Gönderen Konu: 1.33 life hızsabitleyici montaji detayli bilgi  (Okunma sayısı 5179 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beyaz inci
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 1400
  • Model Yılı: '15
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
1.33 life hızsabitleyici montaji detayli bilgi
« : Aralık 27, 2015, 17:17:04 »
Merhaba arkadaşlar formda hız sabitleyici konusu var fakat detaylı bir anlatım yok link teki videoda amatörler için yetersiz.
1. Aküyü sökmek gerekiyormu sökünce bir şeyler kendini sifirliyor mu
2. Hava yastığını sökmek için yıldız mı , düz tornavidami gerekli
3. Tornavidayi takınca nereye bastırmak gerekiyor
4. Videoda kapak dahil 3 yer söküyor. Bizim araçta kapak dahil 4 delik var
     Belki kızcaksiniz ama tam bir amatöre anlatır gibi anlatır veya takan arkadaşlar kendi videolarını koyabilirse bizim gibilerde bu işi başarabilir . kolu aliexpress ten aldım torpidoda duruyor yardım edin lütfen şimdiden teşekkür ler
Beya z inci

Toyota Club Türkiye

1.33 life hızsabitleyici montaji detayli bilgi
« : Aralık 27, 2015, 17:17:04 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 14000
  • Model Yılı: '14
  • 16 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
Ynt: 1.33 life hızsabitleyici montaji detayli bilgi
« Yanıtla #1 : Aralık 28, 2015, 19:03:44 »
Bu konuyu ben de çok merak ediyorum. Ankara efe toyota servisteki çalışan kişiyle geçen hafta kavga ettim böyle bir şeyin 1.33 ler için mümkün olmayacağını söylüyorlar. Kendim yapıp servistekilere göstermek istiyorum.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: ---
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 28, 2015, 19:59:01 »
https://www.youtube.com/watch?v=cco5umucvgY

Daha önce uğraşmadıysanız tavsiye etmem, sorduğunuz soruları da görünce hele. Bazı şeyleri görmek için de sökmeye başlamak gerekir, başlamak bitirmenin yarısıdır diye boşuna demiyorlar çünkü.
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beyaz inci
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 29, 2015, 11:45:35 »
Çok uğraştım bu tarz işlerle teyp falan degiştirdim fakat iş hava yastığı olunca bazı çekincelerim var tabi arabamda daha 1000 km de biraz eski olsa kesin sökerdim :) neyse formda okadar söktüm taktim diyen arkadaş var onlar yardımcı olur diye düşünüyorum
Beya z inci

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Kilometre: 3500
  • 14 kere teşekkür etti
  • 16 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 29, 2015, 12:08:55 »
Arkadaşlar merhaba,forumda bu konu ile ilgili baya bir konu açılmış durumda, bende @Ahmet Güve (8047)  beyfendinin yaptığı açıklamalardan yola çıkarak kendim yaptım. Montajı yapalı yaklaşık 3 ay oldu ve herhangi bir sorun ile karşılaşmadım.  http://www.toyotaclubtr.com/index.php?topic=55432.560 adresinden yapım aşamalarına dair bilgi edinebilirsiniz. Toyota servisler bu konuya hiç yanaşmıyorlar, sadece canınızı sıkıyorlar. Akü konusuna gelince;  hava yastığını yerinden çıkarmak için biraz uğraşmanız gerekiyor bu esnada sıkça korna çalması beni rahatsız ettiği için akü kutup başlarını söktüm ve o şekilde montajını yaptım. İşlemi yaparken de elimde 5 numara uzun bir alyan vardı onunla yaptım. Eğer eliniz bu tür işlere alışkın değil ise biraz zahmetli olabilir :) Kolay gelsin

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beyaz inci
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 30, 2015, 20:12:29 »
İstediğim cvp. Herhangi bir tornavidayla deliklere videoda gösterilen açılarda bastırmak olacakti. Sağa sola çektirmeyin plastikten iz yapıyor ben çektirdim iz yaptı bunları paylaşmak okadar zormu çok basit bir işlemi bile meslek sırrına çeviriyosunuz yok elin yatkın değilse yapma falan ne gerek var paylaş bilgini eğer söküp taktinsa  neyse araca hafif zarar vererek çözdüm işi biraz korna çaldık ama olsun
Beya z inci

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Moderatör
  • Scientia Dux Vitae Certissimus
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 38000
  • Model Yılı: '21
  • 2106 kere teşekkür etti
  • 3134 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 30, 2015, 21:20:54 »
Bazı şeyler için denemek görmek gerek. Benim 1.33 üm olmadı. Mazdamın iç trimlerini söktüm,  böyle anlatım beklesem sonsuza kadar beklerdim heralde. 
Dacia Duster 1.3 TCE EDC Comfort 2021 model (2023-...) 38bin km- ...
Dacia Sandero Stepway 0.9 TCE Easy-R 2017 model (2021-2023) 32bin km-56bin km
Toyota Corolla 1.6 Multidrive S 2019 model (2019-2021) 0 km-23bin km.
Mazda 3 1.6 Touring 2010 model (2015-2019) 96bin km-171bin km Toyota Yaris 1.3 Terra 2007 model (2013-2015) 55bin-91bin km.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kan Grubu: 0-
  • Kilometre: 51000
  • Model Yılı: '13
  • 259 kere teşekkür etti
  • 825 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 30, 2015, 22:38:47 »
İstediğim cvp. Herhangi bir tornavidayla deliklere videoda gösterilen açılarda bastırmak olacakti. Sağa sola çektirmeyin plastikten iz yapıyor ben çektirdim iz yaptı bunları paylaşmak okadar zormu çok basit bir işlemi bile meslek sırrına çeviriyosunuz yok elin yatkın değilse yapma falan ne gerek var paylaş bilgini eğer söküp taktinsa  neyse araca hafif zarar vererek çözdüm işi biraz korna çaldık ama olsun
arkadas burda elın yatkın degılse ugrasma dıye soylendıgı zaman neden art nıyet arıyorsun. tamamen kısının ıyılıgı ıcın soylenen bı soz. sagı solu kırma dagıtma demektır. sende bılırsın kı herkesın elı yatkın degıldır bu ıslere. mesela ben hayatta beceremem kesın ya tırnagını kırarım yada yuvasını kopartırım.
forumda hız sabıtleyıcısı hakkında sayfalarca konu anlatıldı resım paylasıldı. madem sız sokmussunuz basarmıssınız keske vıdeolu bı anlatım yapıp paylassanız sızden sonra bu uygulamayı yapmayı dusunen arkadaslara kolaylık olurdu.
Gulumsemesini Bilmeyen Tukkan Acmasin
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • beyaz inci
  • 1 kere teşekkür etti
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 30, 2015, 23:43:07 »
Bazı şeyler için denemek görmek gerek. Benim 1.33 üm olmadı. Mazdamın iç trimlerini söktüm,  böyle anlatım beklesem sonsuza kadar beklerdim heralde. 
arkadas burda elın yatkın degılse ugrasma dıye soylendıgı zaman neden art nıyet arıyorsun. tamamen kısının ıyılıgı ıcın soylenen bı soz. sagı solu kırma dagıtma demektır. sende bılırsın kı herkesın elı yatkın degıldır bu ıslere. mesela ben hayatta beceremem kesın ya tırnagını kırarım yada yuvasını kopartırım.
forumda hız sabıtleyıcısı hakkında sayfalarca konu anlatıldı resım paylasıldı. madem sız sokmussunuz basarmıssınız keske vıdeolu bı anlatım yapıp paylassanız sızden sonra bu uygulamayı yapmayı dusunen arkadaslara kolaylık olurdu.
sökülceğini düşünmediğimden ve tek başına olduğum için video çekemedim çok zor bişey değil sadece açıyı bulup ittireceksin kar yagdigindan test etmedim çalisirligini benim sitemim başka neyse
Beya z inci

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Vaveylâ!
  • Araç: Auris
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 20053
  • 2 kere teşekkür etti
  • 14 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 31, 2015, 00:31:23 »
Arkadaşlar merhaba. Hız sabitleyici ile ilgili merak ettiğim birkaç husus var. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Sağda solda 2015 makyajlı 1.33 Auris'e hız sabitleyici takıldığını duydum. Biraz araştırdım. Takılıyormuş diye kanaat getirdim. Sonuç olarak sipariş verdim. Bugün geldi. Uzun uğraşlar sonucu takıldı. Fakat çalışmıyor.

Denemeleri 60km'nin üzerinde yaptım.
Hız sabitleyici takılırken akünün kutup başını sökmediler.
Araç uygun olmayabilir mi?
Ya da aldığım parça bozuk olabilir mi?

Neden olabilir?
Muallim.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 31, 2015, 09:36:57 »
dostum bir de bize söylesen hangi tornavidayı nereye taktın? nasıl bir yol izledin? içi açıldıktan sonra airbag bağlantılarının hepsini söküp tekrar mı taktın?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #11 : Aralık 31, 2015, 09:40:18 »

Mustafa Bey, toyota teknik servisinde çalışan bir kişi değilim ki meslek bilgilerimden buralarda bahsedeyim veya "yanıma gel halledelim" diyeyim. Forumda çok değerli insanlar var ve her türlü bilgilerini biz gibi araç kullanıcılarla paylaşarak yardımcı olmaya çalışıyorlar. Fikirlerimi ve deneyimlerimi sunarkende ancak bu değerli insanlardan aldığımız tavsiyeler boyutunda aktardım ve sizleri de işi bilen insanların tecrübelerinden faydalanabilmeniz için bilgi paylaşımında bulundum. Bir araca ilk defa hız sabitleyici montajı yapan bir kişi olarak, sıfır araç sahibi olarak vs. kendi düşüncelerimle ukalalık yapmadan sadece iyi niyetle naçizane fikrimi paylaştım.  Tek başıma olduğum için, olup olmayacağını bilmediğim için video çekip koyamadım... Herkese kazasız belasız keyifli sürüşler.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...
    • http://devaimystic.deviantart.com/
  • Araç: Avensis
  • Kilometre: 203000
  • Model Yılı: '05
  • 174 kere teşekkür etti
  • 94 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Ocak 06, 2016, 00:19:30 »
çok uzun süre oldu foruma girmeyeli... şu soruya cevap vermek için tekrar girdim...

selamlar :)

ben 1,33 corollama  cc taktırdım...serviste...gayet güzel de çalışıyor...sadece ekranda bunun göstergesi yok...yani siz hızı sabitleyin ayağınızı gazdan çekin o ayarlıyor...hız sınırlayıcı bile mevcut...sadece kolun takılması yeterli...altyapısı var çünkü makinede...

Başlangıcı olan herşeyin bir de sonu vardır...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #13 : Ocak 06, 2016, 10:52:45 »
çok uzun süre oldu foruma girmeyeli... şu soruya cevap vermek için tekrar girdim...

ben 1,33 corollama  cc taktırdım...serviste...gayet güzel de çalışıyor...sadece ekranda bunun göstergesi yok...yani siz hızı sabitleyin ayağınızı gazdan çekin o ayarlıyor...hız sınırlayıcı bile mevcut...sadece kolun takılması yeterli...altyapısı var çünkü makinede...
K.bakmazsaniz bi şey sormak istiyorum.  Merakımı mazur görün foruma neden girmiyordunuz acaba?
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 16 kere teşekkür etti
  • 6 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 06, 2016, 11:31:03 »

Hocam ankaradaki yetkili servis cruise controlu hicbir yetkili servisin takmayacagini söyledi. Onlar sanayide yaptırmıştır dediler. Hangi şehir hangi yetkili serviste takdirdiniz? Onlara gidip soyleyecegim örnek teşkil etmesi için.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 14 kere teşekkür etti
« Yanıtla #15 : Ocak 06, 2016, 12:38:55 »
Erhan Bey Ankara'daki servisler ne yazık ki yapmamak için hep aynı şeyi söylüyorlar. Başımdan geçen olayı anlatayım. 1.33 life Corolla aracım için yurt dışından hız sabitleyici kolunu getirttim. Airbag sökümü felan uğraşmadan servise taktırmak istedim. Fakat forumdaki yorumları da bildiğim için sis farını taktırırken servise rica ederim eğer yok derlerse "sis farını da takmayın" derim şeklinde kendimce kurnazlık edeyim dedim. Gittim bir güzel pazarlık yapıldı ağızlarından kesinlikle takamayız gibi bişey çıkmadı, sadece sorumluluk size ait olması için servis tutanağına bunu not almalıyız dediler ve kabul ettim. Arabanızı akşam alabilirsiniz dediler. Tabi ben öyle bir mutlu oldum ki:) Neyse akşam oldu arabayı alacağım, adamlar getirdiğiniz kol çalışmıyor, denedik çalışmadığı için de geri söktük dediler ve beni gönderdiler. Bende hırs yaptım, kendim taktım ve inanın daha ilk denemede çalıştı. Şimdi burada art niyet aramalı mı aramamalı mı? Demem o ki servisteki vatandaş "madem bunları istiyordun neden üst donanımları almadın" diye ukalaca cevap dahi verdikten sonra emin olun sizin vereceğiniz örneğe de bir şekilde kılıf uyduracaklardır. İyi günler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 174 kere teşekkür etti
« Yanıtla #16 : Ocak 06, 2016, 23:51:20 »
K.bakmazsaniz bi şey sormak istiyorum.  Merakımı mazur görün foruma neden girmiyordunuz acaba?

işler güçler yoğunluk ve tüm bunlara ek olarak sadece mailler bakmak ve forumun adresi silindiğinden girmedim...giremedim açıkçası  :)

epey yol katedilmiş burada...görüştüğümüze de sevindim Eyüp Bey...selamlar :)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2016, 23:53:47
Hocam ankaradaki yetkili servis cruise controlu hicbir yetkili servisin takmayacagini söyledi. Onlar sanayide yaptırmıştır dediler. Hangi şehir hangi yetkili serviste takdirdiniz? Onlara gidip soyleyecegim örnek teşkil etmesi için.

ben Edirne Kale plaza da taktırdım...hatta altyapısı var dediler...teste çıkıldı...sabitliyor...aşağı yukarı kolu çekince hız azaltıp yükseltiyor...kısacası tüm özellikleri kullanabiliyorum...sadece göstergede ışık yok...onun için de göstergesinin değişmesi gerekeceği ama biraz maliyetli olacağı bilgisini aldım...sağolsun oradaki dostum çok ilgilidir...

otobandan İstanbula giderken çok rahat ettim...

onlara burada takıldığını söyleyebilirsiniz...sakıncası olacağını da zannetmiyorum...

selamlar... ;)

Mesaj Birleştirildi: Ocak 06, 2016, 23:57:08
Erhan Bey Ankara'daki servisler ne yazık ki yapmamak için hep aynı şeyi söylüyorlar. Başımdan geçen olayı anlatayım. 1.33 life Corolla aracım için yurt dışından hız sabitleyici kolunu getirttim. Airbag sökümü felan uğraşmadan servise taktırmak istedim. Fakat forumdaki yorumları da bildiğim için sis farını taktırırken servise rica ederim eğer yok derlerse "sis farını da takmayın" derim şeklinde kendimce kurnazlık edeyim dedim. Gittim bir güzel pazarlık yapıldı ağızlarından kesinlikle takamayız gibi bişey çıkmadı, sadece sorumluluk size ait olması için servis tutanağına bunu not almalıyız dediler ve kabul ettim. Arabanızı akşam alabilirsiniz dediler. Tabi ben öyle bir mutlu oldum ki:) Neyse akşam oldu arabayı alacağım, adamlar getirdiğiniz kol çalışmıyor, denedik çalışmadığı için de geri söktük dediler ve beni gönderdiler. Bende hırs yaptım, kendim taktım ve inanın daha ilk denemede çalıştı. Şimdi burada art niyet aramalı mı aramamalı mı? Demem o ki servisteki vatandaş "madem bunları istiyordun neden üst donanımları almadın" diye ukalaca cevap dahi verdikten sonra emin olun sizin vereceğiniz örneğe de bir şekilde kılıf uyduracaklardır. İyi günler...
anladım Davut Bey...

hatta servisteki arkadaşım 1,6 premiumdan söktü CC yi taktı...denedik ve benimkinin üstünde bıraktı  :) tamamdır dedik...yola devam...bu kadar basitti herşey...

çok da zor olmamalı aslında bu tip şeyler ama...maalesef kişiden kişiye değişiyor demek...

selamlar...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: Yaris
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 102201
  • 154 kere teşekkür etti
  • 317 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 07, 2016, 05:41:55 »

***yeni corolla da 1,33 motorda opsiyonel hız sabitleyici     başlığı altında konu açıkça anlatılıyor ve ayrıca 4-5 sayfada 'Sinan Şahin' isimli üyenin paylaşmış olduğu videoda nasıl bir tornavida ve nasıl bir söküm şekli olduğu çok güzel anlatılıyor.
***Toyota Yaris, Auris, Corolla Hız Sabitleyici (Cruise Control) Montajı      başlığı altında sayfa 1 de ve sayfa 3 te 'Alper Sınav' isimli site yöneticisinin neler gerektiğine dair yazıları mevcut.

şimdi ben arabama hız sabitleyici takmış olmama ve sırf size net cevap verme isteğime uyarak bu konuları tek tek okudum ve sonuçları buldum. siz aracınıa hız sabitleyici takma istiyorsunuz ve bu konuları okumuyorsunuz bu da bana ilginç geldi.
      **** mutlu sona ulaştığınız için sizin adınıza sevindim. Güle güle kullanın, hayırlı olsun.
yaris fun multidriveS 2013  beyaz lpg-brc + cruise control + speed limiter + android multimedya + geri görüş + ....

Güya kibar olabilmek icin Giresun u Kiresun yapanlar var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • 259 kere teşekkür etti
« Yanıtla #18 : Ocak 07, 2016, 08:09:45 »
Bende görüştüğümüze sevindim Erhan bey. Fazla ara vermeyin foruma  ömür bitiyor iş bitmiyor  :)
Kars Atasozu

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • 174 kere teşekkür etti
« Yanıtla #19 : Ocak 07, 2016, 23:48:33 »
Bende görüştüğümüze sevindim Erhan bey. Fazla ara vermeyin foruma  ömür bitiyor iş bitmiyor  :)

aynen öyle  ;)