Gönderen Konu: LPG MONTAJ RESİMLERİM  (Okunma sayısı 5004 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
LPG MONTAJ RESİMLERİM
« : Mart 30, 2016, 18:23:59 »
Selam arkadaşlar

Geçen hafta aracıma BRC lpg taktırmıştım bunla ilgili resimleri gecikmelide olsa çektim ve sizlerle de paylaşıyorum .Şu ana kadar lpg ile ilgili bir sorun sıkıntı yaşamadım çok şükür 1000 km olunca birde ince ayar oldu mu değme keyfime . Şu ana kadar 235 km kadar yol yaptım göstergedeki lambam yanıp sönmeye başladı genel olarak baktığım da her lamba 50-60 km aralıklar söndü ayar iyi gibi tahminime göre yanıp söner şekilde 290 km yi bulcak kırmızıya düştüğünde 60 daha gidip bitecek 180 km de iken arka şamandıradan baktığımda tam yarım depo gaz vardı araçta tahmini 350 km falan yapacak  .41 litrelik simit tank var araçta 36 litre lpg alıyor ortalama 10 litre civarı yakmış gibi veya 11 litre ilerleyen zamanda ne yakar bilmiyorum. Bu arada full şehir içi kullandım ve sıkışık trafikte dur kalk kullandım aracı üzmedim zorlamadan benzinde kullanır gibi kullandım .Genelleyecek olursam Montajdan - Performanstan  - Yakıttan memnunum .

Bu arada lastiğin bağaj daki dizaynı tarafıma aittir. Resim görünmüyor ama bijon deliklerinden 2 tane kalın plastik kelepçe ile aracın gövdesine sabitlenmiş durumda .Ayrıca lastik iple de gene sağlamlama işi yaptım üstünede sünge koyarak olası bir tıkırtı sesinin önüne geçtim . Benden bu kadar buyrun resimler .Yorumları bekliyorum :D

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

LPG MONTAJ RESİMLERİM
« : Mart 30, 2016, 18:23:59 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG MONTAJ RESİMLERİM
« Yanıtla #1 : Mart 30, 2016, 18:45:47 »
Regülatör bağlantısı ilginç olmuş  :hoş: güle güle kullanın
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 30, 2016, 20:07:18 »
Bence de regülatör motora yakın bir  yerde ve radyatör seviyesinin üstüne konumlanmış bu soğutma için eksi bir durum diye biliyorum. Onun dışında her şey yerli yerinde kıt bilgimle bu kadar söyleyebilirim. Hayırlı olsun
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 288000
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 31, 2016, 00:08:19 »
Regülatör bağlantısından anlamam ama şu an çalışması ile ilgili bir sıkıntı yok .Ne gibi bir sorun olabilir ki . Mocan otogaz  + aydın usta aracı ezbere bilircesine montajı yaptı hani şimdiye kadarda bir sıkıntı çıkmadı .Radyatör seviyesi olayını anlamadım kalorifer hortumundan su bağlantsı yapıldı ve kalorifer hortumları ile aynı hizada su bağlantıları .Sizin dediğiniz şekilde kalorifer su hortumları da radyatör seviyesinin üstünde oluyor . Konuya açıklık getirir misiniz varsa bir hata 1000 km bakımında kendilerini uyarayım

Mesaj Birleştirildi: Mart 31, 2016, 00:16:31
Arkadaşlar Google ye aratma yaptım görsel olarak baktığımda vvt-i motorlarda yani bizim araçlarda hep aynı yerde aynı hizada montaj yapılmış .Yanlış bilmiyor isem regülatör ne kadar çok sıcak olursa gaz sıvı halde gaz hale o kadar iyi dönüşür .Motor suyu sıcaklığını motorun soğutma sistemi çözer diye düşünüyorum . Böyle bir hatayı Mocan gibi kendini kanıtlamıl bir yer hele ki Aydın usta gibi forumlara nam salmış bir ustanın yapacağına olanak vermiyorum .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • Model Yılı: '13
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 31, 2016, 01:08:35 »
yücel bey tekrar hayırlı olsun. belki kısa vadede bi şey olmaz ama, aracın 2. ve 3. sahipleri veya sistem yaşlandığında oluşacak olası sorunlardan bir tanesi regülatöre sağlıklı sıcak su gitmeyişi olabilir. radyatör seviyesinde olup hiç sorun yaşamayanda vardır sırf radyatör seviyesinden yükte diye sorun yaşayanda vardır. dediğiniz gibi yüzlerce araca montaj yapan bir usta bu gibi sorunları görür ve bilir geri dönüşleri takip eder ve bağlantı standartlarını belirler-değiştirir. sorun olacağını sanmıyorum.
güle güle kullanın
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 31, 2016, 01:46:48 »
Lpg dolum ağızı montajı iyi olmuş birde pompacıların fikrini almak lazım :D

Mesaj Birleştirildi: Mart 31, 2016, 01:49:33
Bu arada kışlık lastiklerde petlas onu park ettim ,artık değiştirin .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 31, 2016, 08:05:39 »
Lpg dolum yerini depo kapağı içinde yapsaydınız daha hoş bi görüntü olmazmiydi?
Arabanın altı sürekli toz çamur vs. Depo kapaginicinde daha temiz dururdu.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Mart 31, 2016, 08:40:44 »
Regülatör bağlantısı ilginç olmuş derken o şekilde üstünün yüzü bize doğru bakar olması ilginç olmuş demek istedim. yoksa bir sorun olur yada başka birşey amaçlı demedim. Genelde gördüklerim yüzü üst tarafa bakar şekildelerdi.  :hoş:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 31, 2016, 09:09:50 »
Lpg dolum yerini depo kapağı içinde yapsaydınız daha hoş bi görüntü olmazmiydi?
Arabanın altı sürekli toz çamur vs. Depo kapaginicinde daha temiz dururdu.
Eyup hocam bende lpg dolum yeri benzim dolum yerinin orda. Lpg alirken pompaci arkadaslarin epey duasini aliyorum [emoji23]
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #9 : Mart 31, 2016, 09:09:50 »
Regülatör evet sıcak olması iyi lakin çok sıcak olduğunda sogutulmasi da önemli. Aracın radyatör hizasında ve altında olması regülatör un sogutulmasi ya da en iyi şekilde sogutulmasi için gerekli. Bunu ben söylemiyorum lpg montajını yapan yerler söylüyor. Benimki mesela radyatör seviyesinde. Bir kaç arkadaşın serviste takılan landirenzo kitine baktım regülatör görünmüyor bile taa radyatör un altına takılmış. Usta milyonlarca kit takmış olabilir bu onun mükemmel olduğu anlamına  malesef gelmiyor. Ha şu an sorun olur mu olacağını sanmam. Ama regülatör un hızlı ve doğru sogutulmasi regülatör ömrüne etkendir
Bunun ustaya söylediğimizde kabul etmeyecektir çünkü kendileri bu konuda dünyada tek tir. Hepsi bu şekilde düşünür. Yabancı kaynaklarda lpg ecusunun takılma yönü bile var. Ne alaka demeyin ecu kabloları yanlış hatırlamıyorsam kabloları baş aşağı şekilde takilmaliymis ya da tam tersi. Yani demek istediğim bu işlerin aslında bir çok püf noktası var.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Mart 31, 2016, 09:22:42 »
Ecu kablosu aşağıda olacak şekilde montajı yapılır. Bunda temel sebep suyun girmesini engellemektir. Yer çekimi kuvveti :asikadam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 175000
  • Model Yılı: '03
  • 2 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 31, 2016, 09:28:41 »
Yücel bey stepneyi sabitlediğiniz yerde stepnenin arka koltuğa temas ettiği yere kalınca sünger veye strafor gibi bişey koyun.yoksa lastik zamanla sürtünme ile koltuğun arkasındaki kumaşımsı yeri zedeliyor.Tecrübeyle sabittir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 31, 2016, 10:08:33 »
Eyup hocam bende lpg dolum yeri benzim dolum yerinin orda. Lpg alirken pompaci arkadaslarin epey duasini aliyorum [emoji23]
Haklisiniz pompacı için hem sizin icin büyük bi kolaylık. Görsel açıdan da iyi bi görüntü oluyor.
Bi keresinde mersedes arabaya lpg dolduracaklar garibim pompaci zar zor alt tarafta tutturdu gaz pompasini
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Kilometre: 110524
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 31, 2016, 10:16:03 »
ön lastik ile arka lastikler farklı galiba  :nija:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #14 : Mart 31, 2016, 10:31:40 »
Ecu kablosu aşağıda olacak şekilde montajı yapılır. Bunda temel sebep suyun girmesini engellemektir. Yer çekimi kuvveti :asikadam:
Adam Lovato global/ Asia temsilcisi yaa. Addam adamm[emoji28]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #15 : Mart 31, 2016, 10:36:33 »
Haklisiniz pompacı için hem sizin icin büyük bi kolaylık. Görsel açıdan da iyi bi görüntü oluyor.
Bi keresinde mersedes arabaya lpg dolduracaklar garibim pompaci zar zor alt tarafta tutturdu gaz pompasini

Sadece pompacı için kolaylık yoksa kullanıcıya zorluk be Eyüp hocam, elinde aparatla gezmek ve takmak zorundasın. Bazı ülkelerde farklı pompa uçlarıda kullanmak gerekiyor.

Adam Lovato global/ Asia temsilcisi yaa. Addam adamm[emoji28]

Ver gaz vergazzzzz  araba lpg li hacı ben değil :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Mart 31, 2016, 10:41:43 »
ön lastik ile arka lastikler farklı galiba  :nija:
Bende siz öyle dedikten sonra dikkat ettim lastikler ayni kislik lastik ama sanki yönleri farklı gibi geldi

Mesaj Birleştirildi: Mart 31, 2016, 10:42:48
Sadece pompacı için kolaylık yoksa kullanıcıya zorluk be Eyüp hocam, elinde aparatla gezmek ve takmak zorundasın. Bazı ülkelerde farklı pompa uçlarıda kullanmak gerekiyor.

Ver gaz vergazzzzz  araba lpg li hacı ben değil :)
Abi aparat dediğin o sari kafa depo kapağının  montaj olmuyor mu
Ben montaj oluyor diye hatırlıyorum sanki
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Kilometre: 110524
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 31, 2016, 10:45:22 »
ön lastik V kanallı ama arkalar farklı desen.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #18 : Mart 31, 2016, 11:01:44 »
Abi aparat dediğin o sari kafa depo kapağının  montaj olmuyor mu
Ben montaj oluyor diye hatırlıyorum sanki

Yok o sığmıyor depo kapağı içine, ufak bir uç konuyor depo kapağı içine siz o aparatı dolum esnasında çevire çevire takıyorsunuz.

Artı şöyle bir korku oldu bende, bende yaptıracaktım bu depo kapağı içine, adam pompayı elinden kaçırır falan basınçla kaportaya çarpar yamulur boyası gider falan diye taktırmaktan vazgeçtim
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Mart 31, 2016, 11:04:47 »
Yok o sığmıyor depo kapağı içine, ufak bir uç konuyor depo kapağı içine siz o aparatı dolum esnasında çevire çevire takıyorsunuz.

Artı şöyle bir korku oldu bende, bende yaptıracaktım bu depo kapağı içine, adam pompayı elinden kaçırır falan basınçla kaportaya çarpar yamulur boyası gider falan diye taktırmaktan vazgeçtim
O zaman sıkıntılı bi durum
Her seferinde çevir çevir dur. Allah muhafaza kapak kayboldu yada yuvası yalama oldu  kaldın yollarda   :D
Kars Atasozu