Gönderen Konu: Ankara da BRC kime taktırılır ?  (Okunma sayısı 6418 defa)

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 288000
  • Model Yılı: '06
  • 19 kere teşekkür etti
  • 905 kere teşekkür edildi
Ankara da BRC kime taktırılır ?
« : Mart 11, 2016, 16:03:03 »
Öncelik ricam olur lütfen başka konuya kaynak yapılmasın benim için önemli bir husus.

Arkadaşlar selam

Uzun süredir dizel araç arıyorum parama göre düşük km li ve temiz dizel araç bulmadım . Fransız grubundan bolca araç var fakat benimde gönlüm Japon dan yana .İş yerindeki arkadaşımın da lpg taktırması üzerine benim lpg düşüncem ayyuka ulaştı .Araç kullanımım malum kış şartlarından dolayı aylık 600 km civarı yazın 1000 km ve üzeri yaparım gibi geliyor .Şu an işe git gel 10- 10,50 litre yakıyorum 

Arkadaşlar  internette araştırma yaptım  BRC ye karar verdim hem yaygın servis ağı hem de sorunsuzluk sebebi ile Brc taktıracağım orası kesin gibi .Yalnız MAVİ DENİZLER  -- -  MOCAN OTOGAZ - ---- SAİT USTA  olmak üzere 3 servis belirledim işinde iyi montajı kaliteli 2A mühendislik adı altından kaliteli montaj yapan . Yalnız bu 3 den de işinde en iyi olan biri eminim vardır . Bu konuda yardım rica ediyorum .

Bu arada arkadaşım KİTMTM diye bir sistem taktırmış oda baya övülüyor . Lütfen bana yardımcı olmanızı rica ediyorum
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

1996 GLİ  - COROLLA " EFSANE "

Toyota Club Türkiye

Ankara da BRC kime taktırılır ?
« : Mart 11, 2016, 16:03:03 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: Ankara da BRC kime taktırılır ?
« Yanıtla #1 : Mart 11, 2016, 17:17:07 »
Lpg'yi asla düşünmem diyen Yücel Bey'de lpg düşünüyor. :islik:
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '15
  • 40 kere teşekkür etti
  • 28 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Mart 11, 2016, 17:20:00 »
Bende çok araştırmıştım. Ankarada Mocan ve Mavidenizler en iyisi. Mavidenizler yoğun olduğundan Mocan önermişlerdi.
2015 Corolla 1.33 life brc lpg

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #3 : Mart 11, 2016, 17:56:08 »
Aytaç bey aslında hala kararsızım arkadaşım 1 ay önce benim aracın aynısından aldı . 1 ay sonra abi manyakmısın benzine nasıl dayanıyorsun dedi dedim valla sorma aslında dayanamayırum amam sorundan korkuyorum dedim oda aslında bende aracın düzeni bozulacak diye tırsıyorum dedi . Kayın pederi bu işteyken sanayici bir arkadaşına götürmüş arabayı kitmtm diye bir şey taktırmış sonra hafta sonu geldi ya kardeş valla ilk başta tırtım ama sıfır sorun dedi gazı doldurdum 80 liraya dedi rahat rahat biniyorum dedi valla sendne taktır dedi . Şimdi gelip gidip düşünme taktır diyip duruyor bende gitgeller içinde araştırmaya koyuldum . Mocan otogaz ı çok öneriyorlar AYDIN Usta varmış orda taktıranlar çok memnun forumları epey okudum nerdeyse şikayet duymadım . Birde bu ay 100 tl Migros çeki kampanyası var ondanda faydalanayım diyorum . Valla ben arabaya kıyamıyorum ama yakıt olarak o bana kıyıyor . Mavi denizlerle ilgili çoluk çocuğa  iş yaptırıyorlar şeklinde bir şeyler duydum o yüzden pekta güvenemiyorum aslında iç Anadolu distisi ora ama bilemiyorum .Anakara daki arkadaşların yorumu çok önemli hatta varsa farklı marka önerileri onlarada açığım .Kesinlikle ATİKER - AKL -TOMASETTO ve bunun  gibi markaları önermeyin . Benzinde binmeye devam ederim daha iyi
BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR ; TOPRAK, EĞER UĞRUNA ÖLEN VARSA VATANDIR

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Mart 11, 2016, 18:03:29 »
yücel bey çorum cok uzak değil araci sorunsuz kullanacagim derseniz mehmet beyle konuşun gün ayarlayip ozenclerde brc taktirin.Kiti takarken iscilik onemlide en az onun kadar ayari da önemli.yoğun olan yerde nasil yaparlar bilemem.Bende gittim 68 binde dizel aldim.bakalim.Benzinin tadi baska ama buda cok ekonomik gibi
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Mart 11, 2016, 18:14:09 »
Tuncay bey valla ne yalan söyleyim bende çok aradım temiz bulsam üçe beşe bakmayacam borçlanacam alacam abi benzin ucuzlar diye gözüne  baktıkça zam geliyor namussuza  .Dizel araçlar hem pompada ucuz hemde litre olarak yarı yarıya yakıyor heryer de ucuz hale geliyor .Benzinliye lpg taktıracam 1 yıl sonra aracın çekişi düşecek 2 yılda yüksek ihitimal ayar gayar işlerine girecez ondan sonra sahibinde satılık yazacaz ama benzinede dayanamıyorum ne yapayım . Hayat şartları çok pahalandı resmen etkiliyor bütçemi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Mart 11, 2016, 18:18:44 »
Yücel bey mavi denizlerin yeri tam benim firmamın karşısında şirketten bir kaç arkadaş fazlasıyla övdü onları, bizde kuzenimin aracına taktırdık Opel Astra gayet memnun bir bucuk yıldır.

Hatta fiyat alırken siz beni Kalelilerden yönlendirdiler derseniz fiyatta da yardımcı olacaklarını düşünüyorum

Mesaj Birleştirildi: Mart 11, 2016, 18:33:33
Bu arada bu mocan ile ben geçenler de görüştüm kendi aracıma taktırıcam bende.
OBD li bir sisteme gerek yok sizin aracınız da dedi. Ama form da herkez OBD yi öneriyor.
OBD siz bir sisteme 1900 ₺ fiyat veriyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Mart 11, 2016, 18:34:13 »
Yücel bey lpg den nasil bir zarar gördünüz bilmiyorum ama nekadar ince elersenoz okadar sorun oluyor.2005 bu yila kadar iki aracta 150 bin km lpg de kullandim birinde brc birinde landirenzo vardi vallahi sadece filtrelerini degistirdim birseyi arizalanmadi.
Iyi bir usta ile cok uzun süre kullanirsiniz
Lpg takdirip 15 bin km sonra satacaksanizda hic taktirmayin masraf etmeyin
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Mart 12, 2016, 10:26:20 »
Valla gözlemliyorum ediyorum lpg montajı falen filan diyoruz zaten bir süre sonra bu işi yapan usta işin ehli oluyor. Bence 1. Öncelik gaz ayarı işi. Doğru ayar yapan usta bulamadıktan sonra bir espirisi kalmıyor. Kendi ayar  yapan arkadaşlarda gördükü sanayideki ustalar arabanın çekişine göre gaz ayarı yapıyorlar. Sizde biraz arabanıza değer veren bir insan olmanızdan ötürü gaz ayarını kendinizin zaman zaman kontrol edebileceğiniz ufak düzenlemeler yapabileceğiniz bir sistem taktırmanız da fayda var. Misal Lovato Obd.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #9 : Mart 12, 2016, 10:59:14 »
Hakan benim amca oğlu da ford da çalışıyor bir dönem lpg montaj işine bakıyordu orada bana abi  mavi denizler genel dağıtıcı ama onların bir ustası vardı . Ayrıldı birkaç kişiden çoluk çocuğa iş yaptırıyorlar diye duydum diye bahsetti . Genel olarak inernet ortamında araştırdım Mocan Otogazdan herkes memnun şikayetçi olanı görmedim  Şikayet varda bile  1 tane şikayetleri yok ama diğer firmaların var . Ayrıca BRC firması tarafından da örnek bayi seçilmiş bir firma .Bu arada Lovato OBD2 sistemi de övüyorlar bakalım araştırmaya devam edeceğim .

Araca binme olayına gelirsek aracımdan çok memnunum bir şikayetim şu an 96 binde  hedefim 120- 130 bine kadar binip  ondan sonra değiştirmek bu da ortalama 3 yıl daha bineceğim anlamına geliyor . Yılda ortalama 10 bin ve üstü km yaparım gibi geliyor lpg den sonra sürekli işe gidip gelme ve daha çok gezmeler palanlıyorum .

Bu arada LOVATO OBD2 kiti hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varsa yardımcı olursa veya bilgi verirse sevinirim .Yüzde yüz italian  ve kendi ayarını kendi yapıyor şeklinde bir bilgi var .Yanlış bilmiyor isem Lovato Toyota araçlara uygun kitlerden diye duymuştum .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Mart 12, 2016, 11:21:31 »
Hakan benim amca oğlu da ford da çalışıyor bir dönem lpg montaj işine bakıyordu orada bana abi  mavi denizler genel dağıtıcı ama onların bir ustası vardı . Ayrıldı birkaç kişiden çoluk çocuğa iş yaptırıyorlar diye duydum diye bahsetti . Genel olarak inernet ortamında araştırdım Mocan Otogazdan herkes memnun şikayetçi olanı görmedim  Şikayet varda bile  1 tane şikayetleri yok ama diğer firmaların var . Ayrıca BRC firması tarafından da örnek bayi seçilmiş bir firma .Bu arada Lovato OBD2 sistemi de övüyorlar bakalım araştırmaya devam edeceğim .

Araca binme olayına gelirsek aracımdan çok memnunum bir şikayetim şu an 96 binde  hedefim 120- 130 bine kadar binip  ondan sonra değiştirmek bu da ortalama 3 yıl daha bineceğim anlamına geliyor . Yılda ortalama 10 bin ve üstü km yaparım gibi geliyor lpg den sonra sürekli işe gidip gelme ve daha çok gezmeler palanlıyorum .

Bu arada LOVATO OBD2 kiti hakkında bilgisi olan bir arkadaşımız varsa yardımcı olursa veya bilgi verirse sevinirim .Yüzde yüz italian  ve kendi ayarını kendi yapıyor şeklinde bir bilgi var .Yanlış bilmiyor isem Lovato Toyota araçlara uygun kitlerden diye duymuştum .
Toyota ya her kit uyar Lovatonun yaptigi ayarı atiker de yapar landirenzo da. O nedenle montajı iyi olan bir markaya yaptırın. Kendi ayarını kendi yapar dediğiniz obd bağlantılı kitlerdir. Ve tüm markalarda obd destekli kitler bulunur. (prins brc hariç). Çok düşünmeye gerek yok
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 80000
  • Model Yılı: '08
  • 1 kere teşekkür etti
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Mart 12, 2016, 11:46:40 »
Bir önceki 2010 civic aracıma ve şu an kullandığım 2008 corolla aracıma MOCAN da taktırdım. Her ikisinden de memnun kaldim. Kesinlikle MOCAN ı tavsiye ederim

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Mart 12, 2016, 12:12:55 »
Emre bey Mocan la ilgili hiç şikayet okumadım desem yeri .Hani genel araştırmalarıma göre  işçiliklerinden herkes memnun pekçok forumda da birçok şahıs işçilik ve kişiliklerinden memnuniyetle bahsetmiş .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Mart 12, 2016, 12:26:47 »
Yücel hocam sende ben gibi karşı çıkıp taktıranlar kervanına katılacaksın herhalde. :tamam:

Sorun çıkartana kadar tüm kitler iyi hocam.  Taki sorun çıkınca gösterilen muamele önemli. Aklımdan Çoruma gidin özençlere taktırın geçiyor ama herhangi bir aksi durumda habire o kadar yolda gidilmez. Birde gördüğüm taktırana kadar muamele iyi,taktırdıktan sonra sen sağ ben selamet muamelesi. Siz şimdi şu usta iyiymiş diye gideceksiniz,  sonra bir bakacaksınız ki usta arabanın başına 1-2 defa uğruyor. Burada brc ci mehmet özenç bile yol ayarı lazım derken çoğu brc ci bu işi yapmıyor. Ha gönlünüz olsun diye yol ayarı yapalım derler sizi yolda keklerler o başka  :lol:
Kalbinin sesini dinle,pişman olmazsın.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 19 kere teşekkür etti
« Yanıtla #14 : Mart 12, 2016, 14:50:18 »
Murat abi malum hayat şartları insanları istemediği şeylere doğru sürüklüyor . Bazı şeylere bu LPG gibi insan istemediği halde kullanmak durumunda kalıyor.

Mocan otogaz dan övünç bey ile görüştüm bugün aklıma takılan bütün soruları sordum sağ olsun sıkılmadan bunalmadan cevapladı hepsini. İnternette bura hakkında epeyce yorum okudum hep memnuniyet nerdeyse hiç şikayet yok . Yol ayarı olayı dedim daha lafımı bitirmeden övünç bey abi biz bur da montajı yapılan bütün araçlara yolda ince ayar yapıyoruz aracın yakıt fark etmeksizin çekişini gidişini en ince ayarına kadar yapıyoruz o sebepten aklında hiçbir soru işareti kalmasın dedi. Performans kaybı olmayacağını bunu hissetmeyeceğimi de belirtti .

Tek kafama takılan husus ben manifoltun dışarda delinmesini istediğimi belirttim onlarda bu işlemi yapamayacaklarını sözüm ona bizim manifoltlar da bir conta varmış 300 tl fiyatlı söküldüğü zaman onun değişmesi gerekiyormuş eğer kabul ederseniz ben sökerim dedi ben daha önce manifolt söktürdüm eski aracımda conta falan görmedim . Ters matkapla delinerek işlem yapıyoruz dedi kesinlikle sorun çıkmayacağına garanti ederiz dedi . Fakat ben internette bunla ilgili montaj videoları izledim manifoltu söküp çetvel ile ölçüp çizip aynı mesafede deliyorlar akabinde enjektörlere giden hortumları da aynı boyda kesiyorlar .

Ya bak işte böyle diyorlar taktırasım felan kalmıyor ya arkadaş 10 dakikalık işlem ne diye işçilikten kaçıyorsun ki anlamıyorum aklı sıra beni kandırmaya kalkıyor .

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Mart 12, 2016, 15:08:33 »
Murat abi malum hayat şartları insanları istemediği şeylere doğru sürüklüyor . Bazı şeylere bu LPG gibi insan istemediği halde kullanmak durumunda kalıyor.

Mocan otogaz dan övünç bey ile görüştüm bugün aklıma takılan bütün soruları sordum sağ olsun sıkılmadan bunalmadan cevapladı hepsini. İnternette bura hakkında epeyce yorum okudum hep memnuniyet nerdeyse hiç şikayet yok . Yol ayarı olayı dedim daha lafımı bitirmeden övünç bey abi biz bur da montajı yapılan bütün araçlara yolda ince ayar yapıyoruz aracın yakıt fark etmeksizin çekişini gidişini en ince ayarına kadar yapıyoruz o sebepten aklında hiçbir soru işareti kalmasın dedi. Performans kaybı olmayacağını bunu hissetmeyeceğimi de belirtti .

Tek kafama takılan husus ben manifoltun dışarda delinmesini istediğimi belirttim onlarda bu işlemi yapamayacaklarını sözüm ona bizim manifoltlar da bir conta varmış 300 tl fiyatlı söküldüğü zaman onun değişmesi gerekiyormuş eğer kabul ederseniz ben sökerim dedi ben daha önce manifolt söktürdüm eski aracımda conta falan görmedim . Ters matkapla delinerek işlem yapıyoruz dedi kesinlikle sorun çıkmayacağına garanti ederiz dedi . Fakat ben internette bunla ilgili montaj videoları izledim manifoltu söküp çetvel ile ölçüp çizip aynı mesafede deliyorlar akabinde enjektörlere giden hortumları da aynı boyda kesiyorlar .

Ya bak işte böyle diyorlar taktırasım felan kalmıyor ya arkadaş 10 dakikalık işlem ne diye işçilikten kaçıyorsun ki anlamıyorum aklı sıra beni kandırmaya kalkıyor .

Manifolt contası o kadar pahalı değiliki ya. Ben 170 tlye passata üst takım conta aldım.

http://www.parcasitesi.com/manifolt-contasi-corolla-3zz-2002-2006

Ufuk abiden daha kalitesini temin edebilirsin abi.
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 9000
  • Model Yılı: '13
  • 28 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Mart 12, 2016, 15:22:04 »
Ben Mocan otogazda 3 ayrı aracıma (honda civic 2013 model - Ford Focus 2015 model ve seat Ibıza 2014 model) montaj yaptırdım. 3 aracımdan en ufak bir şikayetim olmadı. en son 1 ay önce kocaeliden özel gelip ıbızaya montaj yaptırdım. Ankarada Mocan otogaz gibi bir bayi varken başka yer aramayın. kesinlikle Mocan otogaza gidin.
Corolla 2013 Premıum

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Mart 12, 2016, 15:27:37 »
Manifold delmeden zaten pipolu sistem takmıyorlar mı?
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
    • Kişisel Blog
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 1500
  • 2 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Mart 12, 2016, 16:22:05 »
2012 ve 2015'de iki araca sıfırken Corum ozenclerde brc montajı yaptırdım. İkisinde de manifold ters matkaplı delindi. İlk aracı 42 bin gibi bi km de sattım sorunsuzdu. İkinci araç da 13 bini buldu. Bu devirde benim gibi memursanız benzin büyük bir lüks.