Gönderen Konu: HIRSIZ VAR DİYE BAĞIRASIM VAR .  (Okunma sayısı 4676 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '20
  • 264 kere teşekkür etti
  • 469 kere teşekkür edildi
Ynt: HIRSIZ VAR DİYE BAĞIRASIM VAR .
« Yanıtla #20 : Nisan 05, 2016, 10:36:06 »
Eklemeyi unuttum Akü eksi kutup başını söktüm sonrada dedim lan arabada lpg var dı ne olacak dedim . Ama hiçbir sorun olmadı .Pazartesi sabah Mocan ı aradım Övünç beye de durumu sordum .Brc de hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi içim rahatladı valla .Dedim şimdi tekrar ayarla uğraş git gel olacak falan derken sorun olmadı çok şükür

Mesaj Birleştirildi: Nisan 05, 2016, 10:29:45
Seçkin çok yolumun üzerinde değil ama uğraya bilirim . Bu 1011 kavşağının sağ tarafında Samsun yolu üzerinde Shell var mış baydarlar mı babacan mı öyle bir yer . Herkes orayı met ediyor . Hatta Mocan ın sahibi de Keçören de oturuyor geçen tank için yaptığımız konuşmada yakıtı oradan almamı tavsiye etti .

Akü kutup başını sökmenin Toyotaya hiç bir zararı olmaz (km bilgileri, kayıtlı radyo frekansları ve yol bilgisayarı sıfırlanır sadece)

Ben focusun kini söktüm bir ara (toyotaya alıştık ya bişey olmaz diye) bi taktım teyp çalışmıyor. Pin kodu gibi 4 haneli şifre istiyor. 2-3 gün araştırdım teypsiz kaldım :) kimileri dediler servisler şifreyi veriyo oda 100-150 lira yuh dedim. Sonra dediler ki güneşlik yada torpido gözünde yazar. Hakkatten öyleymiş güneşlikte yazıyordu benim şifre. Ama bunun mantığını çözemedim neden böyle birşey yapar Ford. :blink:

Eklemeyi unuttum. LPG ayarı hiç bir araçta akü kutup başını sökmeyle bozulmaz diye biliyorum.
Gör bak neler geçiyor hayatın içinden...

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 05, 2016, 10:36:06 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 05, 2016, 11:02:10 »
Ben de geçen kendim klima temizliği yaptım. Polen filtresini soktuğumde gordumki yetkili servis eğitimli teknik eleman kardeşim filtreyi baya bir zorlamış ve yarısı yamulmuş ve yırtılmış. 5 bin kmdir tozlu hava soluyormuşuz. Valla zamanım ve imkanım olsa butun hafif bakımları kendim yapmak istiyorum aslında
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 05, 2016, 12:41:39 »
Eklemeyi unuttum Akü eksi kutup başını söktüm sonrada dedim lan arabada lpg var dı ne olacak dedim . Ama hiçbir sorun olmadı .Pazartesi sabah Mocan ı aradım Övünç beye de durumu sordum .Brc de hiçbir sıkıntı olmayacağını söyledi içim rahatladı valla .Dedim şimdi tekrar ayarla uğraş git gel olacak falan derken sorun olmadı çok şükür

Mesaj Birleştirildi: Nisan 05, 2016, 10:29:45
Seçkin çok yolumun üzerinde değil ama uğraya bilirim . Bu 1011 kavşağının sağ tarafında Samsun yolu üzerinde Shell var mış baydarlar mı babacan mı öyle bir yer . Herkes orayı met ediyor . Hatta Mocan ın sahibi de Keçören de oturuyor geçen tank için yaptığımız konuşmada yakıtı oradan almamı tavsiye etti .
1011 deki shellde güzel ama evime yakın olmasından dolayı ben dediğim yerden alıyorum ve hep aynı pompadan alıyorum değiştirmiyorum
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Sabretki zamanı geldiğinde çok şükür diyesin
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 7100
  • Model Yılı: -
  • 1 kere teşekkür etti
  • 17 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 07, 2016, 13:21:06 »
Murat abi benim merak ettiğim konu şimdi fazladan 5 litre verdimi yoksa tır tır dediğinde gaz almaya kesip boş dan yere sayaç dönüp bizden parasını mı alıyorlar benim esas merak ettiğim mevzu bu .Birde şamandıra ne işe yarıyor onu da anlamadım madem fazla gaz basıyor şamandıra bunu niye kesmiyor . Ttır tır tır edip duruyor en son 4 yıl önce lpg li araca binmiştim bazı şeyleri unutmuşum .Benim hatırladığım gaz dolunca şak diye kesmesi lazım bu tır tır tır edip duruyor aslında şeyi merak ettim 41 litrelik tanka 42 litre lpg koyabilecek mi onu merak ettim biraz daha bekleseydim onu da başaracaktı .

Bu dediğinizi anlamanın en güzel yolu başka yerden otogaz almadan bir kullanın. Yaptığınız km size doğruyu gösterecektir. Birde böle fazla basmaları şamandıranızın daha çabuk bozulmasına neden olur bilginize.
Lamekan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Toyota candır gerisi heyecandır.
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 102000
  • 51 kere teşekkür etti
  • 69 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 07, 2016, 15:03:47 »
Bir keresinde benim depoya da 40 litre gaz bastılar o zaman gaz pahalıydı 110 TL ödemiştim aradan 6 ay kadar geçti şamandıra kilit oldu 1 hafta on gün ş.içi kullanmama rağmen depo full gösteriyor istanbula gitmem gerekiyordu gaz alacam almıyor montajı yapan yere gittim çekiçle filan vurdular baktılar olmayacak gazı bitir öyle gel dediler bende ist. dönüşü gittim garantiden şamandıra değiştirildi. O gün bu gündür full doldurmuyorum 50 TL veya  60 TL alıyorum.
Avensis Elegant Extra 1.6

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 07, 2016, 15:31:48 »
Abi umarım bizim şamandıraya zarar vermemişlerdir. İlk gaz aldığımda her 50-60 km bir lamba sönmüştü ayarı çok iyiydi .Şimdi  muhtemel fazla gazdan dolayı 135 km de ilk lamba söndü 3 lambaya düştü sonra rampa aşağı inerken birden 1 lamba yanmaya başladı düzlükte geri 3 lambaya çıktı . 4 lamba yanarken de rampa aşağı 2 lambaya düşmüştü enteresan durumlar .Ama şöle bir durum var düzlükte olması gereken gibi gösteriyor .Şu an yarım depo civarı lpg var depoda 3 lamba yanıyor düzlükte ama sabah aşağı doğru inerken 1 lambaya düşmüştü bir ara :D PİSİKOLOJİSİNE GÖRE
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 09, 2016, 00:03:33 »
Merhaba Dostum depo doldurma olayına fazla takılma , bazen çok alır bazen az, tır tır ötmeye başlayınca hemen kapat şamandıran arızalanabilir, birde göstergeye pek güvenme yakıtı hesaplamak istiyorsan eğer güvendiğin yerlerden alıyorsan gazı sonuna kadar bitir öyle al tekrar bitir yaptığın yaptığın km. böl , ama kısa mesafe kullanıyorsan benzinle yaptığın km. düş. kesin hesap böyle oluyo ben daha önce 2004 yarise kendi taktırdığım lpg (brc) ile çok denedim lambalara güven olmuyor 36lt. tank bazen 20lt. bazen yanlışta olsa zorlatıyordum 33lt. aldığı oluyordu, aldığın yer önemli istasyonun  lpg'si temiz ise sorun olmuyor ben tüpün filtresini 25bin km. sonra değiştirmiştim ki her seferinde tüpü dibine kadar bitirip almıştım, depo küçük olunca çabuk bitiyordu, filtreyi değiştirdiğimizde kırıp içine baktık hiçbirşey yoktu tertemizdi :) bilgin olsun.. Tüpte hayırlı olsun.. Çok sıkıştırmaz düzgün kullanırsa 100bin km belki fazlası sorun olmaz gider..
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 09, 2016, 00:52:44 »
Arkadaşlar ben bu durumdan şunu çıkartıyorum Lpg olayında tırnak olayı hat safhada anlaşılan . O yüzden Lpg tankınızın genel hacmini ½ 20 lik payını düşerek 41 litrelik tank için 33 litre maksimum gaz litresi ile çarparsak 66 tl ediyor şu an için ben 50 tl lik periyotlar halinde alayım en iyisi hem fazla gaz basamazlar hem de hesabım kolay ve net olur .

Benim herzaman ki sistemim :) Her zaman 50 liralık alırım düz hesap 250-300km arası yol yapıyor hep :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Nisan 10, 2016, 10:40:03 »
Arkkadaslar bazen bu pompanin basincindan mi fazla basmasından mi şamandıra takili kaliyor.Ozaman ilk benzinde calistktan sonra lpg ye gecmiyor .
Ozaman lpg ucunu tekrar taktirip az birsey daha bassın ozaman şamandıra aciliyor.3 4 sefer başıma geldi

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Nisan 10, 2016, 11:13:12 »
Arkkadaslar bazen bu pompanin basincindan mi fazla basmasından mi şamandıra takili kaliyor.Ozaman ilk benzinde calistktan sonra lpg ye gecmiyor .
Ozaman lpg ucunu tekrar taktirip az birsey daha bassın ozaman şamandıra aciliyor.3 4 sefer başıma geldi

LG-D802TR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Gecmis olsun Tuncay abi. Birde gaz bittigi vakit otomatik benzine gecip gecmeyecegini kontrol etsen bence saglikli olur.

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Nisan 10, 2016, 11:29:28 »
İşte mehmet kardeş durup lpg aliyorum gaz dolduruyor bu sekilde agzina kadar tir tar samandiriya zorluyorlar sonra hareket ettikten sonra lpg ye gecmiyor. uyarı verip sanki hic lpg yokmus gibi direkt benzine geciyor.Benzinde devam ediyorsun ozaman.Ben lpg bitip benzine geçtiğinde bu sekilde oldu.hepside uzun yolda oldu.lpg bitiyordu benzinle gidip lpg aliyordum.Sonra Bende geri dönüp basmadinizmi falan diye tartismisligimda oldu adamlarla senin araban bozuk diyende oldu.
Geri dolum agzina takip şöyle gene az birşey basinca şamandıra kurtuluyor herhalde.lpg ye ozaman geciyordu.
Ama simdi dizel ışık yandiktam sonra 15p tl ye doluyor aliyorum 600 650 km sehir içi geziyorum .
Simdide benzinmi koydu koyacakmi stresi başladı

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Nisan 10, 2016, 11:53:37 »
İşte mehmet kardeş durup lpg aliyorum gaz dolduruyor bu sekilde agzina kadar tir tar samandiriya zorluyorlar sonra hareket ettikten sonra lpg ye gecmiyor. uyarı verip sanki hic lpg yokmus gibi direkt benzine geciyor.Benzinde devam ediyorsun ozaman.Ben lpg bitip benzine geçtiğinde bu sekilde oldu.hepside uzun yolda oldu.lpg bitiyordu benzinle gidip lpg aliyordum.Sonra Bende geri dönüp basmadinizmi falan diye tartismisligimda oldu adamlarla senin araban bozuk diyende oldu.
Geri dolum agzina takip şöyle gene az birşey basinca şamandıra kurtuluyor herhalde.lpg ye ozaman geciyordu.
Ama simdi dizel ışık yandiktam sonra 15p tl ye doluyor aliyorum 600 650 km sehir içi geziyorum .
Simdide benzinmi koydu koyacakmi stresi başladı
Valla abi mantiken dusunun ce bende dizelden yanayim. Eger bakimli duzenli kullanirsan lpg denmi benzinden mi gibi sorunlu dusunceler yasamiyorsun. Arizada olsa genelde sebebi belli oluyor ve aracin orasini burasini fazladan kurcalamadan sorun cozuluyor.

"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 120 kere teşekkür etti
  • 72 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Nisan 10, 2016, 15:28:09 »
Tırr Tırr dediğinde dispenser üzerinde çevirmeli bir yer var gidin kendiniz kapatın ben öyle yapıyorum  :lol:
Bu arada %80 gibi kapanıyor bende 59 litre tank var. Maksimum 48 litre

Pompanın şarteli ya da vanası gibi bir aparat oluyor onu mu diyorsunuz? Sağa çevirince açılır, sola çevirince kapanır, gaz mı kesiliyor onunla ve her pompada var mı?
12.2012 - 04.2015 > 2003 Clio Symbol 1.5 dCi Authentique
04.2015 - 10.2016 > 2003 Corolla 1.6 vvt-i Sol o.v
08.2020 > 2012 Berlingo 1.6 Hdi X

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Nisan 10, 2016, 16:06:31 »
Pompanın şarteli ya da vanası gibi bir aparat oluyor onu mu diyorsunuz? Sağa çevirince açılır, sola çevirince kapanır, gaz mı kesiliyor onunla ve her pompada var mı?
Bildiginiz elektirik sarteli gibi ac kapa yapiyor. Gaz almadan once dikkat edin pompaci once sarteli aciyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 216 kere teşekkür etti
  • 270 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Nisan 11, 2016, 15:02:17 »
Arkadaşlar;
  "tıırrrr" sesi duyma meselesini anlatayım. Benim 42 LT hacimli tankımda kimi istasyonda 40-41 LT de geldi, kimisinde de 33-34 bandında. Atiker bana 38LT ye kadar alması muhtemel ama fazlasında sorun vardır dedi.
 Sorun nedir; ya kazıklanıyoruz yada şamandıra. Ama bir istasyon 35 LT de duruyor, biri 41,5 lt de duruyorsa ben bu tüccarların..... Doğru düzgün limitinde dürüstçe gaz satan bir adama denk geldim aracımın yakıtı çok çok düştü. Abartmıyorum çok düştü. %35 inanmadım kontrollerimi yaptım gerçekten düşüyor. Türkiye de yakıt pahalılığı var ama YALANCI! DOLANDIRICI! istasyonlar farkı da var. Adamın elinden istasyonu aldılar o ayrı. Ah güzel ülkem... Ne vatandaşlar barındırıyorsun da onlar birbirini barındıramıyor.
   İstasyonlara bu kadar sallayıp savurma konusunda kısacık bilgi vereyim; milyonlarca liralar harcayıp ar-ge ile uygulama ile araç üretiliyor. Bu araçların yol bilgisayarı hep mi hatalı? Hadi %3 yanılsın diyelim. Oturun hesaplayın aldığınız yakıtlarla yol bilgisayarı değerlerini... Muhakkak istasyondan istasyona fark var.

Kimse alınmasın, gücenmesin (ne güzel tertemiz istasyonlar bulsam da çok sayılı). Ben senelerdir yakıtımı alır hesaplar, sıfırlar hesaplarım falan.. hep istasyondan olsun şehirden olsun farklar yaşadım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Nisan 11, 2016, 16:23:15 »
Arkadaşlar 38 litre lpg ile 340 km oldu yanıp sönmeye başladı geçen depoda yanıp sönmeye başlayınca 60-80 km arası gitmişti .Tahminimce - 380 km falan göreceğiz geçen sefer 310-320 km falan gitmişti .Bakalım göreceğiz birde artık 50 tl lik periyotlarda alacağım . Şehir içi 250-300 arası gitsin yeter
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "