Gönderen Konu: Lpg Montaj Resimlerim  (Okunma sayısı 12565 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 160000
  • Model Yılı: '11
  • 42 kere teşekkür etti
  • 36 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Montaj Resimlerim
« Yanıtla #80 : Mayıs 28, 2016, 21:08:14 »
Bazı hususlara açıklık getirmek istiyorum ;

Regülatör mevcut konumu itibariyle alta maalesef alınamıyor ( alt tarafı eksoz manifoldu)
Otomatik viteslerde akünün hemen altında yağ eşanjörü mevcut
Akünün altında regülatör olduğu zaman su hortum mesafesi biraz artacağı için LPG ye geçiş süresi bir miktar uzamakta.
Filtre ve bağlantı elemanları hareket eden parçalar olmadığı için klima borusu gibi ekipmanlara zarar veremez
Brc  montaj kılavuzlarında Toyotaların regülatör yeri sağ Amortisör kulesi olarak gösterilmektedir.
Hortumların üzerine ekstra kıkırdak boru takmamız, olası bir gaz kaçağını absorbe edeceğinden tehlike yaratabilir.

Firmamız bu durumların hepsini dikkate alarak LPG dönüşümlerini yapmaktadır.

Herkese saygı ve sevgilerimizi sunuyoruz

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #80 : Mayıs 28, 2016, 21:08:14 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #81 : Mayıs 28, 2016, 21:16:09 »

Regülatör mevcut konumu itibariyle alta maalesef alınamıyor ( alt tarafı eksoz manifoldu)
Akünün altında regülatör olduğu zaman su hortum mesafesi biraz artacağı için LPG ye geçiş süresi bir miktar uzamakta.
Filtre ve bağlantı elemanları hareket eden parçalar olmadığı için klima borusu gibi ekipmanlara zarar veremez
Brc  montaj kılavuzlarında Toyotaların regülatör yeri sağ Amortisör kulesi olarak gösterilmektedir.

hoş geldiniz. :tamam:
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #82 : Mayıs 28, 2016, 22:31:29 »
Merhaba arkadaşlar öncelikle Övünç Bey'e konuya kadar gelip açıklama yaptığı için teşekkür etmek istiyorum. Daha önce de belirttiğim gibi Övünç Bey ile ilgili herhangi bir şikayetim olmadığını yinelemek isterim. Kendisi sağolsun ilgilenmişti ama daha önce de dediğim gibi genel olarak düşününce oluşan tablo sanki siz ses konusunda biraz hassassınız gibiye geldi. Evet radyo açıkken sesi duymak pek mümkün değil gibi görünüyor fakat ben sabahları en azından işe giderken radyo kullanmam ve aracı sıkışık trafikte kullandığım için sürekli duyuyordum. Her neyse zaten Övünç Bey'in getirin değiştirelim dediğini de iletmiştim. O nedenle kendisi ile ilgili en ufak bir sitemde bulunamam. Diğer belirttiğim unsurlara gelince bunların başka bir servis tarafından aktarılmış bilgiler olduğunu ve zaten Övünç Bey'e aktaracağımı da belirtmiştim. Bunlardan bazıları hala tarafıma mantıklı gelmektedir onu da belirtmek isterim çünkü ilginçtir ki her firma farklı montaj yapıyor ve her şeyi farklı yerlere monte ediyor. Regülatörü göğüse monte eden de gördüm, akünün altına da ilginçtir ki bunun bir standardı yok sanırım. Bu nedenle biraz da sitemim BRC nin kendisine oluyor malesef.

Sonuç olarak Övünç Bey'in buraya kadar gelip bilgilendirme yapması tekrar konunun ve hizmetinin arkasında olduğunu tarafıma kanıtlamıştır. Kimsenin aklında soru işareti oluşturmak ya da kimse hakkında negatif bir izlenim oluşturmak istemediğimi de belirtmek isterim. Iyi geceler dilerim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #83 : Mayıs 28, 2016, 23:01:22 »

Hortumların üzerine ekstra kıkırdak boru takmamız, olası bir gaz kaçağını absorbe edeceğinden tehlike yaratabilir.

Firmamız bu durumların hepsini dikkate alarak LPG dönüşümlerini yapmaktadır.

hazır sizi bulmuşken soralım. bu regülatörden enjektörlere kadar giden hortumların ömrü nedir? çok önemli bir konu aslında yarılsa gaz sızdırsa büyük sıkıntı
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #84 : Mayıs 28, 2016, 23:42:56 »
hazır sizi bulmuşken soralım. bu regülatörden enjektörlere kadar giden hortumların ömrü nedir? çok önemli bir konu aslında yarılsa gaz sızdırsa büyük sıkıntı

Kauçuk ömrü 5 yıl . 5 yılda bir değiştirmenizi tavsiye ederiz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 25 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #85 : Mayıs 28, 2016, 23:51:53 »
Burada biraz bazı konularda serzenişte bulunsakta Mocan otogaz Övünç Bey çok iyi esnaflardır.

Babam gittiğinde de Övünç bey anında mudahale etmiş. Bizimki otomatik ve regülator goguste. Bağlantı noktasına plastik parcalar koyarak sesi minimize etmişlerdi. Şimdi yok ses. Regülator aynı yerinde duruyor.

Şu var ki soylemeden geçemem;  aracın gaz ayarını cok iyi yapmışlar. Bizim araç çok kararlı ve titreme olmadan gidiyor. Benzinden hiç farkı yok. Yolda ayar yapılmasının farkı bu.

Baskası olsa bu sekilde müşteri memnuniyetli yaklaşım sergiler miydi? Sanayi ortamını düşününce sanmıyorum Bu böyle der geçerlerdi.

Benim açımdan onemli olan işin arkasında durmaları. Bu ara bir de ek sıfır auris alma durumumuz var aileye. O da aynı şekilde Mersinden Ankara Mocana gidecek.
2015 COROLLA ADVANCE MDS + BRC SEQUENT 32 LPG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #86 : Mayıs 30, 2016, 09:07:13 »
Övünç beye öncelikle konuya dahil olduğu ve yaptığı işin arkasında olduğunu gösterdiği için teşekkür ederim . Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi gerçekten sanayi eşrafında bu denli dürüst yaptığı işin arkasında olan varsa hatası düzeltmeye çalışan . Müşteri odaklı iş yapan firma bulmak çok mu çok zor . Şu nu açık ve net söylüyorum şu an tekrar lpg taktıracak olsam gene Mocan Otogaz ı tercih ederdim .Beni ve size güvenip lpg taktıranları yanıltmadığınız için teşekkür ederim .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #87 : Mayıs 30, 2016, 10:36:07 »
Övünç beye öncelikle konuya dahil olduğu ve yaptığı işin arkasında olduğunu gösterdiği için teşekkür ederim . Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi gerçekten sanayi eşrafında bu denli dürüst yaptığı işin arkasında olan varsa hatası düzeltmeye çalışan . Müşteri odaklı iş yapan firma bulmak çok mu çok zor . Şu nu açık ve net söylüyorum şu an tekrar lpg taktıracak olsam gene Mocan Otogaz ı tercih ederdim .Beni ve size güvenip lpg taktıranları yanıltmadığınız için teşekkür ederim .

valla yücel abi ben senin yorumlarına istinaden gittim zaten mocana senin de bu denli üzerine düşmen mocanı bilgilendirmen de geçekten taktir gerektirir.
Mocandan önce sana teşekkür etmek lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #88 : Mayıs 30, 2016, 12:25:17 »
Rica ederim kardeşim ne demek . Şöyle bir şey var ben Övünç beyde o samimiyeti o düzgün kişiliği görmesem buradan kimseye vesile olmazdım zaten . Sagolsun kendiside bizi mahcup çıkarmadı .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
« Yanıtla #89 : Mayıs 30, 2016, 21:47:24 »
Yazdığımı kaldırıyorum. Herkese iyi forumlar.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #90 : Mayıs 30, 2016, 22:24:04 »
Serdar bey yazıları tam okumadınız sanırım Ovünç bey lpg sistemi ile ilgili  bir şikayeti olan  montajla ve ayarla ilgili problemi olanların randevu alarak veya övünç bey ile irtibata geçilerek musterir memnuniyetinin sağlanacağını yazmıştı burası niye böyle şu niye şöyle yazmak yerine arayın randevu alın nereden sikayetniz varsa ücretsiz yapılsın .Ama hiçbir sikayetniz yoksa  başka arkadaslarin da aklını karıştırmayın

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
« Yanıtla #91 : Mayıs 30, 2016, 23:34:37 »
Yücel Bey haklısınız. Konuyu fazla dallandırıp budaklandırmaya gerek yok. Telefonla çözmek en iyisi.. İyi forumlar
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #92 : Mayıs 31, 2016, 01:05:01 »
Merhaba Serdar Bey,

Aracınız Ankaradaysa bizimle irtibata geçmenizi rica ediyoruz.

Mesai saatleri dışında da istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz ( 05333016461 )

İyi günler ,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #93 : Mayıs 31, 2016, 09:34:32 »
Aracı bu sabah övünç beye teslim ettik 1000 bakımı yapılacak, silkeleme sorunu giderilecek, regülatör konumu değişecek.
Teslim aldıktan sonra izlenimlerimi paylaşırım tekrar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #94 : Mayıs 31, 2016, 10:15:31 »
Bu arada arkadaşlar Övünç bey  " Lpg sistemleri ile ilgili soru -cevap bölümü  " bu başlık altında forumdaki arkadaşlara LPG konusunda yardımcı olabilmek adına başlık  açmış. Şahsi cep numarasını da paylamış artık Ankara dada lpg ile ilgili soru soracağımız telefonla irtibata geçeceğimiz lpg servisi oldu . Övünç beye bu düşünceli hareketinden dolayı teşekkür ederim .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #95 : Mayıs 31, 2016, 17:14:22 »
Biraz önce Övünç Bey aracımı getirdi çalıştığım yere, regülatörün yeri değişmiş tekrar yol ayarı yapılmış aracın içinde şu an hiç lpg ye dair ses yok silkeleme sorunu da ortadan kalkmış.
Ayrıca Övünç bey yeni versiyon bir regülatör geleceğinden bahsetti bu ses problemlerinin ortadan kalktığı o geldiğinde tekrar eski yerine alalım dedi saolsun ama yüzüm olurmu tekrar yerini değiştirmeye bilmiyorum.
Buradan konuya büyük ilgi gösteren Yücel Abiye ve yaptığı işin arkasında duran mocan otogaza teşekkür ediyorum.
Müsait bir zamanda resim de eklerim.
9000 km sonra görüşmek üzere mocan :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #96 : Mayıs 31, 2016, 17:32:56 »
Hakan ım ne demek kardeşim önemli olan herkesin aracına huzurlu binmesi. Övünç bey gerçekten yaptığı işin arkasında olduğunu bir kez daha gösterdi . Bence Ankara da BRC için gidilecek tek adres  MOCAN  .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 26500
  • 7 kere teşekkür etti
  • 4 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #97 : Haziran 01, 2016, 04:16:15 »
Hocam ben de brc taktırmayı düşünüyorum uşakta yetkili bayiye gittim orda yeni takılan honda civicte özellikle ses varmı diye dinleme yaptım gercekten rölantide hafifte olsa bir ses var. Böyle dizelmiş gibi calısıyor. Brc de bu ses az da olsa var dediler ama landirenzo evo ve prins silverline da bu ses yokmuş. Sırf bu yüzden brc taktırmakta tereddütlüyüm.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 01, 2016, 05:56:13
Övünç bey merhabalar. Ben bu aralar aracıma otogaz dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Brc bana mantıklı geliyor simdi kafamda bırkac soru var bana yardımcı olabilirseniz sevinirim:
1)  Bazı arkadaslar regülatör kaynaklı ses problemi yaşamışlar sizde sağolun musterı memnunıyetı ıcın regulatorun yerini vs. degıstırıyosunuz ve sesi kesmeye çalışıyorsunuz. Ses yapmayan yeni regülatör ne zaman gelecek?  Beklesem yeni regülatörlü brc yi ne zaman taktırabilirim?
2) Brc seq 32 modelindeki enjektör hangi tip? Landirenzo evo ile aynı kalitede mi yoksa dahamı üstün? Bu enjektörün ortalama kaç km ömrü var?
3) Ben Uşak'ta yasıyorum buradaki brc yetkili bayisine gittiğimde sesi sordum ve sesin enjektörlerden geldiğini söylediler regülatörün bahsi geçmedi.. Enjektörü biraz daha uzaga monte ederek ve işçilikle sesi giderebileceklerini söylediler. Ses yapan enjektör mü regülatör mü?
4) Diğer markalardan farklı olarak Brc de motor manifoldu delinmeden mi montaj yapılıyor? Forumda okumuştum pipo sisteminden bahsediliyordu.
5) Usak'taki yetkili brc servisi yolda ince ayara gerek yok sizin araç (15 model toyota auris) zaten yeni biz o ayarı eski modelli araçlara yapıyoruz, ayrıca brc de ayar yapmaya gerek yok yazılımı ona göre vs. dedi ben ısrar edince siz isterseniz  yol ayarını yapabiliriz dedi. Bu dogru mu yeni araçlarda ve brc oldugu ıcın yol ayarına gerek yokmu?
6) Benim aracım yeni kasa 2015 model toyota auris mutlaka buna montaj yapmışsınızdır. Bagaja stepnenin yerine simit tank koydurmayı düşünüyorum kaç lt tank alıyor toyota auris ?
Her ne olacaksa aslında çoktan oldu bile...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 42 kere teşekkür etti
« Yanıtla #98 : Haziran 01, 2016, 06:43:41 »
Hocam ben de brc taktırmayı düşünüyorum uşakta yetkili bayiye gittim orda yeni takılan honda civicte özellikle ses varmı diye dinleme yaptım gercekten rölantide hafifte olsa bir ses var. Böyle dizelmiş gibi calısıyor. Brc de bu ses az da olsa var dediler ama landirenzo evo ve prins silverline da bu ses yokmuş. Sırf bu yüzden brc taktırmakta tereddütlüyüm.

Mesaj Birleştirildi: Haziran 01, 2016, 05:56:13
Övünç bey merhabalar. Ben bu aralar aracıma otogaz dönüşümü yaptırmayı düşünüyorum. Brc bana mantıklı geliyor simdi kafamda bırkac soru var bana yardımcı olabilirseniz sevinirim:

Merhaba Ali Bey,

Regülatörlerin kısa sürede elimizde olmasını bekliyoruz. Bununla birlikte yeni tip regülatörü beklemenize gerek bulunmamaktadır. Regülatörü başka konuma alıp bundan sonraki montajlarımıza başka noktadan ( düz viteslerde akünün altı, otomatik viteslerde westinghouse ( fren Servosu) yakınına montaj yapıyoruz) devam ediyoruz ve ses gelmiyor.

Brc nin şu anki enjektör adı ıno3 my09 dur. Enjektörümüz çok düşük iç dirence sahiptir, bu sebeple çok yüksek çalışma hızlarına sahiptir. Stabil çalışır, hassas ayar yapılmasına olanak verir. Kötü gaza dayanıklıdır, tecrübemize dayanarak ortalama 200.000 km ömrü olduğunu rahatlıkla söyleyebilirim.

Enjektörü uzağa taşımak yerine regülatörü uzağa taşımak daha mantıklı sonuçlar verecektir.

Pipo sistemi toyotalarda uygulanamamaktadır, Toyotaların enjektörü pipo sistemimizle uyumlu değildir.

Her araç için yolda ayar yapılmasına gerek vardır. Toyotanız 0 km de olabilir, 100.000 km de de olabilir. Haliyle 2 aracın yakıt tüketimleri, motor iç verimi aynı olmayacaktır.

Aracınıza simit LPG tankı uygundur. 51 litrelik simit tank aracınız için uygundur.

Saygılarımızla