Gönderen Konu: BRC'nin YENİLENEN KİTİ  (Okunma sayısı 22425 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 25000
  • Model Yılı: '19
  • 304 kere teşekkür etti
  • 333 kere teşekkür edildi
Ynt: BRC'nin YENİLENEN KİTİ
« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2016, 23:03:27 »
Merhaba ,yeni aldığımız 2006 corollaya brc bağlatacağım yer araştırıyordum, üç farklı fiyat vardı 1800-1900-2000 1.sanaideki  brc bayisine uğrayıp hem fiyat aldım hem yazdığınız konuyu sordum, yeni kitin seg 32'nin ecu' nun boyutu küçültülüp yazılım yenilendi dedi, enjektör tank şamandırada pek bi değişiklik yok dedi, bilginize. Ama ben burada taktıracağım seg 32 kite peşin yada taksit 1900tl. fiyat verdiler. Bi arka sokaktaki  özel toyota servisine uğradım konuştuğum bayii işinde usta dedi,özellikle toyota konusunda çok iyilermiş.
izmir de brc için 2 ehil servis var. biri gittiğiniz star otogaz, diğeri de karabağlar da 2a ege bölge bayisi. eğer kararınız brc ise (ki bence obd'li kit taktırın) karabağlarda taktırmanızı tavsiye ederim.
2019 Mondeo 1.5 Ecoboost (Prins VSİ-3 DI)

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 01, 2016, 23:03:27 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '11
  • 81 kere teşekkür etti
  • 24 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 02, 2016, 00:00:58 »
Merhaba ,yeni aldığımız 2006 corollaya brc bağlatacağım yer araştırıyordum, üç farklı fiyat vardı 1800-1900-2000 1.sanaideki  brc bayisine uğrayıp hem fiyat aldım hem yazdığınız konuyu sordum, yeni kitin seg 32'nin ecu' nun boyutu küçültülüp yazılım yenilendi dedi, enjektör tank şamandırada pek bi değişiklik yok dedi, bilginize. Ama ben burada taktıracağım seg 32 kite peşin yada taksit 1900tl. fiyat verdiler. Bi arka sokaktaki  özel toyota servisine uğradım konuştuğum bayii işinde usta dedi,özellikle toyota konusunda çok iyilermiş.
Eyvallah Yasin Hocam.
Çok teşekkurler. Ben de devam ettim araştirmaya genelde tavsiyeler bu yönde oldu. Zaten BRC Türkiye (2A müh) bundan böyle artık kitimiz budur diyor eski kit gelmeyecek stoklar bittiğinde  bütün bayiilerimiz bunu kullanacak diyor ve çok uzun süre bir çok testlere tabi tutulmuş (bi önceki nesilden fazlaymıs geçirdigi testler)
Gönül rahatlıgıyla tercih edin biZ ürünümüzün arkasindayız diyorlar.
Önümüzdeki günlerde montajı yaptıracaZ kısmetse inşallah.
Size de haýırlı uğurlu olsun hem aracınız hem BRCniz.
Bir Türk son nefesini vermeden son söz söylenmemiştir!

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: 0+
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 02, 2016, 08:58:18 »
Gardaş bak şimdi ben diyorum ki tercihim BRC olacak ama hangi kiti kullanmalıyım sequent 24 mü yoksa yenilenen 32 mi. Sizinantıgınızla hareket edeceksek hicbir marka hakkında konuşmayalım ve kimsenin tercihine ilişmeyelim e yani o zaman niye forumlaşıyoruz ki biz ne manası kalıŕ bu işin.
Gelelim benim inandıgım daha tasarruflu olma nedenine
BRC marka olarak toplama parçlar kullanan markalarin aksine kitlerde kullandığı bütün unsurlarin kendi üretip patentiyle dagittigi aparatlar kullanır (isgüzarlik yapip kari arttirmak amaciyla uyumlu ucuz aparat kullananlar vardir elbette o da yapanin esnaflik ahlakiyla ilgilidir.)
Her bir aparat digeriyle birebir uyumlu-kararli ve oldukca dayaniklidir. Kendi gelişirdigi taklit edilemeyen enjektörleri ve hizli işlem yapabilen ecusu sayesinde kendi zaman ve basinc ayarini düzenler bu yönüyle prensip olarak daha tasarruflu tüketim sonucu alir.
zirt pirt ayar yaptirmaya ihtiyac duymazsin. Her sene enjektör degistirmek zorunda kalmazsin. Yüksek devirlerde yetersiz basinc yüzünden benzine geçme sorunu yaşamazsin. GaZ tepkisi gecikmesine bagli kisa sureli bogulma işkencesi yaşamazsin.brc Regülatörün işlev bozukluguna hiç şahit olmadim.
Çok arkadaş gördum kitini sökturup atan ama iyi bir ustanin monte ettigi BRC kit özellikle japon otomobillerde ömürlük oluyor. Bunun her türlü ispatı mümkün.
Gardaş diye girdiğiniz mesaja bilginiz varda konuşuyorsunuz sandık :)
brc'nin hangi enjektörü taklit edilemiyor ? Valtek enjektörleri mi ?
bütün ekipmanları birbirine uyumlu derken ? tank ve borular mı ? lpg'de enjektör - regülatör ve ecu var zaten topu topu birbiriyle çalışan. insanları forum ortamında yanlış yönlendirmeyin. ben daha hiçbir lpg montajı yapan yerde denk gelmedim aracın %25 %50 %75 %100 gaz oranında sürerek ayar yaptığını. afr ayarının otomatik kalibrasyonla yapılabileceğini inanan usta lakaplı insanlarla dolu sanayi eşrafı.
atiker kullanıyorum kendi aracımda. sana bir kullanıcı adı vereyim google'ye yapıştır araştırırsın maycicek . msci diye bir forum sitesi var oranı editörlerinden. sana lpg ile ilgili olarak yeterince bilgi verir.  tasarrufu kitle bağlaştırma usta ve ayar ile bağdaştır. senin fikrine göre çünkü treflex enjektörleri brc göre daha iyi oda %50 mi tasarruf sağlayacak . prinste %45 civarı sağlar sanırım enjektör kaliteliyse yakıtınız düşer mantığıyla ;)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #23 : Şubat 02, 2016, 09:23:21 »
Gardaş diye girdiğiniz mesaja bilginiz varda konuşuyorsunuz sandık :)
brc'nin hangi enjektörü taklit edilemiyor ? Valtek enjektörleri mi ?
bütün ekipmanları birbirine uyumlu derken ? tank ve borular mı ? lpg'de enjektör - regülatör ve ecu var zaten topu topu birbiriyle çalışan. insanları forum ortamında yanlış yönlendirmeyin. ben daha hiçbir lpg montajı yapan yerde denk gelmedim aracın %25 %50 %75 %100 gaz oranında sürerek ayar yaptığını. afr ayarının otomatik kalibrasyonla yapılabileceğini inanan usta lakaplı insanlarla dolu sanayi eşrafı.
atiker kullanıyorum kendi aracımda. sana bir kullanıcı adı vereyim google'ye yapıştır araştırırsın maycicek . msci diye bir forum sitesi var oranı editörlerinden. sana lpg ile ilgili olarak yeterince bilgi verir.  tasarrufu kitle bağlaştırma usta ve ayar ile bağdaştır. senin fikrine göre çünkü treflex enjektörleri brc göre daha iyi oda %50 mi tasarruf sağlayacak . prinste %45 civarı sağlar sanırım enjektör kaliteliyse yakıtınız düşer mantığıyla ;)
Tamam kardeşim teşekkür ederim engin bilgi ve ćok kıymetli tavsiyeleriniz için.
Size atikerinizle mutlu huzurlu bir ömür ve keyifli sürüşler diliyorum.
Ancak ;
 ben bu kadar para verip aldığım aracıma atiker bağlatmayacaģim buna  saygı duyun lütfen.
Kaldı ki ben böyle düşünüyorum diye kimse atikerinden vazgeçmeyecek niye celallendiğinize anlam verebilmiş değilim.
Ayrıca Kısır dönguye dönüştürmeyin olayı konunun özünde kalabilmek gibi bir meziyetiniz yoksa uzak durun olsun bitsin. Ben kimsenin tercihini eleştirmedim maksadim herhangi bir markayı kötülemek de degil ben zaten kararımı brc den yana vermisim ve  konu açma maksadım brc nin hangi kiti olmali yonünde tavsiye almakti işi buralara getirdiniz.yaptiğinız klavye edebiyatından başka birşey degil. Foruma girdiğine pişman ediyorsunuz insanı.
Özetle varsa bilgin tecrüben tavsiyen yardımcı ol bilmiyorsan uzakta kal çok zor birşey deģil.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 23000
  • Model Yılı: '12
  • 60 kere teşekkür etti
  • 56 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 02, 2016, 11:15:39 »
izmir de brc için 2 ehil servis var. biri gittiğiniz star otogaz, diğeri de karabağlar da 2a ege bölge bayisi. eğer kararınız brc ise (ki bence obd'li kit taktırın) karabağlarda taktırmanızı tavsiye ederim.

Bundan önceki yaris'te O hatayı birdefa karabağlardaki 2a'da  yaptım, fan kablosunun motor bloğunda yanmasına neden oldular arac hararet yapmıştı,ayrıca regulatörü fren merkezine yakın koydukları için fren sistemi arızalanmıştı,montaj sonrası arac çalışmadı kabloları yanlış bağladılar, zaten motajın için çok genç birini vermişlerdi,orası çok kalabalık oluyo düzgün montaj yapılmamıştı gitmeyi düşünmüyorum.
2011   1.4d-4d   Corolla   52bin km.
2004   1.3          Yaris      60bin km.
2006    1.6         Corolla   35bin km.
2012    1.6         Corolla   ......

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Şubat 02, 2016, 11:37:41 »
Bundan önceki yaris'te O hatayı birdefa karabağlardaki 2a'da  yaptım, fan kablosunun motor bloğunda yanmasına neden oldular arac hararet yapmıştı,ayrıca regulatörü fren merkezine yakın koydukları için fren sistemi arızalanmıştı,montaj sonrası arac çalışmadı kabloları yanlış bağladılar, zaten motajın için çok genç birini vermişlerdi,orası çok kalabalık oluyo düzgün montaj yapılmamıştı gitmeyi düşünmüyorum.
ne ettin hocam :argh: kötü bir hadise yaşamışsın, dur mesajımı değiştireyim :islik:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Şubat 05, 2016, 08:02:09 »
Dün itibarıyla BRC İzmit  yetkili-bölge bayii FS Otogaz' da BRC MY 11 Sequent 32 kit montajı yapıldı. işçilik çok düzgün ve özentiliydi, derli toplu bir montaj oldu. ustaları biraz bunalttık ama sağolsunlar hiç kızmadılar :))
(Faruk Bey farklı mucitlikler peşindeydi (: )
ilk izlenimlerim çok şükür ki mükemmel. 2-3 depo boyunca fazla yakacak ; 1000 bakımı-ayarı sonrtasında stabile dönecek inşaAllah. (önceki iki aracımda öyle olmuştu)
kullandıkça izlenimlerimizi paylaşırız kısmetse.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kan Grubu: AB+
  • Model Yılı: '15
  • 7 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #27 : Şubat 05, 2016, 08:30:47 »
Dün itibarıyla BRC İzmit  yetkili-bölge bayii FS Otogaz' da BRC MY 11 Sequent 32 kit montajı yapıldı. işçilik çok düzgün ve özentiliydi, derli toplu bir montaj oldu. ustaları biraz bunalttık ama sağolsunlar hiç kızmadılar :))
ilk izlenimlerim çok şükür ki mükemmel. 2-3 depo boyunca fazla yakacak ; 1000 bakımı-ayarı sonrtasında stabile dönecek inşaAllah. (önceki iki aracımda öyle olmuştu)
Hayırlı olsun Velican kardeş, güle güle bin (:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Model Yılı: '20
  • 13 kere teşekkür etti
  • 136 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #28 : Şubat 05, 2016, 09:49:12 »
Hayırlı olsun... En iyi yere montaj yaptırmışsınız...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Şubat 05, 2016, 09:57:47 »
Hayırlı olsun yol ince ayarı yaptılarmı??
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Şubat 05, 2016, 10:53:36 »
Hayırlı olsun yol ince ayarı yaptılarmı??

Cavit Hocam programı yüklediler ayar yaptılar 1000 km boyunca kullanıp götüreceğim bu 1000km boyuncaki değerleri gözlemleyip ince ayarı buna göre yapacaklar.

herkese teşekkür ederim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 99000
  • 1002 kere teşekkür etti
  • 1007 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Şubat 05, 2016, 11:07:43 »
Bin km sonra çağırıp kontrol prosedürünü zaten yapıyorlar.Kontrolde rolanti ince ayarına bakıp ayarlar çok iyi deyip gönderiyorlar mutlaka yol ince ayarını isteyin.Geçen sene bende izmit sanayideki f.sevgilinin kızının işlettiği brc bayisinde lpg taktırdım bin bakımında ayarlar ok dediler torque programı ile kontrol ettiğimde aracım 15.000 km fakir karışımda çalışmış. >:(
Toyota avensis 1.6 elegant 2006 Tüplü
Toyota avensis 1.6 elegant extra 2012 BRC Tüplü

Öleceğiz birgün, gömecekler. Birkaç gün övecekler, sonra kalan malını bölecekler; Hatta memnun kalmayıp üstüne birde sövecekler

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #32 : Şubat 05, 2016, 12:22:55 »
teşekkür ederim. bu ayrıntıyı hatırlatayım 1000 bakımında inşaAllah.
ince ayar dediğiniz benzin enjektörleri ile lpg enjektörlerinin zaman açısından senkronize edilmesi oluyor galiba. eodb li kitlerde buna gerek olmauyor diye biliyordum sequent32 nin en belirgin özelliği buydu galiba. ama değilse de hareket halinde ayar isterim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 304 kere teşekkür etti
« Yanıtla #33 : Şubat 05, 2016, 12:36:52 »
Cavit Hocam programı yüklediler ayar yaptılar 1000 km boyunca kullanıp götüreceğim bu 1000km boyuncaki değerleri gözlemleyip ince ayarı buna göre yapacaklar.
hayırlı olsun kitiniz. 1000 km. sonunda muhtemelen size meşhur soruyu yöneltip (çekişte sorun var mı? :olu:)  ltft değerlerine bile bakmadan ufak bir ayar çekerler  :argh:. siz yol ayarı dediğinizde ise "yol ayarına gerek yok, biz bunu sorunlu, stop eden vs. araçlara yapıyoruz" deyip sizi yolcu ederler   :olmamış:
gelelim sonrasına. siz biraz meraka kapılıp, bir elm327 edinip, ltft değerlerini gördükten sonra aşağıda ki konulara göz atmanızı öneririm ;)
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.0
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70632.0

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #34 : Şubat 05, 2016, 14:23:07 »
hayırlı olsun kitiniz. 1000 km. sonunda muhtemelen size meşhur soruyu yöneltip (çekişte sorun var mı? :olu:)  ltft değerlerine bile bakmadan ufak bir ayar çekerler  :argh:. siz yol ayarı dediğinizde ise "yol ayarına gerek yok, biz bunu sorunlu, stop eden vs. araçlara yapıyoruz" deyip sizi yolcu ederler   :olmamış:
gelelim sonrasına. siz biraz meraka kapılıp, bir elm327 edinip, ltft değerlerini gördükten sonra aşağıda ki konulara göz atmanızı öneririm ;)
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70480.0
http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=70632.0

Burak Bey teşekkür ederim. ben o arıza tespit cihazlarını kullanmayı doğru bulmuyorum. o işler bence profesyonellerin işidir, o kadar derinlere girmesek daha iyi. bırakalım işin ustaları girsin aracın beynine vs. sine.
Ancak İzmit FS otogaz yöneticisi Faruk SEVGİLİ ile bu konuda (veya kit ile ilgili herhangi bir konuda) sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum. Müşteri memnuniyeti odaklı olduklarını bildiğim için aynı yerde üçüncü aracıma montaj yaptırdım. Sağolsunlar hiçbir konuda yalnız bırakmıyor veya alakasız davranmıyorlar. Orada bulunduğum zaman diliminde başka gelen müşterileri de yardımsız bırakmadı.
üstelik sadece kendi montajladıklarına değil başka yerde montajlanan ve markası BRC olmayan çeşitli kitlere bile elinden geldiği kadar ilgi gösterip çözüm üretiyor.
Fakat şu var Faruk Bey'in bazı orta sınıf marka kitlere karşı ön yargılı olduğunu gördüm.
kimi gelen araç sahiplerine aracınızdaki kitin markası "X" ise kusura bakmayın bakamam (marka belirtmeyeceğim için x dedim) diye kibarca reddettiği de oldu. onun da kendince gerekçesi vardır, ustadır tecrübe sahibidir. saygı duymak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 65000
  • Model Yılı: '14
  • 305 kere teşekkür etti
  • 312 kere teşekkür edildi
Ynt: BRC\'nin YENİLENEN KİTİ
« Yanıtla #35 : Şubat 05, 2016, 14:32:51 »
"Hem aradaki 300-400 lira çok büyük bir fark degil. Takriben 5 tank lpg parasi. Titiz insan icin mühim değil."

Mesajını var sayarak hiç BRC ile uğraşmayın.Prins Silverline taktırın.

Ekleme;

Hayırlı olsun son mesajları okumamıştım.
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
Ynt: BRC\'nin YENİLENEN KİTİ
« Yanıtla #36 : Şubat 05, 2016, 14:37:33 »
"Hem aradaki 300-400 lira çok büyük bir fark degil. Takriben 5 tank lpg parasi. Titiz insan icin mühim değil."

Mesajını var sayarak hiç BRC ile uğraşmayın.Prins Silverline taktırın.

Ekleme;

Hayırlı olsun son mesajları okumamıştım.

BRC takıldı hocam. bir sonraki aracım Opel Astra K olacak kısmetse ona silverline taktırırız. 
 :D ::)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #37 : Şubat 05, 2016, 14:42:42 »
Bendede astra H var.Alman arabasına prins iyi oluyor  :)
VW Golf 1.6 TDI & DSG

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 81 kere teşekkür etti
« Yanıtla #38 : Şubat 05, 2016, 22:29:19 »
Bendede astra H var.Alman arabasına prins iyi oluyor  :)
Astra H çok kemikli bi araba.2007 115 hp (z16xer) vardı benim.1buçuk sene bindim çok seviyordum sık sık astra H kulüp olarak toplanırdik. Otomatik araç lazım olunca üzülerek satmıştım daha 37bin km deydi alan adam çocuk gibi sevinmişti. Bence herşeyiyle çok iyi araç.  Tek kusuru 1994 ascona dan kalma şanzumanı. Kalkışa çok nazlı ama 100km den sonra ivmelenmesi çok tatminkar. 220 yi görmüşlüğüm var ve ufacık bi güven problemi yoktu. Özlemişim gümüş kızımı.  :-\

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 305 kere teşekkür etti
« Yanıtla #39 : Şubat 05, 2016, 23:34:07 »
Valla hiç yalana gerek yok.Benim 2008 corollam vardı.Corolladan inip astraya bindiğimde biraz küçük ama çok sağlam bir arabaya bindiğimi anladım direkt.Ve muazzam bir güvenli sürüş hissiyatı var gerçekten.

Neyse konuyu dağıtmayalım hayırlı olsun tekrardan  :saygi:
VW Golf 1.6 TDI & DSG