Gönderen Konu: 2014 Corolla & Landirenzo LPG Kiti  (Okunma sayısı 4496 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 21000
  • Model Yılı: '13
2014 Corolla & Landirenzo LPG Kiti
« : Mayıs 10, 2016, 12:17:37 »
        Arkadaşlar merhaba,

Foruma yeni üye oldum, tanışma bölümünde kendimi tanıttım, siz söylemeden söyleyeyim. Hoşbuldum. :) :)

2013 model, 2014 çıkışlı Toyota Corolla multidrive S premium aracıma LPG taktıracağım. Kadosan Sanayi'de bu sabah Üçel Otomotiv'e BRC diye gittim, ancak servis sorumlusu Landirenzo önerdi. Nedeni ise BRC enjektörlerinin Landiye göre biraz daha sesli çalışmasını gösterdi.

Buradaki herkes gibi oldukça tabiri yerinde ise kıl bir adamım, araçlar konusunda, yıllarca LPG'ye müthiş karşı bir insan oldum ve daha yeni 5 senelik Ford Fieasta Titanium mazotlu aracımı terkedip tekrardan benzinli araca dönüş yaptım ki bundan da çok mutluyum, nedeni mazotlu arabanın sesinden bıkma noktasına geldim. Ha traktör ha mazotlu araç. Düpedüz aynı.

Herneyse fazla vaktinizi almak istemem, İstanbul, özellikle Anadolu yakasında yetkili servis bayi ağında özellikle şu usta taksin gibi bir öneriniz olursa mutlaka değerlendireceğim. Aslında Üçel otomotiv genel olarak iyi gözüküyor ancak hangi usta konusu LPG montajında önemli olduğu için hala çekincelerim var.

Yukarıda da belirttiğim gibi BRC diye gittim ama sanki Landirenzo'ya dönüş yapıyorum, sizce de doğru yapıyormuyum.?
                 LPG montajı sonrası temel olarak beklentilerim aşağıdaki gibi aslında.
                 Motor sessizliğinin devam etmesi
                 Motor çalışırken titreme vs yaşanmaması
                 Arıza lambası vs. konusu
                 Güven
                 ve elbette yakıt sarfiyatı konusu.

Forumda LPG ile ilgili çok konu var biliyorum, ancak daha yabancısı olduğum için doğru linkler ile yönlendirir yada bana direk buradan yardımcı olabilirseniz memnun olurum.

İyi Günler Dilerim.
        Emre KAYNAK

Toyota Club Türkiye

2014 Corolla & Landirenzo LPG Kiti
« : Mayıs 10, 2016, 12:17:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
Ynt: 2014 Corolla & Landirenzo LPG Kiti
« Yanıtla #1 : Mayıs 10, 2016, 12:30:07 »
Araca 3 yoldan fazla binecekseniz  brc 2-3 yolsonra satacaksaniz landi taktirin. Brc ayni tToyota gibidir aldiginizda ses yapar 5 yil sonrada  ayni sesi yapar. Landi sessizdir 2 yildan sonra brc den daha fazla ses yapar.  Brc daha uzun ömürlü.  Landi takmayi dusunuyorsaniz atiker taktirini daha hesapli  olur.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 10, 2016, 12:36:10 »
Hoş geldiniz. Kadosan oto sanayi Üçelin hemen köşesin de Lovato marmara bölge bayi var. Sadece Lovato montajı yapıyorlar. Ben Astrama orada montaj yaptırdım. Montaj yapan çocuklar işlerini iyi yapıyorlar. Başlarında Mühendis İlker bey var. Kendisi ne Murat Köse abi ve beni söylerseniz yardımcı olacaktır. Fiyat olaraka ana bayi olduklarından min. Fiyata montajı yaptırabilirsiniz. Bu arada Lovato da orjinal italyan ve Obd destekli. Orjinal Filitre değişimi 30 tl İlerde 40 tl kendi kablonuzu alıp ayarınıda çok rahat yaparsınız.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 10, 2016, 13:11:08 »
ben önceki aracimda brc verso da landi renzo takiliydi.ikisinide kullandim.Brc enjektör sesi var ama landi de yok denemez.Ondada enjektör çalışırken dışarı da brc deki gibi  enjektor sesini duyuyordunuz.ama ikisinde de arac icine gelmiyordu.
Bu kadar takintili iseniz prins khein enjektör taktirin rahat edin

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mayıs 10, 2016, 13:39:21 »
Ben LPG taktırırken mocandaki yetkili arkadaş Brc nin sesli olmasının nedenini enjeksiyonlarının benzin enjeksiyon mantığı ile çalışması olarak söylemişti.
Diğer markalardakilerin sadece adı enjeksiyon brc ile kıyaslanmaz gibisinden birşeyler dedi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mayıs 10, 2016, 15:16:43 »
Suan piyasa da ki en iyi enjektor prins khein enjektör leri.tepki suresi benzine en yakin enjektör.O yuzden prins khein enjektör lu modeli 3000 tl civari.

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mayıs 10, 2016, 16:34:19 »
Benim aracın 1.33 bayi garantili landirenzo LPG takildi şahsen öneririm aracım 15.000 kmde ısı sensoru problem çıkarmıştı oda garantiden değişti zaten şimdi taktiklarinda parça revize olmus
klasik olck ama usta çok önemli bende enjektör filtre hep Motor kapağının altında zor anlaşılıyor aracın lpgli oldugu
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 7000
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mayıs 10, 2016, 17:02:12 »
Bende yetkili serviste 0 km aracıma landirenzo taktırdım şuan 17000 km oldu en ufak sorun yok benzindemi gazdamı anlamıyorum ses falan yok ben öneririm ama bi 30bin km snra ne olur görcez

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 10, 2016, 19:26:08 »
Ben de yaklasik 6 bin km'dir brc kullaniyorum. Mocan'da yaptirdim. Hicbir sorun cikarmadi. Cok memnunum. Yakit olarak da net %45 tasarruf sagliyor. Ses olayina birsey diyemem az bir ses var ama rahatsiz edici degil. Mocani tavsiye ederim.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Kilometre: 21000
« Yanıtla #9 : Mayıs 10, 2016, 22:43:27 »
Arkadaşlar herbirinize tek tek çok teşekkür ederim.

Akşamüzeri yakın bir arkadaşım da Lovato önerdi ancak bilemedim. Prins konusu evet haklısınız en kaliteli enjektör onda ancak ciddi fiyat farkı var, kaldı ki aracı 1 seneden fazla elimde tutmayı düşünmüyorum, bu nedenle Landirenzo'ya yakın gibiyim.

Derdim aslına bakarsanız montaj sonrası, yani zırt pırt servise gitmek istemediğim için yetkili servis'te olsa kaliteli işinin ehli birine yaptırmak istiyorum.

Corolla'larda sizlerden aldığım bilgiler ve genel araştırmalarım neticesinde Landirenzo ön plana çıktı. Bu arada dolum yuvasını direk benzin kapağının oraya çıkarmak istiyorum, face'te bir montaj sırasında gördüm, heralde mümkün olur değil mi?

Teşekkürler
Emre

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #10 : Mayıs 10, 2016, 22:47:02 »
Hocam 1 sene icinde satacaksaniz hic taktirmayin.Ortlaama 2000 tl harcarsiniz.bunuda 10-15 bin km de amorti eder sonrasinda tasarruf yaparsiniz.Bu yuzden tavsiye etmem.
Dolum agzinida deponun oraya  takilirken sacda kesilme oldugu için yeni taktiran arkadaslar tamponun altina taktirdilar

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mayıs 10, 2016, 22:54:00 »
Hangi kiti seçerseniz seçin ustası iyi olsun. Kitlerin farkını anlayamazsınız zaten.
Tavsiyem Obdli lpg kiti taktırmanız. Paranız çoksa Prins taktırın. Yok yedek parçası ucuz olsun, ucuza takılsın derseniz çok iyi bir ustada atiker obd taktırın. Yok önyargım var, biraz fazla para vermek istiyorum, ama prins kadar çok para vermek istemiyorum diyorsanız lovato obd taktırın. Yok obd li taktırmıcam diyosanız brc de landirenzo da iyidir, aynıdır.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 10, 2016, 23:47:27 »
Arkadaşlar herbirinize tek tek çok teşekkür ederim.

Akşamüzeri yakın bir arkadaşım da Lovato önerdi ancak bilemedim. Prins konusu evet haklısınız en kaliteli enjektör onda ancak ciddi fiyat farkı var, kaldı ki aracı 1 seneden fazla elimde tutmayı düşünmüyorum, bu nedenle Landirenzo'ya yakın gibiyim.

Derdim aslına bakarsanız montaj sonrası, yani zırt pırt servise gitmek istemediğim için yetkili servis'te olsa kaliteli işinin ehli birine yaptırmak istiyorum.

Corolla'larda sizlerden aldığım bilgiler ve genel araştırmalarım neticesinde Landirenzo ön plana çıktı. Bu arada dolum yuvasını direk benzin kapağının oraya çıkarmak istiyorum, face'te bir montaj sırasında gördüm, heralde mümkün olur değil mi?

Teşekkürler
Emre

Emre Bey, Avrupa tipi dolum ağzı için açtığım konudaki resimleri inceleyebilirsiniz, araç aynı değil ama gerekli alanı görmeniz için faydalı olur. Kadosandaki Lovato'da yapıldı bu montaj, gösterirseniz aynısını yaparlar. Bu kitle 15.000 km yaptım, ufak tefek arızalar oldu 2-3 kez, halletmeleri 5-10 dakika sürdü her seferinde.

http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=69334.msg942994#msg942994

Kesenize hangisi uygunsa onu yaptırın, kit ucuz ve yetenekli olursa daha çabuk tasarrufa başlarsınız. AKL OBD, Atiker safefast OBD, Atiker Gold, gibi kitleri de değerlendirin, yeterki iyi bir usta montajlayıp yolda ayar yapsın.