Gönderen Konu: Yaris 1.0 motor soğukken yanan yeşil renkli hararet göstergesi yanmaz oldu  (Okunma sayısı 4247 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
Arkadaşlar hepinizi iyi forumlar dilerim 2005 model 1.0 toyota yarisim var daha önceleri motor soğukken yeşil renkli yanan ve motor ısınana kadar sönmeyen hararet göstergesi son bir haftadır yanmıyor acaba sigortamı attı veya farklı bir problem mi oluştu çözemedim daha önce böyle birşey ile karşılaşan arkadaşlar veya konu ile ilgili bilgisi olan varsa çok memnun olurum tekrardan herkeze iyi formlar dilerim.

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '08
  • 61 kere teşekkür etti
  • 298 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar hepinizi iyi forumlar dilerim 2005 model 1.0 toyota yarisim var daha önceleri motor soğukken yeşil renkli yanan ve motor ısınana kadar sönmeyen hararet göstergesi son bir haftadır yanmıyor acaba sigortamı attı veya farklı bir problem mi oluştu çözemedim daha önce böyle birşey ile karşılaşan arkadaşlar veya konu ile ilgili bilgisi olan varsa çok memnun olurum tekrardan herkeze iyi formlar dilerim.
Genelde bu tür uyarı işikları 4 derecenin altında yanıyor havalar ısındığı için yanmıyor olabilir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '15
  • 5 kere teşekkür etti
  • 29 kere teşekkür edildi
4 derecenin altı diye bir durum yok.motor soğukken her zaman yanar o ışık.isterse hava 20 derece olsun.hava isindikca sadece Sönme süresi Kısalir.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • E12 SPORT 3ZZ-FE (Auris - Yaris D4D MMT) Civic EK9
    • Model araçlar, uçaklar, helikopterler
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: A-
  • Model Yılı: -
  • 482 kere teşekkür etti
  • 756 kere teşekkür edildi
Gostergedeki ampulu patlamistir

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 250000
  • Model Yılı: '04
  • 7 kere teşekkür edildi
evet içinde küçük sarı ampullerden var, zamanla patlıyor...
Ben daha ölmedim, sizlere vasiyetim ölümüm olacaktır. Muhammet Ali Arapoğlu'ndan

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Honda CRV 1.5 Turbo Executive-Life Style
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '20
  • 2003 kere teşekkür etti
  • 2524 kere teşekkür edildi
Konuya müdahil bu aracın hangi ülkede ve bölgede yaşadığını bilemiyoruz.

Bugünlerde Türkiye genelinde, gölgede ortalama 35.C olan hava sıcaklığında, motor suyunun soğuk kalabileceğini sanmıyorum.

Kış şartlarına geri dönmeden, herhangi bir işlem yapmaya gerek yok diye düşünüyorum.
Lastikler: Michelin Latitude Cross M+S (dört mevsim)