Gönderen Konu: LandiRenzo Enjektör Arızası ve Yasal Dayanak  (Okunma sayısı 4690 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
LandiRenzo Enjektör Arızası ve Yasal Dayanak
« : Şubat 26, 2016, 00:44:33 »
Arkadaşlar,
Landirenzo Omagas Plus LPG kitinde 30.000 km 'de enjektörler bozuldu.
Kitin garantisi bitti. şimdi yasal olarak yapılacak bir şey var. Üretim hatası olduğunu, bu sistemin bu kadar erken bozulacağını, satış yaparken bilgilendirmedikleri için şikayetçi olma şansımız nedir?
Bize kiti satarken şunu şunu yapmazsanız Enjektör bozulur demediler. Şimdi de bize suç buluyorlar.

Biz mi bozduk bu enjektörleri. Ve bu enjektörler çok pahalı. Bu enjektörlerin, yedek parçanın fiyatını bu kadar yüksek olması da doğru mu?

Gizli kusur, var ama ispat etme konusunda sıkıntım var.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 00:46:34
Bu konuda tek sorun yaşayan ben olmadığımı biliyorum ve bu durum kronik.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Toyota Club Türkiye

LandiRenzo Enjektör Arızası ve Yasal Dayanak
« : Şubat 26, 2016, 00:44:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
Ynt: LandiRenzo Enjektör Arızası ve Yasal Dayanak
« Yanıtla #1 : Şubat 26, 2016, 01:17:01 »
Geçmiş olsun. Ülkemizde ne hikmetse üretilen malların bir çoğu garanti bitimi bozuluyor. Garanti şartları sanırsam 2 yıl 100.000 km re. Eğerki 2 yol geçmişse bir hak idda edeceğinizi sanmıyorum. Sanırsam 4 adedi 600 tl civarı. Belki tmiri mümkündür.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #2 : Şubat 26, 2016, 01:37:49 »
Geçmiş olsun. Ülkemizde ne hikmetse üretilen malların bir çoğu garanti bitimi bozuluyor. Garanti şartları sanırsam 2 yıl 100.000 km re. Eğerki 2 yol geçmişse bir hak idda edeceğinizi sanmıyorum. Sanırsam 4 adedi 600 tl civarı. Belki tmiri mümkündür.

Garanti süresi geçti.Zaten garantiliyken sorun çıktı mı geçici şeylerle üstün körü sorun çözülüyor. Benim enjektörlerde garanti olsaydı, temizleme vs. yoluna giderlerdi. Şimdi para bizden hem dördünü değiştir.

Sabit fiyatta yok. Belki de İtalyadan 5-10 Euro'ya alıp burada fahiş fiyata satıyorlar. İtalya'daki sitesinde fiyat bilgisi yok ama İtalya'daki arkadaşlarıma mesaj atıp bu ürün fiyatını öğreneceğim. Olmadı telefon açar sorarlar.
İnternette forum sitelerinde 200*4=800 TL'de bahseden olmuş.
Ankara Erciyes Toplu İş Yerindeki Olgun LPG 'de 175 * 4 = 700 TL (enjektör yoktu)
Ankara Şaşmaz Olgun LPG'de 160*4= 640 TL (Pazarlıkla 600 TL)
Kayseri Olgun LPG'de 140*4= 560 TL (enjektör yoktu)

İnternette 4'ü  500 TL  (http://www.otogazburada.com/landi-renzo-enjektor-takim-75-110-pmu113)

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 18:17:16
Her firmayı hatalı ürettikleri bir ürün batırır. LandiRenzo'yu da bu enjektörler batırır. 30.000 km de enjektör değişimi yaparsan , sonu kötü olur?
O değil de bu sistemi çok kaliteli diye fahiş fiyata (Prins'ten sonra en pahalılardan)  satıyorlar. Atiker 'ün iki katı fiyata satılan bir sistem.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Ocak 29, 2018, 11:39:28 »
Arkadaşlar aracım arıza işi yakmıştı LPG den kaynaklı diye LPG ciye gittim landirenzo marka sisteme ait enjektör ler arzilanmis 51.000 kmde sifirken takıl Misti şuan garantiden değişecek ama erken değil mi bu km biraz canım sıkıldı Milangaz dan başka gaz kullanmadim yakıtı mi degistirsem

Mesaj Birleştirildi: Ocak 29, 2018, 18:45:59
Arkadaşlar varmı tecrübe yada bilgisi olan
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Şubat 02, 2018, 00:13:56 »
Arkadaşlar aracım arıza işi yakmıştı LPG den kaynaklı diye LPG ciye gittim landirenzo marka sisteme ait enjektör ler arzilanmis 51.000 kmde sifirken takıl Misti şuan garantiden değişecek ama erken değil mi bu km biraz canım sıkıldı Milangaz dan başka gaz kullanmadim yakıtı mi degistirsem

Mesaj Birleştirildi: Ocak 29, 2018, 18:45:59
Arkadaşlar varmı tecrübe yada bilgisi olan

Yakıt kaynaklı olabilir. Ben Opel Astra ya Lovato Obd sistem taktırdım. Tek dedikleri opetten gaz alma. Bende almadım. Gerçi gazda ana dağıtıcılar belli üst marka farklı olsada çogu marka aynı gazı satıyor.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #5 : Şubat 02, 2018, 16:42:27 »
Bugün Garanti den enjektör ler değişti usta da OPET yada Shell al dedi bende gittim opetten doldurdum.hangi gazı alcaz ben çözemedim doğrusu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #6 : Şubat 04, 2018, 23:02:23 »
Bugün Garanti den enjektör ler değişti usta da OPET yada Shell al dedi bende gittim opetten doldurdum.hangi gazı alcaz ben çözemedim doğrusu

Geçen yıllarda Ankarada'ki Olgun LPG  , bana da "Opet'ten LPG alma." dedi. "İçinde katkı var ,  ondan enjektörü bozar." dedi. Enjektörler sıkıntılı. LandiRenzo'nun kusuru var. Ama suçu yakıta, dolayısıyla araç sahibine atıyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #7 : Şubat 05, 2018, 08:07:38 »
Yusuf bey araç bana ait ve tek şoför çok dikkat li kullanıyorum benimkit landoirenzo Evo bu durumun gazdan kaynaklı olacağını sanmıyorum 51.000 km çok erken diye düşünüyorum.size sonun a kadar katılıyorum

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2018, 08:08:56
Gaz konusunda bu zamana kadar Milangaz aldım bu şekilde devam mı edeyim sizce

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2018, 08:10:16
Daha önce ibizda zavolli kit wardi onu da sıfır Ken takılmıştı 60.000 kmde sorunsuzdu hep Milangaz aldım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #8 : Şubat 08, 2018, 23:46:34 »
Yusuf bey araç bana ait ve tek şoför çok dikkat li kullanıyorum benimkit landoirenzo Evo bu durumun gazdan kaynaklı olacağını sanmıyorum 51.000 km çok erken diye düşünüyorum.size sonun a kadar katılıyorum

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2018, 08:08:56
Gaz konusunda bu zamana kadar Milangaz aldım bu şekilde devam mı edeyim sizce

Mesaj Birleştirildi: Şubat 05, 2018, 08:10:16
Daha önce ibizda zavolli kit wardi onu da sıfır Ken takılmıştı 60.000 kmde sorunsuzdu hep Milangaz aldım

Yakıt falan hikaye. Enjektörler kötü. Erken bozuluyor. Bilindik markalardan, güvenli yerden aldıktan sonra sorun olmaz. Rastgele yerlerden gaz almadıkça, müşterinin yapacağı çok şey yok aslında. Milangaz, Aygaz, İpragaz, BP gaz, Total, Shell, PO gaz vs. hepsi de belirli bir kalite kontrolünden geçen yakıtlar. Performans farkı vs. olsa da öyle zırt diye enjektörleri bozacak kadar kötü değildi. Tek dikkat etmeniz, istasyon güvenli olsun. Temiz tank , deposu olsun. Uzun yolda , bilmediğiniz yerlerden yakıt almayın. Şehir merkezlerinde taksicilerin, o şehre ait plakalı araçların vs. yoğun olduğu istasyonları tercih edin, yeter.

Siz ne yaparsanız yapın, amuda dahi kalksanız bu enjektörler bozuluyor. Ben tek yerden yakıt aldım, dikkat ettim. Yine de gümledi.

Adam gibi firma olsa, madem suç yakıtta Türkiye'deki gaz standardına uygun sistem/enjektör getirsin. Sonuçta biz LPG kullanıcıları yasal olarak denetime tabi yerlerden yakıt alıyoruz. Mazot gibi kaçak olayı olmuyor. Ben devletimin yasal izin verdiği her istasyondan yakıt alırım. Enjektörlerde bu kaliteye uygun olmalı.

>:(