Gönderen Konu: LPG Dönüşümü  (Okunma sayısı 8923 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 12000
  • Model Yılı: '19
  • 66 kere teşekkür etti
  • 85 kere teşekkür edildi
Ynt: LPG Dönüşümü
« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2016, 22:44:52 »
Gökhan bey adapazarindayim burdaki bayii yetekrardan gidip yol ayari yaptirayim
Çok teşekkür ler
Çıkarım seninle her yola 🚕🚗

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 24, 2016, 22:44:52 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Ne mutlu TÜRKÜM diyene!
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 180000
  • Model Yılı: '10
  • 68 kere teşekkür etti
  • 58 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 25, 2016, 20:31:33 »
Arkadaşlar burada olma amacım lpg ile ilgili sorun ve sıkıntıları bir nebze olsun çözüme ulaştırmak.
Kendim Landirenzo Lpg Sistemlerinin Ankara Şubesinde görev almaktayım.  Landirenzo lpg kullanan arkadaşlara buradan yardımcı olmaya çalışacağım. İstek-sorun-şikayetlerinizi buradan da iletebilirsiniz.
İyi günler.
Ankara şaşmaz olgun lpg de misinz?
Gazi Mustafa Kemal Atatürk

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 25, 2016, 20:56:28 »
Ankara şaşmaz olgun lpg de misinz?

Bir süre orda durdum. Fakat şuan Reis Opel'deyim.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Şubat 25, 2016, 22:51:16 »

29 Ocak 2016 Cuma günü Ankara Şaşmaz Olgun' da bir işlem yaptırdım. O kadar rezil, acemice ve etik olmayan şekilde iş yaptılar ki. çözüm de olmadı. Benzinde Kayseri'deki  Olgun LPG merkeze  gittim. Onlarla geçicide olsa bir çözüm bulduk.

Ankara Şaşmaz Olgun LPG'yi asla affetmeyeceğim ve yaptığı işi herkese anlatacağım.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 25, 2016, 22:54:47
Şu sayfayı bir inceleyin , sorunum daha iyi anlaşılır.
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=71403.msg975847#msg975847

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 26, 2016, 00:02:16 »
29 Ocak 2016 Cuma günü Ankara Şaşmaz Olgun' da bir işlem yaptırdım. O kadar rezil, acemice ve etik olmayan şekilde iş yaptılar ki. çözüm de olmadı. Benzinde Kayseri'deki  Olgun LPG merkeze  gittim. Onlarla geçicide olsa bir çözüm bulduk.

Ankara Şaşmaz Olgun LPG'yi asla affetmeyeceğim ve yaptığı işi herkese anlatacağım.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 25, 2016, 22:54:47
Şu sayfayı bir inceleyin , sorunum daha iyi anlaşılır.

Bizle de paylaşın bizlerde bilelim ki çözüm bulalım. Aynı sorunlar sürekli tekrarlanmasın. Burada olma amacım özellikle müşteri şikayetleri ve çözümleri isterseniz paylaşabilirsiniz.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #25 : Şubat 26, 2016, 00:13:12 »
Yol ayari  müşterinin isteğine birakilir yapılmaz gibi söylemlere açıkçası hiç inanmiyorum.Siz zaten önceki mesajlarda da bunu ispatliyorsunuz.Devir araliklarinda enjektor mili saniyelerin ayarlanmasi gerekli diye.İlla bir sorunmu olmasi lazim bu ayarlar için.Mardinde esaş lpg var.Brc bayisi orada inayet usta var ben ve bildigim 5 arkadasim brc ve prins valve care taktirdi.Bu arkadas montajdan sonra aracla kiziltepe mardin arasi arabayi  bagirta bagirta her devirde kullanir lpg ayarini yapardi.O coroll hb ile 6 sene brc kullandim ne ariza ne çekiş hicbirsey yoktu.
Simdiki verso ya diyarbakir teknik oto montaji yapmis.
Araç gaziantepte suan nurda lpg filtresi falan hep orjinal aliyorum 75 tl ye.Araba benzinden lpg ye geçerken hafif hir silkeliyor ona yillardir söylememe ragmen birsey bulamadilar.Ve ayarida en son ayara çıkarmış lar kabaca iyice acmislar.Ankara olgun lpg ye gittim ayni sizin gibi ariza isigi yakiyormu yok sorun ne lpg geçişinde silkeleme diyorum onlarda baktik birsey yok ayarlara bakin dedim bu en sonda acmislar iyice.Antep açtı ankara kisti.
bu ayar standart degilmi hocam.
Açıkçası iki servis dede lpg ayarini yapaken  izahat eden yok.
Şuan gazinatepte calisiyorum aracimi satsam lpg taktiracak olsam onceki görev yerim olan Mardine gider o ustaya brc veya prins taktiririm.Adam diyor ya ben ayar yapacam toyota ya ariza lambasi yaksin arabanin bedelini öder alirim diyoru bu kadar iddalim
Ayrica onlar dual vvti motorlarin su hortumunu kesmeden araya baglanti yaparak lpg ye su hatyi aliyorlardi.simdi valvematiclerde ne yapiyorlar bilmiyorum
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Şubat 26, 2016, 00:17:14 »
2007 model 1,6 124 ps. Toyota Corolla M/M araçta Landirenzo Omegas Plus LPG kit var.30.000 km civarında enjektörler gitti.

Ankara Şaşmaz 'da enjektörler değişti. Araç vuruntu yapmaya başladı. Ya onların taktığı enjektör seti de bozuktu ya da ayar yapmayı beceremediler.  Sonra da araçta kusur bulmaya başladılar. Bende sökün enjektörleri verin paramı dedim.  Şaşmaz da ki Olgun'da ticaret etiği yok. Gözümün içine baka baka 5 dakika da bin türlü film çevirdiler. En somutu bana kredi kartı çalışmıyor dedi, takip ettim başka müşteriden kart çekti. Sonra kart çalışıyorsa benden de kart çekin dedim. Adamlar afalladı. Araçla , sistemle ilgili söylediklerinde de çok fazla tutarsızlık vardı. Adam sorunu çözemiyor, sonra da türlü türlü çirkeflik yapıyor. Şaşmaz Olgun LPG'de servis yerin altında ya bu her şeylerine yansımış. Yaptığı iş karşılığında fatura, belge istiyorum, bana sipariş fişinin karbondan çıkan 2. nüshasını veriyor. o bile orijinal değil. 3 kuruşluk vergiyi kaçırmaya tenezzül ediyor. Biz de safız ya sipariş fişi ile faturayı ayırt edemiyoruz. Sonra yapılan iş 1 yıl garantili diye ahkam kesiyor. Belge nerede ? "Yok!!!"

Telefon açtım , gelin dediler ben  de benzinde Kayseri'ye gittim.  Araçta sorun yok , enjektör arızalı dediler. Kayseri Olgun LPG'de bile enjektör yoktu. ikinci el bir enjektör taktılar, bendeki eskiyi de aldılar. Ayar yaptılar. 60 TL'cik. Adamlar telefonda gelin diyor, onca yolu gidiyorum, enjektör yok diyorlar.  Siz olsanız bu firmaya nasıl güvenirsiniz?

Şu sayfada okursanız olayın gelişim süreci hakkında bilgi edinirsiniz.

LANDIRENZO 'da erkenden
Enjektör bozulmasını yakıta bağlamayın. Benim kadar dikkat eden yoktur. Her zaman en kaliteli yakıtı alma derdindeyim.
Filtre değişimlerini, bakımlarını düzenli yaparım.
Aracı tek elden , devirli kullanırım. Yüksek devirlere çıkmam.
Daha ne yapalım da bu aletin enjektörü 30 bin km 'de gitsin. Bu kadar mı kötü bir sistem bu?

Şu anda öyle bir pişmanım ki, BRC ya da 3-5 daha verip Prins taktırmadığıma. ATİKER bile bundan iyi olurdu. Onun enjektörü bile 50.000 km giderdi. En azından servis ağı var.

Şimdi bile sistemi söktürüp ,yine 30.000 km'de arıza yapacak  Landirenzo enjektör fiyatına ; sıfır, 2 yıl garantili ATİKER taktırmayı aklımdan geçiriyorum. Muayeneye 2 ay kaldı.
Siz , şahsi aracınızda olsa ne iş yapardınız?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • 2591 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 26, 2016, 07:39:23 »
2007 model 1,6 124 ps. Toyota Corolla M/M araçta Landirenzo Omegas Plus LPG kit var.30.000 km civarında enjektörler gitti.

Ankara Şaşmaz 'da enjektörler değişti. Araç vuruntu yapmaya başladı. Ya onların taktığı enjektör seti de bozuktu ya da ayar yapmayı beceremediler.  Sonra da araçta kusur bulmaya başladılar. Bende sökün enjektörleri verin paramı dedim.  Şaşmaz da ki Olgun'da ticaret etiği yok. Gözümün içine baka baka 5 dakika da bin türlü film çevirdiler. En somutu bana kredi kartı çalışmıyor dedi, takip ettim başka müşteriden kart çekti. Sonra kart çalışıyorsa benden de kart çekin dedim. Adamlar afalladı. Araçla , sistemle ilgili söylediklerinde de çok fazla tutarsızlık vardı. Adam sorunu çözemiyor, sonra da türlü türlü çirkeflik yapıyor. Şaşmaz Olgun LPG'de servis yerin altında ya bu her şeylerine yansımış. Yaptığı iş karşılığında fatura, belge istiyorum, bana sipariş fişinin karbondan çıkan 2. nüshasını veriyor. o bile orijinal değil. 3 kuruşluk vergiyi kaçırmaya tenezzül ediyor. Biz de safız ya sipariş fişi ile faturayı ayırt edemiyoruz. Sonra yapılan iş 1 yıl garantili diye ahkam kesiyor. Belge nerede ? "Yok!!!"

Telefon açtım , gelin dediler ben  de benzinde Kayseri'ye gittim.  Araçta sorun yok , enjektör arızalı dediler. Kayseri Olgun LPG'de bile enjektör yoktu. ikinci el bir enjektör taktılar, bendeki eskiyi de aldılar. Ayar yaptılar. 60 TL'cik. Adamlar telefonda gelin diyor, onca yolu gidiyorum, enjektör yok diyorlar.  Siz olsanız bu firmaya nasıl güvenirsiniz?

LANDIRENZO 'da erkenden
Enjektör bozulmasını yakıta bağlamayın. Benim kadar dikkat eden yoktur. Her zaman en kaliteli yakıtı alma derdindeyim.
Daha ne yapalım da bu aletin enjektörü 30 bin km 'de gitsin. Bu kadar mı kötü bir sistem bu?

Şu anda öyle bir pişmanım ki, BRC ya da 3-5 daha verip Prins taktırmadığıma. ATİKER bile bundan iyi olurdu. Onun enjektörü bile 50.000 km giderdi. En azından servis ağı var.

Şimdi bile sistemi söktürüp ,yine 30.000 km'de arıza yapacak  Landirenzo enjektör fiyatına ; sıfır, 2 yıl garantili ATİKER taktırmayı aklımdan geçiriyorum. Muayeneye 2 ay kaldı.

Yayabildiginiz kadar her yerde yayın ki adam gibi ustalara ekmek çıksın.

Ankara olgun lpg bulasmayin
Ankara şaşmaz olgun lpg bulasmayin
Şaşmaz olgun lpg paranızla rezil olmayın!
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 26, 2016, 09:28:26 »

LANDIRENZO 'da erkenden

Bu bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bu yazınızı olduğu gibi ilgili mercilere ileteceğim. Bu konunda takipçi olup size konu hakkında bilgi verceğim.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #29 : Şubat 26, 2016, 10:34:45 »
Gokhan bey evo kitte ortalama enjektör ömru kaç km dır?bilgilendirirseniz sevinirim.bakım kaliteli yakit ve devir olayına çok dikkat ederim.önceki aracımda sifirdan lpg liydi ve sorunsuz 100.000 yapip satmıştım

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #30 : Şubat 26, 2016, 14:02:43 »
Gokhan bey evo kitte ortalama enjektör ömru kaç km dır?bilgilendirirseniz sevinirim.bakım kaliteli yakit ve devir olayına çok dikkat ederim.önceki aracımda sifirdan lpg liydi ve sorunsuz 100.000 yapip satmıştım

Özkan bey,
Şu km'de arıza yapar dememiz mümkün degil. Şöyle bir örnek verebilirim üzerinde evo sistem takılı olupta 90000-100000 km olan müşterilerimiz var.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #31 : Şubat 26, 2016, 18:08:06 »
Bu bilgilendirme için teşekkür ediyorum. Bu yazınızı olduğu gibi ilgili mercilere ileteceğim. Bu konunda takipçi olup size konu hakkında bilgi verceğim.

Pekiyi de nasıl bir çözüm bulunacak?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Şubat 26, 2016, 19:22:28 »
Pekiyi de nasıl bir çözüm bulunacak?

Bekleyin bilgi verecegim.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #33 : Şubat 26, 2016, 20:08:55 »
Iyi günler Gökhan bey. 2004 passat 1.6 8v alz motorlu gfk manuel sanzimanli yabanci plakali aracim var.
Aracim 161500 km de olup benzinlidir. 160500 km de iken motor ve sanziman rektefiyesi yaptim.
Aracima duruma gore lpg veya cng kiti taktirmayi dusunuyorum.
Evrak isleri vs olmayacak. (yabanci plaka oldugundan kayit ettirmeye gerek yok)
Lpg ve cng icin verebileceginiz fiyat nedir?
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #34 : Şubat 26, 2016, 20:22:12 »
Iyi günler Gökhan bey. 2004 passat 1.6 8v alz motorlu gfk manuel sanzimanli yabanci plakali aracim var.
Aracim 161500 km de olup benzinlidir. 160500 km de iken motor ve sanziman rektefiyesi yaptim.
Aracima duruma gore lpg veya cng kiti taktirmayi dusunuyorum.
Evrak isleri vs olmayacak. (yabanci plaka oldugundan kayit ettirmeye gerek yok)
Lpg ve cng icin verebileceginiz fiyat nedir?

Burada fiyat belirtmem etik olmaz size mail olarak gonderecegim.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 68 kere teşekkür etti
« Yanıtla #35 : Şubat 26, 2016, 22:21:20 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #36 : Şubat 27, 2016, 09:50:05 »
Bende de landirenzo var.Aracima 35 binde takılmış ve suan 101 binde.Bende bir sikinti yok.
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #37 : Mart 12, 2016, 11:38:52 »
Suanda Auris 1.6 araca Lpg dönüşümü yapiliyor. Bitince montaj fotograflarini sizlerle paylaşacagım.
Landirenzo Evo 2.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • adapazarı
  • 66 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Mart 12, 2016, 12:51:26 »
Gokhan bey,lpg de kullanımda gaz hassasiyeti benzine,göre,daha,fazla bu Normal mi ani gazlanmayi sert kullanimi sanki gaz pedalı sevmiyor bu normalmi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 10 kere teşekkür etti
  • 8 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #39 : Mart 13, 2016, 23:55:54 »
Gokhan bey,lpg de kullanımda gaz hassasiyeti benzine,göre,daha,fazla bu Normal mi ani gazlanmayi sert kullanimi sanki gaz pedalı sevmiyor bu normalmi

Cogu kullanicinin istedigi tamda sizin anlattiginiz. Bence aracin gaz ayarlarini hic elletmeyin.
Landirenzo Evo 2.0