Gönderen Konu: landirenzo lpgli 2015 1.6 corallada motor ışığının yanması  (Okunma sayısı 9012 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
Ynt: landirenzo lpgli 2015 1.6 corallada motor ışığının yanması
« Yanıtla #20 : Şubat 27, 2016, 19:01:20 »
Öncellikle ayar konusuna tekrar bir bilgi vereyim. Aracınıza ilk montaj yapıldığına araca göre program atılır. Bundan sonraki diğer aşamalarda proğramın üzerinde oynamalar yapılarak düzeltilmeye çalışır. Tekrar yazılım atılmamasının nedeni aracınızın lpg sisteminin vermiş olduğu arızaları görmek. Sistem kendi beynine kayıt yapmaktadır. Tekrar yazılım attığımızda hersey sıfırlanacağından dolayı en başa tekrar dönüş yapmış olacağız.

Diğer konuya geldiğimizde şikayetleriniz, sorunlarınız var. Haklı olarak birilerine ulaştığınızda tabiki bunları dile getireceksiniz. Dinlerim çözüm üretmeye çalışırım.

Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Sizin dediğinizle de anlaşıldığı üzere 30-40 TL kablo ile LPG ayarı yapabiliriz. Yakıt karışım oranlarını, LPG'ye geçme derecesini vb. değiştirmek mümkün. Sonuçta bizlerde ilk programı yükleyecek değiliz.

Kayseri Olgun LPG'de bile aracı bilgisayara bağlayıp, sorun yok demek için 30 TL alıyorlar. Ben beklerim ki bu kadar büyük bir firmanın kendi müşterisine bu hizmeti ücretsiz yapsın.

Bayilerde bu fiyatlar çok uçuk.

İnternette satılan, aynı marka 10 TL'lik filtre ve bilgisayara bağlama çoğu kez ayar bile yapmıyor. Aracın borularını, kablolarını kontrol etme yok. Bagajda gaz kaçağı var mı diye soruyorum da depoya lütfedip öyle bakıyorlar. 80-100 TL'ye yakın ücret alıyor. Bu bana çok doğru gelmiyor.

Kayseri Olgun LPG'yi örnek vereyim: Evde yedek dursun, sadece filtreyi alayım derseniz, başka bir işlem yapmasalar da 30 - 40 TL para alıyorlar. Ki onlar bizden daha ucuza , toptan alırlar.Belki de 6-7 TL'ye aldığını 30-40 TL'ye satıyor.  %400 fiyat farkı nedir. Bu kadar para kazanan bir şirketi etik bulmam. Kar marjı da makul olmalı.  Ayrıca Kayseri Olgun LPG bile bakımda orijinal MED filtre takmıyor, onlarda OMLS denen aynı ürün takıyor.   

http://ozsoylpg.com/urun-detay/749_landirenzo-tip-besli-filtre-seti
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 27, 2016, 19:01:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 27, 2016, 19:15:24 »
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.

Sizin dediğinizle de anlaşıldığı üzere 30-40 TL kablo ile LPG ayarı yapabiliriz. Yakıt karışım oranlarını, LPG'ye geçme derecesini vb. değiştirmek mümkün. Sonuçta bizlerde ilk programı yükleyecek değiliz.

Kayseri Olgun LPG'de bile aracı bilgisayara bağlayıp, sorun yok demek için 30 TL alıyorlar. Ben beklerim ki bu kadar büyük bir firmanın kendi müşterisine bu hizmeti ücretsiz yapsın.

Bayilerde bu fiyatlar çok uçuk.

İnternette satılan, aynı marka 10 TL'lik filtre ve bilgisayara bağlama çoğu kez ayar bile yapmıyor. Aracın borularını, kablolarını kontrol etme yok. Bagajda gaz kaçağı var mı diye soruyorum da depoya lütfedip öyle bakıyorlar. 80-100 TL'ye yakın ücret alıyor. Bu bana çok doğru gelmiyor.

Kayseri Olgun LPG'yi örnek vereyim: Evde yedek dursun, sadece filtreyi alayım derseniz, başka bir işlem yapmasalar da 30 - 40 TL para alıyorlar. Ki onlar bizden daha ucuza , toptan alırlar.Belki de 6-7 TL'ye aldığını 30-40 TL'ye satıyor.  %400 fiyat farkı nedir. Bu kadar para kazanan bir şirketi etik bulmam. Kar marjı da makul olmalı.  Ayrıca Kayseri Olgun LPG bile bakımda orijinal MED filtre takmıyor, onlarda OMLS denen aynı ürün takıyor.   

http://ozsoylpg.com/urun-detay/749_landirenzo-tip-besli-filtre-seti

Ücretlendirme konusunda birşey dıyemem sonuç olarak bizlere gelen bir liste var ve biz bu listeye riayet etmek zorundayız. Bununla ilgili şikayetlerinizi direk web sayfasından mail olarak yollayabilirsiniz.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #22 : Şubat 27, 2016, 19:36:04 »
Ücretlendirme konusunda birşey dıyemem sonuç olarak bizlere gelen bir liste var ve biz bu listeye riayet etmek zorundayız. Bununla ilgili şikayetlerinizi direk web sayfasından mail olarak yollayabilirsiniz.

Piyasa şartlarına göre kabul edilebilir gelmiyor bana? Filtrede bile %300 para kazanan firma , enjektörde de %300 kazanması muhtemel. Belki de 200 TL'llik seti 600-700 TL'ye satıyor.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 27, 2016, 20:02:33 »
Hazır yetkili varken ben de ifade edeyim. Bir çok lpg filtresi aslında universal boru şeklinde. Ve maliyeti ortalama 4tl. Servisler kaç tl ye takıyor sıkı durun 40 tl! Hal böyle olunca biz kullanıcılar servise gitmeden ayar yapma ve bazı sorunları kendimiz çözme dersindeyiz. Firmalar şunu iyi bilmeliler ki kullanıcıların bilgi ve becerisi internet sayesinde gün geçtikçe artmakta. Eğer kendilerini yenileyemezlerse hakkaten büyük zararları göze almak zorundalar.

Örnek vereyim artık kendi filtre mi kendim değiştiriyorum ayarımı kendim yapıyorum. Hatta enjektorlerim bozulsa bile netten alıp kendim takabilecek duzeydeyim. Çok becerili olduğumdan değil nette hepsinin videosu var. Hatta nozzle değiştirip basınç ayarlamak neredeyse çocuk oyuncağı. Hal böyleyken azıcık araştıran bir kullanıcı bunları kolaylıkla yapabilir. Servise çoğu zaman ihtiyaç duymaz!

Ha servis 20 liraya filtre değiştirip 10 liraya ayar yapsa hiç uğraşmam giderim ama yok. Adamlar oto kalibrasyonu bile düzgün yapamıyor!
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 27, 2016, 20:44:31 »
Konu arıza lambasından fiyata kadar geldi. Bunu açıklama gereği duydum. Arkadaşlar şunu tekrar hatırlatıyım benım burda olma amacım fiyat politikası değil. Bu şikayetlerinizi direk firmalara iletirseniz daha hızlı sonuca ulaşabilirsiniz. Fiyatlar la ilgili isteklerinize ben çözüm bulamam. Siz kullanıcılar nasıl dilerseniz o şekilde hareket edebilirsiniz.
Aracınızdaki sorunları dinlemek çözüm üretmek için burdayım, varsa bir şikayetiniz elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırıö.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 27, 2016, 20:55:37 »
Gökhan hocam birazdan konu 1.33 e lpg montajı ne kadar doğrudan 1.33 motor çekmiyora gelirse bile şaşırmam.
Arkadaşlar konu başlığı arıza ışığı siz fiyat folitikasına çevirmişiniz. Başka bir başlıkta bu tartışılabilir.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #26 : Şubat 27, 2016, 20:59:55 »
Gören de, sadece Landirenzo ustaları ayar için para alıyor sanar. BRC de 50 tl alıyor yolda ayar için, Prins de.
Bu da bayilerin yetkili orijinal yazılımı ücretli kullandıklarından dolayı aldıkları bir ücret olduğunu zannediyorum, öyle olmasa bile 15-30 dakika yolda bir eli bilgisayarda, bir eli direksiyonda hem sürüp hem ayar çekmek kolay olmasa gerek ve 50 tl yi hakeder diye düşünüyorum.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Şubat 27, 2016, 21:03:53 »
Gökhan hocam birazdan konu 1.33 e lpg montajı ne kadar doğrudan 1.33 motor çekmiyora gelirse bile şaşırmam.
Arkadaşlar konu başlığı arıza ışığı siz fiyat folitikasına çevirmişiniz. Başka bir başlıkta bu tartışılabilir.

Laf lafı açtı.

:rofl: :rofl:

Tamam daha da bir şey yok. Arıza lambasına dönelim, kızmayın hemen.  :tamam: :tamam: :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Şubat 27, 2016, 21:15:34
Gören de, sadece Landirenzo ustaları ayar için para alıyor sanar. BRC de 50 tl alıyor yolda ayar için, Prins de.
Bu da bayilerin yetkili orijinal yazılımı ücretli kullandıklarından dolayı aldıkları bir ücret olduğunu zannediyorum, öyle olmasa bile 15-30 dakika yolda bir eli bilgisayarda, bir eli direksiyonda hem sürüp hem ayar çekmek kolay olmasa gerek ve 50 tl yi hakeder diye düşünüyorum.

Son kez bir şey daha söylersem bizi  dövmezler galiba.    :saygi: :saygi: :saygi: :saygi:
 :lol: :lol: :lol:

Aldıkları ücretin miktarından çok, yapılan işin kalitesinden şikayetçiyim. LandiRanzo yolda ayar yapmıyor. Sadece bilgisayara kablo takıyor, 2 dakika sürmeden tamam ayar oldu diyor. Ama olan bir şey yok. PC başında, tecrübesiz çıraklarca yapılan ayara Landirenzo 30-40 TL alıyorsa, dediğiniz şartlarda BRC-Prins için yol ayarına 50 TL bedava. Verilen paradan çok , yapılan işe bizim öfkemiz. Özellikle de benim. 10.000 bakımında en azından kablo, hortum vs. sistem kontrolü yapsalar, doğru düzgün bakım yapsalar, ayarı tam istenildiği gibi yaparlarsa verilen ücrete bizim sesimiz çıkmaz. Çırak yan sanayi filtreyi değişir, çırak bilgisayar kablosunu araca taksın (adı ayar olsun) sonra da 100 TL'ye varan ücret istesin. Çoğu kez de nakit alır. Kart çekmez. Fiş-fatura vermez. Öfke verilen hizmet ile alınan ücret dengesizliğine. Buna da sesimizi çıkaramayacaksak neye ses çıkaralım. Bir de buradan bakın!   :DUR: :DUR: :DUR:

Tekrar,  vaktinizi çaldığım için özür dilerim.  :tamam: :tamam: :tamam:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 27, 2016, 22:06:12 »
Ufuk hakli olabilirsin bence toyota sosyal medyayi takip ediyor en azindan cam düğmelerine ışık koymuşlar.Sırada insallah ayna ayar düğmeleri var akillarina gelince yaparlar.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 27, 2016, 22:49:15 »
Ufuk hakli olabilirsin bence toyota sosyal medyayi takip ediyor en azindan cam düğmelerine ışık koymuşlar.Sırada insallah ayna ayar düğmeleri var akillarina gelince yaparlar.
Tuncay abi işin içine girince gerçekten kolay değil, uzaktan davulun sesi hepimize hoş geliyor ama üretim planlaması, satış stratejisi, sipariş taahhütleri vs. vs. bir çok konu var işin içinde.

Bu konuya biraz da şu açıdan bakıyorum, biz eleştirdiğimiz kadar empati kurabiliyor muyuz? Herkes kendi işinde ne kadar ileriye gidebiliyor? Herkes kendini, yaptığı işi, sorumlu olduğu konuyu karşısındaki eleştirdiği kadar ilerletebiliyor mu? bir sorgulasın bakalım, sonra her şey tamamsa eleştirelim ölümüne...

Bu konu içinde de bazı arkadaşlar bazı eleştirilerde bulunmuşlar, fiyatlar, hizmet kalitesi vs. Eleştiriye kapalı biri değilim hatta eleştiriyi sever, öz eleştiri yaparım. Tenzih ederek yazıyorum, kimse üzerine alınmasın, genelleme yapıyorum ama o fiyat o kadar olmaz bu iş bu kadara yapılmaz diyerek kar marjı hesaplayan kişiler madem böyle bir kanıya vardınız, neden işinizi bırakıp bu kadar kolay olduğuna ve bu kadar kolayca yüksek paralar kazanıldığına inandığınız işi yapmıyorsunuz? Riske mi girmek istemiyorsunuz ? Peki yatırım yaparak riske giren karşnızdaki kişi enayi mi? Fark ettiyseniz burada bahsettiğim, müşteri memnuniyetsizliği, ilgisizlik vs. değil ! Herkes bir şekilde yaptığı yatırım ile kazanç sağlamak zorunda, tabi müşteri memnuniyeti sağlamak da zorunda, ama hem herşeyin dört dörtlük her şeyin mükemmel olup hem de bedavadan biraz pahalı olmasını kimsenin aklının alabileceğini düşünmüyorum.

Üstelik her şeyin ucuzunu arayarak vakit tüketen arkadaşlar, ucuzunu ararken kaybettiğiniz vaktiniz ne kadar değersiz ? Her şeyin ucuzunu araya araya piyasayı ucuzlatmıyor muyuz? Sonra ucuza aldık ama işimizi görmedi, memnun kalmadım, ne kadar çabuk bozuldu vs. diye sızlanmıyor musunuz?Ya da, zaten ucuza almıştım, ne yapalım "ne kadar ekmek o kadar köfte" diye polyannacılık yapıp kendinizi mi kandırıyorsunuz? E demek ki halk olarak bazı şeyleri hak ediyoruz, kimse kusura bakmasın...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 118000
  • 261 kere teşekkür etti
  • 168 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Şubat 28, 2016, 00:17:21 »

Bizim burda da ayar 30-50 lira.
2010 1,6 corolla
2002 1,6-vvt-i Corolla
2001 1,4 astra-f

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 28, 2016, 01:11:58 »
Ufuk konu disi oluyor ama muadili alman ve kore araclarinds havalandırma yön düğmelerine kadar isikli.Gece gercekten yön ayar düğmesi sıkıntı oluyor....Bunu koymamalarina bir nedeni vardir elbette
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Şubat 28, 2016, 01:31:56 »
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkürler ama ben sorunumun kesin olarak çözülmesi ve böyle bir durumda kalabilecek arkadaşlar için yol gösterici yorumlar istiyorum özellikle gökhan beyden.Çünkü olgunların yapması gereken bir hata
KENDİN OL YETER :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #33 : Şubat 28, 2016, 10:28:41 »

Bu konu içinde de bazı arkadaşlar bazı eleştirilerde bulunmuşlar, fiyatlar, hizmet kalitesi vs. Eleştiriye kapalı biri değilim hatta eleştiriyi sever, öz eleştiri yaparım. Tenzih ederek yazıyorum, kimse üzerine alınmasın, genelleme yapıyorum ama o fiyat o kadar olmaz bu iş bu kadara yapılmaz diyerek kar marjı hesaplayan kişiler madem böyle bir kanıya vardınız, neden işinizi bırakıp bu kadar kolay olduğuna ve bu kadar kolayca yüksek paralar kazanıldığına inandığınız işi yapmıyorsunuz? Riske mi girmek istemiyorsunuz ? Peki yatırım yaparak riske giren karşnızdaki kişi enayi mi? Fark ettiyseniz burada bahsettiğim, müşteri memnuniyetsizliği, ilgisizlik vs. değil ! Herkes bir şekilde yaptığı yatırım ile kazanç sağlamak zorunda, tabi müşteri memnuniyeti sağlamak da zorunda, ama hem herşeyin dört dörtlük her şeyin mükemmel olup hem de bedavadan biraz pahalı olmasını kimsenin aklının alabileceğini düşünmüyorum.

Tersini düşünüyorum. İki kere lpg ayarı yaptım diye  o zaman gidip atiker den bayilik almam gerekir/düz mantık.
Hem bizim yaptığımız işin kalitesini artırmak için calismadigimizi ya da yaptığımız işi geliştirmek için efor harcayıp haecamdigimizi bilmenizi imkanı yok.
Dediğiniz bir çok şey bence kolayca çözülür. Örnek lpg yol ayarı irdeleyelim. Bir lpg montajı becerisini kazanan bir usta yol ayarını yani kabaca yol ayarını kesinlikle çok kolay yapabilir. Arıza lambasi yanmayacak kadar bir ayarı emin olun araca binip en fazla 5 dakikada yaparsınız bu konuda iddiaya girerim. Çağır bayi ortaklarını kardeşim oturt pc başına ver eline elm cihazı bak surasi söyle olacak de.
Yol ayarında yolda ayarlamaniz gereken satır sayısını söylüyorum tam 5 satır. 5 satırı komple artırıp azalınca olay bitti.

Şimdi bizlerin sorunu  ne yol ayarı yapmıyorlar. Al sana olay çözüldü.

İkincisi her şeyi ucuz arama durumu. Ben daha önce de ifa ettim
Aynı marka filtre den bahsettim. Türk malu filtre toptan gelisi 4 tl. Şimdi gidin aynı filtreyi abi filtre değişecek deyin. 2 tane sıkma var onu sokup filtreyi takar gaz kaçağı kontrolünü siz demezseniz yapamaz bile. Bir filtre değişimi 40 tl.

Ee yüzde 900 kar marjı galiba biraz ahlak ve Ticaret kuralına aykırı olsa gerek. Yakinmamiz budur.
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #34 : Şubat 28, 2016, 11:38:17 »
Ufuk konu disi oluyor ama muadili alman ve kore araclarinds havalandırma yön düğmelerine kadar isikli.Gece gercekten yön ayar düğmesi sıkıntı oluyor....Bunu koymamalarina bir nedeni vardir elbette
Tuncay abi, her markanın her modelin kendine göre artı ve eksileri var, sen haklı  olabilirsin ama mesela benim hiç havalandırma yönlendiricisinin ışıklı olması gerektiği bir durumum olmadı.He olsa kötü mü olur ? Onu o ışıklı düğmenin 15-20 yıl sonra da çalışıp çalışmadığı gösterir.
Arkadaşlar hepinizin yorumları için teşekkürler ama ben sorunumun kesin olarak çözülmesi ve böyle bir durumda kalabilecek arkadaşlar için yol gösterici yorumlar istiyorum özellikle gökhan beyden.Çünkü olgunların yapması gereken bir hata
Ufuk bey çok özür dilerim, konu dışına çıktık, içimden geçenleri yazmadan edemedim.

Tersini düşünüyorum. İki kere lpg ayarı yaptım diye  o zaman gidip atiker den bayilik almam gerekir/düz mantık.
Hem bizim yaptığımız işin kalitesini artırmak için calismadigimizi ya da yaptığımız işi geliştirmek için efor harcayıp haecamdigimizi bilmenizi imkanı yok.
Dediğiniz bir çok şey bence kolayca çözülür. Örnek lpg yol ayarı irdeleyelim. Bir lpg montajı becerisini kazanan bir usta yol ayarını yani kabaca yol ayarını kesinlikle çok kolay yapabilir. Arıza lambasi yanmayacak kadar bir ayarı emin olun araca binip en fazla 5 dakikada yaparsınız bu konuda iddiaya girerim. Çağır bayi ortaklarını kardeşim oturt pc başına ver eline elm cihazı bak surasi söyle olacak de.
Yol ayarında yolda ayarlamaniz gereken satır sayısını söylüyorum tam 5 satır. 5 satırı komple artırıp azalınca olay bitti.

Şimdi bizlerin sorunu  ne yol ayarı yapmıyorlar. Al sana olay çözüldü.

İkincisi her şeyi ucuz arama durumu. Ben daha önce de ifa ettim
Aynı marka filtre den bahsettim. Türk malu filtre toptan gelisi 4 tl. Şimdi gidin aynı filtreyi abi filtre değişecek deyin. 2 tane sıkma var onu sokup filtreyi takar gaz kaçağı kontrolünü siz demezseniz yapamaz bile. Bir filtre değişimi 40 tl.

Ee yüzde 900 kar marjı galiba biraz ahlak ve Ticaret kuralına aykırı olsa gerek. Yakinmamiz budur.

Talat hocam işi doğru yapmamak yada kötü iş yapmaktan bahsetmedim ben.Yapılması gereken yapılmadığında kullanıcı olarak aynı yeri, aynı markayı tercih etmezsiniz ya kendilerini düzeltirler yada kapatıp giderler."İki kere ayar yaptırmak" için bayilik alın demedim ki? verdiğiniz ücretin çok olduğunu, "inanılmaz kar edildiğini" düşünüyorsanız, bırakın yaptığınız "karsız" işi siz de o işi yapın dedim.

Kendi işinizde ilerlemek için ne kadar efor sarfettiğinizi bana kanıtlayın yada anlatın da demedim, kendinize sorun öyle eleştiri yapın dedim, tabi ki ben bilemem.

Hocam aynı filtre olduğu meçhuldür belki ? Belki sahtedir vs. vs. karşılaşmıyor muyuz? Sahte de olsa ne olsa ben kullanırım derseniz o zaman bugün 4 liraya filtre alın, kendiniz takın ama herkes bu şekilde yaptığında işletmenin bir anlamı kalmaz ve "xxx marka için servis bulamıyorum" yada "işini iyi yapan usta lazım" konuları görüyoruz değil mi? Yarın bir sorununuz olduğunda size 4 liraya filtre satan kişi sorununuzu çözmez, he bu demek değilki gerçek ise %900  kar edilsin, hadi ediliyor diyelim, nakit ödemeyin kredi kartı ile ödeyin, faturaınızı isteyin bırakın devletimiz baksın icabına.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #35 : Şubat 28, 2016, 12:19:56 »
Tuncay abi, her markanın her modelin kendine göre artı ve eksileri var, sen haklı  olabilirsin ama mesela benim hiç havalandırma yönlendiricisinin ışıklı olması gerektiği bir durumum olmadı.He olsa kötü mü olur ? Onu o ışıklı düğmenin 15-20 yıl sonra da çalışıp çalışmadığı gösterir.Ufuk bey çok özür dilerim, konu dışına çıktık, içimden geçenleri yazmadan edemedim.

Talat hocam işi doğru yapmamak yada kötü iş yapmaktan bahsetmedim ben.Yapılması gereken yapılmadığında kullanıcı olarak aynı yeri, aynı markayı tercih etmezsiniz ya kendilerini düzeltirler yada kapatıp giderler."İki kere ayar yaptırmak" için bayilik alın demedim ki? verdiğiniz ücretin çok olduğunu, "inanılmaz kar edildiğini" düşünüyorsanız, bırakın yaptığınız "karsız" işi siz de o işi yapın dedim.

Kendi işinizde ilerlemek için ne kadar efor sarfettiğinizi bana kanıtlayın yada anlatın da demedim, kendinize sorun öyle eleştiri yapın dedim, tabi ki ben bilemem.

Hocam aynı filtre olduğu meçhuldür belki ? Belki sahtedir vs. vs. karşılaşmıyor muyuz? Sahte de olsa ne olsa ben kullanırım derseniz o zaman bugün 4 liraya filtre alın, kendiniz takın ama herkes bu şekilde yaptığında işletmenin bir anlamı kalmaz ve "xxx marka için servis bulamıyorum" yada "işini iyi yapan usta lazım" konuları görüyoruz değil mi? Yarın bir sorununuz olduğunda size 4 liraya filtre satan kişi sorununuzu çözmez, he bu demek değilki gerçek ise %900  kar edilsin, hadi ediliyor diyelim, nakit ödemeyin kredi kartı ile ödeyin, faturaınızı isteyin bırakın devletimiz baksın icabına.

Zaten bilen tercih etmiyor. Haliyle adam dukkani döndürmek için bilmeyen adama 3 katı fiyat veriyor geçiyor . filtre konusunda markası aynı, abi daha ne kadar sahtesi olabilir bilmiyorum.
Kart demişsin de çoğu iş yeri özellikle sanayide adamın oturacak masası yok pos makinesi hak getire.
Okuyan herkese tek mesajım var herkes uyanık olmak zorunda artık ki bazı esnaflar  hakkaten artık sabır sınırlarını zorluyorlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #36 : Şubat 28, 2016, 12:28:52 »

Zaten bilen tercih etmiyor. Haliyle adam dukkani döndürmek için bilmeyen adama 3 katı fiyat veriyor geçiyor . filtre konusunda markası aynı, abi daha ne kadar sahtesi olabilir bilmiyorum.
Kart demişsin de çoğu iş yeri özellikle sanayide adamın oturacak masası yok pos makinesi hak getire.
Okuyan herkese tek mesajım var herkes uyanık olmak zorunda artık ki bazı esnaflar  hakkaten artık sabır sınırlarını zorluyorlar.

Böyle bir durumda tercih etmeyin, ettirmeyin hocam.İşini hakkıyla yapanın da hakkını yemiş oluyoruz.Filtre konusu çok karışık hocam, iyisini, kötüsünü,aslını,sahtesini ayırt etmek lazım, bu konuda yasal önlem bile yok, adam yurtdışındaki iyi bir markanın isim hakkını tescilliyor, basıyor dandik malın üzerine sonra sen istediğin yere şikayet et nafile.Baştan sormak lazım, "pos cihazınız var mı?" , "fatura istiyorum" konularını.Yazdıklarımızı okuyunca tartışıyor gibi görünüyoruz ama biz aynı taraftayız Talat hocam sadece sızın sıkıntınız farklı benim ki farklı :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #37 : Şubat 28, 2016, 12:38:24 »

Böyle bir durumda tercih etmeyin, ettirmeyin hocam.İşini hakkıyla yapanın da hakkını yemiş oluyoruz.Filtre konusu çok karışık hocam, iyisini, kötüsünü,aslını,sahtesini ayırt etmek lazım, bu konuda yasal önlem bile yok, adam yurtdışındaki iyi bir markanın isim hakkını tescilliyor, basıyor dandik malın üzerine sonra sen istediğin yere şikayet et nafile.Baştan sormak lazım, "pos cihazınız var mı?" , "fatura istiyorum" konularını.Yazdıklarımızı okuyunca tartışıyor gibi görünüyoruz ama biz aynı taraftayız Talat hocam sadece sızın sıkıntınız farklı benim ki farklı :)
Aynen zaten sizi eleştirdiğim falan yok sadece düzeni eleştiriyorum[emoji3]  bakın mesela sizi hiç tanımam ama size kart bilgilerimi kafadan verip alışveriş yapmışlığım var.normalde pimpirikli adamım. Neden güven oluşturmuş adam gibi esnafınız. [emoji3] herkes sizler gibi bilgili olsa

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
« Yanıtla #38 : Şubat 28, 2016, 14:04:12 »

Aynen zaten sizi eleştirdiğim falan yok sadece düzeni eleştiriyorum[emoji3]  bakın mesela sizi hiç tanımam ama size kart bilgilerimi kafadan verip alışveriş yapmışlığım var.normalde pimpirikli adamım. Neden güven oluşturmuş adam gibi esnafınız. [emoji3] herkes sizler gibi bilgili olsa

Düzen ? :)
Farkındayım hocam, daha önce de yazdığım gibi biz de eleştiriye kapalı değiliz, hatta herkes için yazıyorum bunu eksik bir yönümüz olduğunda lütfen belirtin ki biz daha da ilerleyelim.

İşin diğer boyutu biz sadece "olması gerekeni, olması gerektiği gibi" yapmaya çalışıyoruz, güvenilir olmak zaten her insanda olması gereken bir erdem değil mi? Düşünüyorum ve diyorum ki "demek ki işini olması gerektiği gibi yapmayan ne kadar çok kişi var", haksız mıyım ?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #39 : Şubat 28, 2016, 15:12:15 »

Düzen ? :)
Farkındayım hocam, daha önce de yazdığım gibi biz de eleştiriye kapalı değiliz, hatta herkes için yazıyorum bunu eksik bir yönümüz olduğunda lütfen belirtin ki biz daha da ilerleyelim.

İşin diğer boyutu biz sadece "olması gerekeni, olması gerektiği gibi" yapmaya çalışıyoruz, güvenilir olmak zaten her insanda olması gereken bir erdem değil mi? Düşünüyorum ve diyorum ki "demek ki işini olması gerektiği gibi yapmayan ne kadar çok kişi var", haksız mıyım ?
Kesinlikle kesinlikle kesinlikle...
O kadar düzenbaz bir millet olduk ki inanın içimdekileri döksem manas destanını rakip olurum:)

Düzen konusuna gelince hakkaten düzen iyi düzüyor [emoji23]