Gönderen Konu: Lpg Dolum Ağzı Konumu  (Okunma sayısı 11961 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
Lpg Dolum Ağzı Konumu
« : Mayıs 04, 2016, 10:20:32 »
Arkadaşlar yarın lpg montajı yaptıracağım aracıma, ben lpg dolum yerinin benzin depo kapağı içerisinde olmasını istiyorum. (Aparat taşımak her seferinde inip onu takmayı göze alarak)
Fakat Mocan dan bir usta aracın o kısmında arka arkaya 10 cm civarında aralıklarda bulunan iki sacın delineceğini söyledi ve yazık etmeyelim o kısma diye ekledi.
Bana sanki biraz işçilikten kaçılıyor gibi geldi yani sonuçta bu sistem takılacak ve bir daha sökülmeyecek ne gibi bir zararı olabilir ki.

Konu hakkında önerilerinizi bekliyorum.

Toyota Club Türkiye

Lpg Dolum Ağzı Konumu
« : Mayıs 04, 2016, 10:20:32 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: Lpg Dolum Ağzı Konumu
« Yanıtla #1 : Mayıs 04, 2016, 10:29:45 »
dostum hıc gerek yok bencede depo kapagının oraya
benımkının yerını tarıf edeyım hıcte belli olmuyor
tampon altı sol taraf plastıık bı parcanın ustunde sıfır sekılde monteli
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mayıs 04, 2016, 10:33:09 »
Mocanda dolum agzini benzin depo kapagi bolgesine yaptirdim. Simdilik sorun yok. Ama lpg alirken pompa ucu basinctan dolayi bir kac defa kaportaya degdi. Dolum ucunun acisi pompanin kaportaya yakin durmasina neden oluyor. Bence hic ugrasmayin onlar standart yere uygulasinlar. Bir diger risk de , zamanla dolum yerinin gevsemesi ve kacak tehlikesi. Evt hos gizli oluyor ama degmez. Yine de karar sizin.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kırmızıda geçti, ama artık çok geçti...
  • 74 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mayıs 04, 2016, 10:38:15 »
Ama gostergeyi kesinlikle usbnin oldugu yere yapmalarini isteyin. Ben orasi icin cok israr ettim ama iste orasi zor olur arabanin tum gogsunu sokmemiz lazim takinca zirilti falan sikinti olur deyip takmadilar. Ancak bu forumda mocanda montaj yapanlardan , gostergenin oraya montaj yapildigini gordum. Acikcasi canim sikildi. Neyse bakima gittigimde degismelerini isteyecegim.

2015 1.6 Corolla Advance
Geç gitmek, hiç gitmemekten iyidir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #4 : Mayıs 04, 2016, 11:08:17 »
Mocanda dolum agzini benzin depo kapagi bolgesine yaptirdim. Simdilik sorun yok. Ama lpg alirken pompa ucu basinctan dolayi bir kac defa kaportaya degdi. Dolum ucunun acisi pompanin kaportaya yakin durmasina neden oluyor. Bence hic ugrasmayin onlar standart yere uygulasinlar. Bir diger risk de , zamanla dolum yerinin gevsemesi ve kacak tehlikesi. Evt hos gizli oluyor ama degmez. Yine de karar sizin.

2015 1.6 Corolla Advance

Kaportaya değme olayı sıkıntılı olur tabi ama ne biliyim daha hoş ve orjinal bir görüntüsü var depo içerisinde olmasının, peki bu sacın delinmesinden dolayı paslanma sorunu da yaşatırmı ki ilerleyen zamanlarda.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 11:10:34
Ama gostergeyi kesinlikle usbnin oldugu yere yapmalarini isteyin. Ben orasi icin cok israr ettim ama iste orasi zor olur arabanin tum gogsunu sokmemiz lazim takinca zirilti falan sikinti olur deyip takmadilar. Ancak bu forumda mocanda montaj yapanlardan , gostergenin oraya montaj yapildigini gordum. Acikcasi canim sikildi. Neyse bakima gittigimde degismelerini isteyecegim.

2015 1.6 Corolla Advance

Oraya taktıklarını gördüm ben de mocanın facebook sayfasında da o bölge için ısrar edicem bende gayet güzel bir yer ayrıca gögüsün sökülmesi gerektiğini de pek düşünmüyorum.
Yine diğer bölgelere göre zahmetli olabilir ama sökülmez gögüs.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mayıs 04, 2016, 11:12:37 »
Bende ilk LPG işine gireceğimde heveslenmiştim bu benzin kapağına montaj işinde ama gerçek anlamda GEREKSİZ bir uygulama. vede yukarıda arkadaşımızın yazdığı riskleri taşıyor. Zaten 300-400 km de bir uğrayacağınız bir yerde kasmaya da gerek yok, aşağıya montaj yapıldığında da görülmüyor zaten. Hem görülse ne olacak, lpg dolum istasyonunda zaten görülen bir yer. Artı her dolumda inip kapağı açıp aparatı takmak lazım.

Bu arada orta yerde görünen çok göze batan yerede iç göstergenin takılmasının da bir anlamı yok. Hele hele birşeyler sökülüp yapılacaksa çok sıkıntılı olabilir. Zamanla zaten bu göstergeyi unutuyorsunuz.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Mayıs 04, 2016, 11:16:40 »
Bende ilk LPG işine gireceğimde heveslenmiştim bu benzin kapağına montaj işinde ama gerçek anlamda GEREKSİZ bir uygulama. vede yukarıda arkadaşımızın yazdığı riskleri taşıyor. Zaten 300-400 km de bir uğrayacağınız bir yerde kasmaya da gerek yok, aşağıya montaj yapıldığında da görülmüyor zaten. Hem görülse ne olacak, lpg dolum istasyonunda zaten görülen bir yer. Artı her dolumda inip kapağı açıp aparatı takmak lazım.

Bu arada orta yerde görünen çok göze batan yerede iç göstergenin takılmasının da bir anlamı yok. Hele hele birşeyler sökülüp yapılacaksa çok sıkıntılı olabilir. Zamanla zaten bu göstergeyi unutuyorsunuz.

Ya şimdi önümde seyreden kimi arabaları görüyorum lpg dolum agzı kabak gibi ortada bazısının ki sallana sallana gidiyor.
Birde altta olması herhangi bir güvenlik riski taşımaz mı, köye gidip gelirken araç 3-4 nokta da tek bile olsam sürtüyor bu bi zarar vermezmi?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Mayıs 04, 2016, 11:22:19 »
Ya şimdi önümde seyreden kimi arabaları görüyorum lpg dolum agzı kabak gibi ortada bazısının ki sallana sallana gidiyor.
Birde altta olması herhangi bir güvenlik riski taşımaz mı, köye gidip gelirken araç 3-4 nokta da tek bile olsam sürtüyor bu bi zarar vermezmi?

Hocam benimkisini eksozun yanına taktılar, arkadan bakınca görünmüyor anca eğilirseniz belli oluyor. Avensis bendeki, dediğiniz gibi yere değme olayı olabilir ama benimkisi değerse zaten eksozunda değmesi lazım o derece yerde yükseklik olması lazım. birde çekme halatının bağlandığı demir var orası koruyor lpg ucunu. Risk olarak kopup gitmesi olsa bile sadece tank ve dolum ağzı arasında olan yerdeki bakır boruda biriken lpg havaya uçar, çok fazla değil yani  :tamam:

Foto bulursam ekliyeyim

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 11:31:33
Bu benim aracımınki değil ama Corolla imiş nette buldum ideal bir yer. dediğiniz gibi yere değme olayı olsa bile yanındaki çeki demiri koruma yapar

THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mayıs 04, 2016, 13:14:04 »
Hakan benzin  depo girişinin orası bence gereksiz uğraş ve bence ileriye yönelik sıkıntı çıkartacak bir yer . Ben lpg ile ilgili resimleri paylaşmıştım . Dolum ağzının yeri gayet gizli ve güzel olmuştu .İşçilikten kaçma kısmına bir şey diyemem ama ben ne istersem itirazsız yaptılar adamlar .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mayıs 04, 2016, 13:25:56 »
Hakan benzin  depo girişinin orası bence gereksiz uğraş ve bence ileriye yönelik sıkıntı çıkartacak bir yer . Ben lpg ile ilgili resimleri paylaşmıştım . Dolum ağzının yeri gayet gizli ve güzel olmuştu .İşçilikten kaçma kısmına bir şey diyemem ama ben ne istersem itirazsız yaptılar adamlar .

abi senin resimleri gördüm hatta ekran görüntüsü de aldım telefondan yarın gösterecem ya o şekilde olsun yada şimdi murat beyin attığı resmi de çektim ikisinden birini yapın dicem hangisi daha sağlıklıysa.
montaj ile ilgili resimleride yine buradan paylaşırım bende.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 13:29:08
Benzin girişi anlaşılan çoğunlukla tercih edilmiyor. Altta olsun valla geriliyorum artık keşke pazartesi taktırsaydım da kurtulsaydım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mayıs 04, 2016, 15:09:25 »
Bende pazartesi mocanda lpg montajı yaptıracağım. Lpg dolum ucunu benzin kapağına düşünüyorum. Mocanla görüştüm aparatsız sabit yapabileceklerini söylediler. Bi problem olacağını düşünmüyorum. Olursada bakımlarda gösteririm illaki çözüm bulurlar. Resmi Mavidenizlerde görmüştüm gayet güzel duruyor.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 50 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Mayıs 04, 2016, 15:20:29 »
Bende pazartesi mocanda lpg montajı yaptıracağım. Lpg dolum ucunu benzin kapağına düşünüyorum. Mocanla görüştüm aparatsız sabit yapabileceklerini söylediler. Bi problem olacağını düşünmüyorum. Olursada bakımlarda gösteririm illaki çözüm bulurlar. Resmi Mavidenizlerde görmüştüm gayet güzel duruyor.

Resimdeki aparatlı gibi geldi bana ama, birde corollanın benzin depo girişimde o kadar geniş bir alan yok inceledim bende aparatlı olması şart gibi.
belki aparatın vida kısmı kısa ise ve depo kapağının kapanmasına engel olmuyorsa cıvata sabitleyici ile yapabilirler.
Siz gaz düğmesini nereye taktıracaksınız görüştünüz mü mocanla bu konuyu da.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Mayıs 04, 2016, 15:27:21 »
Ben Astra da Gaz açma düğmesini direksiyonuj sol tarafta bulunan saklama gözünün içine dolum ağzınıda benzin kapağının içine yaptırmıştım. Hiç sıkıntı yaşamadım.  Bence avrupa bir araba da tompon altı dolum yeri pek hoşuma gitmiyor. Aracım altındaki dolum ağzını bşr yerlere vurmakta cabası eğer risk faktörünü düşünürsek.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Mayıs 04, 2016, 15:32:05 »
BRC nin iç gösterge düğmesi valla bana göre hiç güzel değil. Bunun dikdörtgen gibi olanı varsa ondan taktırtın bence, hele hele bir konudaki gibi direk göz önünde dikdörtgen konseptin olduğu yerde yuvarlak hiç hoş görünmedi gözüme

Gerçi burası küllük içi falan mı? Arabayı bilmediğim için yanlış yorum olmasın.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • 40 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mayıs 04, 2016, 16:27:34 »
Resimdeki aparatlı gibi geldi bana ama, birde corollanın benzin depo girişimde o kadar geniş bir alan yok inceledim bende aparatlı olması şart gibi.
belki aparatın vida kısmı kısa ise ve depo kapağının kapanmasına engel olmuyorsa cıvata sabitleyici ile yapabilirler.
Siz gaz düğmesini nereye taktıracaksınız görüştünüz mü mocanla bu konuyu da.

Orta konsola taktırırım. İstediğiniz yere takarız dediler.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mayıs 04, 2016, 17:22:44 »

Orta konsola taktırırım. İstediğiniz yere takarız dediler.

Orta konsolda şık durmuyor. Sonradan takıldığı çok belli oluyor. Bence daha az görünen bir yere taktırın. Sonuçta çok kullanılan bir ekipman değil.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 17:27:08
Hocam benimkisini eksozun yanına taktılar, arkadan bakınca görünmüyor anca eğilirseniz belli oluyor. Avensis bendeki, dediğiniz gibi yere değme olayı olabilir ama benimkisi değerse zaten eksozunda değmesi lazım o derece yerde yükseklik olması lazım. birde çekme halatının bağlandığı demir var orası koruyor lpg ucunu. Risk olarak kopup gitmesi olsa bile sadece tank ve dolum ağzı arasında olan yerdeki bakır boruda biriken lpg havaya uçar, çok fazla değil yani  :tamam:

Foto bulursam ekliyeyim

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 11:31:33
Bu benim aracımınki değil ama Corolla imiş nette buldum ideal bir yer. dediğiniz gibi yere değme olayı olsa bile yanındaki çeki demiri koruma yapar

Bu arada bu resimdeki araba benim! Bu resmi nereden buldunuz? Başka bir forma atmıştım, sanırım o.

Altı sürtme konsunda bir sıkıntı yaşamadım. Burası içeride kalıyor. dışarıdan belli olmuyor.

Bence kaportayı deldirmeyin. Çünkü her delim işleminden sonra yeteri kadar macunlanmazsa oradan pas almaya başlar. Sonuçta o noktada boya olmayacak . Kenardan , içe doğru pas başlar. Gizli gizli aracı yer bitirir. Bence kaportaya en az müdahale ile işi halledin.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 17:44:04

http://forum.donanimhaber.com/m_12479420/mpage_251//tm.htm
sayfanın sonlarına doğru, benim aracın LPG montaj resimleri var. Kullanıcı adım sky_lark   

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #16 : Mayıs 04, 2016, 17:54:10 »
Bu arada bu resimdeki araba benim! Bu resmi nereden buldunuz? Başka bir forma atmıştım,

Tırstım ha  ;) telif hakkı falan var sandım bir anda  google a corolla lpg deyince görsellerde gördüm  :tamam:

Taktırdığınız yer gayet güzel bencede ve iç düğme konusunda da katılıyorum
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110524
  • Model Yılı: '06
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mayıs 04, 2016, 18:00:37 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mayıs 04, 2016, 18:37:26 »
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=72870.60

aynı resim bu konuda da var.

Yok bu resim değil, LPG dolum ağzı olan , aracın altı görünen resim. Tarih damgası  24.04.2012 olan. Diğerlerini de ben ekleyeyim.

Mesaj Birleştirildi: Mayıs 04, 2016, 18:48:37

Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • 25 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mayıs 04, 2016, 19:22:02 »
Yakıt anahtarı olan fotograf benim :)

Mocanda montaj yapıldı. Ben cok arastırdım. Dolum agzı fepo kapagı içinde cok randımanlı degıl
2015 COROLLA ADVANCE MDS + BRC SEQUENT 32 LPG