Gönderen Konu: 2013 corolla 1.4 d4d yakıt tüketimi ve izlenimim..  (Okunma sayısı 6234 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 25 kere teşekkür etti
  • 20 kere teşekkür edildi
2013 corolla 1.4 d4d yakıt tüketimi ve izlenimim..
« : Mayıs 20, 2016, 22:51:55 »
Merhabalar arkadaşlar bu ayın 9 unda aldığım corolla 1.4 d4d advance paket manuel corollamın yakıt tüketimi konusunda bilgi vermek istedim..

Araçtan genel anlamda memnunum. Sadece hafif bir şekilde kapılardan açılıp kapanırken ses geliyor ki bu da genel bir sorun. Garantisi devam etmekte 1,2 hafta sonra bakıma gideceğim. Orda belirtirim. Bu arada bundan önce 2011 corollam vardı onda da aynı sorun olmuştu. Gres yağı ile sorun çözülmüştü..

Ben alırken ki sahibi cam filmi ve cam kaldırma modülü taktırmış.  Cam kaldırma modülü çok kullanışlı.  Sadece kapanıyor sanırım. Açılıyormu bilmiyorum ama Ön cam kapanırken sanırım  filmden dolayı gırç gırç ses çıkarıyor :)  ama takmıyorum çok fazla.

Gelelim yakıt konusuna ;

Aldığım da fulleyip kullandım. Shelli kullanıyorum hep. Aynı istasyon dan kullanırım. İlk fulleyip kullandığım da unutmuştum sıfırlamayı. Geçen hafta tekrar fulledim. Bugun bitti. Güzergah olarak bursayı bilen arkadaşlar için erikli den Orhaneli ye gidiyorum. Haftada 5 gün. Orhaneli yolu Uludağ yoluyla hemen hemen aynı. Rampası yokuşu meşhurdur. Tek şerit. Ki o yola girene kadar yaklaşık 30 km şehir içi trafikte kullanıyorum.  Dur kalklı o da bol bol. Geriye 35 40 km dağ yolu kalıyor.. Onun haricinde hafta sonları da çıktım.

Bugün akşam mazot alırken son Tüketimim;

850 km yol yapmışım. Ortalama 5. 1 tüketim mevcut. 45 litre mazot aldı. Çok mu az mı bilmiyorum valla çünkü ilk dizel arabam :)

Zam gelecek diye bugun aldım. Yoksa hafta sonu da biraz takılıp pazartesi işe giderken alırdım..

Bir de performans dan çok memnunum. Ne çok aşırı ne çok az. Orta karar. İki de bir vites değiştirerk yoran bir araç değil emin olun. Yeterki turbo aralıklarını bilin. Ki ekonomi aracı. O yüzden tercih etmiştim yanılmadım.

Düşünecek arkadaşlara bilgi vermek amacıyla yazma gereği duydum. Tüm formdaşlara kazasız belasız keyifli sürüşler :)

Toyota Club Türkiye

2013 corolla 1.4 d4d yakıt tüketimi ve izlenimim..
« : Mayıs 20, 2016, 22:51:55 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota is my life...
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • 3 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
Ynt: 2013 corolla 1.4 d4d yakıt tüketimi ve izlenimim..
« Yanıtla #1 : Mayıs 20, 2016, 23:11:20 »
paylaşım için teşekkürler...
2012 toyota corolla 1.33 comfort kar beyazı + LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 21, 2016, 08:55:54 »
320d otomatik vites arkadan itişli BMW nin 90 km sabit hızda 3.3 lt
Şehir içi 5 lt yakıt tüketimi sundugunu düşünür isek,

Artık bu degerler bence bu sınıftaki arabalar için bence çok fazla tüketim.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 21, 2016, 09:27:25 »
Ayrıca 520d otomatik vites arkadan itiş BMW 120 km sabit hızla otoban kullanımında 4.5 litre civarı yakıyor
Ama aracın ağırlığından ötürü şehir içi 7-8 litreleri buluyor.
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 21, 2016, 10:03:27 »
320d otomatik vites arkadan itişli BMW nin 90 km sabit hızda 3.3 lt
Şehir içi 5 lt yakıt tüketimi sundugunu düşünür isek,

Artık bu degerler bence bu sınıftaki arabalar için bence çok fazla tüketim.
Ahmet usta düşünmesek olmaz mı :)  şaka bi yana ama herkesin bmw 320d ile standart olarak şehirlerarası 3.3 ve şehir içi 5 lt yakacağını düşünmüyorum. Ayrı bir çaba gerek bence ona. Ki ben arabamı alalı yaklaşık 2 hafta oldu. Daha arabayı tanımamama rağmen bence bu değerler fena değil.
Ayrıca 520d otomatik vites arkadan itiş BMW 120 km sabit hızla otoban kullanımında 4.5 litre civarı yakıyor
Ama aracın ağırlığından ötürü şehir içi 7-8 litreleri buluyor.
İyi de bunlar e sınıfı araçlar. Yakıt konusunu geçtim lastik far kıyaslaması bile yapılmaz :)  o arabayı alan adam tasarrufu düşünür mü Kaan bey.  Ya da şehir içi az yaksın biraz durun der mi.? Bence demez :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 59000
  • Model Yılı: '13
  • 6 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 21, 2016, 14:44:04 »
2013 dizel mmt aracımla ankara ostimden şkoçhisara 157 km yolu 4 lt ortalamayla geldim. Ondan sonrasını aksaray konya güzergahında daha agresif bir şekilde toplamda da 380 km yolu 4,5 lt ortalamyla geldim. Ek bilgi klima açık iki yetişkin iki çocuk.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 21, 2016, 14:58:58 »
2013 dizel mmt aracımla ankara ostimden şkoçhisara 157 km yolu 4 lt ortalamayla geldim. Ondan sonrasını aksaray konya güzergahında daha agresif bir şekilde toplamda da 380 km yolu 4,5 lt ortalamyla geldim. Ek bilgi klima açık iki yetişkin iki çocuk.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Ben ce çok iyi erkan bey. Daha ne olsun :)