Gönderen Konu: oksijen sensörü fiyatı  (Okunma sayısı 14509 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • pahalı zevklerim var, benzin gibi
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • 10 kere teşekkür edildi
oksijen sensörü fiyatı
« : Ocak 21, 2009, 18:56:41 »
bugün bosch car service'te check up yaptırdım, araçta diagnostic kontrol sırasında oksijen sensörü arızası ortaya çıktı, usta aradı bayağı bulamadı sensörü, sonra aracın altında boş boş sallanan kabloyu buldu, 3 sene önce alttan darbe almıştı, egzos yamulmuştu, biz de egzoscuya götürüp yaptırmıştık, adam oksijen sensörünü(lamda sensörü) iptal etmiş, aracımda şu an oksijen sensörü yok.. bu parçayı acilen taktırmayı planlıyorum, yetkili serviste ve özel serviste işçilik dahil ne gibi bir fiyattan taktırırım bunu ben? izmirde takılcak bu parça, ve egzosta takılcak bir yer de yoktu sanırım, usta direk iptal etmiş, araç o yüzdençok yakıyormuş
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Toyota Club Türkiye

oksijen sensörü fiyatı
« : Ocak 21, 2009, 18:56:41 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
Ynt: oksijen sensörü fiyatı
« Yanıtla #1 : Ocak 22, 2009, 09:07:09 »
yardım edecek kimse yok mu? aracımda oksijen sensörü yokmuş yaa :) fiyatı ne kadardır hiç bir şey bilmeden direk yetkili servise mi gideyim şimdi
ae101 4a-fe+ junyan angel eye+ 8000k xenon+ usdm oem stop+ racing stripes+ 16" astra H jant+ 195/45r16 continental sport contact2 ve michelin pilot sport+ sonax cam filmi+ ışıklı kapı eşiği+ ayak aydınlatması+ beyaz gösterge aydınlatması+ oem anatomik spoyler+ bagaj led aydınlatma+ e34 paspas+ alpine CDE-9873RB teyp+ alpine mrv-f450 amfi+ alpine MRP-M500 mono amfi+ jbl komponent+ fli

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Ocak 22, 2009, 09:37:47 »
Var kardeşim. Orijinali serviste 306 TL. Piyasada ise üniversal tipleri mevcut Bosch bayiilerinin sattıkları. Ama onlarda sadece sensör var. Yani kablosu soketi vs. sonradan uydurma şeylerle takılabiliyor.
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • en iyi otomobil kendi otomobilindir
    • www.erginboy.8m.com
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 22, 2009, 13:16:00 »
aracının modelini yazsan iyi olurdu
lambda sensörünü usta nasıl bulamaz çok merak ettim :)
egsost manifoltunda olur genelde, katalitik konvertörün önünde ( yeni nesil araçlarda konvertörden sonrada var ) bence eski egzosçu onu yerine takmayı unuttu, mutlaka bu sensör vardır, unun deliğini boş bırakmayacak ya ?
servisede gidersen herhalde bu kabloyu sensöre bağlayıp sendende 20 TL alırlar,
birde şöyle bir durum var , bu sensör arızalı veya bağlı değilse zaten aracın yakıt tüketimi bayağı bir artar ( bu sensör sayesinde ecu hava yakıt karışımını ayarlıyor )
2008 Corolla 1,4 d4d

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #4 : Ocak 22, 2009, 13:35:33 »
aracının modelini yazsan iyi olurdu
lambda sensörünü usta nasıl bulamaz çok merak ettim :)
egsost manifoltunda olur genelde, katalitik konvertörün önünde ( yeni nesil araçlarda konvertörden sonrada var ) bence eski egzosçu onu yerine takmayı unuttu, mutlaka bu sensör vardır, unun deliğini boş bırakmayacak ya ?
servisede gidersen herhalde bu kabloyu sensöre bağlayıp sendende 20 TL alırlar,
birde şöyle bir durum var , bu sensör arızalı veya bağlı değilse zaten aracın yakıt tüketimi bayağı bir artar ( bu sensör sayesinde ecu hava yakıt karışımını ayarlıyor )
egzosu takan adam sağolsun onun deliğini iptal etmiş, oksijen sensörünü de elimize vermiş gidin demiş, evi darmadağın ettim sensörü buldum, şu an sensör elimde duruyor ama egzosta onun takılcağı yer yok, sanırım egzos da değişecek, veya sadece egzosun o bölümü değişecek bendeki sensör takılcak bilmiyorum nasıl yapcaklar, bir kere yetkili servis dışında bir yere götürdüm aracımı onda da bu geldi başıma.. pusat bey egsozla beraber ne gibi bir fiyat çıkar karşıma? bir de dışarda üniversal olanlar uyar mı? elimde soket mevcut, eğer çalışmıyorsa sensör kablolar soket falan sağlam duruyor o takılabilir sensör değiştirilerek

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Ocak 22, 2009, 13:39:26 »
olayı tam anlamadım ama benim araçtada var sarkık bir soket :)
ustama sorduğumda egzoz ve oksijenle alakalı biseyler soyledi ve iptal edilmiş felan dedi bu sekilde geçmiştik konuyu ama önemli birşeymi acaba ?
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #6 : Ocak 22, 2009, 19:12:31 »
olayı tam anlamadım ama benim araçtada var sarkık bir soket :)
ustama sorduğumda egzoz ve oksijenle alakalı biseyler soyledi ve iptal edilmiş felan dedi bu sekilde geçmiştik konuyu ama önemli birşeymi acaba ?
abi aynı olay benimkiyle :) feci yakıyor demi aracın? bende lpg yok bi de, bendeki de öyle sarkık bir soket, iptal edilmiş bi egzos :) fiyat ne tutcak acaba :chop: ulen fazla tutarsa lpg taktırırım onun yerine :) egzostta yer yok çünkü iptal edilmiş o da değişcek..
(evet hem egsoz hem egzos hem de egzost yazdım :) tdk hepsine de doğru diyor hangisini kullanacağımı bilemedim :P)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Ocak 22, 2009, 19:25:14 »
Oksijen sensoru cok cok onemli. Engin Abi'nin dedigi gibi hava/yakit karisimini ayarliyor. Oksijen sensoru calismadiginda normalde motor ikaz lambasi yanar.

Fiyati amazon.com' da 20-70 dolar arasi. Japon OEM NGK'nin urunu 20kusur dolar. 93-97 Corolla'ya uyacak olanlari bunlar...

http://www.amazon.com/Denso-234-2052-Oxygen-Sensor/dp/B000C5YCFM/ref=au_pf_ss_1?ie=UTF8&n=15684181&s=automotive&carId=006

http://www.amazon.com/gp/part-finder/slide-show/ref=au_pf_cp_rn_3?ie=UTF8&Model=Prizm|476&Make=Geo|50&Year=1994|1994&partsNode=15730891&carId=006
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Ocak 22, 2009, 19:28:14 »
  Konuya vakıf değilim ama bende merak ettim doğrusu sonuç ne olacak diye.Türkay sanada şimdiden Allah kolaylık versin diyorum.....
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Ocak 22, 2009, 20:50:16 »
Oksijen sensoru cok cok onemli. Engin Abi'nin dedigi gibi hava/yakit karisimini ayarliyor. Oksijen sensoru calismadiginda normalde motor ikaz lambasi yanar.

Fiyati amazon.com' da 20-70 dolar arasi. Japon OEM NGK'nin urunu 20kusur dolar. 93-97 Corolla'ya uyacak olanlari bunlar...

http://www.amazon.com/Denso-234-2052-Oxygen-Sensor/dp/B000C5YCFM/ref=au_pf_ss_1?ie=UTF8&n=15684181&s=automotive&carId=006

http://www.amazon.com/gp/part-finder/slide-show/ref=au_pf_cp_rn_3?ie=UTF8&Model=Prizm|476&Make=Geo|50&Year=1994|1994&partsNode=15730891&carId=006

abi ne motor ikaz lambası yandı ne servis farketti durumu !  bir de abd ile amma fiyat uçurumu varmış yaa, burda 360a yakın bir fiyat söyleniyor yetkili serviste, 150-200 arası söyleniyor dışarda..belki amazondan alırım, fiyat farkı çok fazla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2006 1.4 S/D Terra
  • Kan Grubu: B+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Ocak 22, 2009, 20:58:42 »
şimdi benide kuşkulandırdınız iyimi kesin bendede gitti bu şey herneyse benim  orta susturucu altını vurduğumdan dolayı delikti eksoz manifolt çıkışından itibaren komple değiştirdim eksozu çıkan eksozda böyle bir şey görmedim çıkan parçalarda eğer usta kaşla göz arasında iç etmediyse sensörü bu sensör tam nerede anlamadım 97 corolla benim araç valla bilgisi olan acele bir yorum yaparsa sevineceğim
Aldanma insanların samimiyetine Menfaatleri uğruna gelirler vecde, Cenneti vaad etmeseydi eğer Allah'a bile etmezlerdi secde. .
''Mehmet Akif ERSOY''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 317000
  • Model Yılı: '94
  • 14 kere teşekkür etti
  • 32 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Ocak 22, 2009, 21:03:35 »
Benim arabayi da onceki sahibi motordan itibaren 'duzenlemis', aslinda berbat etmis ya.... Egzos manifoldu yok, onun yerine headers ve tek parca butun egzos. Oksijen sensorunu uydurup takmislar ama yakit sarfiyati asiri derecede fazla. Modifiye yapilinca (iyi yapilmayinca ozellikle) yakit tuketimi artiyor. Bazen hesap yapiyorum da 8 silindirli arabalar benden az yakiyor :)
Fe... :-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 22, 2009, 21:12:39 »
abi ne motor ikaz lambası yandı ne servis farketti durumu ! 

iptal eden usta gerçekten iptal etmiş sanırım Türkay :) sonucu bildir çok merak ettim kolay gelsin...
..Tüplü ve Öfkeli..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Ocak 22, 2009, 21:30:20 »
şimdi benide kuşkulandırdınız iyimi kesin bendede gitti bu şey herneyse benim  orta susturucu altını vurduğumdan dolayı delikti eksoz manifolt çıkışından itibaren komple değiştirdim eksozu çıkan eksozda böyle bir şey görmedim çıkan parçalarda eğer usta kaşla göz arasında iç etmediyse sensörü bu sensör tam nerede anlamadım 97 corolla benim araç valla bilgisi olan acele bir yorum yaparsa sevineceğim
abi benim de durum o, altını vurma sonucu dışarda egzosun değişimi.. ya adem bey çok yakma gibi bir sorununuz varsa aracı bir diagnostic kontrol yaptırın bütün sorunlar çıkıyor, ama sanmıyorum, yen, egzos takarken sensörü de takmıştır yerine

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 2006 1.4 S/D Terra
  • Kan Grubu: B+
  • 5 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 22, 2009, 21:52:07 »
Benim merak ettiğim tam nerede bu eksozmanifoltunda mı? yoksa çıkışdan sonraki boruda ve orta susturucuda mı, eksoz manifoltundaysa orası duruyor yok orta susturucudaysa bilemiyorum nereye takacak yan sanayi taktırdım. eksozun orjinaline 1300 lira istediler. bilemiyorum hiç bilgim yok birde hava sensörü var herhalde hava filtresinde bilgisi olan arkadaşlar tam bi açıklasa bu zımbırtı nerde baktıracam ama ?
Aldanma insanların samimiyetine Menfaatleri uğruna gelirler vecde, Cenneti vaad etmeseydi eğer Allah'a bile etmezlerdi secde. .
''Mehmet Akif ERSOY''

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #15 : Ocak 22, 2009, 21:55:55 »
Benim merak ettiğim tam nerede bu eksozmanifoltunda mı? yoksa çıkışdan sonraki boruda ve orta susturucuda mı, eksoz manifoltundaysa orası duruyor yok orta susturucudaysa bilemiyorum nereye takacak yan sanayi taktırdım. eksozun orjinaline 1300 lira istediler. bilemiyorum hiç bilgim yok birde hava sensörü var herhalde hava filtresinde bilgisi olan arkadaşlar tam bi açıklasa bu zımbırtı nerde baktıracam ama ?
hava filtresinde gördüm ben hava sensörünü.oksijen sensörü sanırım orta susturucunun ordaydı sensör, bilmiyorum benimkinde yook :) ama altta boş boş sallanan bir soket duruyor :(

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • If it is not Boeing, I am not going... ;)
    • ToyotaClubTr Facebook Sayfası
  • Araç: Prius
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '10
  • 2 kere teşekkür etti
  • 18 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 23, 2009, 08:47:03 »

Hocam aracı lifte kaldırtıp alttan baktığınızda egzos borusu üzerinde aracın ön tarafına doğru bi yerde kalıyor. Soketli bujiye benzer bi sensör.
Toyota Prius 1.8 Premium Hybrid

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 23, 2009, 10:09:38 »
benim araç lpgli
lpgde yakıt fark edermi acaba
o sensör tüpün beynine bağlı değil sonuçta
Her fert istediğini düşünmek, istediğine inanmak, kendine mahsus siyasi bir fikre sahip olmak, seçtiği bir dinin icaplarını yapmak veya yapmamak hak ve hürriyetine sahiptir. Kimsenin fikrine ve vicdanına hakim olunamaz.
M.Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Ocak 23, 2009, 10:30:23 »
benim araç lpgli
lpgde yakıt fark edermi acaba
o sensör tüpün beynine bağlı değil sonuçta
ben araştırdım az biraz, bazı tüplü araçlarda lambda sensörünü yanıltıcı kod oluyormuş, bu da zamanla lambdayı bozuyormuş, kimisi de bu sensörü lpgdeyken iptal ediyormuş, en sağlıklısı buymuş, yani bu sensör lpgde farketmiyor, benzin tüketiminde sıkıntı yaratıyor, sadece yakıt tüketimi de değil, aracın zengin-fakir karışımını ayarladığı için performans kaybına da yol açıyor.. bende oksijen sensörü yok, egzosta da yer yok o yüzden bende egzos ve sensör ciddi masraf açacak başıma bu yüzden araca direk lpg taktırmayı düşünüyorum, 11 yıldır hiç sıcak bakmadığım lpgye bu vesileyle çok sıcak bakıyorum şu an hadi hayırlısı..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 1993 corolla gli
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 23, 2009, 10:50:16 »
türkay bence lpg taktır
performansı düşünüyorsan kesinlikle sıralı sistem olsun
ekonomi ise kullanmaya başla vazgeçemiyeceksin :D
su an benim düldül şehir içi 170-180 ykr yakıyo üstelik sıralı sistem değil
M.Kemal Atatürk