Gönderen Konu: Prins, Brc ve Landirenzo için Teklif Aldım  (Okunma sayısı 20905 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 26500
  • Model Yılı: '15
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Prins, Brc ve Landirenzo için Teklif Aldım
« : Haziran 01, 2016, 15:57:09 »
Merhabalar dun otogaz yetkili bayisine gidip aklımdaki markalarla ilgili görüşme yaptım. Prins Silverline 2500 TL, Brc seq. 32 ve Landirenzo evo için 2000 TL fiyat verdiler. Simdi prins gereksiz pahalı ve ben aracı 70-80 bın km sonra muhtemelen satacağım için onu elersek Brc ve Landirenzo arasında kaldım. Aslında yedek parça, servis ağı açısından Brc mantıklı geliyor ama brc kitinin az da olsa dizelvari ses yapması beni düşündürüyo aslında cok ses yok ve usta ıscılıkle o sesi baya azaltırız dedi ama yinede landirenzonun sessız kiti dururken neden ugrasayımkı dıyorum. Landirenzonun kiti ise nasıl cok bilgim yok. Landirenzonun evo kıtı baya sessizmis ama sadadece sessizlık onemlı degildır. Landirenzonun enjektör ömrü, stabil calısması, ecü yazılımı vs. nasıldır?  Ayrıca servis ağı nasıl landirenzonun kullanan bilen varmı?
Her ne olacaksa aslında çoktan oldu bile...

Toyota Club Türkiye

Prins, Brc ve Landirenzo için Teklif Aldım
« : Haziran 01, 2016, 15:57:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '16
  • 15 kere teşekkür etti
  • 30 kere teşekkür edildi
Ynt: Prins, Brc ve Landirenzo için Teklif Aldım
« Yanıtla #1 : Haziran 01, 2016, 16:15:27 »
toyota yetkili servisleri landi renzo takıyor diye biliyorum,
prins daha uygun teklif bulabilirsiniz belki
brc ençok sevilen sayılan deneyimlemiş kişi sayısı çok.

Toyota Corolla 1.6 Advance Multidrive S (2016)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Verso
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '10
  • 45 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Haziran 01, 2016, 16:24:34 »
Ben   dün 2010 model verso ya Prins Silvirline taktırdım. Her ne kadar şu OBD li sistem Prins de olmasada yinede Prinsi tercih ettim.Bazı arkadaşlar OBD li sistemi tercih sebebi kabul ediyorlar.Bazı arkadaşlar silvirline kitindeki enjektörler KHein marka  olmadığından dolayı pahalı buluyorlar.
2010 Toyota Verso Piremium - KONYA

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Haziran 01, 2016, 17:12:11 »
Brc iyidir. Enjektörleri seslidir ama kabutu açınca duyuluyor ses araç içerisinden duyulmuyor. Mocan brcyi tavsiye ederim.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Model Yılı: '13
  • 305 kere teşekkür etti
  • 177 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Haziran 01, 2016, 18:01:28 »
Silverline kitin diğerlerinden üstün bir yanı yok. Lovato'nun da obd 2 kiti var. Aynı paraya alınır pişman etmez.
Avensis elegant extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 127000
  • Model Yılı: '05
  • 31 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Haziran 01, 2016, 18:14:14 »
Prins iyidir. En uyumludur. çok memnunum. Gerisini bilmem.
Hayat bize hiç yeşil ışık yakmadı. Biz de kırmızıda hiç durmadık.
Benim yollarım patikadır, çamurdur, rampadır, pusludur.
Çıkarım senle her yola TOYOTA.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Haziran 01, 2016, 19:43:52 »
Bu en uyumlu lpg kiti neye göre en uyumlu ben halen öğrenemedim. Hepsi hemen hemen aynı. Size tavsiyem markadan ziyade size en samimi gelen usta ve kaliteli sözünün arkasında duran bir firmaya gidin. Misal ankarada olsam bende Mocan Brc ye giderdim.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 33000
  • Model Yılı: '11
  • 93 kere teşekkür etti
  • 10 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Haziran 16, 2016, 00:33:33 »
bende prins ve brc arasındayım ama gerçekten toyota servisleri gerçekten landirenzoyumu öneriyor
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Haziran 16, 2016, 01:47:01 »
hiç biri bana ne karı var ne de zararı tanımam bilmem ortakları da değilim. 2006 honda civic de  landirenzo takılı, 2012 de takılmış, şu an dizelden bile fazla ses çıkarıyor, basınç sensörü düzensiz. bi kaç arkadaş ta daha aynı sorunları duydum. ben olsam landirenzo ya yaklaşmam.
 brc ilk gün nasıl ses yapıyorsa 5 yıl sonra da aynı sesi yapıyor. şu anki brc ler obd li takılıyor. brc my 11 sec. 32 bende sec 24 takılı obd yok. obd li olması iyidir, yakıt hatasını tolere eder.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Haziran 16, 2016, 03:43:13 »
brc nin obd li kiti yok diye biliyorun.lovato atiker landirenzoda var suan için

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Haziran 16, 2016, 21:20:18 »
Pazartesi araca lpg taktırmak için piyasayı gezdik. Herkes ağzını aynı fiyattan açıyor bir ağız birliği hissettim. Sabit fiyat uygulamasına geçmişler. Bir gram aşağıya inen yok. Serbest piyasa bitmiş rekabet sıfır fiyatlar tek.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 26500
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Haziran 16, 2016, 22:52:33 »
Pazartesi araca lpg taktırmak için piyasayı gezdik. Herkes ağzını aynı fiyattan açıyor bir ağız birliği hissettim. Sabit fiyat uygulamasına geçmişler. Bir gram aşağıya inen yok. Serbest piyasa bitmiş rekabet sıfır fiyatlar tek.
Bence de tek fiyat uygulaması yapıyolar mesela brc ıcın 2000 tl den farklı bır fıyat alan varmı?

Mesaj Birleştirildi: Haziran 16, 2016, 22:57:29
hiç biri bana ne karı var ne de zararı tanımam bilmem ortakları da değilim. 2006 honda civic de  landirenzo takılı, 2012 de takılmış, şu an dizelden bile fazla ses çıkarıyor, basınç sensörü düzensiz. bi kaç arkadaş ta daha aynı sorunları duydum. ben olsam landirenzo ya yaklaşmam.
 brc ilk gün nasıl ses yapıyorsa 5 yıl sonra da aynı sesi yapıyor. şu anki brc ler obd li takılıyor. brc my 11 sec. 32 bende sec 24 takılı obd yok. obd li olması iyidir, yakıt hatasını tolere eder.
Hocam o landirenzonun omegas denilen eski kitiymiş piyasadan kalktı şimdiki kiti evo ve hıc ses yapmıyo bır arkadasım taktırdı ordan bılıyorum. Brc sequent 32 ıcın obd li diyen de var tersi de.. Bu konuda bır yetkılı son noktayı koysa?
Her ne olacaksa aslında çoktan oldu bile...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Haziran 17, 2016, 00:02:13 »

Nereleri gezdiniz tercihinizi fiyat açısından değerlendirmeden şu olsun deseniz mesela...
0 'dan 100 km 'ye 10 saniyede çıkabilirsin belki, ama önemli olan kaç saniyede durabildiğindir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 7000
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Haziran 17, 2016, 00:10:22 »
1.6 avensisi aldığımda serviste garantiyi bozmadan landirenzo taktırdım onu takıyolardı 20.000 km oldu gidişinde sesinde falan hiçbi sıkıntı yok anlayamıyorum gazdamı benzindemi mumnunm bakalım inşallah 50.000 km snrada aynı olur.Landirenzo takdırcaksanız kartaldaki türkiye distürbitörü olgun lpgyi öneririm benim servisdeki montajdan sonra arıza lambası yanıyodu düzeltemediler orası halletti sıkıntısız şimdi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kilometre: 7100
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Haziran 17, 2016, 19:17:23 »
Bence de tek fiyat uygulaması yapıyolar mesela brc ıcın 2000 tl den farklı bır fıyat alan varmı?

Mesaj Birleştirildi: Haziran 16, 2016, 22:57:29
Hocam o landirenzonun omegas denilen eski kitiymiş piyasadan kalktı şimdiki kiti evo ve hıc ses yapmıyo bır arkadasım taktırdı ordan bılıyorum. Brc sequent 32 ıcın obd li diyen de var tersi de.. Bu konuda bır yetkılı son noktayı koysa?

Brc için 2000 liradan aşağı diyen yok. Herkes ağzı birliği yapmış.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 17, 2016, 19:26:15
Nereleri gezdiniz tercihinizi fiyat açısından değerlendirmeden şu olsun deseniz mesela...

Hocam bakmadığım marka kalmadı. Prins, landirenzo, brc, atiker bunlar için bir kaç bayi gezdik. Hangisinin bayisine gittiysek marka bazlı fiyatlar sabit. Arkadaşımın aracı için atiker gold obdII düşünüyoruz.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Haziran 17, 2016, 21:56:34 »
brc nin obd li kiti yok diye biliyorun.lovato atiker landirenzoda var suan için

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

obd li kit olması neyi değiştiriyor yada ne işe yarıyor gerçekten anlamak için soruyorum bunu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '16
  • 23 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Haziran 17, 2016, 22:06:11 »
1.6 avensisi aldığımda serviste garantiyi bozmadan landirenzo taktırdım onu takıyolardı 20.000 km oldu gidişinde sesinde falan hiçbi sıkıntı yok anlayamıyorum gazdamı benzindemi mumnunm bakalım inşallah 50.000 km snrada aynı olur.Landirenzo takdırcaksanız kartaldaki türkiye distürbitörü olgun lpgyi öneririm benim servisdeki montajdan sonra arıza lambası yanıyodu düzeltemediler orası halletti sıkıntısız şimdi
Türkiyre distributoru kayseride

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Haziran 17, 2016, 22:34:35 »
obd li kit olması neyi değiştiriyor yada ne işe yarıyor gerçekten anlamak için soruyorum bunu

Araç mevcut şartlara göre yolda sürekli anlık düzeltmeler yapıyor. İyi bir ayar yapılıp aktive edilirse,
Farklı marka gaz aldığınızda güç kaybı yada artışı olmaz, gittiğiniz km pek değişmez.
Gaz firmaları yılda iki kez LPG formülü değiştirir, bu değişimden etkilenmez, mevsimlik ayar yaptırmanız gerekmez.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 23000
  • 4 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Haziran 24, 2016, 10:34:04 »
2015 mayıs ayında Mardin Kızıltepe'de İnayet Usta'ya 2011 corollama BRC taktırdım. O zaman çok yazdım forumlara nerde taktırsam acaba diye, Hiç pişman olmadım, ancak kaputu açarsanız enjektör seslerini alıyorsunuz, araç içine herhangi bir ses gelimyor.
2011 Corolla Comfort Extra

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 93 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Haziran 24, 2016, 11:24:38 »
2015 mayıs ayında Mardin Kızıltepe'de İnayet Usta'ya 2011 corollama BRC taktırdım. O zaman çok yazdım forumlara nerde taktırsam acaba diye, Hiç pişman olmadım, ancak kaputu açarsanız enjektör seslerini alıyorsunuz, araç içine herhangi bir ses gelimyor.

Merhaba hayırlı olsun bende yeni taktırdım içeriden dinlenirse sanki LPG de çalışırken dizel çalırımış gibi bir ses geliyor ama klima yada müzik felan açıksa bu ses kesinlikle duyulmuyor birde ben çok hassasım arabaya da kulağım alıştığı için ses geliyor. Bende aşağıdaki forumda bilgi tecrübe yaşanan süreç ve düşüncelerimi paylaşıyorum tekrar hayırlı olsun kazasız sürüşler...

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=74429.msg1009172#msg1009172