Gönderen Konu: BP de forover kart sorunu...  (Okunma sayısı 4624 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Seni unutmayacağız Burak TOLGA
    • www.IMAN ILE TOYOTA'NIN KIMDE OLDUGU BELLI OLMAZ.com.tr
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 529 kere teşekkür etti
  • 505 kere teşekkür edildi
Ynt: BP de forover kart sorunu...
« Yanıtla #20 : Nisan 01, 2016, 13:28:15 »
@Oguzhan  Çağdas (35283) valla kardeş ben daha uzun yolda göremedim o değerleri uzun yolda 110 u geçmememe rağmen ama bakalım bi depo 650 felan yapsa lpg taktırana kadar işimi görür.
Hakan bey sizin aracınız tam olarak nedir? Verdiğiniz değerler şaşırtıyor beni :wacko:
Yalan doğrudan, karanlık aydınlıktan kaçar
Güneş yalnızdır ama, etrafına ışık saçar
Üzülme, doğruların kaderidir bu yalnızlık
KARGALAR SÜRÜYLE,KARTALLAR YALNIZ UÇAR

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Nisan 01, 2016, 13:28:15 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 110000
  • Model Yılı: '13
  • 151 kere teşekkür etti
  • 92 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Nisan 02, 2016, 06:33:34 »
 :rofl: konu forever karttı dönmüş hangi petrol firması daha çok km yaptırıyor'a bence yeni başlık açtırıp bunu orda kıyaslama yapalım hatta anket ekleyip herkes yaptığı km yi yazsın  :tamam:
AURIS 1.4D-4D PREMIUM M/M

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Nisan 02, 2016, 09:16:45 »
İçinde yaklaşık 30 tl puan yüklü forever kartım benzincide başkasının kartıyla karıştırıldıktan sonra bp ye mecbur kalmadıkça uğramıyorum.
İçindeki puanlar da buhar oldu tabii ki :(
Durumu anlattığımda pişmiş kelle gibi sırıtmaları paha biçilemez (sinir katsayım açısından)
Auris'11 A/T
Passat B8'15 TSI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Nisan 02, 2016, 09:23:31 »
İçinde yaklaşık 30 tl puan yüklü forever kartım benzincide başkasının kartıyla karıştırıldıktan sonra bp ye mecbur kalmadıkça uğramıyorum.
Durumu anlattığımda pişmiş kelle gibi sırıtmaları paha biçilemez (sinir katsayım açısından)
Keske Olay anında  yakıt fişi ile müşteri hizmetlerini arasaydiniz
O pis pis sırıtan arkadaşlara da şikayet edeceğinizi söyleseydiniz  müşteri hizmetleri çok ilgileniyorlar bu konular ile. Mutlaka size geri dönüşü olurdu.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2016, 09:23:56
:rofl: konu forever karttı dönmüş hangi petrol firması daha çok km yaptırıyor'a bence yeni başlık açtırıp bunu orda kıyaslama yapalım hatta anket ekleyip herkes yaptığı km yi yazsın  :tamam:
Öyle bi konu mevcut zaten
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 20000
  • Model Yılı: '11
  • 3 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Nisan 02, 2016, 09:33:08 »
Keske Olay anında  yakıt fişi ile müşteri hizmetlerini arasaydiniz
O pis pis sırıtan arkadaşlara da şikayet edeceğinizi söyleseydiniz  müşteri hizmetleri çok ilgileniyorlar bu konular ile. Mutlaka size geri dönüşü olurdu.

Mesaj Birleştirildi: Nisan 02, 2016, 09:23:56
Öyle bi konu mevcut zaten

O zamanlar hep aynı istasyondan yakıt alırdım. İl dışına çıkmamız gerekti. Dönüşte uğradığım bp de kartta problem çıktı işlem gerçekleştirilemedi.Müşteri hizmetlerini aradım kart no su alakasız plakalı bir araca aitti. Müşteri hizmetleri kartı servisten değiştirbilirsiniz yakıt puanlar HARİÇ, servis puanları yeni kartınıza yüklenecek gibi bişeyler söyledi. Şimdi düşünüyorum da her işte bir hayır varmış. Shell (%90) olmazsa PO dan alıyorum artık. bp ye göre daha uzun yol yapıyorlar gibi geliyor bana.
Auris'11 A/T
Passat B8'15 TSI

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Yorgun Yillarim
  • Araç: Başka Marka
  • Model Yılı: '12
  • 137 kere teşekkür etti
  • 314 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Nisan 02, 2016, 10:28:02 »
Bir Akaryakıt çalışanı olarak yukarıda yazılı olan bilgiler ışığında cevap vermek istiyorum;
1- Forever Kart ; Kampanyası  Toyota ile anlaşma bitene kadar sürecek bir kampanyadır ve her istasyon katılmayabilir. Aynı anada İKİ FARKLI KAMPANYADAN FAYDALANILMAZ
2- Kartınızın Karışması Durumunu anladığınız an ve istasyonu hatırlıyorsanız eğer mutlaka öncelikle o istasyon vasıtası ile kartınızı yeniden talep edin. İçindeki puanları geri alabilirsiniz.
3- Herhangi bir personelin size yardımcı olmaması durumunda öncelikle istasyon müdürü ile bilgi paylaşın. Çözüm alamaz iseniz yazılı olarak Bayinin müşteri hizmetlerine bildiriniz. Hiç bir bayi bu riski (şikayet) alamaz. Puanlama sistemlerinden ötürü.
4- Bugün puan yüklemiyoruz, pos cihazı arızalı gibi bahane sunan istasyonlarda bu konu ile ilgili yazılı olarak hazırlanmış matbu formlar var. Mutlak suret ile bu formları doldurup imzalayınız. Puan v.b yüklemeler merkez tarafından gerçekleştirilmektedir. Takipçisi olunuz. Hatta ve hatta geri dönüş talep ediniz. Mutlak olarak geri döneceklerdir.
5- Forever kartın en büyük katkısı servislerdedir. Yakıt alımında çok büyük katkısı yoktur.
6- % 10 gibi indirim yapan istasyonlar;
Taban ve Tavan satış fiyatlarını geçmedikleri sürece bu ikilem arasında Bayi istediği fiyatı belirmekte serbesttir.
7- BP ve SHELL yakıtları aynı yerden ve aynı rafineriden çıkmaktadır. Sadece içlerine kattıkları 1-2 karışım (marker gibi) farklıdır. Her ikisinin menzili arasında hemen hemen fark yoktur. Burada ki en büyük etken almış olduğunuz istasyondur.
İstasyonun pompa kalibrasyonları, tankların temizlik durumu, makine ve teçhizatın bakımlılığı, istasyon büyüklüğü ve en önemli etken HAVA şartlarıdır.
8- Fiyatların düştüğü dönemlerde yakıt kalitesi de referanslar aralığında düşmektedir ki bu durum menzili mutlak olarak etkiler.
9- Bayiye girdiğinizde görsellere dikkat ederseniz farklı kampanyaları görebilirsiniz. Hangisi çıkarınıza olur ise o yönde hakkınızı kullanınız.

@Aytaç Hut (27127)  Abi Sana katılamıyorum maalesef. Bu denemeleri çok yaptım.  Farklı zamanlarda hemen hemen her istasyonda değer kayıpları yaşayabiliyoruz maalesef. Türkiye'de halen oturmamış bir KALİTE standartları var. Bu sebeple aynı istasyondan % 100 aynı verileri alamazsınız. Bunun sebeplerinden biriside ana firmanın çevirmiş olduğu filmlerdir.

Son olarak Bu puan yüklemeler ve yapılan indirimler Bayinin cebinden çıkan bir maddiyat olduğu için imtina edebiliyorlar Fakat, Siz ısrarınızdan vazgeçmeyin. Anlaşmalar gereği işleminizi yapmak zorundalar.
Zaman Sadece "SEVGİYE" yenik düşer,
Geri kalan her şeyse "ZAMANA"...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Nisan 03, 2016, 10:13:30 »
Puanlar buhar olmaz hemen servise gidip yenisini alın kart araç tanımlıdır.Başka araç plakası ile kullanamazlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Nisan 04, 2016, 08:58:51 »
Hakan bey sizin aracınız tam olarak nedir? Verdiğiniz değerler şaşırtıyor beni :wacko:

corolla 1.33 life kışlık lastiklere ve daha 4000km de olmasına bağlayasım geliyor kendimi teselli etmek adına :)
şu an ₺ olarak tüketimi 43 kuruş :(