Gönderen Konu: Tam sıralımı yarı sıralımı  (Okunma sayısı 1225 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
Tam sıralımı yarı sıralımı
« : Mart 13, 2016, 11:23:34 »
selam  arkadaşlar aranıza yeni katıldım. Benim araç şimdilik mazda . Bu forumu daha aktif bulduğumdan sorularıma daha net cevap alacağıma inanıyorum.
Aracım mazda 323 1.5  bj  99 model.  Şu an kendi lpg ayarımı kendim yapıyorum. Takıldığım bir iki nokta var. Resimde de görüldüğü gibi benzin enjeksiyon tipi üç ayrı seçenekte sunuyor. Sıralı, Yarı sıralı, Full Grup şeklinde. Aracımda atiker fast-1 kit takılı.
99 model 323 mazdalarda 2500-2800 arası anlık bir tekleme olayı mevcut. Çoğu kişi bunu ateşleme sistemine bağlasa da aslında sorun lpg ayarında saklı. Tecrübeli arkadaşlarımdan ricam bu araçlardaki benzin enjeksiyon türü hangi seçeneğe ait. Benim bildiğim kadarı ile yarı sıralı ama tam emin değilim.

Toyota Club Türkiye

Tam sıralımı yarı sıralımı
« : Mart 13, 2016, 11:23:34 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: Tam sıralımı yarı sıralımı
« Yanıtla #1 : Mart 13, 2016, 11:46:44 »
Madem kablo var imkan var deneyin sırayla sistem yanacak hali yok. Bir çok kişi deneyerek buluyor. Ustalar bile bir çok seçeneği bilmiyor ne anlama geldiğini
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • 2 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Mart 13, 2016, 15:32:39 »
O zaman  o uyduruk ustalardan farkımız ne olacak.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Mart 13, 2016, 18:53:02 »
O zaman  o uyduruk ustalardan farkımız ne olacak.
Hocam işin güzel yanı forumda ki arkadaşlarda usta değil. Talat hocam Murat abi Burak ve Mehmet abiler Lpg ye amatör olarak kafa yoruyorlar ve onlarda deneme yanılma öğrenip doğrusunu paylaşıyorlar. Atiker kullanıp ayar yapan arkadaş şuan için görmedim. Ama dün baktığım bir arkadaşta atiker obd bağlantı tipi sıralı olarak seçiliydi.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 13, 2016, 19:25:54 »
Arkadaşımız arabasının motorunun özelliğini öğrenmek istiyor. Ona göre de lpg yazılımında seçecek.  Mazda bilgisi lazım yani  :tamam:
THE END