Gönderen Konu: Windows tablet-Ön amblem kamera-GPS Dongle  (Okunma sayısı 12973 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: ---
  • Kan Grubu: ---
  • Model Yılı: -
  • 2928 kere teşekkür etti
  • 2552 kere teşekkür edildi
Windows tablet-Ön amblem kamera-GPS Dongle
« : Kasım 13, 2015, 21:52:25 »
Arabamda Windows tablet kullanıyorum, eskiden Android tableti monte ettiğim yere aynı şekilde olmasada farklı bir türde Windows Tablet koyum.

Arabanın ön tarafını görmeme sıkıntım vardı, park sensörümü taksam ne yapsam diye düşünürken aklıma bu yukarıdaki dediğim tableti kullanma fikri geldi. USB çoklayıcı ile birkaç şeyi bağlıyordum, 11.11 Aliexpressten GPS Dongle da aldım , İGO kullanmak için ama şimdi birde WEBCAM bağlasam  nasıl olur ki diye düşündüm. Evde çok eskiden kalma bir adet USB WEBCAM vardı, bağladım çalıştı. Bunu arabanın ön tarafına ızgaraların arasından bakacak şekilde belki monte edebilirim ama şöyle bir sıkıntı var. Bu kameranın görüş açısı çok az. Sadece ön tarafı görebilirim sağ sol tampon kenarını görmek sıkıntılı olacak gibi.

Şimdi sizlere sorum Windowsta çalışabilen Geniş açılı bildiğiniz web cam kablolu yada kablosuz, ufak boyutlarda ucuz bir kamera var mı? Dış çerçevesi büyük olabilir zaten parçalayıp sadece içindeki kamera ve devresini kullanacağım. Teşekkürler yardımlarınız için şimdiden  :saygi:
THE END

Toyota Club Türkiye

Windows tablet-Ön amblem kamera-GPS Dongle
« : Kasım 13, 2015, 21:52:25 »

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
  • Araç: Avensis
  • Kan Grubu: A+
  • Kilometre: 100000
  • Model Yılı: '11
  • 2592 kere teşekkür etti
  • 1513 kere teşekkür edildi
Ynt: Windowsta Çalışabilen Kamera
« Yanıtla #1 : Kasım 14, 2015, 07:27:05 »
Arabamda Windows tablet kullanıyorum, eskiden Android tableti monte ettiğim yere aynı şekilde olmasada farklı bir türde Windows Tablet koyum.

Arabanın ön tarafını görmeme sıkıntım vardı, park sensörümü taksam ne yapsam diye düşünürken aklıma bu yukarıdaki dediğim tableti kullanma fikri geldi. USB çoklayıcı ile birkaç şeyi bağlıyordum, 11.11 Aliexpressten GPS Dongle da aldım , İGO kullanmak için ama şimdi birde WEBCAM bağlasam  nasıl olur ki diye düşündüm. Evde çok eskiden kalma bir adet USB WEBCAM vardı, bağladım çalıştı. Bunu arabanın ön tarafına ızgaraların arasından bakacak şekilde belki monte edebilirim ama şöyle bir sıkıntı var. Bu kameranın görüş açısı çok az. Sadece ön tarafı görebilirim sağ sol tampon kenarını görmek sıkıntılı olacak gibi.

Şimdi sizlere sorum Windowsta çalışabilen Geniş açılı bildiğiniz web cam kablolu yada kablosuz, ufak boyutlarda ucuz bir kamera var mı? Dış çerçevesi büyük olabilir zaten parçalayıp sadece içindeki kamera ve devresini kullanacağım. Teşekkürler yardımlarınız için şimdiden  :saygi:
Öncelikle bu yaratıcı proje için kutlarım. Yakında senin araba gitt  gibi olacak. Konuşan monusan ama sen ihtiyaçlar doğrultusunda yaptığın için bence oldukça gerekli.
Konuya gelecek olursak
car front camera Universally USB Car DVR Camera for Android 4.4.4 Car DVD with RK3066 RK3188 Chipset 1.6GHZ CPU
http://www.aliexpress.com/item/Freeshipping-wholesale-Universally-USB-Car-DVR-Camera-for-Android-4-4-4-Car-DVD-with-RK3066/32437230081.html
(from AliExpress Android)
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)
***25k(benzin) 75k (lpg) =105k+km....MaşaAllah

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #2 : Kasım 14, 2015, 10:10:52 »
Link ve düşüncelerin için teşekkürler :saygi:

Bu ürünü bende gördüm, ama sadece android dvr falan yazmışlar o yüzden emin olamadım. Usb olması malum windowsta çalışacağı anlamına gelmiyor.bu Çinliler usb ucu her amaçla kullanabilirler  :D ama yinede satıcıya sormakta fayda var. :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #3 : Kasım 14, 2015, 11:08:00 »
Link ve düşüncelerin için teşekkürler :saygi:

Bu ürünü bende gördüm, ama sadece android dvr falan yazmışlar o yüzden emin olamadım. Usb olması malum windowsta çalışacağı anlamına gelmiyor.bu Çinliler usb ucu her amaçla kullanabilirler  :D ama yinede satıcıya sormakta fayda var. :tamam:
Ben sana bir proje söylemiştim abi buradan da belirteyim belki biri görür ve yorum yapar.
Sende ayna ekranlı geri görüş kamerası var.
Öne 1 adet kamera ve yakınlık sensörü koyacaksın.
Yakınlık sensörü bir nesneye yaklaşınca kameraya güç verecek. Kamera yi da aynanın çıkışına baglayacaksin. Ama dezavantaj iki kamera aynı anda çalışamıyor buna bir çözüm bulunursa bence mükemmel olur
***Ayetleri görmezlikten gelirseniz, çocukları bile ihtiyarlatan bir günde kendinizi nasıl koruyacaksınız? (73:17)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Kilometre: 130000
  • Model Yılı: '14
  • 506 kere teşekkür etti
  • 898 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #4 : Kasım 14, 2015, 11:13:48 »
@Kaan Kara (29002)
@Talat Serkes (28471)
@Murat Köse (28015)

Üçünüz icin Toyota AVRUPA Genel Merkez AR-GE bolumunde calisabilmeniz ümidiyle imza kampanyasi baslaticam  :alkis:
Gözünü açtın doğdun dediler,gözünü kapattın öldü dediler,bu ikisi arasındaki göz açıp kapamaya ise ömür dediler.(Hz.Mevlana)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #5 : Kasım 14, 2015, 11:28:33 »
@Kaan Kara (29002)
@Talat Serkes (28471)
@Murat Köse (28015)

Üçünüz icin Toyota AVRUPA Genel Merkez AR-GE bolumunde calisabilmeniz ümidiyle imza kampanyasi baslaticam  :alkis:

:rofl:  hayır toyota ar ge den biri bizim  konuları takip etse. adam harakiri yapar yemin ederim bu adamlara neden biz bu kadar cefa veriyoruz diye. 8-) 8-)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #6 : Kasım 14, 2015, 11:31:18 »
Murat Bey arabanin ön tarafını görmeme Sıkıntısı bireysel mi? Herkeste yok mu?

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #7 : Kasım 14, 2015, 11:52:23 »
Ben sana bir proje söylemiştim abi buradan da belirteyim belki biri görür ve yorum yapar.
Sende ayna ekranlı geri görüş kamerası var.
Öne 1 adet kamera ve yakınlık sensörü koyacaksın.
Yakınlık sensörü bir nesneye yaklaşınca kameraya güç verecek. Kamera yi da aynanın çıkışına baglayacaksin. Ama dezavantaj iki kamera aynı anda çalışamıyor buna bir çözüm bulunursa bence mükemmel olur

Aynadaki ekran 4,3" olduğundan küçük, küçük gelmesede yapılabilecek tek şey bu DVR için ön tarafı çeken KAMERA nın kablosuna paralel hat çekmek lazım. Ve bu hattıda ön tarafa koyulacak kameraya bağlamak lazım. Benim elim sadece kablo lehimlemeye yatkın :) DVR kamerası da kesin o kağıt gibi plastik şeylerden giden kablolardandır ve miniciktir. Yapabilme becerisi olan yapabilir aslında. Çünkü bu aynada 2 görüntü birden gösterilebiliyor hem arkayı hemde önü gösterebiliyor aynı anda.

Bende zaten her zaman taktığım bu tablet olacağından onun ekranını kullanmak mantıklı geldi. GPS alıcıda ekleyince NAVİGASYON, hem LPG izleme, hem OBD verileri izleme, hem VİDEO -MÜZİK vb Bluetooth aktarımı ile arabanın ses sisteminden faydalanma, vb işleri yapabilecekken bu ön kamera olayı neden olmasın diye düşündüm. Sonuçta windows bir tablet iş için bile sök götür sağa sola :) İnternette var :) Şu anda tek ihtiyaç ön tarafa geniş açılı bir kamera bulup bunu USB den yada artık başka ne şekilde WİFİ falan görüntüyü tablete aktarabilmek kaldı.

@Kaan Kara (29002)
@Talat Serkes (28471)
@Murat Köse (28015)

:rofl: :rofl: Bir tane Peugeot 307 reklamı vardı PAkistanlı yada Hindu hurda arabasını fille ezip 307 ye benzetiyordu, bizimkisi de o hesap :)

:rofl:  hayır toyota ar ge den biri bizim  konuları takip etse. adam harakiri yapar yemin ederim bu adamlara neden biz bu kadar cefa veriyoruz diye. 8-) 8-)

:rofl: :rofl: evet yaaa adamlar arabayı geri almaya kalkabilirler. yeterin ulennnn YALIN ÜRETİMİN içine ettiniz diye :rofl: :rofl: :rofl:

Murat Bey arabanin ön tarafını görmeme Sıkıntısı bireysel mi? Herkeste yok mu?

:blink: :blink: :blink: Anlamadım abi, malum abi arabalar çoğaldı ve ufak tefek bi boşluk gördük mü girmek lazım yada senin dibine dibine park eden arabaların arasından çıkabilmek lazım. Bu bende ciddi problem oluşturmaya başlamıştı bir arayışa girdim hazır elde imkanlar varken. Yoksa hazır birşey alıp takmak  bana pek zevk vermiyor.  :tamam:

THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #8 : Kasım 14, 2015, 11:58:08 »
hhaha adamlar yalın üretme mantığını bıraksa daha hayırlı olacak gibi. yakında toyota toros modeli çıkarabilirler. 4 teker 1 direksiyon. hahha yalın üretimin zirvesi.  hahaaa :rofl:  yav karnım ağrıdı yeter :rofl: :rofl:

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #9 : Kasım 14, 2015, 12:15:41 »
hhaha adamlar yalın üretme mantığını bıraksa daha hayırlı olacak gibi. yakında toyota toros modeli çıkarabilirler. 4 teker 1 direksiyon. hahha yalın üretimin zirvesi.  hahaaa :rofl:  yav karnım ağrıdı yeter :rofl: :rofl:

Fazla gülme, şimdi birisi gelip siz YALIN ÜRETİMİ yanlış anlamışsınız deyip, ayar çekebilir  :islik: :islik: :islik:

Neyse işte böyle, ben şu adamlara mesaj atayım bakayım Windows uyumlumu kameraları :tamam:

Mesaj Birleştirildi: Kasım 14, 2015, 12:42:16
! No longer available

Şunun gibi 4 tane alıp her bir cepheye kamera koymak vardı ya :) Bunu bir araştırayım ben
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #10 : Kasım 14, 2015, 13:59:21 »
Abi wifi olursa her cihazı destekler, IP çünkü.

http://m.aliexpress.com/item-desc/32331288217.html

Tabi bunların hangisi iyidir, hangisi kötüdür biraz araştırmak lazım.

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #11 : Kasım 14, 2015, 14:29:29 »
Abi wifi olursa her cihazı destekler, IP çünkü.

http://m.aliexpress.com/item-desc/32331288217.html

Tabi bunların hangisi iyidir, hangisi kötüdür biraz araştırmak lazım.

Mehmet acaba bu senin yolladığın direk WİFİ yayın yapıp herhangi bir cihazın wifi ile bağlanılan cinsinden mi? Yoksa benim yukarıdaki videoda paylaştığım gibi alıcısı mı olması lazım arada? Yukarıdaki video da paylaştığımda bak 4 kanala kadar destek var, 4 kamera bir alıcı :) Alıcıdaki tuşa basarak kanalları değiştirebiliyorsun. Ve 4 camerayı birden ekranda görebiliyorsun. Arabanın dört köşesine monte etmek lazım :)
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Fanatik Toyotacı
  • Araç: C-HR
  • Kilometre: 42000
  • Model Yılı: '20
  • 284 kere teşekkür etti
  • 309 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #12 : Kasım 14, 2015, 15:34:39 »
Abi alıcı yok bunda, IP kameralar ağa bağlanır, ağ üzerinden bir yazılım ile izlenir yada kayıt yapılır. Üzerinde sd kart yuvası olanlar da var, kendi üzerine kayıt alır, ağdan izlenir. Senin tablette hotspot varsa kamera senin ağa bağlanacak. Kameraya sadece enerji vermen yeterli, başka kabloya gerek yok, evde ağ ayarını yapar araca bağlarsın.

@Murat Köse (28015)

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #13 : Kasım 14, 2015, 15:51:15 »
Abi alıcı yok bunda, IP kameralar ağa bağlanır, ağ üzerinden bir yazılım ile izlenir yada kayıt yapılır. Üzerinde sd kart yuvası olanlar da var, kendi üzerine kayıt alır, ağdan izlenir. Senin tablette hotspot varsa kamera senin ağa bağlanacak. Kameraya sadece enerji vermen yeterli, başka kabloya gerek yok, evde ağ ayarını yapar araca bağlarsın.

@Murat Köse (28015)

Hotspot falan windowsta bilmiyorum, ama vardır herhalde yerel ağ oluşturma gibi birşey olacak o zaman. İnternet gerekmeyecek değil mi bu iş için? Eğer gerekirse o zaman sakat :) Cepteki interneti tüketmeyelim. :)

Benim yukarda verdiğim videodaki de güzel olay

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Wireless-USB-DVR-receiver-Micro-Camera-4CH-Channel-DVR-kit-Motion-Detection-2-4GHZ/32435975156.html

Bunda USB bağlıyon yeterli oluyor herhalde. 4 kameraya kadar destekliyor.
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #14 : Kasım 14, 2015, 16:04:44 »
Hotspot falan windowsta bilmiyorum, ama vardır herhalde yerel ağ oluşturma gibi birşey olacak o zaman. İnternet gerekmeyecek değil mi bu iş için? Eğer gerekirse o zaman sakat :) Cepteki interneti tüketmeyelim. :)

Benim yukarda verdiğim videodaki de güzel olay

http://www.aliexpress.com/item/High-Quality-Wireless-USB-DVR-receiver-Micro-Camera-4CH-Channel-DVR-kit-Motion-Detection-2-4GHZ/32435975156.html

Bunda USB bağlıyon yeterli oluyor herhalde. 4 kameraya kadar destekliyor.

abi ıp bağlantısı kaç sn de gerçekleşecek? vitesi geriye takınca hemen görüntü gelmesi lazım bence bu iş ütopya olur. kablo yada bluetooth bağlantısı en iyisi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #15 : Kasım 14, 2015, 16:25:46 »
abi ıp bağlantısı kaç sn de gerçekleşecek? vitesi geriye takınca hemen görüntü gelmesi lazım bence bu iş ütopya olur. kablo yada bluetooth bağlantısı en iyisi

Vitesle işim olmayacak Talat, hep açık olacak :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #16 : Kasım 14, 2015, 18:15:56 »
Vitesle işim olmayacak Talat, hep açık olacak :tamam:
Hmm e ozaman madem aynanın 2.ekran girişi var bir tane kamera al ona bağla işte

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
« Yanıtla #17 : Kasım 14, 2015, 18:18:01 »
Hmm e ozaman madem aynanın 2.ekran girişi var bir tane kamera al ona bağla işte

Aynanın 2. ekran girişi var dediğimi hatırlamıyorum  :argh: :argh: :argh:

Senin linkini verdiğin usb uçlu kameralar olmuyormuş Talat, dediğim gibi çinliler herşeyi priz niyetine kullanabiliyorlar. :tamam:
THE END

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Avensis 11' e.extra
« Yanıtla #18 : Kasım 14, 2015, 18:27:37 »
Aynanın 2. ekran girişi var dediğimi hatırlamıyorum  :argh: :argh: :argh:

Senin linkini verdiğin usb uçlu kameralar olmuyormuş Talat, dediğim gibi çinliler herşeyi priz niyetine kullanabiliyorlar. :tamam:
Aynadan2 görüntü birden gösteriliyor demişsin de bu nasıl olacak 2 girişld olmayacak mi

Çevrimdışı (Gizli Üye)

• Efsane Toyotacı
  • Araç: Başka Marka
  • Kilometre: 10500
  • Model Yılı: '19
  • 132 kere teşekkür etti
  • 352 kere teşekkür edildi
« Yanıtla #19 : Kasım 14, 2015, 18:55:29 »
Arabanın ön tarafını görmeme sıkıntım vardı, park sensörümü taksam ne yapsam diye düşünürken aklıma bu yukarıdaki dediğim tableti kullanma fikri geldi.
Murat Bey,ön tarafını herkes görmüyor sadece siz değil onu kastettim. :)