Gönderen Konu: çalıntı telefon  (Okunma sayısı 7236 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: çalıntı telefon
« Yanıtla #20 : Şubat 19, 2016, 18:21:09 »
Dava sonuclanmis telefonu calan kisi olmadigim kamera kayitlarindan anlasilmis ama tum aksi kanitlara ragmen fturali telefonum. Karsi sahsa teslim edilmis. Pazartesi karsi dava aciyorum. Turkiyedeki adalet sistemi malesef cokmus. Bayiden aldigim telefonu belge ile aldiysam calintida olsa geri vermek zorunda degilmisim. Bunuda is isten gecince soylediler adliyeden...................
Yani yuh!  Hırsızı korumak memlekette gelenek oldu!
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Toyota Club Türkiye

« Yanıtla #20 : Şubat 19, 2016, 18:21:09 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #21 : Şubat 19, 2016, 18:45:10 »
Ülkeme bak be... bir telefon alıyorsun mahkeme köşelerinde  sürünüyorsun.Emrah bey geçmiş olsun. İnşallah yapılan hatadan dönülür.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 333
  • Model Yılı: '15
  • 636 kere teşekkür etti
  • 964 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #22 : Şubat 19, 2016, 19:30:30 »
Dava sonuclanmis telefonu calan kisi olmadigim kamera kayitlarindan anlasilmis ama tum aksi kanitlara ragmen fturali telefonum. Karsi sahsa teslim edilmis. Pazartesi karsi dava aciyorum. Turkiyedeki adalet sistemi malesef cokmus. Bayiden aldigim telefonu belge ile aldiysam calintida olsa geri vermek zorunda degilmisim. Bunuda is isten gecince soylediler adliyeden...................
Hocam size kim vermek zorunda değilsiniz demişse yalan söylemiş. Siz ya karara itiraz edeceksiniz yada sizi telefonu satan kişiye dava acacaksınız. Bu arada polis kafasına göre iş yapmış diyen arkadaşlar kimse elinde evrak olmadan kimsenim telefonunu almaz. Mahkeme imei li tib e yazar tib telefonu şu hat sahibi kullanıyor der. Savcıda polise talimat gönderir git şahsı bul şüpheli olarak ifadesini al telefonu muhafaza altına al diye.
Hemen birilerini suçlamayalım. Herkes işini yapıyor.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 57000
  • Model Yılı: '04
  • 205 kere teşekkür etti
  • 374 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #23 : Şubat 19, 2016, 19:45:26 »
Hocam size kim vermek zorunda değilsiniz demişse yalan söylemiş. Siz ya karara itiraz edeceksiniz yada sizi telefonu satan kişiye dava acacaksınız. Bu arada polis kafasına göre iş yapmış diyen arkadaşlar kimse elinde evrak olmadan kimsenim telefonunu almaz. Mahkeme imei li tib e yazar tib telefonu şu hat sahibi kullanıyor der. Savcıda polise talimat gönderir git şahsı bul şüpheli olarak ifadesini al telefonu muhafaza altına al diye.
Hemen birilerini suçlamayalım. Herkes işini yapıyor.
Mehmet Bey Hemen nerden anladın yalan söylediğini yetkili kişilerden  öğrenmişse. Bir bilginiz varsa ortaya koyun. Burda el koyma işi hukuksuz ondan bahsediyoruz. Biz burda kanunsuzluktan yana değiliz. İşleyiş kanun dışı. Yap nöbetci mahkemeni el koy.
o zaman savcı talimat verecek el koyma kararı çıkacak o zaman gelir söke söke alırlar. Bu işin amiri savcıysa el  koysun. Polisin işi savcının emri yerine getirmek. Bu ülkede hırsızlığı yapıyorsun , adam yaralıyorsun denetimli serbest kalıyorsun.  Mahkemeni yine  yapıyorlar. Hiçbir polis diyemiyor. Sen bizi dinle nezarette kal. Bizi uğraştırma diyemiyor. Demek ki yasası var. Polisin işi değil bu işler.
1)ToyotaCorolla 1996gliAC 181000- 225000km (2013- 2016  )satıldı
2)ToyotaCorolla 2004SOL 57.500km(2015-   )
İnsan, kınadığı yaşamadıkça ölmezmiş. (Hadis-işerif)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kan Grubu: AB-
  • Kilometre: 120000
  • Model Yılı: '09
  • 111 kere teşekkür etti
  • 54 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #24 : Şubat 19, 2016, 20:26:35 »
Adliyeden soylendi bu bilgi. Telefonunuz calinti olsa bile sizin elinizdede belge varsa vermek zorunda degilsiniz. Telefon sizindir. Bayi sucludur burada dendi.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #25 : Şubat 19, 2016, 20:42:40 »
Mehmet Bey Hemen nerden anladın yalan söylediğini yetkili kişilerden  öğrenmişse. Bir bilginiz varsa ortaya koyun. Burda el koyma işi hukuksuz ondan bahsediyoruz. Biz burda kanunsuzluktan yana değiliz. İşleyiş kanun dışı. Yap nöbetci mahkemeni el koy.
o zaman savcı talimat verecek el koyma kararı çıkacak o zaman gelir söke söke alırlar. Bu işin amiri savcıysa el  koysun. Polisin işi savcının emri yerine getirmek. Bu ülkede hırsızlığı yapıyorsun , adam yaralıyorsun denetimli serbest kalıyorsun.  Mahkemeni yine  yapıyorlar. Hiçbir polis diyemiyor. Sen bizi dinle nezarette kal. Bizi uğraştırma diyemiyor. Demek ki yasası var. Polisin işi değil bu işler.
Barış hocam siz ne iş yapıyorsunuz bilmiyorum ama ben bu işlerin içinde olan biriyim. Kimse kendi başını yakacak iş yapmaz. Talimat olmadan kimsenin telefonuna el konulmaz. İlave olarak şahıs söz konusu eşyayı rızası dahilinde teslim ederse o malzemeye de el koyma kararı alınmaz.
"Herkesin polisi kendi vicdanıdır, fakat polis vicdanı olmayanların karşısındadır."

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 636 kere teşekkür etti
« Yanıtla #26 : Şubat 19, 2016, 20:47:12 »
Adliyeden soylendi bu bilgi. Telefonunuz calinti olsa bile sizin elinizdede belge varsa vermek zorunda degilsiniz. Telefon sizindir. Bayi sucludur burada dendi.
Emrah bey çalıntı malı almak ve satmakta suçtur. Siz gerekeni yapmışsınız teslim etmekle. Telefonu polis sizden almadan önce satmış dahi olsaydınız şüpheli olarak ifadeniz alınırdı. Sizde telefonuz çalındığında imei numarasını bilmesenşz dahi şikayetçi olabilirsiniz. Öncelikle ilgili operatöre hattınızın takılı olduğu telefonunun imei  numarası sorulur. Akabinde tüm operatörlere o imeilli telefona hat takmış kullanıcıların bilgileri istenir. Telefonu çalınan kişi sizde olabilirdiniz. Sonuçta verilen karara itiraz süreniz ve telefonu size satan bayiye dava açma hakkınız var. Tamam işler yavaş işliyor ona lafım yok o ayrı mevzu.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 111 kere teşekkür etti
« Yanıtla #27 : Şubat 20, 2016, 03:13:38 »
mehmet bey benim yerimde siz olsanız nasıl düşünürsünüz acaba.? ben o telefonu alabilmek için çok uğraştım ve çok fazla maddi fedakarlık yaptım. elimde fatura var ve faturadaki imei numarası ile telefonun imei numarası bire bir aynı + telefonun çalındığı iddaa edilen tarihten önce ben telefonu almışım. tüm bu tutarsızlıklara rağmen elimdeki telefon başkasına verilmiştir. adaleti sağladıklarını beyan edenlerin bu şekilde hata yapma lüksleri yok. telefonu çalınan ben olsaydım telefonu teslim alırken imei numarasına bakardım elimdeki fatura ile tutmağını görünce teslim almazdım. bu işin içinde başka şeylerin olduğunu düşünmeye başladım. bana dava ile ilgili tüm belgeler gösterildi fakat karşı tarafın telefonun kendisinin olduğunu kanıtlayan fatura gösterilmedi. dava sonucuna göre ben çalıntı telefon kullandım aldığım bayi de çalıntı telefon sattı. madem bunlar suç niye hakkımızda tahkikat başlatılmadı. ek kovuşturmaya gerek yok dendi? ben hakkımı helal etmiyorum. Allah çolukçocuklarından çıkarsın gün yüzü göremesinler. kesinlikle bu işin peşini bırakmayacağım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 111 kere teşekkür etti
« Yanıtla #28 : Mayıs 29, 2018, 23:16:46 »
olayın peşini bırakmadım ve işi avukata teslim ettim. bugün itibariyle sonuçlandı.telefonu aldığım yerden telefonun parasını icra yoluyla almışık. telefonun %70 parasını alabildim gerisi avukatın oldu. benim için paradan çok gurur meselesi olmuştu. bu dava telefonu aldığım yere yaklaşık 6 bin küsür liraya patlamış. en başta suçlarını kabul etselerde 1700 lirayla yırtacaklardı. beter olsunlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #29 : Mayıs 30, 2018, 11:32:49 »
olayın peşini bırakmadım ve işi avukata teslim ettim. bugün itibariyle sonuçlandı.telefonu aldığım yerden telefonun parasını icra yoluyla almışık. telefonun %70 parasını alabildim gerisi avukatın oldu. benim için paradan çok gurur meselesi olmuştu. bu dava telefonu aldığım yere yaklaşık 6 bin küsür liraya patlamış. en başta suçlarını kabul etselerde 1700 lirayla yırtacaklardı. beter olsunlar.

Önceki mesajlarınızda  bahsi geçen bayinin o telefonu bir müşterisine sıfır olarak sattığını (faturasının mevcut olduğunu), daha sonra müşteri telefonu bayiye geri verdiğini ve sizinde bu telefonu 2. el olarak yine fatura karşılığı satın aldığınızı söylediniz. Ve yine hırsızlık olayının da siz telefonu aldıktan 3 ay sonra gerçekleştiğini söylediniz.

Tamam sizin haklı olduğunuz ortaya çıktı, ancak bu durumda bayii nasıl  suçlu oldu onu anlamadım ?  Bana göre bu yazılanların tamamı doğruysa şu an da bayii mağdur.
1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • 111 kere teşekkür etti
« Yanıtla #30 : Mayıs 30, 2018, 11:37:15 »
Malesef ülkedeki adalet bu şekilde. Bencede mantıken dediğiniz doğru. Lakin bütün adli ve teknik merciler bu şekilde karar vermiş. Bayi avukatı mahkemelere bile gelmemiş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Sakarya - Düzce - “Yakında Bingöl”
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 70 kere teşekkür etti
  • 87 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #31 : Mayıs 30, 2018, 22:32:09 »
Allah kimseyi haklı da olsa mahkeme kapılarına düşürmesin. Emin olun mahkemeye işiniz düşmeden ülkede adalet var mı yok mu anlamıyorsunuz. Polemik olsun diye yazmıyorum. Benim gördüğüm yaşadığım maalesef böyle. Akla hayale gelmeyen işler dönüyor. Tekrar söylüyorum Allah kimseyi muhtaç etmesin. İyi forumlar.
2012 Avensis Elegant Extra   "Türkü dinlemeyen Türk'ü anlamaz"

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #32 : Mayıs 31, 2018, 07:16:36 »

sana helal olsun ya harbiden. kendi adima konusayim bu kadar adaletsizlige maruz kalsam ki daha once basima farkli bir olay geldi lanet edip isin pesini birakmistim.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu