Gönderen Konu: Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D  (Okunma sayısı 7616 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D
« : Mart 20, 2016, 10:14:31 »
Selam arkadaşlar

Benzinli araçla vermiş olduğum mücadelemi LPG kazandı :D

2012 Yılında bu tarafa 4 yıldır benzinli araca biniyordum .Bu süreçte açık konuşmak gerekirse aracıma rahat binemiyordum. Ama daha önceki yıllarda 2 defa LPG yüzünden aracımı satmak durumunda kaldığım için LPG işine de hiiç bulaşmak istemedim artı forum dada birçok konuda LPG ile alakalı olumsuz yorumlar yaptım .Fakat hayat şartları bazen sizi istemediğiniz şeylere itiyor oda benim için LPG olayıdır . Geleyim sadete

Dün iş arkadaşımın da beni kızdırması ile ki olay şöyle oldu 80 liralık gaz aldım 260 km oldu daha 2 lamba yanıyor dedi bende ay başında 1 depo benzin aldım ve 350 km olmuştu ve çeyrek depoda idi muhtemel 400 km yi zor görürdü ki ay sanu na kadar bir 100 liralık daha almam gerekecekti .Malum kış şartları ve bombalardan sonra 3 aydır aracımla işe gidip gelmeye başlamıştım .Masama oturdum kendime neyin mücadelesini veriyorsun sen dedim .Mocab otogaz ile görüşmüştüm zaten ve tekrar aradım müsaitmisiniz dedim gel abi dediler .Patronumu aradım ben arabaya lpg taktırmaya gidecem abi dedim abana izin dedim tamam dedi.

Gittim MOCAN a harale gürele bir çalışma var .Aydın ustam JAGUAR bir araçla uğraşıyor ki Jaguara lpg takıldığını görünce dedim sanırım bizde sıkıntı var dedim . Övünç bey var sağolsun her isteğimi ekibi ile birlikte sabırla yapmaya çalıştırlar . Daha önce Lpg ile alakalı başımdan geçenleri ilettim Aydın ustanın aracıma LPĞ takmasını istedim .Aydın ustam şeker ğibi adam valla sağ olsun Estetik montaj yaptı aracıma en önemlisi da manifoltlar hariç araca delik açmadan aracın kendi üzerindeki yerlere kullandı çokta temiz ve şık oldu .Yeni yasalardaki Lpğ tankının sağında solunda arkasında boşluklar kalma muhabbetinden bağajımın öleceği için Övünç beyinde tavsiye üzerine simit tank taktırdım .İşlem bittikten sonra usta ayar için 20 liralık gaz al dedi 20 liralık ğaz az olmaz mı dedim benzinli araca alışmışız abi 10 litre eder dedi  :o he dedim .Pompa ya gittim 20 liralık gaz aldım  hakikaaten 10 litre gaz etti . :o ilk önce adaptasyon için bir bilgisayara bağladılar 10-15 dakika burada adaptasyon yaptı bilgisayar. Daha sonra Övünç bey yol ayarına çıktı 10-15 dakikada o sürdü. Ve mutlu son artık LPG li oldum  :D yola çıktım aracımı kullanıyorum .Ama ne çekiş farkı ne gidiş hiçbir fark yok rölanti falan ip gibi aynı şekilde performansta hiçbir anormallik yok . Sanki benzinde kullanmaya devam ediyor gibiyim. Akşam ev ahalisini biraz gezmeye çıkardım .Dönüşte SHELL e uğradım dolsun dedim gaz 60 tl ye depo full  :o :o :o KM remizi de sıfırladık. Tahmini 35 litre falan lpg alacak sanırım araç .

Buradan da paylamış olayım Mocan otogaz a ve ekibine üstün sabır ve emeklerinden dolayı teşşekkür ederim.Lpg taktıracak arkadaşlar özellikle AYDIN ustama bu işi yaptırmalarını tavsiye ederim benim gibi rahatsızlık seviyesindeki bir adamı bile memnun etti ise herkes memnun kalır .
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D
« : Mart 20, 2016, 10:14:31 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 2011 Auris Sport
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 54000
  • Model Yılı: '11
  • 120 kere teşekkür etti
  • 222 kere teşekkür edildi
Ynt: Artııık LPG li DEGİL BRC liyim :D
« Yanıtla #1 : Mart 20, 2016, 10:41:44 »
Yücel abi gözlerim yaşardı :lol: şaka bi yana geç bile kaldın hayırlı olsun güle güle kullan :)
2011 Auris Sport
Atiker Nanofast, Eibach Pro-kit, Philips LumiLeds 5000k(farlar), Photon Xenon Effect 5000k(sisler), Cree Led 6000k (uzunlar), Amerikan Park(ayna ve sinyaller), Ayna Altı Kartalgöz Led, Ayakaltı Aydınlatma

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 20, 2016, 10:50:22 »
Ahahaha abi lpg candir gerisi heyecandir. Artik her yere gidebilirsin rahat. Emin ol kibrista lpg olsa bende passata taktiririm. Benzinden gina geldi. Aylik 350 tl benzine gidiyor. Benzinin litreside 3.40 tl burda
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 250
  • Model Yılı: '15
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 20, 2016, 11:10:08 »
Yücel bey,
Sizde benim gibi LPG taktırmakta geç kalmışsınız.Bende LPG'ye sizin gibi soğuk bakardım.8 sene benzinli kullandıktan sonra ,son 3.5  senedir LPG kullanıyorum.
Geriye baktığımda benzine verdiğim paralara acıyorum.KPG den sonra hiç bir seyehat planımı ertelemedim.Aracımda fark % 45 farkediyor.Yani km de LPG de 20 kuruş,
benzinde 29 krş yakıyordum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 20, 2016, 11:27:33 »
Yücel hocam güle güle kazasız belasız kullan inşallah.  :saygi:

Bende siz gibi ilk kez lpg taktırdıktan sonra gaz dolumu yapınca 50-60 tl gibi bir fiyat ödeyince garipsemiş, kendimi 20-30 tl lik benzin alan ergenler gibi hissetmiştim  :rofl:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Mart 20, 2016, 11:47:35 »
Hayirli olsun iyi bir usta ile sorun yasamazsin.Sonucta senle.ömürluk degil.Kullan keyfine bak zamani gelince değiştir.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 20, 2016, 11:50:07 »
Hayırlı olsun.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Sheer Driving Pleasure
  • Kilometre: 135000
  • Model Yılı: '07
  • 2227 kere teşekkür etti
  • 3397 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 20, 2016, 12:26:03 »
Hayırlı olsun,
Şoklardayım, bi LPG antipatizanınıda kaybettik,  :)
Ekonomik şartlar insanları nelere zorluyor.

Hele birde tadını alın, niçin bu kadar geç kalmışım diye çok üzüleceksiniz.
Avensis 1.8 A/T 2007 LPG (Tomasetto)
AP900 Cruise control
www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=50407.new#new

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 20, 2016, 12:30:05 »
Hayırlı olsun 28 sene benzinli araç kullandım 3 seneden beride lpğ.li araç kullanıyorum.35 ila 40tl ile şehir içi 200 km yapmak paha biçilemez.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 20, 2016, 13:39:01 »
:D :D Abilerim arkadaşlarım iyi dilekleriniz için teşekkür ederim umarım pişman olmam .Övünç beye de gün içinde çok defa sıkıntı çıkıp çıkmayacağı konusunda sorular sordum herhal de kendi ve ekibi 20 defa felan abi sorun çıkmayacak rahat ol diye beni ruhen rahatlattı . Çok şükür şu anlık sıkıntı yok umarım ileriki km lerde de aynı memnuniyeti yaşarım . Aracımı değiştirme planlarım 3-4 sene daha kaldı gibi görünüyor .Bu arada Plug And Drıve özelliğinide aktif hale getirttim . 4000 bin devirden sonra ½ 8 benzin verecek sisteme bunu aslında magnezyum siboplu araçlara aktif hale getiriyorlarmış ama ben dedim önemli değil benim aracımın kini açın dedim ısrarla istedim hatta ustam gerek yok abi demesine rağmen .Lpg li araç kervanına katıldık bakalım herkese sorunsuz sürüşler
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #10 : Mart 20, 2016, 13:53:22 »
Brc nin hangi kiti takıldı Yücel hocam?  Birde bu brc lerde manifold delinme olayı yok deniyor du. Pipolu sistem falan, sizinki neden delindi?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #11 : Mart 20, 2016, 13:55:52 »
Brc nin hangi kiti takıldı Yücel hocam?  Birde bu brc lerde manifold delinme olayı yok deniyor du. Pipolu sistem falan, sizinki neden delindi?
Abi bu olay bazı araçlarda var. Örneğin Honda ların bir kısmında yine hyundai lerin bir kısmında delinmeden yapılıyor yani alt yapı neredeyse hazır geliyor o nedenle manifolt delinmeyecek diye kaide yok kaldı ki benzin o kadar cebimizi deliyor ki manifolt delinmiş çok mu:)
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #12 : Mart 20, 2016, 14:07:29 »
Abi bu olay bazı araçlarda var. Örneğin Honda ların bir kısmında yine hyundai lerin bir kısmında delinmeden yapılıyor yani alt yapı neredeyse hazır geliyor o nedenle manifolt delinmeyecek diye kaide yok kaldı ki benzin o kadar cebimizi deliyor ki manifolt delinmiş çok mu:)
Sanki toyotalardada var gibi hatırladım. Pipolu sistem mantık olarakta iyi bir sistem aslında direk silindir içine püskürtme daha verimli olurdu
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #13 : Mart 20, 2016, 14:12:20 »
Sanki toyotalardada var gibi hatırladım. Pipolu sistem mantık olarakta iyi bir sistem aslında direk silindir içine püskürtme daha verimli olurdu
Ya zaten benzin enjektör yakınından delindikten sonra sorun olacağını zannetmiyorum abi direkt silindir içine gidiyor yine. Yanlış mı biliyorum acaba?  Ha ben daha kendi aracimda motor üstünde duran bobinleri enjektör sanıp neden bu adamlar lpg enjektör deliklerini benzin enjektorlerine uzak delmiş diye düşünen bir adamım.sagolsun Seydi hocam söyledi de öğrendik [emoji23]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • Model Yılı: '10
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Mart 20, 2016, 14:17:09 »
:D :D Abilerim arkadaşlarım iyi dilekleriniz için teşekkür ederim umarım pişman olmam .Övünç beye de gün içinde çok defa sıkıntı çıkıp çıkmayacağı konusunda sorular sordum herhal de kendi ve ekibi 20 defa felan abi sorun çıkmayacak rahat ol diye beni ruhen rahatlattı . Çok şükür şu anlık sıkıntı yok umarım ileriki km lerde de aynı memnuniyeti yaşarım . Aracımı değiştirme planlarım 3-4 sene daha kaldı gibi görünüyor .Bu arada Plug And Drıve özelliğinide aktif hale getirttim . 4000 bin devirden sonra ½ 8 benzin verecek sisteme bunu aslında magnezyum siboplu araçlara aktif hale getiriyorlarmış ama ben dedim önemli değil benim aracımın kini açın dedim ısrarla istedim hatta ustam gerek yok abi demesine rağmen .Lpg li araç kervanına katıldık bakalım herkese sorunsuz sürüşler

Güle güle kullanın Yücel Bey.Hangi kit takıldı.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Mart 20, 2016, 14:20:15 »
Brc nin MY11 SEGUENT 32 kiti takıldı en son çıkan kit takıldı .Şuan zaten güncel bu kit takılıyor . Manifolt delinme olayı bizim araçlarımızda zorunlu enjektör yapısı olarak pipolu yönteme uygulanamıyor uygulansa bile sonuç araç benzinde geç çalışma ve ileri ki km lerde çalışmama gibi sorunlarla karşılaşıyorsunuz .Bunu da çok araştırdım ama herkes aynı şeyi söylüyor bunu Özençler Mehmet abide söyledi aynı şekilde .Manifolt delinmesinde herhangi bir sorun yok Lpğ taktırmaya karar veren biri olarak 4 tane deliğe zaten takılmam

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • P R İ N S VSI2- Japan Keihin Corporation
  • Araç: Rav 4
  • Kilometre: 220000
  • Model Yılı: '05
  • 572 kere teşekkür etti
  • 510 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 20, 2016, 16:46:32 »
Hayırlı olsun. Brc yi tercih etmeniz iyi olmuş.Sorun yaşamayacağınıza eminim ..Kaça mal oldu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 20, 2016, 17:33:24 »
Yücel beyin benzin kokan yorumları  nerde diye okurken meğer Yücel bey Brclenmiş:-) Yıllık 5bin yapan aracınız 20bin kmye aday,  ha hala felsefeniz az kullanırım sorunsuz aracım olur diyorsanız hala. 20 liralık 200-220km gidersiniz. 350kmye 200lira verme devri  bitti. Devir  ekonomi devri hocam. Jaguara lpg taktıran adam neyin kafasını yaşıyor acaba? Hayırdır bilader deyip sorsaydınız merak ettim şimdi?
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 20, 2016, 19:42:13 »
20 liraya da 200 km gidemez canim bukadRda .Bir depo ile ankarada  s.ici 300-350 s.arasi 450 civari gidebilirsiniz.Fazlasida zor
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Mart 20, 2016, 21:24:43 »
20 tl'ye 200 km giderse lpg'de benzinli arabaların tamamı lpg'li olurdu. 20 tl gazla ortalama 10 lt yapar 88 95 km arası yol yapar ortalama bir trafikte.