluma devam ettiğimde  p/s ışığı  yanmadı yani direksiyon gayet normaldi.. bu bi arızanın belirtisi mi arkadaşlar yoksa direksiyon ısınmasından dolayı vs olabilir mi? o ana kadar yaklaşık 60 km yol gitmiştim ve hava da aşırı yağışlıydı. başka bir sayfada direksiyon ısınmasından dolayı da p/s ışığı yanabilir şeklinde bi ibare vardı. bilgisi olan arkadaşlar varsa bi fikir belirtirlerse cok sevinirim.
direksiyonu çok sık kullandığınızda takviye yapan elektrikli motor ısınır ve p/s ışığı yanar motor soğuyunca geri söner herhangi bir arızaya işaret değildir ama sen yine bakıma gittiğinde durumu servise ilet ne olur ne olmaz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 257500
  • Model Yılı: '01
  • 395 kere teşekkür etti
  • 373 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Ekim 29, 2010, 01:12:04 »
Arka bahçede parkederken direksiyon kendinden geçiyor ama daha yanmadı ilginç
Toyota Corolla 2001 1.6vvt-i sol special 110+ bilmem kaç tane hp  BENZİNLİYDİ  Artık Prins Technomaxlı :rofl:

Simota Short Air İntake, 1.8 vvt-i İntake Manifold, 1.8 vvt-i Throttle Body, 1.8 vvt-i fuel injectors 51 mm straight pipe & sport muffler, Raizin Voltage Stabilizer, Greddy Oil Cacht Tank, Eibach pro kit 35 mm springs
Swimming coach :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
  • Kan Grubu: ---
« Yanıtla #10 : Ekim 29, 2010, 13:01:22 »
Arkadaşlar az önce  arabamı(2007 corolla comfort) çalıştırdım ve p/s ışığı yandı direksiyon sertleşti ne yaptıysam düzelmedi servisi aradım çekici ile araç çekildi. Direksiyon beyni içinde bir parça yanmış araç henüz 19000de geceden park halinde . hiçbir anlam veremedim.servis sebebini açıklayamadı. dedikleri beyin komple değişecekmiş.1100 tl masraf çıktı. Daha garantisi yeni doldu. Böyle birşey nasıl olur anlamadım. Hareket halinde olmadığına şükrediyorum. Üstelik araç 1 hafta serviste kalacak parça fabrikadan gelene kadar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• *
« Yanıtla #11 : Haziran 03, 2018, 18:16:59 »
Selamınaleyküm 2005 corolla hb aldım 2 gün evvel . Dün kornası çalışmamaya başladı bugün otoyolda seyir halinde iken P/S ışığı yandı km hız göstergesi 0 a düştü arac yola devam ediyordu durdum kapattım tekrar çalıştırdım bi sorun yoktu . Acaba direksiyondaki elektrikli motor ısındığından dolayı mı oldu ne oldu bilemiyorum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 1361 kere teşekkür etti
  • 885 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Haziran 03, 2018, 23:57:38 »
Mehmet bey merhaba,
Aracın sorunu büyük ihtimalle sol arka tekerlekte bulunan abs sensöründen kaynaklanıyor gibi öncelikle sensör soketini kontrol etmeniz/ettirmenizde yarar var.
Geçmiş olsun.
Sadece V-POWER - Anti LPG