Gönderen Konu: T27 Avensis'e Küçük Dokunuşlar  (Okunma sayısı 39611 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • İlk göz ağrım 2007 Corolla HB SOL D4D MMT
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: 0+
  • Model Yılı: '11
  • 99 kere teşekkür etti
  • 132 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis'e Küçük Dokunuşlar
« Yanıtla #40 : Şubat 10, 2016, 20:15:40 »
Bu iş gerçekten çok mantıklı yani Bixenon olayı.
Üstelik aracın kendi halogen uzunlarınıda sökmüyorsun yerinde duruyor.
Gündüz selektör yapacaksan bunları kullan,kısa farlar açıkken bixenon selektör çalışsın.

Sadece bir kaç tane risk var.
1-Farın içi açılıp tekrar yapıştırıldığı için bir süre sonra buğulanma ve lekelenme olabilir.Olacak yada olmayacak diye bir garanti yok.

2-Muayeneye giderken sök tak yapma olayı biraz sinir bozucu.(benim için yani)

3-Allah göstermesin önden bir kaza durumunda olması durumunda farlara birşey olursa çöpe gidecek hemde emekte boşa gidecek.Herşeyi sıfırdan yapılcak.

4-Kaskoya ekletilmiyor.Buda başka bir kötü yönü.

Bütün bunlara rağmen değermi?
Evet bence değer  :saygi:

Aracım biraz yaşlansın,ilk yapacağım işlerin başında geliyor...
Bekir Bey aracın yaşlanmasını bekleyeceğinize niyetiniz varsa benim gibi bir çift çıkma far alın,araştırırsanız ve sabrederseniz çooook uyguna bulunabilir.Hem de aracın orjinal farlarını korumuş olursunuz. Aklınızdaki soru işaretlerine gelirsek
1- Farın içi halojen ya da xenonda da kararma yapabilir ki far yüzeyi bir süre sonra korumazsanız güneşten falan buğulanacak.Bende olmuştu.Şimdi çok titizim.
2-Muayene için far kapağını açacaksınız halojen soketi kenarda duruyor zaten iptal edilmiyor,halojen ampulü takacaksınız sonra tekrar değiştireceksiniz ki işi bilen için 5 dk, bilmeyen için 15 dk.
3-Bu konuda çok haklısınız,Allah kazadan beladan korusun.
4-Kaskoyu sormadım daha sigorta şirketimize. Ama deri koltukları ve koltuk ısıtma sistemini sözlü değer beyan ederek işlettirmiştim.

Değer mi,kesinlikle değer.  :)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #40 : Şubat 10, 2016, 20:15:40 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #41 : Şubat 10, 2016, 20:52:24 »
Neden apaçi işi olsun :)
Sevgili Dzejk Zet abi yapmış :)

intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Ynt: T27 Avensis\'e Küçük Dokunuşlar
« Yanıtla #42 : Şubat 10, 2016, 21:00:04 »
Yapilan islem Faturalandirilirsa kasko ya  eklenebilir.

Ben geçen gün LPG yi söyledim kaskocuya, sadece kaça taktırdın dedi, şifaen söylendi yani fatura falan istemediler. :tamam:

Bu arada SİYAH boya tozu çok belli eder ya  :P

Benim araba siyah renkli yandan bakınca farlardaki uzun kenarlar çok çekici görünüyor, gerçi Mehmetin araba Beyaz , siyah boya daha güzel görünebilir muhtemelen.  :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #43 : Şubat 10, 2016, 21:55:41 »
Neden apaçi işi olsun :)
Sevgili Dzejk Zet abi yapmış :)

Kaan bu djek zer mıdır nedir. Ruslarin apacisiymis [emoji51] pavyon gibi ambians aydınlatmasindan sonra notunu verdim ben [emoji594]
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 99 kere teşekkür etti
Ynt: T27 Avensis\'e Küçük Dokunuşlar
« Yanıtla #44 : Şubat 11, 2016, 00:47:56 »
Ben geçen gün LPG yi söyledim kaskocuya, sadece kaça taktırdın dedi, şifaen söylendi yani fatura falan istemediler. :tamam:

Bu arada SİYAH boya tozu çok belli eder ya  :P

Benim araba siyah renkli yandan bakınca farlardaki uzun kenarlar çok çekici görünüyor, gerçi Mehmetin araba Beyaz , siyah boya daha güzel görünebilir muhtemelen.  :tamam:
Murat abi çok kanıma giriyosunuz ya  :lol: :D benim sakin durmam lazım artık  :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #45 : Şubat 11, 2016, 09:30:10 »
Boş ver zaten olmuş bitmiş, şimdi geri yollayıp içini açtırıp bir daha boya falan uğraşma. Böylede güzel, zaten amaç görsellikten çok fonksiyonellikti onuda yaptın zaten :saygi:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 99 kere teşekkür etti
« Yanıtla #46 : Şubat 11, 2016, 10:30:35 »
Boş ver zaten olmuş bitmiş, şimdi geri yollayıp içini açtırıp bir daha boya falan uğraşma. Böylede güzel, zaten amaç görsellikten çok fonksiyonellikti onuda yaptın zaten :saygi:
Şaka bir yana abi,bu fikirleri sizlerde uygulanmış olarak görmek,kendi aracıma yaptırmış kadar mutlu eder beni  :saygi:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #47 : Şubat 12, 2016, 21:58:28 »
Şaka bir yana abi,bu fikirleri sizlerde uygulanmış olarak görmek,kendi aracıma yaptırmış kadar mutlu eder beni  :saygi:
Mehmet bey. Aklıma akşam vakti sorular düştü yanıtlarsaniz sevinirim. Belki ilerde konuyu hortlatip birimiz yaparız nasip olursa :)
Farlar kapanan yerlerine baktınız mı bizim bu farlar en zor açılan far grubuymus o nedenle sokerken far ve far kasası birleşim yerlerinde derin tornavida izi vs var mıydı?
Farı tekrar ne ila yapıştırıp kapatmış bilginiz var mı?  Çünkü bazıları silikon benzeri madde ile kapatıyor o da su geciriyirmus. Far kapatmak için özel ısitarak yapışan far yapıştırıcı fitilleri kullanıyorlardi yabancı sitelerde. İnşallah sizinki şu vs almaz.

İkinci soru [emoji3] soketler nasıl oldu. Yani araçtaki soketler de kesme biçme yapıldı mı gündüz farı hariç.

Son olarak farlar sokulurken tampon indi mi kendimiz sokebilir miyiz?

Sorum bu kadar yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim [emoji56]
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #48 : Şubat 13, 2016, 01:10:05 »
Far açmak işi bilen için çok kolay. Ben eski aracımızda açmıştım karartmak için :)
Farı açmak için fırında ısıtıp açmaya başlanıyor devamında da ısı tabancasından (eğer gerekirse) yardım alınıyor. Tornavida yada düz bir aletle açılıyor.

Far yapıştırıcısı bulmak zor. Silikon kullanılıyor diye biliyorum ben genellikle.
Su yada buhar ile ilgili bir örnek vereyim. Seat Leonun önceki kasasında orjinal farlar açılmadan önce de sonrada buğu problemi varmış ve çözülememiş mesela.

Tamponu indirmek aslında kolay ama birazcık bilmek gerekiyor. Korkulacak bir şey değil :)
Bence Talat abi bu işi kendi yapabilir. Gece uçuşunda hella intemo mercek satıyorlar benden duymuş olmayın :)
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 99 kere teşekkür etti
« Yanıtla #49 : Şubat 13, 2016, 02:25:25 »
Mehmet bey. Aklıma akşam vakti sorular düştü yanıtlarsaniz sevinirim. Belki ilerde konuyu hortlatip birimiz yaparız nasip olursa :)
Farlar kapanan yerlerine baktınız mı bizim bu farlar en zor açılan far grubuymus o nedenle sokerken far ve far kasası birleşim yerlerinde derin tornavida izi vs var mıydı?
Farı tekrar ne ila yapıştırıp kapatmış bilginiz var mı?  Çünkü bazıları silikon benzeri madde ile kapatıyor o da su geciriyirmus. Far kapatmak için özel ısitarak yapışan far yapıştırıcı fitilleri kullanıyorlardi yabancı sitelerde. İnşallah sizinki şu vs almaz.

İkinci soru [emoji3] soketler nasıl oldu. Yani araçtaki soketler de kesme biçme yapıldı mı gündüz farı hariç.

Son olarak farlar sokulurken tampon indi mi kendimiz sokebilir miyiz?

Sorum bu kadar yarışmacı arkadaşlara başarılar dilerim [emoji56]
@Talat araba soketlerinin hiçbirinde kesme biçe işlemi yapılmadı hepsi orjinal duruyor. Far soketleri hepsi orjinal, farın içindeki mercek değişti, merceğe bağlı selektör perdesine kablo+balast vs ayrı bir hat olarak yapıldı ve ayrı bir sigortası var.Far içine tesisat yapıldı ama aracın kendi tesisatında kablo bile sıyrılmadı.
Far açma işleminden dolayı farda en ufak bir iz,ezik,deformasyon yok.Su alma,buhar yapma şikayeti daha hiç duymadım.İnşallah bizde de olmaz.Zaten google da İlker Kemal Bikeç diye aratırsanız neredeyse bütün forumlarda yıllardır yazılan hakkındaki yorumları ve işlerini profesyonelliğini görürsünüz.Gönlünüz rahat olsun bu konuda. Bence kendisiyle iletişime geçin,İzmir'den Mehmet Hoca diyin ya da İzmir'den beyaz Avensis diyin,tüm detayları daha net anlatır.
Farlar sökülürken tampon indi evet, sizin elinizden gelebilir,benim de gelirmiş aslında ama bir kere görmem lazımmış.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #50 : Şubat 13, 2016, 05:48:47 »
Sormasi ayip Bu işlem ne kadara mal oldu ?
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #51 : Şubat 13, 2016, 09:59:35 »
bende içeride bişeyler yapmak istiyorum.vites çevresi ve küllüğün olduğu bölümü maun görünümlü sulu kaplama yaptırmayı düşünüyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #52 : Şubat 13, 2016, 17:59:54 »
bende içeride bişeyler yapmak istiyorum.vites çevresi ve küllüğün olduğu bölümü maun görünümlü sulu kaplama yaptırmayı düşünüyorum.
Bu arac kaç model

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 101000
  • Model Yılı: '12
  • 1003 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #53 : Şubat 13, 2016, 18:06:34 »
2013 elegant bu talat.
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #54 : Şubat 13, 2016, 19:04:31 »

Emre Bey, içeride hareket istiyorsanız orjinal teyp yerine multimedia tavsiye ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • 24 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #55 : Şubat 13, 2016, 19:38:31 »
@mehmet günay

Mehmet bey, bu Kemal bikeç'e nasıl ulaşırız, methini çok duyuyorum ama ne dükkan ne numarasını bulamadım, yardımlarınız için teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #56 : Şubat 13, 2016, 20:32:53 »
Bence konunun adı avensis t27 bixenon dönüşümü olmalı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 99 kere teşekkür etti
Ynt: T27 Avensis\\\\\\\'e Küçük Dokunuşlar
« Yanıtla #57 : Şubat 13, 2016, 22:57:05 »
Sormasi ayip Bu işlem ne kadara mal oldu ?
@Eyüp  ORMAN (32583) 1500 TL mal oldu.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 22:58:06
@Emre Musaoğlu (29444)  maun benim de inanılmaz hoşuma gidiyor. Yapılsa keşke.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 22:59:31
@mehmet günay

Mehmet bey, bu Kemal bikeç'e nasıl ulaşırız, methini çok duyuyorum ama ne dükkan ne numarasını bulamadım, yardımlarınız için teşekkür ederim.
@Cüneyt Günaydın (12475) özelden cep telefonunu mesaj atıyorum.İzmir Avensis Mehmet Hoca derseniz yardımcı olur.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 23:04:08
Bence konunun adı avensis t27 bixenon dönüşümü olmalı.
@Talat Serkes (28471)  konunun adı bence çok iyi çünkü başka projelerim de var. Bundan başka gerçekleşmiş bir projem daha var yayınlamadım,yarına ya da pazartesi yayınlarım. O da dikkat çekecek ve gözlere hitap edecek eminim.Herbirine bir başlık açıp kirletmek istemiyorum. Diğer projeler de Ahmet Güve abim ile devam edecek.En başta 1 yazmamın sebebi bundan dolayı.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #58 : Şubat 14, 2016, 08:17:19 »
@Eyüp  ORMAN (32583) 1500 TL mal oldu.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 22:58:06
@Emre Musaoğlu (29444)  maun benim de inanılmaz hoşuma gidiyor. Yapılsa keşke.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 22:59:31
@Cüneyt Günaydın (12475) özelden cep telefonunu mesaj atıyorum.İzmir Avensis Mehmet Hoca derseniz yardımcı olur.

Mesaj Birleştirildi: Şubat 13, 2016, 23:04:08
@Talat Serkes (28471)  konunun adı bence çok iyi çünkü başka projelerim de var. Bundan başka gerçekleşmiş bir projem daha var yayınlamadım,yarına ya da pazartesi yayınlarım. O da dikkat çekecek ve gözlere hitap edecek eminim.Herbirine bir başlık açıp kirletmek istemiyorum. Diğer projeler de Ahmet Güve abim ile devam edecek.En başta 1 yazmamın sebebi bundan dolayı.
Oo hadi bakalım basgan merakla bekliyoruz. Çok bekletme bizi[emoji6] [emoji6] [emoji6]

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 29000
  • 35 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #59 : Şubat 14, 2016, 08:47:34 »
mehmet kardeş multimedya için bütçem yok şu anda.fakat benim elegant extradaki  orjınal olan multı medya hoşuma gidiyor