Gönderen Konu: Corolla 1.33 life yakıt tüketimi ve düşük yakıt göstergesi.  (Okunma sayısı 8146 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
1-2015 1.33 life 1150 km de araç.  Corolla benzin ışığı yandı.fulledim.173 TL Ye doldu.trip a ve b yi de sıfırladim.tekrar düşük yakıt ışığı yandiginda 598 km yol gittiğimi gördüm, bu tüketim normal midir.

2-Yilda en fazla 6.000 km yapan birisi olarak lpg ye geçiş yapmam mantıklimidir.Tesekkurler

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
Bu arada yapılan yol tamamen şehir içi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 22460
  • Model Yılı: '14
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
Normaldir. Sıkıntı yok. İstanbul'da 550 - 600 arası yapıyorum. Şehir dışında ise bir depo ile İstanbul'dan Yalıkavağa 720-740 km. yol gidebiliyorum. Hız sınırların da gittiğim de pek söylenemez yani. LPG konusunda taktırma derim. Ben şahsen taktırmadım taktırmam da sevmem de. Bana uzak, Allah'a yakın olsun LPG.
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
Bence şehir içi yaptığınız km normal.
Yılda 10.000 km bile yapsanız lpg'ye geçmeyin derim. Yaptığınız km zaten çok düşük tasarruf etmek için arabaya edeceğiniz masraf sizin 5 yıllık yakıt farkına eş değer.  Lpg'den kaynaklanacak sorun sıkıntılar da cabası. En sinir bozucu olanida kapalı otoparklara özellikle avm'lere girerken çok sıkıntı oluyor.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
Normaldir. Sıkıntı yok. İstanbul'da 550 - 600 arası yapıyorum. Şehir dışında ise bir depo ile İstanbul'dan Yalıkavağa 720-740 km. yol gidebiliyorum. Hız sınırların da gittiğim de pek söylenemez yani. LPG konusunda taktırma derim. Ben şahsen taktırmadım taktırmam da sevmem de. Bana uzak, Allah'a yakın olsun LPG.
Teşekkür ederim Burak abicigim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 5 kere teşekkür etti
Bence şehir içi yaptığınız km normal.
Yılda 10.000 km bile yapsanız lpg'ye geçmeyin derim. Yaptığınız km zaten çok düşük tasarruf etmek için arabaya edeceğiniz masraf sizin 5 yıllık yakıt farkına eş değer.  Lpg'den kaynaklanacak sorun sıkıntılar da cabası. En sinir bozucu olanida kapalı otoparklara özellikle avm'lere girerken çok sıkıntı oluyor.
Evet sonra hesaplayinca bende aynisini düşündüm.bahsettigim 6000.km nin 2000 kmsi yıllık izinde uzun yol zaten.Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Corolla 1.33 Life / İnci beyazı
  • Kilometre: 22460
  • Model Yılı: '14
  • 1151 kere teşekkür etti
  • 735 kere teşekkür edildi
Bu arada, range'ye fazla aldanma. Range'nin üzerine ben 60 - 70  km gibi yol yapmıştım sıfırladığında. Bir de bak şimdi, depoyu fullerken eğer yol bilgisayarı verisi 7.5 - 8'ler de ise range menzili az gösteriyor. Ben ne yapıyorum peki? Öyle bir zamana denk getiriyorum ki, fullemeyi genelde cumartesi veya pazar sabahı yapıyorum ve şöyle bir zevk için TEM oto yoluna çıkıp bir 15-20 km gidiyorum ve 4.7'lere, 5'lere düşüyor ve benzini öyle alıyorum. Yani arabayı kandırıyorum. Hahahaha  :)))
Daima Rock ve daima Erkin baba..!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
1-2015 1.33 life 1150 km de araç.  Corolla benzin ışığı yandı.fulledim.173 TL Ye doldu.trip a ve b yi de sıfırladim.tekrar düşük yakıt ışığı yandiginda 598 km yol gittiğimi gördüm, bu tüketim normal midir.

2-Yilda en fazla 6.000 km yapan birisi olarak lpg ye geçiş yapmam mantıklimidir.Tesekkurler

Lpg ye geçiş yapmayın derim. Araca biraz daha alışın yaptığınız yol biraz daha artacaktır.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 296000
  • Model Yılı: '98
  • 2 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
Ticari de kullanacağım için LPG şart benzin ile başa çıkamam . Peki kaç bin km yapıyor maksimum bilginiz var mı
TRD SPORTS..

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ticari de kullanacağım için LPG şart benzin ile başa çıkamam . Peki kaç bin km yapıyor maksimum bilginiz var mı

Kaç bin km yapıyor derken neyi kast ediyorsunuz?
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Model Yılı: '12
  • 137 kere teşekkür etti
  • 12 kere teşekkür edildi
Ben de sırf kapalı otopark ve avm lere giriş sıkıntısı olmasın diye LPG yi hiç düşünmedim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
39tl ye 242-km yapmisim
Tabiki lpgde :tamam:
Yarısı şehir ici