Gönderen Konu: Lpg Montaj Resimlerim  (Okunma sayısı 12597 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Montaj Resimlerim
« Yanıtla #20 : Mayıs 07, 2016, 12:43:44 »
Murat abi yeri konusunda bir sıkıntım yok Pompacı arkadaşların yorumu için bir şey diyemem gaz dolumu için her defasında eğilip bakmak zorunda kalıyorlar :D. Fakat görsellik için ya para bile etmeye bir parça oradaki arkadaşı da uyardım burada bir parça daha olması gerekmiyor mu dedim abi kutudan ne çıktıysa taktım dedi ben iyi öyle olsun bakalım dedim ama Hakan arkadaşın montajı görünce kızdım demek ki öyle bir parça varmış dedim .

Yücel malesef durum bu, en iyisi denen yerlerde bile estetikten uzak kafasını robotlaştırmış elemanlar çalışıyor.
Sende yaptılarmı bilmiyorum bak aslında tüm alttaki bağlantı elemanlarını ve stepne konan yerde açtıkları delikleri iyicene boyamaları gerekiyor. Ama sanmıyorum böyle ince detayları düşüneceklerini. Senin montajda sen istemişsin arkada olmasını ama bak alt plastiği deldikleri yer bağlantı vidasına çok yakın plastiği orada zayıflatmışsın. Neyse dediğim gibi hiç birşey gönlümüzün istediği gibi olamıyor malesef.
Bak Hakanın da sıkıntısı olmuş yapılabilecek şeyi adam gibi baştan yapmamışlar, gelde deli olma. İlla sorun çıkacak ve işi gücü bırakıp oralara gideceğiz. :argh:
Birde genelde hep gaz kaçağı varmı diye kontrol ediliyor ama hiç vakum kaçağı varmı diye bakan yok. Vakum kaçağı yani motora ecunun ölçemediği havanın fazladan girmesi. Emme vakum üzerine bir olay olduğu için o gaz kaçağı aleti ile ölçülmesi zor. Tek tek deldikleri bağlantı yaptıkları yerleri kontrol etmeleri lazım. Mesela bizim forumdan Mehmet Akın arkadaşımızın başına gelmişti böyle bir olay ve kendimiz keşfedip çözdürmüştük. :argh:

Kısacası ölümcül hataları yoksa kafana takmayacaksın  :saygi:
THE END

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mayıs 07, 2016, 12:43:44 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mayıs 07, 2016, 12:53:52 »
Yücel malesef durum bu, en iyisi denen yerlerde bile estetikten uzak kafasını robotlaştırmış elemanlar çalışıyor.
Sende yaptılarmı bilmiyorum bak aslında tüm alttaki bağlantı elemanlarını ve stepne konan yerde açtıkları delikleri iyicene boyamaları gerekiyor. Ama sanmıyorum böyle ince detayları düşüneceklerini. Senin montajda sen istemişsin arkada olmasını ama bak alt plastiği deldikleri yer bağlantı vidasına çok yakın plastiği orada zayıflatmışsın. Neyse dediğim gibi hiç birşey gönlümüzün istediği gibi olamıyor malesef.
Bak Hakanın da sıkıntısı olmuş yapılabilecek şeyi adam gibi baştan yapmamışlar, gelde deli olma. İlla sorun çıkacak ve işi gücü bırakıp oralara gideceğiz. :argh:
Birde genelde hep gaz kaçağı varmı diye kontrol ediliyor ama hiç vakum kaçağı varmı diye bakan yok. Vakum kaçağı yani motora ecunun ölçemediği havanın fazladan girmesi. Emme vakum üzerine bir olay olduğu için o gaz kaçağı aleti ile ölçülmesi zor. Tek tek deldikleri bağlantı yaptıkları yerleri kontrol etmeleri lazım. Mesela bizim forumdan Mehmet Akın arkadaşımızın başına gelmişti böyle bir olay ve kendimiz keşfedip çözdürmüştük. :argh:

Kısacası ölümcül hataları yoksa kafana takmayacaksın  :saygi:
Aynen abi ne vakummuş. Gerçi araba lpg de benzinde gibi nizami ayarda çalışıyordu. [emoji23] [emoji23] [emoji23]
Abi para ver benzinli araba al. Akabinde gidip tüp taktır ufacık bir plastik parçasını kendine dert et. Ule koca arabanın her biyerini zaten deldirip kestiriyoruz. Bu palastik parçaya varsın olmasın. Ama yazında önemli bir noktaya dikkat çekmişsin abi. Lpg kazanı  ve regülatörü  montajı için açılan deliklerin ya boyanması yada zift ile kaplanması gerektiğini düşünüyorum bende. Çünkü bu araçlar 20 sene daha yollarda olacak.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mayıs 07, 2016, 12:59:08 »
Aynen Mehmet, bende hiç kontrol etmedim ama hiç boyadıklarını görmedim nasipse pütür yada iyi bir boya ile altta ne var ne yok boyayacağım  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mayıs 07, 2016, 13:25:58 »
bu yeni kasalarda stepnenin olduğu yerde fabrika gaz hortumları için kendi iki delik açmış boyamış güzelce motor kısmında delinen bir yer yok diye biliyorum ama stepnenin vidalandığı yeri kesiyorlar ve bende orayı boyadıklarını sanmıyorum. Keşke başta benimde aklıma gelseydi iyi bir sprey boyayla yada macunla giderdim montaja.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 224000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mayıs 08, 2016, 20:52:19 »
Yücel bey sanırım şu kırmızı halkalar arasında kalan parçadan bahsediyor bir eksik onu gördüm ben.

Toyota 2015 lere şu alt plastik korumayi bile cok görmüş. Aracin altına baktım koruma kapağı yok.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mayıs 08, 2016, 21:10:18 »
sönmez bey bu arac 2015  model  1.33  corolla  zaten

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 224000
  • Model Yılı: '05
  • 18 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mayıs 08, 2016, 22:24:48 »
sönmez bey bu arac 2015  model  1.33  corolla  zaten

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim araçta 2015 aralik çıkışlı fakat o plastik yok

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mayıs 09, 2016, 16:41:23 »
Kırmızı işaretli parçayı mocan brc ekstra takıyor. Bugün ben lpg montajı yaptırdım. Matkapla delik delip içerisine özel plastik parça taktılar. Bu parça lpg dolum aparatının içerisinde yoktu. Başka yerden çıkarıp taktılar gayet güzel oldu.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mayıs 09, 2016, 18:25:50 »
Kırmızı işaretli parçayı mocan brc ekstra takıyor. Bugün ben lpg montajı yaptırdım. Matkapla delik delip içerisine özel plastik parça taktılar. Bu parça lpg dolum aparatının içerisinde yoktu. Başka yerden çıkarıp taktılar gayet güzel oldu.

Hayırlı olsun serdar bey ilk tüketim verilerinizi bekliyorum test ettiğinizde.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 500
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 09, 2016, 22:53:21 »
Ben de bugün taktırdım Mocanda ama bendeki enjektörlerin üzerinde kırmızı etiket var acaba farkı var mı? Ayrıca bende de içeri ses çok geliyor benzine alınca sus pus olan araba Lpg ye geçirince içeriden ses duyuluyor. Hemen aradım getir bakalım dediler, yarın götüreceğim. İnş uğraştırmaz bu ses olayı ben canım sıkıldı daha biner binmez hissettim sesi test ederken nasıl duymuyorlar hayret ettim. Birde benim araçta da arkaya doğru plastik parça yok direkt stepne görünüyor arkadaşlar yarın fotosunu atayım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Mayıs 09, 2016, 23:44:06 »
Hayırlı olsun serdar bey ilk tüketim verilerinizi bekliyorum test ettiğinizde.
Teşekkür ederim. 70 tl lik gaz aldım. Kaç km gittiğine bakacağım. Ankara şehiriçi geziyorum şuan. Performansta hiç fark yok. Lpg de gittiğimi bile anlamıyorum. Enjektör sesi falanda içeride duyulmuyor. İlk başlarda özentisiz montaj gibi gelmişti ama işler bitince derli toplu olduğunu gördüm. Ustalar alışmış artık neyi nere takacaklarını..Artık bende brcliyim :D
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Mayıs 10, 2016, 10:12:16 »
Ben de bugün taktırdım Mocanda ama bendeki enjektörlerin üzerinde kırmızı etiket var acaba farkı var mı? Ayrıca bende de içeri ses çok geliyor benzine alınca sus pus olan araba Lpg ye geçirince içeriden ses duyuluyor. Hemen aradım getir bakalım dediler, yarın götüreceğim. İnş uğraştırmaz bu ses olayı ben canım sıkıldı daha biner binmez hissettim sesi test ederken nasıl duymuyorlar hayret ettim. Birde benim araçta da arkaya doğru plastik parça yok direkt stepne görünüyor arkadaşlar yarın fotosunu atayım.

ses olayını benim aracta düzeltirlerken söyledim bunu standartlaştırın hepi topu 10 kuruşluk bir oring takıyorlar ve filtrenin konumu değişiyor 10 dk lık iş insanı arabadan soğutuyorlar ya.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 10, 2016, 10:13:50
Teşekkür ederim. 70 tl lik gaz aldım. Kaç km gittiğine bakacağım. Ankara şehiriçi geziyorum şuan. Performansta hiç fark yok. Lpg de gittiğimi bile anlamıyorum. Enjektör sesi falanda içeride duyulmuyor. İlk başlarda özentisiz montaj gibi gelmişti ama işler bitince derli toplu olduğunu gördüm. Ustalar alışmış artık neyi nere takacaklarını..Artık bende brcliyim :D

Hayırlı olsun tekrar bende 75₺ lik gaz aldım şu an 250 km de 2 diş yeşil yanıyor ama biri gidici gibi bi yanıyo bi sönüyor :)
bi 100 km daha gitse benim için yeterli bakalım bitince yazıcam tekrar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 10, 2016, 11:43:19 »
Hakan 80 liralık gaz ile 405 km yol yaptım ben gerçi bunun 20- 25 km sinin benzine çıktığımızı farz edelim 380 km falan gidiyor . Gidilen yolun tüketimin trafik , hava yol koşulları gibi birçok etkeni var .Ben genel olarak hayli memnunum . Dün de Övünç beyle ince yol ayarı yaptık bütün yol şartlarında denedik oda sürdü bende sürdüm gerçekten süper oldu . Gerçekten her yönü ile müşteri memnuniyet li çalışan adamlar . Ne istediysem yapıyorlar hiç itiraz yok .Ankara da olup lpg taktıracak arkadaşlara tavsiye ederim .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Mayıs 10, 2016, 13:46:42 »
Hakan 80 liralık gaz ile 405 km yol yaptım ben gerçi bunun 20- 25 km sinin benzine çıktığımızı farz edelim 380 km falan gidiyor . Gidilen yolun tüketimin trafik , hava yol koşulları gibi birçok etkeni var .Ben genel olarak hayli memnunum . Dün de Övünç beyle ince yol ayarı yaptık bütün yol şartlarında denedik oda sürdü bende sürdüm gerçekten süper oldu . Gerçekten her yönü ile müşteri memnuniyet li çalışan adamlar . Ne istediysem yapıyorlar hiç itiraz yok .Ankara da olup lpg taktıracak arkadaşlara tavsiye ederim .

Abi bakalım inşallah benim değerlerde yakalar sendekileri, ama benim evin yolu hep yokuş yayla mah. oturuyorum. Birde bende bir iki kere oldu ama 2 viteste düşük devirde silkeleme yaptı.
1000 bakımında söyleyeceğim buna nasıl bir çözüm bulabilirler acaba.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Mayıs 10, 2016, 14:01:20 »
ses olayını benim aracta düzeltirlerken söyledim bunu standartlaştırın hepi topu 10 kuruşluk bir oring takıyorlar ve filtrenin konumu değişiyor 10 dk lık iş insanı arabadan soğutuyorlar ya.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 10, 2016, 10:13:50
Hayırlı olsun tekrar bende 75₺ lik gaz aldım şu an 250 km de 2 diş yeşil yanıyor ama biri gidici gibi bi yanıyo bi sönüyor :)
bi 100 km daha gitse benim için yeterli bakalım bitince yazıcam tekrar.

Valla Hocam enjektörlerden geliyordur o ses o kadar olur dediler ilk başta ısrar edince regülatörün arkasına parça taktılar biraz azaldı ama hala duyuyorum ben o sesi. Övünç Bey bir takoz isteriz onu takarız sorunu gideririz dedi gelince haber edecekmiş. Sizde arac lpg ye geçtikten sonra hiç mi ses duyulmuyor? Hatta herkese sorayım hafif bir titreşim gibi bir şey hissediyor musunuz? Tırrr tırrr tırrrr şeklinde ama dikkatli dinlemeyince duyulmayabiliyor. Diğer araçlarımızda aracın Lpgye geçtiğini dahi hissetmezken bunda gözlerimi bağlasalar ne zaman Lpg ye geçti ne zaman benzinde söyleyebilirim. Şu anda filtre ve regülatörde yeni olduğundan normalden fazla ses yapar dediler. Zamanla azalırmış. Bekliyorum bakalım azalmazsa artık yine götüreceğim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Mayıs 10, 2016, 14:19:05 »
Klasik regülatör sesi. Aşırı dikkatli olmayan bir kişi duyamaz.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mayıs 10, 2016, 14:21:01 »
Klasik regülatör sesi. Aşırı dikkatli olmayan bir kişi duyamaz.

Sorun bende mi  :argh: Normal bir ses mi? Valla yakınlarımda aynı kasa kullanıp lpg taktıranları arıyorum. Gidip onlarda da var mı tek tek bakıcam bu gidişle |-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mayıs 10, 2016, 14:27:12 »
Hakan ilk depo ile yakıtı kıyaslama aynı yeni sıfır araçlarını rodaj dönemini geçene kadar yani motor alışana kadar çok yakması gibi düşün aynı mantık aslında ben şu an 32-32 litre lpg ile 320 km Keçiören - kızılay trafiğinde sabah akşam gitmek kadı ile yakalıyorum . Hafta sonu da KAZAN a köye gidip geliyorum çevre yolunda 100 - 140 arası yolun durumuna göre gidiyorum .1000 bakımında Övünç beye söylersen ince yol ayarı istediğini ve şikayetlerini gerekeni yapacaktır müşteri geri çevirmek gibi huyları yok . Birde aracın lpg ye alışma süreci var bu süreçte ufak tefek aksaklıklar olabilir . Bende de rölantide aşırı titreme  durumu vardı 1000 bakımından sonra normal benzindeki gibi şu anki tepkimesi . 3-4 depodan sonra yakıtın düşer . diye tahmin ediyorum . Ben şu an benzinle karışık ortalama 23-24 krş yakıyorum
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mayıs 10, 2016, 14:36:07 »
Valla Hocam enjektörlerden geliyordur o ses o kadar olur dediler ilk başta ısrar edince regülatörün arkasına parça taktılar biraz azaldı ama hala duyuyorum ben o sesi. Övünç Bey bir takoz isteriz onu takarız sorunu gideririz dedi gelince haber edecekmiş. Sizde arac lpg ye geçtikten sonra hiç mi ses duyulmuyor? Hatta herkese sorayım hafif bir titreşim gibi bir şey hissediyor musunuz? Tırrr tırrr tırrrr şeklinde ama dikkatli dinlemeyince duyulmayabiliyor. Diğer araçlarımızda aracın Lpgye geçtiğini dahi hissetmezken bunda gözlerimi bağlasalar ne zaman Lpg ye geçti ne zaman benzinde söyleyebilirim. Şu anda filtre ve regülatörde yeni olduğundan normalden fazla ses yapar dediler. Zamanla azalırmış. Bekliyorum bakalım azalmazsa artık yine götüreceğim.

Benim araçta aynı şekildeydi içeri muazzam ses veriyordu gittim beni dizel araç sahibi yaptım dedim, dediğiniz gibi regulatörün altına bir parça koydular filtreyi enjektörlere yaklaştırdılar.
Şu an içerde ses yok yani gaza geçişini dahi hissetmiyorum ki ben de çok takarım ses olayına

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 10, 2016, 14:39:29
Hakan ilk depo ile yakıtı kıyaslama aynı yeni sıfır araçlarını rodaj dönemini geçene kadar yani motor alışana kadar çok yakması gibi düşün aynı mantık aslında ben şu an 32-32 litre lpg ile 320 km Keçiören - kızılay trafiğinde sabah akşam gitmek kadı ile yakalıyorum . Hafta sonu da KAZAN a köye gidip geliyorum çevre yolunda 100 - 140 arası yolun durumuna göre gidiyorum .1000 bakımında Övünç beye söylersen ince yol ayarı istediğini ve şikayetlerini gerekeni yapacaktır müşteri geri çevirmek gibi huyları yok . Birde aracın lpg ye alışma süreci var bu süreçte ufak tefek aksaklıklar olabilir . Bende de rölantide aşırı titreme  durumu vardı 1000 bakımından sonra normal benzindeki gibi şu anki tepkimesi . 3-4 depodan sonra yakıtın düşer . diye tahmin ediyorum . Ben şu an benzinle karışık ortalama 23-24 krş yakıyorum

Valla abi bir zamanım olsa ah dediğin gibi şikayleri ilettikten sonra çözümünü de görmek istiyorum ama zaman yok hiç
Bakalım sık silkelemiyor ama 2-3 kez yaptı tekrarlamaz diye umut ediyorum. Bizim şirkette var arkadaşta benim aracın aynı kasa 1,33 motor 18 krş yaktığını söylüyor ama oda ostim çakırlar arası düz boş yolda gidip geliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Mayıs 10, 2016, 14:54:05 »
Arkadaşlar bir kişinin 18 20 krş yakıyor olmasına ve kendinizin 25 30 kuruş yakıyor olmanıza takılmayın.  Benzin tüketimi  yol göstergesinin %20 sini yakıyorsa sıkıntı yoktur.