Gönderen Konu: landirenzo lpgli 2015 1.6 corallada motor ışığının yanması  (Okunma sayısı 9011 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 3000
  • Model Yılı: '15
  • 4 kere teşekkür etti
Arkadaşlar herkese merhaba.Aracıma 1000 km de kayseri yetkili servisi aracılığılıyla landirenzo lpg kiti taktırdım.Araç şu an 10000 km de ve 3 defa motor ışığı yandı.Bayide her seferinde gaz ayarı yaptırmama rağmen yine bozuluyor.Canımı çok sıkılıyor.Sıfır araç alıp bu sorunlarla uğraşmak istemezdim. Bu kesinlikle normal değil.Başına böyle bir şey gelen var mı? Ne yapabileciğim konusunda fikri olan arkadaşların çözümlerini bekliyorum.
Hepinize teşekkürler.
KENDİN OL YETER :)

Toyota Club Türkiye

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2551 kere teşekkür edildi
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Arkadaşlar herkese merhaba.Aracıma 1000 km de kayseri yetkili servisi aracılığılıyla landirenzo lpg kiti taktırdım.Araç şu an 10000 km de ve 3 defa motor ışığı yandı.Bayide her seferinde gaz ayarı yaptırmama rağmen yine bozuluyor.Canımı çok sıkılıyor.Sıfır araç alıp bu sorunlarla uğraşmak istemezdim. Bu kesinlikle normal değil.Başına böyle bir şey gelen var mı? Ne yapabileciğim konusunda fikri olan arkadaşların çözümlerini bekliyorum.
Hepinize teşekkürler.

Ariza lambasini sondurduklerinde hangi hatayi verdigini soyluyorlar.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: landirenzo lpgli 2015 1.6 corallada motor ışığının yanması
« Yanıtla #3 : Şubat 25, 2016, 23:16:41 »
Çözümü çok basit karışım hatasıdir. Büyük ihtimalle. Çözümü basit dedim ama aslında neredeyse hiç bir usta çözümü bulmayacak çünkü yol ayarı yapması gerekecek onu da yapmayacağı için yine lambanız yanacak. En sonunda kötü  kiracı sizi ev sahibi yapacak 40nliraya kablosunu alıp kendi kitinizin efendisi olacaksınız. Ben nihai sonucu söyleyeyim
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: AB+
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
Aracın bir hatasi yok hocam baska bir landirenzo servisine gidin.Ayari yapan kişi yanlış ayar yaparsa ışık ne yapsin arac ne yapsin.Motora zarar verirsiniz.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Şubat 25, 2016, 23:53:51 »
Çözümü çok basit karışım hatasıdir. Büyük ihtimalle. Çözümü basit dedim ama aslında neredeyse hiç bir usta çözümü bulmayacak çünkü yol ayarı yapması gerekecek onu da yapmayacağı için yine lambanız yanacak. En sonunda kötü  kiracı sizi ev sahibi yapacak 40nliraya kablosunu alıp kendi kitinizin efendisi olacaksınız. Ben nihai sonucu söyleyeyim

Kabloyu aldınız diyelim. Programa nasıl ulaşıyorsunuz.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 25, 2016, 23:56:31
Aracın bir hatasi yok hocam baska bir landirenzo servisine gidin.Ayari yapan kişi yanlış ayar yaparsa ışık ne yapsin arac ne yapsin.Motora zarar verirsiniz.

Hersey ayarla cözülebilecek seyler değil. Araca atılan program toyotaya uyarlanmış paket program bu programdır. Herşey ayar yaptırmak kadar kolay degil öyle olsa herkez kendi ayarlarını kendi yapar
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi

Mesaj Birleştirildi: Şubat 25, 2016, 23:56:31
Hersey ayarla cözülebilecek seyler değil. Araca atılan program toyotaya uyarlanmış paket program bu programdır. Herşey ayar yaptırmak kadar kolay degil öyle olsa herkez kendi ayarlarını kendi yapar
Gökhan bey programlar internette mevcut. Burda Brc Lovato obd Zavoli Romano gibi lpg kiti kullanan arkadaşlar kendi ayarlarını kendileri yapıyorlar. Hatta ben bile Lovatoa obd sistemin ayarını artık kendim yapıyorum ve landirenzosu olan bir abiyede uzaktan bağlanarak yol ayarı yaptım. Prins ciler servise mahkum onlarda kablosu 650 tl diye bu işe bulaşmıyorlar.
Tabi şuda var her arıza ışığı gaz ayarı kaynaklı değil. Bende Astra var. Lovato C-Obd kit takılı. Ay gelmeden arıza ışığı yakıyordu. Sağolsun Murat Köse abim boş vaktinden feragat etti elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı ayar için ama nafile. Serviste çözümü bir türlü bulamadı. Çözümü bulan dr bir arkadaş oldu. Çözüm mü Obd bağlantı seçeneğinin Auto konumunda olması. Seçeneği direk bağlanan seçenekle değiştirdik artık arıza ışığı yakmıyor.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 100000
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Şubat 26, 2016, 07:33:50 »

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 05:56:31
Pardon da prins hariç herkes kendi ayarı yapıyor zaten. Ve toyota atılan paket program muhabbetini de sizden duydum. Daha önce başka duyan varsa bi bilgilendirsin de paket programı bir öğrenelim
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
Gökhan bey programlar internette mevcut. Burda Brc Lovato obd Zavoli Romano gibi lpg kiti kullanan arkadaşlar kendi ayarlarını kendileri yapıyorlar. Hatta ben bile Lovatoa obd sistemin ayarını artık kendim yapıyorum ve landirenzosu olan bir abiyede uzaktan bağlanarak yol ayarı yaptım. Prins ciler servise mahkum onlarda kablosu 650 tl diye bu işe bulaşmıyorlar.
Tabi şuda var her arıza ışığı gaz ayarı kaynaklı değil. Bende Astra var. Lovato C-Obd kit takılı. Ay gelmeden arıza ışığı yakıyordu. Sağolsun Murat Köse abim boş vaktinden feragat etti elinden geldiğince yardımcı olmaya çalıştı ayar için ama nafile. Serviste çözümü bir türlü bulamadı. Çözümü bulan dr bir arkadaş oldu. Çözüm mü Obd bağlantı seçeneğinin Auto konumunda olması. Seçeneği direk bağlanan seçenekle değiştirdik artık arıza ışığı yakmıyor.

Mehmet bey landirenzo yeni yazilim ve yeni versiyonlar geliyor. Web sayfalarinda buluna bilir fakat yeni versiyon ve yeni yazilimi bulmak zor ki bu programlar direk bayilerin getirdikleri bilgisayarlara yuklenip bayiye tanimli key numaralari ile acilabiliyor.
Ben diger markalara cok hakim degilim fakat sorunuzun cozuldugune sevindim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 08:31:14
Pardon da prins hariç herkes kendi ayarı yapıyor zaten. Ve toyota atılan paket program muhabbetini de sizden duydum. Daha önce başka duyan varsa bi bilgilendirsin de paket programı bir öğrenelim

Talat bey ben landirenzo firmasin servis muduruyum benim bilmeme gibi bir sansim yok.  Musterilerimiz bunu bilmezler. Ankaradaysaniz birgun ugrarsanuz yanima hem cayimi icin hemde ben size araclar icin programlari gorsel olarak gosterebilirim. Bu programlar araclarin motor numaralarina gore gelir. Her araca ayni programi atamazsiniz.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
bendede toyota var beyfendi
Her servisiniz farkli  program atiyor.Ankara ve antepteki imi servisinizde dedikleri tutmuyor.Valla kusura bakmayin beyfendi Toyota  lpg ile ariza lambasi kolay kolay yakmiyor.Eger montajda kusur yoksa lpg ayarindan baska birsey degil.Bunu sizde bizden çok iyi biliyorsunuz.Ancak yapilani kabul edebilmek manasinda çoğu kişi asla kendisinde kusur görmez hep başka sina atar.
Onun için dir ki iyi ustaya denk gelmek araştırıp işi bilene teslim etmek çok önemli.

2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Şubat 27, 2016, 09:49:03 »
bendede toyota var beyfendi
Her servisiniz farkli  program atiyor.Ankara ve antepteki imi servisinizde dedikleri tutmuyor.Valla kusura bakmayin beyfendi Toyota  lpg ile ariza lambasi kolay kolay yakmiyor.Eger montajda kusur yoksa lpg ayarindan baska birsey degil.Bunu sizde bizden çok iyi biliyorsunuz.Ancak yapilani kabul edebilmek manasinda çoğu kişi asla kendisinde kusur görmez hep başka sina atar.
Onun için dir ki iyi ustaya denk gelmek araştırıp işi bilene teslim etmek çok önemli.

Ankaradaysanız buyrun gelın yardımcı olalım. Montajınıda kontrol edelim. Ayarlarınıda
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Şubat 27, 2016, 10:11:00 »
Lpg gecisinde silkeleme var Beyfendi  Arada yapiyor sürekli de değil.Antepteki olguna götürdüm  tamam dediler.Tabi geçmedi ankarada şaşmaz daki olgun lpg ye götürdüm hemen girişte yakininda nissan servisi var neyse onlarda bakti ayarlar en sonda cok acik dediler gonderdiler.Davetiniz için teşekkürler Ancak yakin zamanda Uğrama firsatim olmayacak
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Şubat 27, 2016, 10:46:08 »
Lpg gecisinde silkeleme var Beyfendi  Arada yapiyor sürekli de değil.Antepteki olguna götürdüm  tamam dediler.Tabi geçmedi ankarada şaşmaz daki olgun lpg ye götürdüm hemen girişte yakininda nissan servisi var neyse onlarda bakti ayarlar en sonda cok acik dediler gonderdiler.Davetiniz için teşekkürler Ancak yakin zamanda Uğrama firsatim olmayacak

Ne zaman yolunuz düşerse haber vermeniz yeterlidir.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 333
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Şubat 27, 2016, 11:02:54 »
Arkadaşlar Gökhan bey burada yardımcı olmak amaçlı gelmiş. Amacımız bağcı dövmek değil üzüm yemek olmalı. Kişi suçlayıcı konuşmak bana prensip olarak yanlış geliyor.
Yazılım araca göre değişiyor demeside doğru. Landrenzoda programı kurarken araca uygun programı kuruyorsunuz. Basit bi kullanıcı olarak gözlemlediğim.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • Model Yılı: '12
  • 16 kere teşekkür etti
  • 258 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Şubat 27, 2016, 11:12:21 »
Elm ile bağlanıp hata kodunu okumak lazım. Ayardan olmayabilir. Belki oksijen sensorunden olabilir.
2012 Mazda 3 1.6D (2016-....)
2006 Suzuki Grand Vitara (2015-2016)
2011 1.33 Auris (2014-2015)
1997 Renault Broadway (2008-2009)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Şubat 27, 2016, 11:15:56 »
Hatayı görmeden müdahale edilemez. Benım nacizane tavsiyem bazı kullanıcılar arıza lambası yandığında servise gidiyor. Bunun yerine önce lpg sistemini taktırdığınız yere gitmenizdir. Önce arızayı firma görsün ki ona göre müdahalede bulunsun.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Şubat 27, 2016, 11:36:09 »
Mehmet bey landirenzo yeni yazilim ve yeni versiyonlar geliyor. Web sayfalarinda buluna bilir fakat yeni versiyon ve yeni yazilimi bulmak zor ki bu programlar direk bayilerin getirdikleri bilgisayarlara yuklenip bayiye tanimli key numaralari ile acilabiliyor.
Ben diger markalara cok hakim degilim fakat sorunuzun cozuldugune sevindim.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 26, 2016, 08:31:14
Talat bey ben landirenzo firmasin servis muduruyum benim bilmeme gibi bir sansim yok.  Musterilerimiz bunu bilmezler. Ankaradaysaniz birgun ugrarsanuz yanima hem cayimi icin hemde ben size araclar icin programlari gorsel olarak gosterebilirim. Bu programlar araclarin motor numaralarina gore gelir. Her araca ayni programi atamazsiniz.

Ben birkaç farklı bayide ayar yaptırdım. Ve işlem sırasında pür dikkat bilgisayar ekranına baktım. Motor kodu, araç markası, modeli vb seçilmedi. Direkt ayara başladı. İnternette bulduğum LandiRenzo programını da arabaya bağlamadan kurcaladım, benim ulaştığım sayfaya aynı şekilde girdi. Kablo olmadığı için bende ilerleme olmadı, o ayrı bir konu. Kayseri Olgun, Ankara Erciyes Olgun ve Ankara Şaşmaz Olgun Lpg  'de  de sistem böyle oldu. Gittiğim  Bayilerde de böyle tabi ki.

Olgun LPG bile ayara 30-40 TL alıyor. Bayileri siz düşünün. Bir kablo fiyatına bir ayar. Kablo satanlar ayar konusunda bilgi de veriyor. Ben de düşünüyorum.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 27, 2016, 11:47:53
Arkadaşlar Gökhan bey burada yardımcı olmak amaçlı gelmiş. Amacımız bağcı dövmek değil üzüm yemek olmalı. Kişi suçlayıcı konuşmak bana prensip olarak yanlış geliyor.
Yazılım araca göre değişiyor demeside doğru. Landrenzoda programı kurarken araca uygun programı kuruyorsunuz. Basit bi kullanıcı olarak gözlemlediğim.

Gökhan Bey'e teşekkür ederiz.
Ancak sorunlarını dile getiren ben ve arkadaşlara da kızmamak gerek. İnsanları tonlarca para veriyor araba alıyor, 2 askeri ücret tutarında bir kit taktırıyor. Sorun olunca da içi yanıyor. Duygularını dışa vuruyor. Bizim maddi durum çok çok iyi olsa, LPG ile işimiz olmazdı zaten. Bir çoğumuz bu kitleri taktırmak için taksit yaptırıyoruz. Aylarca ödüyoruz. Bizleri de anlamak gerek.

Tüm firmalar için genel manada:
Firmadan canı yanan insanlar , kendilerine bir muhattap bulunca içini döküyor. Sitemlerini diler getiriyor. Buradaki sıkıntı şahsi değil, kurumsal. Bizim sorunlarımızı okumaları, kendi şirketlerini ileriye taşımaları için gerekli. Bizimkisi biraz ARGE çalışması gibi oluyor. Halkın, kullanıcının reel sorunları, beğenileri gün yüzüne çıkıyor. Bizler de çoğu kez sorunun kurumsal değil, yerel bayi düzeyli olduğunu anlıyoruz.
Bu tüm markalar için geçerli değil mi? Şimdi burada bir Toyota üst düzey yetkilisi olsa , neler yazılmazdı?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Şubat 27, 2016, 12:38:13 »
Ben birkaç farklı bayide ayar yaptırdım. Ve işlem sırasında pür dikkat bilgisayar ekranına baktım. Motor kodu, araç markası, modeli vb seçilmedi. Direkt ayara başladı. İnternette bulduğum LandiRenzo programını da arabaya bağlamadan kurcaladım, benim ulaştığım sayfaya aynı şekilde girdi. Kablo olmadığı için bende ilerleme olmadı, o ayrı bir konu. Kayseri Olgun, Ankara Erciyes Olgun ve Ankara Şaşmaz Olgun Lpg  'de  de sistem böyle oldu. Gittiğim  Bayilerde de böyle tabi ki.

Olgun LPG bile ayara 30-40 TL alıyor. Bayileri siz düşünün. Bir kablo fiyatına bir ayar. Kablo satanlar ayar konusunda bilgi de veriyor. Ben de düşünüyorum.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 27, 2016, 11:47:53
Gökhan Bey'e teşekkür ederiz.
Ancak sorunlarını dile getiren ben ve arkadaşlara da kızmamak gerek. İnsanları tonlarca para veriyor araba alıyor, 2 askeri ücret tutarında bir kit taktırıyor. Sorun olunca da içi yanıyor. Duygularını dışa vuruyor. Bizim maddi durum çok çok iyi olsa, LPG ile işimiz olmazdı zaten. Bir çoğumuz bu kitleri taktırmak için taksit yaptırıyoruz. Aylarca ödüyoruz. Bizleri de anlamak gerek.

Tüm firmalar için genel manada:
Firmadan canı yanan insanlar , kendilerine bir muhattap bulunca içini döküyor. Sitemlerini diler getiriyor. Buradaki sıkıntı şahsi değil, kurumsal. Bizim sorunlarımızı okumaları, kendi şirketlerini ileriye taşımaları için gerekli. Bizimkisi biraz ARGE çalışması gibi oluyor. Halkın, kullanıcının reel sorunları, beğenileri gün yüzüne çıkıyor. Bizler de çoğu kez sorunun kurumsal değil, yerel bayi düzeyli olduğunu anlıyoruz.
Bu tüm markalar için geçerli değil mi? Şimdi burada bir Toyota üst düzey yetkilisi olsa , neler yazılmazdı?

Öncellikle ayar konusuna tekrar bir bilgi vereyim. Aracınıza ilk montaj yapıldığına araca göre program atılır. Bundan sonraki diğer aşamalarda proğramın üzerinde oynamalar yapılarak düzeltilmeye çalışır. Tekrar yazılım atılmamasının nedeni aracınızın lpg sisteminin vermiş olduğu arızaları görmek. Sistem kendi beynine kayıt yapmaktadır. Tekrar yazılım attığımızda hersey sıfırlanacağından dolayı en başa tekrar dönüş yapmış olacağız.

Diğer konuya geldiğimizde şikayetleriniz, sorunlarınız var. Haklı olarak birilerine ulaştığınızda tabiki bunları dile getireceksiniz. Dinlerim çözüm üretmeye çalışırım.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
    • Sadece Toyota
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 6500
  • Model Yılı: '20
  • 1127 kere teşekkür etti
  • 2358 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Şubat 27, 2016, 13:11:47 »
Tüm firmalar için genel manada
Firmadan canı yanan insanlar , kendilerine bir muhattap bulunca içini döküyor. Sitemlerini diler getiriyor. Buradaki sıkıntı şahsi değil, kurumsal.
Bizim sorunlarımızı okumaları, kendi şirketlerini ileriye taşımaları için gerekli. Bizimkisi biraz ARGE çalışması gibi oluyor.
Halkın, kullanıcının reel sorunları, beğenileri gün yüzüne çıkıyor. Bizler de çoğu kez sorunun kurumsal değil, yerel bayi düzeyli olduğunu anlıyoruz.

İşte bu yüzden büyük firmalar akıl almaz rakamlar ile CRM firmalarını görevlendiriyor, yada yatırım ile kendi CRM departmanlarını oluşturuyor, burada ve benzeri forumlarda ücretsiz olarak bulunabilecek olan "Feedback" için.
Ancak şöyle bir sorun var ki bu zaten ülkemizde kanayan bir yara, müşteri hizmetlerindeki kişi sizin bahsettiklerinizden anlamıyor sadece düzgün üslup ile iletişimi sağlıyor (kısacası nefes alsın yeter şeklinde biri). İşten anlayan kişi de "Müşteri Hizmetleri" çalışanı olmak istemiyor.

Ek olarak herkes sizin gibi de değil ne yazık ki, tenzih ederek yazıyorum, yaşadıkları problemi anlatmak için doğdukları evden başlayıp ev ahalisini tanıştırıp 45 dakik sonra konuya gelen vatandaşlarımız var :)

Şimdi burada bir Toyota üst düzey yetkilisi olsa , neler yazılmazdı?

Bu kadar emin olmayın bence, yukarıda belirttiğim gibi muhataplık seviyesi çok önemli, Toyota buraya bir yetkili atasa da ilgilendiği kişinin aracınızı kendisi düzeltmeyeceği için yaşanabilecek aksilikler halinde çok zor durumlar ile karşılaşır ancak üye olmadan da yazılanlar okunabiliyor ve bazı konuların okunduğunu hatta dikkate alındığını benden duymuş olmayın :)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3000
  • 4 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Şubat 27, 2016, 18:40:56 »
Ariza lambasini sondurduklerinde hangi hatayi verdigini soyluyorlar.

Gökhan bey ilgniz için teşekkür ederim.Bu gün arıza ışığını kayseri olgunların Niğde'de anlaşmalı olduğu  lpg firmasına götürdüm.Fakir yakıt karışımı diye hata verdiğini söylediler.Fakat hem toyota hem de olgunlar motor ışığı yanmaz diye garanti vermişti.10000 km de 3 kez motor ışığı yanınca sorun büyük diye düşünüyorum.O kadar soğudum ki sorunun kesin çözümü yoksa landirenzo kitini söktürmeyi bile düşünüyorum.Haftaya 10000 bakımına Kayseri'ye gidecem.
KENDİN OL YETER :)