Gönderen Konu: Amerikadan orjinal çıkma multimedya ekran  (Okunma sayısı 8906 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • Araç: Corolla
  • Kan Grubu: A-
  • Kilometre: 15
  • Model Yılı: '15
  • 3 kere teşekkür edildi
Amerikadan orjinal çıkma multimedya ekran
« : Aralık 19, 2015, 09:55:33 »
Herkese iyi forumlar arkadaşlar aranıza sıfır corolla 1,33 Life ile katılmış bulunmaktayım. ABD den ebayde orjinal toyota touch ekran almak istiyorum adınıda tam bilmiyorum işin gerçeği bir arkadaşım getirecek gelirken aslında ekranı satın aldım. Türkiyedekilerle kalıp olarak aynı ama bazı tuşların yeri değişik. Uzman arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim. Bu ekranı bizim araçlarda çalıştırmayı başarabilirmiyiz. ikincisi bu ekrana geri görüş kamerası olurmu olursa ebayde satılan yer biliyorsanız onuda almak isterim. Teşekkürler

Toyota Club Türkiye

Amerikadan orjinal çıkma multimedya ekran
« : Aralık 19, 2015, 09:55:33 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
Ynt: Amerikadan orjinal çıkma multimedya ekran
« Yanıtla #1 : Aralık 19, 2015, 10:02:30 »
Corollayı tam bilmiyorum ama yeni kasa 1.33 Auris için üst modeldeki touch ekranları sormuştum, soket yapısı uymadığı için olmaz cevabını almıştım. Ojinalinin olup olmadığını teyit etmek lazım, oluyorsa burada çalışmaması için sebep yok.
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Eski Toprak Toyotacı
  • <<<Toyotasını Bırakan Genç>>>
    • Facebook
  • Kan Grubu: AB+
  • Kilometre: 48048
  • Model Yılı: '06
  • 940 kere teşekkür etti
  • 930 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #2 : Aralık 19, 2015, 10:14:47 »
Jakları uyrsa her türlü çalışır. En kötü ihtimal araçta olan modüllere bağlanmaz.
Geç kaldı desinler, geçmiş olsun demesinler...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Araç: Başka Marka
  • Kan Grubu: 0+
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #3 : Aralık 19, 2015, 10:33:09 »
linkteki ürünü satın aldıysanız üzerinde ufak çizikler bulunduğunu yazmış. ayrıca radyosu varsa gümrükte vergi işlemleri nasıl ilerler bilemiyorum. trt bandrolü vs. bilen tecrübeli arkadaşlar aydınlatacaktır.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Aralık 19, 2015, 10:47:30 »
linkteki ürünü satın aldıysanız üzerinde ufak çizikler bulunduğunu yazmış. ayrıca radyosu varsa gümrükte vergi işlemleri nasıl ilerler bilemiyorum. trt bandrolü vs. bilen tecrübeli arkadaşlar aydınlatacaktır.
Linkteki değil adamla telefonda kardeşim görüştü çiziksiz sıfır gibi temiz olanını aldım 95 dolar ödedim. adamın elinde navigasyonlu olanıda var onun için 300 dolar istiyor ona gerek duymadım türkiye haritası yüklü değildir birde lumia 925 telefonum var navigasyonun kralı dünya çapında ücretsiz geçerli. Gümrük olayı da yolcu yanında getirecek gümrükte sıkıntı çıkmıyor daha öncede almıştım bazı şeyler. Bu ekranı almamın en önemli nedeni blootus özelliğini kullanmak istemem ve araca biraz daha şıklık katması yoksa zaten cok radyo dineyen biri değilim.

Mesaj Birleştirildi: Aralık 19, 2015, 10:49:39
Forumda Ahmet güve arkadaşımız Elektrikçi galiba yazdıklarından anladığım. Eğer konuya yorum yaparsa sevinirim. Kesin olmaz denirse iade etme hakkım var.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • .: Toyota Eco-Driver :.
  • Kilometre: 11111
  • Model Yılı: '18
  • 66 kere teşekkür etti
  • 563 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #5 : Aralık 19, 2015, 11:20:07 »
türkiye'de 1.33 lt corolla için satılan multimedya sistemler var. onların soketleri ile karşılaştırma yapabilirsiniz.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Kilometre: 250
  • 60 kere teşekkür etti
  • 280 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Aralık 19, 2015, 12:29:03 »
Cihazda GPS sdkart yeri göremedim.Fiyatı çok ucuzmuş.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #7 : Aralık 19, 2015, 18:15:00 »
Bilen bir arkadaş yokmu acep kesin olup olmayacağını.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Model Yılı: '11
  • 74 kere teşekkür etti
  • 772 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #8 : Aralık 19, 2015, 23:59:43 »
orjinal bir urun fujitsi diyor olur muhtemelen
2011 d4d Corolla

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Siftahı Yapmış Toyotacı
  • *
  • Araç: Auris
  • Kilometre: 55000
  • Model Yılı: '12
  • 2 kere teşekkür etti
  • 1 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #9 : Aralık 29, 2015, 09:18:48 »
Ürüne bakıp incelemedim lakin, yurtdışından çeşitli parça, ekipman vs. ihtiyacının olduğu bir sektör bu oto sektörü. Bu konudaki bilgilerimi paylaşmak isterim. Öncelikle, yeni gümrük mevzuatı çerçevesinde, tek seferde verdiğiniz bir siparişin bedeli (kargo bedeli hariç ürünün fatura fiyatı) 75 euro üzerinde olamaz. Olamaz derken, 75 euro ve üzeri bedel yazılan ürünler kapınıza gelir ve getiren görevli size "%20 gümrük vergisi ödemeniz gerekiyor " der. Aslında bu yıla kadar çok sıkıntılı işti bu kargo gümrük işleri. Neden derseniz bu uygulama devreye girene kadar herhangi bir ürününüz gümrüğe takıldığında havaalanına gidip neredeyse yarım gününüzü harcayıp, çoğu zaman da ürünün Tr fiyatının üstünde elinize geçmiş şekilde ödemeler yapıp alabiliyordunuz. Artık %20 dışında hiçbirşey ödemiyorsunuz, bu güzel yanı. Yeni uygulamanın kötü yanı ise, yılda toplam 5 kez, ve aralarında ancak 2 ay boşluklar olacak şekilde kargolama yapabilirsiniz. Yani , 75 euro altındaki ürünler için geçerli olmamakla birlikte, 75 euro üzeri faturalı ürünler için yılda toplamda 5 sipariş verebilirsiniz.
Bunun dışında, herhangi bir sinyal alıcı - gönderici (Radyo, cep telefonu Tv.. vs..) ürünlerin ülkeye girişi yasaktır. Kozmetik ürünler için de aynı kısıtlama gelmişti ama şu an durum nedir bilemiyorum. Ben bundan 2 yıl önce 3100 usd'ye aldığım gitarı kapıma kadar kargolatmıştım :) Site olarak Ebay'ı öneririm. Araç içi birçok aparata oradan bakıyorum ve cidden birçoğu Tr fiyatlarından ucuz. Bu konuda danışmak istediğiniz birşey olursa da elimden geldiğince bildiklerimi paylaşırım.
2012 Auris d4d MMT Black

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kan Grubu: ---
  • 53 kere teşekkür etti
  • 90 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Aralık 29, 2015, 09:30:28 »
Ben de şu cihazı düşünüyorum, aynı şekilde gelirken kardeşim getirecek.. uyum konusunda arka soketleri bir şekilde uydurulur  sanırım, ancak 10" lik ekran kaba durur mu? hırsızı çok olur mu? bunlardan tedirginim açıkcası..

http://www.ebay.com/itm/Android-Quad-Core-10-2-Car-Stereo-Player-GPS-Sat-Nav-Radio-for-Toyota-Corolla-/191669591619?hash=item2ca065de43:g:aa8AAOSwwbdWNGiP

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Kilometre: 26000
  • Model Yılı: '22
  • 1214 kere teşekkür etti
  • 2229 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #11 : Aralık 29, 2015, 09:31:58 »
Ben de şu cihazı düşünüyorum, aynı şekilde gelirken kardeşim getirecek.. uyum konusunda arka soketleri bir şekilde uydurulur  sanırım, ancak 10" lik ekran kaba durur mu? hırsızı çok olur mu? bunlardan tedirginim açıkcası..

http://www.ebay.com/itm/Android-Quad-Core-10-2-Car-Stereo-Player-GPS-Sat-Nav-Radio-for-Toyota-Corolla-/191669591619?hash=item2ca065de43:g:aa8AAOSwwbdWNGiP

Güzelmiş tipi üstelik android, ama dediğiniz gibi dikkat çekici. Camlara 3 numara film lazım  :)
Emniyet kemeri sizi sevdiklerinize bağlar.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 9 kere teşekkür etti
« Yanıtla #12 : Ocak 02, 2016, 21:22:05 »
Herkese iyi günler...
2015 Toyota corolla 1.33 life aldım. Benimle beraber 1.6 advance alan birinden orjinal touch 2 ekranı aldım. Yalnız bunu aracıma takınca geri görüş kamerasını ve telefon ile konuşmak için mikrofonu takacak yeri bulamadım. Bir modülden bahsediyorlar ne olduğunu, nereden ve nasıl temin edeceğimi bilen varsa yardımcı olursa sevinirim ...
İlginize şimdiden teşekkürler....

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #13 : Ocak 20, 2016, 09:50:18 »
Arkadaşlar ABD den getirmiş olduğum touch 1 galiba bu sizler daha iyi bilirsiniz, tuş dizilimi vs. farklı olmasına rağmen araçla tam uyum sağladı direksiyondaki düğmeler herşey tam çalışıyor. İki problem var ABD deki fm numaraları 1,3,5,7 tek hane olarak gidiyormuş bundan dolayı mesela 100.2 deki kanalı dinleyemiyoruz benim için çokta önemli değil bu kısım olan kanallar bana yetiyor, usb deki şarkıları çok güzel bir şekilde ekranda tamamını gösteriyor ve istediğinizi seçebiliyorsunuz. normal teyipteki gibi bu şarkı nerdeydi diye tek tek aramıyorsunuz. İkinci problem ise blootus için microfon gerekiyor elektirikçi teyibin elektirik şemasını bulursan microfonu takarım dedi bi yardımcı olabilirmisiniz, bu şemayı nerden bulabilirim. teşekkürler

WP_20160120_001 by Ahmet GÜSER, on Flickr

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• ゴールドメンバ
  • Gayrimeşgul
    • INSTAGRAM
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 99000
  • Model Yılı: '13
  • 684 kere teşekkür etti
  • 2108 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #14 : Ocak 20, 2016, 11:35:10 »
Onlardaki ekran çok çok farklı. Mesela siz İphone kullanıyorsanız CarPlay ile ekrana mirror yapabilirsiniz
Hayırlı olsun güle güle kullanın :)
Navigasyonu var mı?
intagram.com/tosicorolla16
youtube.com/kaankara

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 7000
  • 50 kere teşekkür etti
  • 74 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #15 : Ocak 20, 2016, 13:07:13 »

Gayet güzel görünce bende değiştirsem mi acaba dedim bir an ama türkçe dil desteği varmıdır ki bu ürünün

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Kilometre: 40000
  • Model Yılı: '14
  • 20 kere teşekkür etti
  • 73 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #16 : Ocak 20, 2016, 16:14:42 »
bu ürünlerin aşağıdaki videodaki özellikleri kazandırması mümkün müdür acaba, geri görüş kamerası direksiyon ile birlikte hizalama yönleri değişiyor, han kapının açıldığı MM ekranda görüntülenebiliyor. malum bizim araçlarda bir tane araba şeklinde sinek var :) neresi açık kalsa o yanıyor :)

https://www.youtube.com/watch?v=vFmho4hl6vo
İnsan Neye Layık İse Ona Dönüşür...

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Hiperaktif Toyotacı
  • Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır
  • Araç: ---
  • 8 kere teşekkür etti
  • 55 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #17 : Ocak 20, 2016, 16:22:04 »
abd tuner'i farklı diyecektim almışsınız. radyo mühim değilse daha güzel duruyor teyp.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • "Bilgi Paylaşıldıkça Artar"
  • Kan Grubu: B+
  • Kilometre: 60000
  • Model Yılı: '14
  • 128 kere teşekkür etti
  • 410 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #18 : Ocak 20, 2016, 16:56:37 »
Gayet güzel görünce bende değiştirsem mi acaba dedim bir an ama türkçe dil desteği varmıdır ki bu ürünün

Valla çok hoş ürün. Zamanla bütün otomobiller  Tesla Model S  ekranı kullanacak gibime geliyor.

1998 Toyota Corolla 1.3 XL StationWagon 12V 2007-2020
2014 Nissan Qashqai 1.2 DıG-T   2020 -

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Aktif Toyotacı
  • **
  • 3 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Ocak 20, 2016, 21:48:17 »
Arkadaşlar ben ekranı başta belirttiğim gibi çok uygun aldım. araca yüzde yüz uyum sağladı bütün sokteler bizimkilerle aynı. Şu özellik geldi bizim araçlar anlık yakıt tüketimini göstermiyor ekranda car yazan yere bastığınızda anlık yakıt tüketimini de gösteriyor yarın fırsat bulursam fotosunu atayım. ortalama km, hz kalan yakıt anlık tüketim ve bir sürü ekolayzer sütunları gibi sütunlar var yarın fotosunu atayım anlayan arkadaşlar cevap verebilir. ŞİMDİ TEK İHTİYACIM OLAN ARACIN TEYİBİN ELETİRİK ŞEMASI BLOTUS için mikrofon takacak elektrikçi bana şemayı bulursan takarım dedi.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 20, 2016, 21:53:22
Onlardaki ekran çok çok farklı. Mesela siz İphone kullanıyorsanız CarPlay ile ekrana mirror yapabilirsiniz
Hayırlı olsun güle güle kullanın :)
Navigasyonu var mı?
Navigasyonlu olan 250 dolardı hocam türkiyede işe yaramayabilir diye almadım lumia telefon kullanıyorum navigasyonun kralı var.

Mesaj Birleştirildi: Ocak 20, 2016, 21:55:06

Hocam Türkçe dil seçeneği yok ama öyle ayrıntılı bir menüsü yok bildiğimiz aşina olduğumuz kelimeler hiç sıkıntı yaşamazsınız dil konusunda. Benim aldığım toyotanın orjinal multimedyası bizimkilerden farklı olması ABD için üretilmiş olmasından dolayı, sizin linkte başka bir marka navigasyon