Gönderen Konu: Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D  (Okunma sayısı 7614 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
Ynt: Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D
« Yanıtla #20 : Mart 20, 2016, 21:53:58 »
Yanlış yazmışız, hoş bizde biliyoruz 200 km gitmeyeceğini :argh: 100 km yazacaktık yanlış olmuş  idare edin.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Mart 20, 2016, 21:53:58 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Mart 20, 2016, 21:58:55 »
Yanlış yazmışız, hoş bizde biliyoruz 200 km gitmeyeceğini :argh: 100 km yazacaktık yanlış olmuş  idare edin.

Olurmu 100km LPG de gider, bu BRC li 200 km yapabilir bu yakıt türü  :asikadam: :asikadam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Mart 20, 2016, 23:33:17 »
20 liraya 200 gitse ben yapardım bu zamana kadar rekorum 154 km daha :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 100 kere teşekkür etti
  • 425 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Mart 20, 2016, 23:45:58 »
çok geziyorum benzinde geziyorum gaz olsa 2 kati hatta 5 katti gezerim arkadaşin arabasi gazli gece karar verip izmire gittik 90 tl ye gazin rahatligi hiç bişeyde yokmuş dedim :)
E12 COROLLA SİMOTA AİR INTAKE

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
  • 41 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Mart 21, 2016, 00:24:11 »
Aracımı kendim almış olsam muhtemelen dizele param yetmeyecekti ve cep yakan benzinden dolayı muhtemelen ben de lpg sevmeyen biri olarak sizinle aynı duyguları yaşayacaktım ve sizin kadar direnmezdim bile yazdıklarınıza baktıktan sonra :) Hem cebe faydalı hem doğaya faydalı dikkatli kullanımda da şanssız biri değilseniz motora bir zarar gelmeyeceğini araştırmalarımda öğrendim. Hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız bol keyifli sürüşler :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 18 kere teşekkür etti
  • 62 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Mart 21, 2016, 00:45:18 »
daha  geçen hafta memleketten istanbula gelirken izmitten lpg aldım opetten aygaz 1.80 e 400 km civarı yapmıştım sakin kullanmıştım hemen böldüm 14 kuruş yakmışım km de 400 km de acayip ekonomik moralim yerine gelmişti :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Mart 21, 2016, 10:47:37 »
Genel olarak yanıt vereyim Montaj ücreti 1900 tl  + 100 alışveriş çeki veriliyor Migros tan 1800 tl ye geliyor .Muayene ve diğer işlemleri henüz yaptırmadım 1 ay içinde yaptırmam gerekiyor .Yakıt olarak ne kadar yakacağını göreceğiz zaman için simit tank taktılar sanırım 42 litrelik 20 tl lik ayar için gaz aldım onla ayar yapıldı sanayiden eve geldim oradan biraz gezme yaptık dönüşte istasyona uğrayıp depoyu doldurdum 28 litre daha gaz aldı 2 litre öncede kullandığıma sayarsak 35 litre falan alacak herhalde km de 10-11 litre tüketim olsa şehir içi 350 km falan 1 depo gaz ile yapmam gerekiyor diye düşünüyorum .Tahminim 0,22 -0,23 krş gibi bir tüketim olacağını düşünüyorum . Tabi uzun yolda ve hava şartları değişince yakıt düşecektir bir miktar daha . Tabi ay sonunda yazlık lastikleri taktırınca daha da yakıtım düşecektir . Ki yaz için hedefim 0,20 krş gibi bakalım . Sabah Ankara da hava 3 derece idi evden çıktım 1 km sonra lpg ye geçti araç . Motor suyu sıcaklığı 39 dereceye ulaşınca geçiyormuş açıkçası geçtiğini bile hissetmiyorum . Lambalarda beklerken bir baktım geçmiş lpg ye bugün Lpg ile ilk işe geldik bakalım. Açıkçası ben hala lpg taktırdığıma inanamıyorum eşimde hayret içinde ama eşim benden çok sevindi oh be rahat rahat istediğimiz her yere gideriz artık diyor bakalım hayırlısı .Akşam en az benim kadar takıntılı kardeşime kullandırdım aracımı oda montajı çok beğendi abi gerçekten adamlar işin ehliymiş bende düşüneceğim dedi . Aracı kullandı abi hiçbir fark yok aracın gidişi aynı dedi eğer böyleyse yaza bende taktırırım dedi . Durumlar şimdilik böyle arkadaşlar . Yazımın başında da söylediğim ğibi Hayat şartları insanları yapmak istemediği şeylere bazen sürüklüyor isteyerek veya istemeyerek .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • Model Yılı: '15
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Mart 21, 2016, 11:28:41 »
yücel bey bende taktırmayı düşünüyorum mocanı araştırdım epeyce ama şu muane olayına takıldım biraz niye 1 ay dediler acaba. Benim muaneye 3 yıl var daha :D biraz bekletmezlermiki işletmeden önce 1 yıl kullansam en azından.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mart 21, 2016, 11:34:08 »
Hakan bey Mocan ı bende forumlarda çok araştırdım şikayet varda bile 1 tane şikayet bulamadım haklarında diğer firmalarla ilğili  var ama . Sizede tavsiye ederim sahipleri iyi insanlar özellikle Aydın ustaya montaj yaptızmanızı tavsiye ederim . Muayene olarak şunu söyleyim benim aracımın muayenesinin bitmesine yaklaşık  10 ay var ilk başta bende muayeneye kadar bineyim ne olcak dedim ama orda Övünç bey abi istersen onu yaparız ama bana sorarsan işlet abi dedi .Olur ya dedi kaza bela olur bir şey olur bu sebepten dolayı başın ağrımasın dedi . Ben de mantıklı buldum 250-300 liralık bir masrafı oluyormuş onun içinde 1 yıl beklemeye gerek yok diye düşünerek ben işlemi başlattım siz isterseniz bekleyin .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Mart 22, 2016, 12:49:14 »
48 km de ilk Lpg lambamız söndü .Yalnız bir şey dikkatimi çekti ilk ayar için BP istasyonundan gaz aldım aracın çekişi falan çok iyiydi sonra. 30-40 km yol yaptıktan sonra SHELL den depoyu fullettim sanki Bp nin gazı ile araç daha atik gidiyordu sanırım lpg kalitesinde çekiş fark ediyor . Çok kötü değil ama yada ben LPG pisikolojisine girdim :D

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #30 : Mart 22, 2016, 13:51:04 »
Arabanız LPG ye alışmaya başlıyorda ondan dolayı o çekiş farkını hissetmeniz. ayarı hangi gazla yaptınız ise o gazla devam etmeniz daha iyi olur.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mart 22, 2016, 14:45:53 »
48 km de ilk Lpg lambamız söndü .Yalnız bir şey dikkatimi çekti ilk ayar için BP istasyonundan gaz aldım aracın çekişi falan çok iyiydi sonra. 30-40 km yol yaptıktan sonra SHELL den depoyu fullettim sanki Bp nin gazı ile araç daha atik gidiyordu sanırım lpg kalitesinde çekiş fark ediyor . Çok kötü değil ama yada ben LPG pisikolojisine girdim :D
Aracınız yüzde 20 ve ustu fakir çalışsa belki benzin ile farkini anlarsınız onun dışında çok iyi ayarlanmış ltft stft değeri ile benzinden farkını ancak dyno testi farkeder kanımca.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Mart 22, 2016, 15:09:13 »
Yok canım öyle aleni bir çekiş farkı değil de sanırım benim ki psikolojik çünkü rampalarda falan benzinde çıktığı gibi çıkıyor araç . Zaten ilk ayar yapıldığında yola çıktım hiçbir fark görememiştim .Hatta araç benzinde sanmıştım .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Tıpkı Eski Filmler Gibisin Zamanına Göre İyiydin
  • Kilometre: 309280
  • Model Yılı: '93
  • 500 kere teşekkür etti
  • 705 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Mart 22, 2016, 15:17:47 »
Hayırlı olsun Yücel bey :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Mart 22, 2016, 16:00:48 »
Sağ olun teşekkür ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #35 : Mart 22, 2016, 16:02:09 »
Teşekkürlerde buton kullanalım arkadaşlar, söz uçar yazı kalır. :)
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • atiker grand 2018
  • Kilometre: 110524
  • 136 kere teşekkür etti
  • 128 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Mart 22, 2016, 16:02:22 »
hayırlı olsun, montaj resimleri var mı ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #37 : Mart 22, 2016, 16:25:41 »
Teşekkürlerde buton kullanalım arkadaşlar, söz uçar yazı kalır. :)

O iş pek sevilmiyor aga  :islik: :islik: :islik: TEŞEKKÜR butonu başka amaçlar içinmiş, yönetimden duydum  :P :P :P
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mart 22, 2016, 18:06:17 »
Montaj resimleri müsait zamanda çekip paylaşacağım .Genel olarak montaj bence başarılı . Ufak tefek şeyler var ama onlara da takılmayacağız artık

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Nisan 25, 2016, 17:38:09 »
Selam arkadaşlar  23 Nisan günü öğleden sonra 1000 km bakımı için Mocan otogaz a gittim ufak tefek gördüğüm sorunları kendilerine ilettim . Sagolsun Övünç bey güler yüzle karşıladı beni sorunlarımı dinledi yapacağım işlemle hepsi düzelecek dedi hakikaten de yaptığı işlemden sonra bütün hepsi sona erdi . Genel olarak şikâyetlerim .İlk geçişte silkeleme , alt devirlerde az da olsa cansızlık , Lpg ışıklarının sönme aralığı  Ve enjektör hortum mesafeleri . Sadece hortum olayına müdehale edilemedi oda şöyle ki 2 nolu enjektörün hortumu diğerlerine göre uzun kalmıştı onu da baktılar hortumu kısaltırız ama yeri itibari ile kırılma riski yüksek daha önce bu tip şeyle yaşandığını söylediler istersem yapabiliriz dediler . Bende eğer problem olamayacağını söylüyorsanız hiç dokunmayın dedim . Geri kalan her  şeyi kontrol edildi hiçbir sıkıntı çıkmadı . Aracın alt devirleri gerçekten canlandı . Şu an için benzinle hemen hemen çekiş farkı yok gibi