Gönderen Konu: Göçük düzeltme  (Okunma sayısı 6004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İskender ERSÖZ
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 52000
  • Model Yılı: '12
  • 49 kere teşekkür edildi
Ynt: Göçük düzeltme
« Yanıtla #20 : Temmuz 13, 2017, 16:32:35 »
Şaşmazda Şimşek Oto var Kemal Şimşek bu konuda sanatkar diyebilirim.Geçen hafta eşimin arabasındaki ezikleri düzeltti.Harika iş çıkardı burdan kendisine bir kez daha teşekkür ederim.

Mesaj Birleştirildi: Temmuz 13, 2017, 16:34:28
Şaşmazda Şimşek oto Kemal Şimşek, bu konuda sanatkar diyebilirim.Çok temiz iş çıkartıyor.

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Temmuz 13, 2017, 16:32:35 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 149000
  • Model Yılı: '09
  • 341 kere teşekkür etti
  • 233 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Temmuz 13, 2017, 18:47:21 »
Merhaba arkadaşlar, yeni aldığım aracımla ufak bir kaza yaşadım. 2011 corolla arka tamponun alt tarafında yukarıya doğru bir göçük oluştu. Acele ile yaptırmak istemiyorum fakat gördükçe canım sıkılıyor. Göçük düzeltme konusunda başarılı ve mümkünse fiyat da yardımcı olabilecek Ankara'da birileri varsa yazarsanız çok sevinirim. Hayırlı günler dilerim.

Konya yolunda, GÖRAL Serviste kaportacı Hasan usta var. İşçiliği mükemmel. Hiç bir yeri sökmeden boya üstünden yapıyor. Düzeltmeden sonra kimsenin hatta göçüklerin yerini bilenlerin bile anlaması mümkün değil.
2009, Lacivert, Jeep Cherokee 2.8 CRD Limited, A/T, C/C,

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 30000
  • Model Yılı: '11
  • 69 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Temmuz 14, 2017, 11:00:10 »
sadece slikon yordamıyla yapıştırılarak vakumlama yönteminden uzak durun. Göçüklerin bu yolla giderilmesi biraz zor oluyor. Bir kaç hafta sonra boya çatlıyor ve atıyor vakumun yapıştırıldığı yerden. İçerden şişirme yöntemi en güzeli.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Temmuz 14, 2017, 15:36:46 »
sadece slikon yordamıyla yapıştırılarak vakumlama yönteminden uzak durun. Göçüklerin bu yolla giderilmesi biraz zor oluyor. Bir kaç hafta sonra boya çatlıyor ve atıyor vakumun yapıştırıldığı yerden. İçerden şişirme yöntemi en güzeli.

Bu bilgi nereden acaba?
Bence uygulayan kişinin hatası.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 30000
  • 69 kere teşekkür etti
  • 15 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Temmuz 15, 2017, 10:08:10 »
Bu bilgi muhtemelen sizin de tanimis oldugunuz su an kendi dukkanini acmis ama 12 yil hyundainin makyaj ve boya rotus ustabssisindan. Adapazarindan. Ayrica ayni zamanda sahsen recrube ettim. Gocuge uygulanacak kuvvet noktasi ve momenti akillica yapilmadigi zaman o boya catliyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Temmuz 15, 2017, 16:29:28 »
Aynı konudan bahsetmişiz,
Arkadan masaj teknigindede hatalı uygulamada boya çatlayabiliyor.
Sonuçta boya ile sac malzeme aynı esneklikte değil.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 327000
  • 16 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Temmuz 16, 2017, 10:20:58 »
Ankara da Auto King den uzak durmanızı tavsiye ederim.
Göçük düzeltme içinde Çetin Emeç Bulvarı üzerinde Toyan Yetkili Servis yanındaki Göçük Timini öneriyorum. İşçilikleri hızlı ve temizdir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 51 kere teşekkür etti
  • 149 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Temmuz 17, 2017, 00:48:54 »
Bu bilgi muhtemelen sizin de tanimis oldugunuz su an kendi dukkanini acmis ama 12 yil hyundainin makyaj ve boya rotus ustabssisindan. Adapazarindan. Ayrica ayni zamanda sahsen recrube ettim. Gocuge uygulanacak kuvvet noktasi ve momenti akillica yapilmadigi zaman o boya catliyor.
Yapan kişinin tecrübesizliğinden kaynaklanıyordur. Üç kez vakumlama yöntemiyle göçük düzelttirdim hiçbirisinde de boya çatlaması falan olmadı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Dinozor
  • Kilometre: 49060
  • Model Yılı: '16
  • 195 kere teşekkür etti
  • 1146 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Temmuz 17, 2017, 09:00:26 »
focus hb varken ankara da ağaçlı ford da(şimdi otokoç) eskişehir yolunda ,göçüğü 3-5 dakikada vakumladılar,yerini bulmak imkansızdı,usta iyi ise sorun yok,normalde usta göçüğe bakar,çatlar çatlamaz diye söyler.
Tokay Ceritoğlu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #29 : Temmuz 25, 2017, 16:19:13 »
Teşekkürler arkadaşlar yazdığınız yerlere bakacağım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
« Yanıtla #30 : Temmuz 31, 2017, 13:44:40 »
merhabalar

27 temmuz günü yasanan doğal afette aracımın ön camı tamamen kırıldı :olmamış: kaskodan hasarsızlığı bozmadan yaptırdım çok şükür. :alkis:

lakin tavan kapı sacları ve ön kaputtaki dolu göçüklerini nasıl çözüme kavuşturacağım bilemiyorum. :argh:

herkesin bahsettiği gibi hemen her yerde göçük işlemleriyle ilgilenen kişi ya da timler var ancak ne derece güvenilir ve kesin çözümlüdür bilemiyoruz. :wacko:

istanbul da anadolu yakasında veya istanbul genelinde bu konu hakkında güvenilicek ve %100 e yakın çözüm alınabilecek bir yer bilen var mı? :-\

tramer kaydı oluşturmak ve hasarsızlığı bozmak istemiyorum.sigorta sirketi 1000 tllik bi hasar onarımının kaskonun yenilenme döneminde kaskoya

700/800 tl arasında bi yansıma olacağı konusunda bilgi verdi.toyota servisleri göçük düzeltme işlemlerini komple boyama olarak yapıyor.(çekmeköy alj)

yapılan işlemleri kapartıp şişiriyor ve kaskoya yansıtıyor. :kötü:yansıma sonucu bize yuksek tramer ve araç satışında değer kaybı olarak dönüyor. :argh:

sigortadan kaskoyla mı yaptırmak daha mantıklı yoksa dışardan işinin ehli bir ustada mı? 8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Temmuz 31, 2017, 13:57:20 »
merhabalar

27 temmuz günü yasanan doğal afette aracımın ön camı tamamen kırıldı :olmamış: kaskodan hasarsızlığı bozmadan yaptırdım çok şükür. :alkis:

lakin tavan kapı sacları ve ön kaputtaki dolu göçüklerini nasıl çözüme kavuşturacağım bilemiyorum. :argh:

herkesin bahsettiği gibi hemen her yerde göçük işlemleriyle ilgilenen kişi ya da timler var ancak ne derece güvenilir ve kesin çözümlüdür bilemiyoruz. :wacko:

istanbul da anadolu yakasında veya istanbul genelinde bu konu hakkında güvenilicek ve %100 e yakın çözüm alınabilecek bir yer bilen var mı? :-\

tramer kaydı oluşturmak ve hasarsızlığı bozmak istemiyorum.sigorta sirketi 1000 tllik bi hasar onarımının kaskonun yenilenme döneminde kaskoya

700/800 tl arasında bi yansıma olacağı konusunda bilgi verdi.toyota servisleri göçük düzeltme işlemlerini komple boyama olarak yapıyor.(çekmeköy alj)

yapılan işlemleri kapartıp şişiriyor ve kaskoya yansıtıyor. :kötü:yansıma sonucu bize yuksek tramer ve araç satışında değer kaybı olarak dönüyor. :argh:

sigortadan kaskoyla mı yaptırmak daha mantıklı yoksa dışardan işinin ehli bir ustada mı? 8-)

bence bu iş için biraz bekleyin şu aralar tüm kaportacılar dolu durumda ve işler hızlı gitmek zorunda olduğu için şişirmeler olabilir uygun bir zamanda boyası çatlamamış dolu göçükleri için güzel çalışma yapan yerler var kartal oto sanayide bulabilirsiniz

kasko mu cepten mi yaptırayım sorusuna cevap vermek zor cepten yaptırıp okadar para verdikten sonra birdaha hasar olmaz veya kaza yapmama garantisi yok.her iki sekildede araç tamir görmüş olacak.cepten yaptırdıgınızdada satarken bu durumu belirtceksiniz sonuçta  genede siz bilirsiniz ben olsam kaskodan yaptırırım yarının ne getireceğinin garantisi yok.