Gönderen Konu: Lpg Montaj Resimlerim  (Okunma sayısı 12571 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Montaj Resimlerim
« Yanıtla #40 : Mayıs 10, 2016, 14:55:46 »
Mahmut bey lpg ye geçtikten sonra Brc enjektörleri şıkırtılı çalışana enjektör tipinden . Ondan dolayı bir miktar enjektör sesi geliyor . Ama öyle rahatsız edici bir ses bende yok .Ben sadece kaputu açıp dinlersem duyuyorum o sesi onun dışında araçta müziği kapatırsam çok sessiz bir ortam oluşursa camım açıksa öyle hafif bir ses dikkatli dinlemeyen duyamaz o şekilde bir  ses .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Mayıs 10, 2016, 14:55:46 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 500
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Mayıs 10, 2016, 15:23:31 »
Mahmut bey lpg ye geçtikten sonra Brc enjektörleri şıkırtılı çalışana enjektör tipinden . Ondan dolayı bir miktar enjektör sesi geliyor . Ama öyle rahatsız edici bir ses bende yok .Ben sadece kaputu açıp dinlersem duyuyorum o sesi onun dışında araçta müziği kapatırsam çok sessiz bir ortam oluşursa camım açıksa öyle hafif bir ses dikkatli dinlemeyen duyamaz o şekilde bir  ses .

Hocam bendeki durum farklı, camları kapatın araç lpg ye geçtiği an eğer içerisi sessizse duyabiliyorsunuz. Tek umudum sistemin yeni olmasından kaynaklı oluyor olması yoksa canımı sıkmaya devam edecek gibi görünüyor. Diğer arkadaşlarımın araçlarını kontrol edeyim tam olarak emin olacağim. Olmadı sizin araçlara gelip bakıcam valla  :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #42 : Mayıs 10, 2016, 20:09:12 »
mahmut bey benzinden lpg ye gecergen çit diye geçiş sesi bütün kitlerde var.lpg enjektörleri ve regülatör göğüse yakin konumlandirilmissa ses artabilir

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Mayıs 11, 2016, 09:09:28 »
mahmut bey benzinden lpg ye gecergen çit diye geçiş sesi bütün kitlerde var.lpg enjektörleri ve regülatör göğüse yakin konumlandirilmissa ses artabilir

Tuncay Bey dediğim ses geçiş sesi değil, araç lpgdeyken sürekli gelen bir ses ve tırrr tırrrr tırrrr diye dikkat edildiğinde mutlaka anlaşılan bir ses. Enjektör sesi olsa çıt çıt gelir ama bu regülatörün sesi soğutma suyu deposunun yanına asılmış durumda. Dün Mocanda taktıran arkadaşınkine de dikkatlice dinledik aynı yerden (sağ taraftan ki burası regülatörün olduğu yer oluyor) aynı şiddette aynı ses geliyor. Mavi denizlerde taktıran bir arkadaşı aradım gelmediğini iddia etti. Bugün ona da bakacağım. Çünkü anlattığına göre regülatörün yeri bizimkilerden farklı. Hatta bir tane BRC Övençler montaj videosu buldum youtube da regülatörü ön gögüsten o kadar uzağa takıyorlar ki hayret ettim. Akünün altına yapıyorlar montajı video aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=-l0Cczo6WZ4

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #44 : Mayıs 11, 2016, 09:35:40 »
Tuncay Bey dediğim ses geçiş sesi değil, araç lpgdeyken sürekli gelen bir ses ve tırrr tırrrr tırrrr diye dikkat edildiğinde mutlaka anlaşılan bir ses. Enjektör sesi olsa çıt çıt gelir ama bu regülatörün sesi soğutma suyu deposunun yanına asılmış durumda. Dün Mocanda taktıran arkadaşınkine de dikkatlice dinledik aynı yerden (sağ taraftan ki burası regülatörün olduğu yer oluyor) aynı şiddette aynı ses geliyor. Mavi denizlerde taktıran bir arkadaşı aradım gelmediğini iddia etti. Bugün ona da bakacağım. Çünkü anlattığına göre regülatörün yeri bizimkilerden farklı. Hatta bir tane BRC Övençler montaj videosu buldum youtube da regülatörü ön gögüsten o kadar uzağa takıyorlar ki hayret ettim. Akünün altına yapıyorlar montajı video aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=-l0Cczo6WZ4
BRC deyince akla Çorum BRC Mehmet ÖZENÇ bey gelir. Sesi azaltmak için Regülatörün içine ilave kanal açıyorlar ama ses yinede nadirde oksa geliyor. Benim tavsiyem ya torpido arkası yalıtımı artırmak yada regülatörü daha uzaga taşımak olur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #45 : Mayıs 11, 2016, 09:46:44 »
Benim regülatörde motorun arka kısmındaki yerde monteli ama herhangi bir ses gelmiyor .Şunu söyleyim LPG taktırarak aracın orjinalini bozuyoruz .Farklı bir yakıt sistemi ekleniyor araca bir takım sorunlar sıkıntılar . Sesler olacaktır . Çekişte ister istemez farklılıklar olacaktır . Çok fazla irdeleyince de araca binilmiyor . Eğer tek sıkıntınız bu ses ise sesi duymaya çalışmak için araçtaki ses sistemini ıvırı kıvırı kapatıp sesi duymaya çalışmak yerine . Açın radyoyu güzel bir müzik bulup  tasarruflu bir şekilde yol almanın keyfini çarın derim.
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #46 : Mayıs 11, 2016, 13:22:50 »
Dediğiniz ses aynı şekilde benim araçta ta vardı ama geçti söylediğim gibi.
Ostim tarafına yolunuz düşerse gelin bi inceleyin benim aracıda.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 11, 2016, 13:29:18
Ha bir de bugün Lpg yi işlettim ruhsata bilgiler tazeyken paylaşıyım hemen.

Makine mühendisleri odasına randevu almadan gitmeyin önce onu söyleyim.

MMO sızdırmazlık raporu: 35 ₺
EK1 belgesi iki nüsha: 20 ₺
Tüv araç muane: 191 ₺
Tirafik tescil evrak yenileme: 82 ₺
Total 328 ₺

Sabah 8:30 da başladım işlemlere saat 10:30 da emniyetteki işim de bitmişti. (Emniyet de biraz şanslı olduğumu itiraf edicem)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #47 : Mayıs 11, 2016, 14:10:48 »
Dediğiniz ses aynı şekilde benim araçta ta vardı ama geçti söylediğim gibi.
Ostim tarafına yolunuz düşerse gelin bi inceleyin benim aracıda.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 11, 2016, 13:29:18
Ha bir de bugün Lpg yi işlettim ruhsata bilgiler tazeyken paylaşıyım hemen.

Makine mühendisleri odasına randevu almadan gitmeyin önce onu söyleyim.

MMO sızdırmazlık raporu: 35 ₺
EK1 belgesi iki nüsha: 20 ₺
Tüv araç muane: 191 ₺
Tirafik tescil evrak yenileme: 82 ₺
Total 328 ₺

Sabah 8:30 da başladım işlemlere saat 10:30 da emniyetteki işim de bitmişti. (Emniyet de biraz şanslı olduğumu itiraf edicem)

Saçmalık şu ki bende sonradan öğrendim MMO sızdırmazlık belgesi olmaması TÜV de hafif kusur olarak geçiyor. Sonra yaptırılsada olur demişlerdi bana
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #48 : Mayıs 11, 2016, 14:15:58 »
Saçmalık şu ki bende sonradan öğrendim MMO sızdırmazlık belgesi olmaması TÜV de hafif kusur olarak geçiyor. Sonra yaptırılsada olur demişlerdi bana

Yeni montajlarda istiyorlar diye biliyorum ben ama MMO dan aldığım belgeleri tüv kaşeledi çünkü

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Mayıs 14, 2016, 11:22:42 »
ve ilk yakıt değerlerim.

75₺ lik lpg
Lpg litre fiyatı 1,99₺
Yapılan km 420
20 sini benzine çıksak 400 km
değerler nasıl sizce

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #50 : Mayıs 14, 2016, 16:37:26 »
Bence gayet kardeşim senin dediğin gibiyse 0,18 - 0,19 krş gibi tüketim var ben hesabı şöyle yapıyorum . Mesela 75 tl lpg aldım  15 tl de benzin tükettim diyorum 90, tl  bunu kmye bölüyorum .Ortalama senin tüketim  benzinle karışık  - 0,21 -0,22 krş falan . Tabi yazın havalar ısınınca lpg ye geçiş süresi çok kısalacaktır o zaman tüketim daha da düşer benim Benim arabada benim hesaba göre 0,23 - 0,24 krş yakıyor benzinle karışık tabi bunu  net hesaplayamazsın ikisini de doldurmadığın sürece .Ama tahmini olarak bir depo lpg de 15 liralık benzin tüketimi olur gibime geliyor .Tabi arabayı çalıştırırsın 400 km uzun yol yaparsın o zaman tüketimin olmaz . Amam benim gibi işi gidip geliyorsan sabah akşam lpg ye geçiş için yapılan yol var

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #51 : Mayıs 14, 2016, 17:23:07 »
Valla abi tam 420 km de ciyak ciyak bağırmaya başladı ben de beklemiyordum bu kadar düşeceğini ama çok şükür değdi taktırdığıma.
Lpg geçiş sabahları 3 km felan gidince oluyor ama bu sabah biraz daha erken geçti bakalım inş bozulmadan devam eder bu şekilde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #52 : Mayıs 26, 2016, 17:07:13 »
Merhaba arkadaşlar, bendeki ses gitmedi takoz koyalım demişlerdi ama tekrar aradım. Bu sorunu olanların regülatörün yerini komple değiştiriyorlarmış. Gelecek hafta gidip eğer mümkünse regülatörü akünün altına filtreyi ise aracın şasesine dokunmayacak bir yere aldıracağım (alacaklar yani kendileri teklif etti). Randevu verdiler. Aynı yerde yaptıran işyerimdeki ikinci kişiyim ikimizde de var aynı sorun. Genel düşüncem bu tip montaj yapılan kişilerin hepsinde olduğu ama farketmedikleri şeklinde. Ayrıca başka bir Corolla sahibi arkadaş için başka bir bayiye gitmiştik gösterdim montajı ve oradakiler daha ben ses var demeden montajınız iyi değil regülatör yüksekte, boruların bazıları hareketli parçalara temas ediyor, filtreniz şaseye değiyor dediler. Sesi söyleyince enjektör falan değil regülatörden geliyor ve konumundan kaynaklı dediler. Bu nedenle kafam karmakarıştı. Haftaya götürüp şu sıkıntılarda kurtulurum inşallah.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #53 : Mayıs 27, 2016, 11:06:14 »
Aslinda belirli bir yerlere  nasil yapacaklarini simdiye kadar çözmüş olmalilar.Yoğunluktan işi biraz sallama yapılabiliyor.Insallah çözerler.Bir a

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #54 : Mayıs 27, 2016, 13:22:17 »
Merhaba arkadaşlar, bendeki ses gitmedi takoz koyalım demişlerdi ama tekrar aradım. Bu sorunu olanların regülatörün yerini komple değiştiriyorlarmış. Gelecek hafta gidip eğer mümkünse regülatörü akünün altına filtreyi ise aracın şasesine dokunmayacak bir yere aldıracağım (alacaklar yani kendileri teklif etti). Randevu verdiler. Aynı yerde yaptıran işyerimdeki ikinci kişiyim ikimizde de var aynı sorun. Genel düşüncem bu tip montaj yapılan kişilerin hepsinde olduğu ama farketmedikleri şeklinde. Ayrıca başka bir Corolla sahibi arkadaş için başka bir bayiye gitmiştik gösterdim montajı ve oradakiler daha ben ses var demeden montajınız iyi değil regülatör yüksekte, boruların bazıları hareketli parçalara temas ediyor, filtreniz şaseye değiyor dediler. Sesi söyleyince enjektör falan değil regülatörden geliyor ve konumundan kaynaklı dediler. Bu nedenle kafam karmakarıştı. Haftaya götürüp şu sıkıntılarda kurtulurum inşallah.

şu sesi ben bir daha dinleyim ama beni rahatsız edecek bir düzeyde değildi.
1000 bakımında sadece silkeme olayını düzelttiricem özellikle 2 vites düşük devirde aracı çok sallıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 56000
  • Model Yılı: '13
  • 5 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Mayıs 27, 2016, 16:39:25 »
Geçen hafta ben de Mocan'da lpg montajı yaptırdım,gazda iken araçtan ses geliyordu.Övünç bey ile görüştüm regülatörü akünün altına aldırdım ses kesildi.Hor hor hor gelen ses regülatör sesi ve baya ses yapıyor. Sıkıntı yaşayan varsa Övünç Bey'i arasın bu hafta arkadaşımın beyaz Aurisinin regülatörünün yerini değiştirmişsiniz sıkıntı çözülmüş diyebilirsiniz

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #56 : Mayıs 27, 2016, 16:45:18 »
Özençler montaj videosu çekip koymuş akü altına yapıyorlar madem bir bilen var neden böyle farklı uygulama yapıyorsun ki, insanlar böyle sanayi yolu tutmak zorundamı işi gücü bırakıp. :argh: :argh:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #57 : Mayıs 27, 2016, 16:50:49 »
Ankarada olsam coruma gider yaptirirdim.hem ayar derdi montan derdi olmazdi.

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #58 : Mayıs 27, 2016, 16:56:52 »
Ankarada olsam coruma gider yaptirirdim.hem ayar derdi montan derdi olmazdi.

Ya hocam iş mocan özenç mevzusu değil BRC güya büyük firma,kardeşim neden montaj kılavuzu vermezsin bayilerine, neden koordinasyon sağlamazsın geri dönüşler ile. Hepsi hikaye, sonra işte böyle millet montajından kıllanır herkes acaba acaba der durur.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #59 : Mayıs 27, 2016, 17:20:43 »
Mocandan insanlar niye bu kadar memnun anlayabilmiş değilim doğrusu,
şimdi aradım regulatör akünün altında daha stabil daha sessiz çalışıyormuş dedim. Getirin sabah erkenden alalım akünün altına diyorlar.
Ya ben niye 3-4 kez gidiyorum ki ayaklarına yapın düzgünce geçin gidin ne siz fazla mesai yapın ne de biz git gel yapalım.
Aynı şeyi gaz anahtarın da da yaptılar.